nezařazené

Elity EU jsou ve válečné horečce – ale kdo má vlastně bránit Evropu?

MUDr. Ivan David

Článek Gábora Stiera pro maďarský portál Moszkvatér, do češtiny přeloženo z německého webu NachDenkSeiten:

Členské státy EU vyzbrojují Ukrajinu do krajnosti, jako by se sami mohly bránit, kdyby na to došlo. Ale o tom nemůže být řeč. Otázkou tedy již není, zda EU dokáže Ukrajinu bránit, ale zda se dokáže bránit sama. Zdá se, že Evropská unie to nechápe, ale ještě není pozdě tuto nepochopitelnou a nezodpovědnou politiku změnit. Do této války by mohla být zatažena nejen Ukrajina, ale i EU.

Německý kancléř oznámil dodávku raket Patriot a IRIS-T na Ukrajinu. Olaf Scholz na konferenci o rekonstrukci Ukrajiny v Berlíně řekl, že prý je levnější zabránit ničení v zemi. Kromě vojenské pomoci Ukrajině jednali Volodymyr Zelenskyj, který byl v Německu, a Scholz také o rozšíření kapacit protivzdušné obrany a společné výrobě zbraní. Německý kancléř uvedl, že Německo brzy poskytne Ukrajině třetí systém protivzdušné obrany Patriot, další systémy protivzdušné obrany IRIS-T, tanky „Gepard“ a rakety a munici. Kancléř také vyzval účastníky konference k dalšímu posílení protivzdušné obrany Ukrajiny proti ruským útokům a vyzval spojence, aby podpořili příslušnou německou iniciativu na posílení protivzdušné obrany Ukrajiny „všemi možnými způsoby“. Zelenského návštěva v Německu přišla krátce po berlínském obratu, který Ukrajině umožnil použít německé zbraně k útoku na ruské území.

Jistě si vzpomenete, že po vypuknutí války šlo o helmy a poté Němci přešli na systémy Leopard a IRIS-T a také Patrioty. A vzhledem k trendu bychom se neměli divit, že Scholz nakonec bude souhlasit s dodávkou raket dlouhého doletu Taurus.

A to se tady bavíme o stále opatrném Německu, ne o rusofobních Polácích nebo stejně bojovných Britech či o Emmanuelu Macronovi, který se v posledních měsících stal z taktických důvodů jestřábem. Faktem je, že divoká a bojovná rétorika francouzského prezidenta od února vyvinula nový tlak na evropské politiky, kteří se jaksi nemohou odpoutat od své morální povinnosti. Washingtonský model pomalého a postupného přesouvání nákladů na udržení a vojenskou podporu Ukrajině na Evropu je přitom stále jasnější. Evropa, která je nyní konfrontována se skutečností, že její obranné schopnosti byly za posledních 30 let nebezpečně snižovány, ale světový mír a konec dějin ještě nenastaly. Její bezpečnost tak mohou zaručit pouze Spojené státy. To samozřejmě vede k větší závislosti, takže se Evropa stala vazalem Ameriky.

Evropa by v této situaci měla oživit svůj zdecimovaný obranný průmysl, doplnit své sklady, které byly po vypuknutí války na Ukrajině zcela vyčerpány, zlepšit své obranné schopnosti, udržet si konkurenceschopnost a nadále pomáhat Ukrajině.

To je nemožný úkol, proto by měly být stanoveny priority. Abychom toho dosáhli, je třeba nejprve porozumět zájmům Evropy. A jakmile se tak stane, jde o prosazení těchto zájmů, za předpokladu, že bude dostatek manévrovacího prostoru – na strategickou autonomii zapomněl hlavně Macron, muž, který ji nejvíce požadoval.

Teď jsme v určitém bodě a zdá se, že Evropská unie považuje za důležitější podporovat Ukrajinu půjčkami než rozvíjet vlastní obranné schopnosti. Některé země o tom přemýšlejí – Polsko je nejzřetelnějším příkladem –, ale Evropa má ještě daleko k tomu, aby se dokázala bránit. Uznává se potřeba posílit obranné schopnosti, ale v praxi jsme k dosažení tohoto cíle ještě hodně daleko.

Je proto nejen nepochopitelné, ale také nezodpovědné, že Evropa pořád tluče do válečných bubnů – více, než její „velký bratr“ za oceánem očekává – a riskuje eskalaci války, přímou konfrontaci s Ruskem, nejprve myšlenkami a poté stále nebezpečnějšími činy.

Tato politika je nezodpovědná, protože představuje riziko velké války, a je nepochopitelná, protože Evropa nemá kapacitu na velkou válku. A to jsme ani nezmínili, že nejen evropské armády, ale ani společnosti nejsou připraveny na možnou horizontální eskalaci války. Lidé se pomalu, ale jistě probouzejí. Začínají chápat, že zhoršování životní úrovně není jen důsledkem přehnaně medializované „zelené revoluce“ a špatného řízení migrace, ale stále častěji také důsledkem války.

Přesto jsme neviděli, že by voliči v evropských volbách skutečně potrestali národní a bruselské elity. Jak ukazují výsledky, již existují známky nespokojenosti, ale politické vůdce to neoslabilo.

Problém je ale větší, než si mnozí myslí. Ohromně klesá nejen konkurenceschopnost Evropy a životní úroveň Evropanů, ale také bezpečnost. Vzhledem k tomu, že většina evropských zemí z morálních nebo obchodních důvodů likviduje své zásoby a předává velkou část svých stávajících zbraní Ukrajině, obranné kapacity evropských zemí NATO se výrazně snížily. Obranný průmysl je samozřejmě stimulován, ale zvýšení jeho kapacity vyžaduje čas a peníze. Obojího je v současnosti nedostatek. Kromě toho, jak je popsáno výše, přemístění zbývajících systémů protiraketové obrany sníží evropské obranné kapacity. To přichází v době, kdy agresivní prohlášení francouzského prezidenta riskují rozšíření války do Evropy.

Samozřejmě víme, že Ukrajina nemá ani letectvo, ani protivzdušnou obranu, takže vyhlídky jsou čím dál chmurnější, ale nesmíme zapomínat, že stále viditelnější výzbrojí Kyjeva – F-16, systémy Patriot, raketami dlouhého doletu – se Evropa sama stává bezbrannou. Pokud to bude pokračovat, evropský vzdušný prostor a s ním i evropské obyvatelstvo budou stále bezbrannější, zatímco jejich vlády budou nadále provokovat Rusko k odvetě.

Stojí za připomenutí, že Kyjev nedávno požádal Západ o celkem 25 praporů systémů protivzdušné obrany, zatímco blok má mimo USA asi dvanáct praporů a 200 až 220 odpalovacích ramp. Vedoucí představitelé NATO by měli zvážit, co se stane s evropskou bezpečností, až bude rozmístěno více systémů protiraketové obrany. Protože si nedělejme iluze: Stejně jako je geopolitickým cílem Spojených států oslabit Rusko, Moskva nehraje jen na vykrvácení Ukrajiny, ale také na oslabení Evropy. A neměli bychom na nic spěchat: 500 miliard eur, které jsou potřeba na rekonstrukci Ukrajiny, má své místo i v EU, jak Patrioty, tak rakety se také musí neustále vyměňovat, což jen zatěžuje rozpočet.

Měli bychom si dvakrát rozmyslet, než evropští politici začnou tlouct do válečných bubnů a příliš se vzrušovat vidinou porážky Ruska. Místo toho by se diplomacie měla zaměřit na co nejrychlejší ukončení války a přebudování evropského bezpečnostního systému – a samozřejmě na posílení vlastních obranných kapacit. A konečně, současná politika oslabuje bezpečnost Evropy a zároveň nadšeně pomáhá při zničení Ukrajiny. Ani Rusko to sice neposílí, ale stojí to za to na úkor stále zjevnějšího a bolestnějšího oslabování Evropy?! Stěží pravděpodobné. Nemluvě o tom, že dnes již není otázkou, zda Evropa dokáže Ukrajinu bránit. Pokud nezmění svou dosavadní politiku, vyvstává stále častěji otázka, zda se dokáže bránit sama, když dojde k nejhoršímu.

sdílet na

55 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
20. 6. 2024 12:15
Ohodnotit příspěvek :
     

To je jak v té pohadce o Jezinkách?
Podáš malíček a pak tě sežerou!
Tři dobře mířené Sarmaty a budou fašisti v Evropě vyléčení!

Jura S
20. 6. 2024 13:15
Odpovědět  Ladislav 💤

No třeba začít tím “králičím ostrovem” co tam brzdí Golfský proud… :-))) Borisek to ostatně takhle “dohejkal” s kumpánem Zeleninou… že prostě válka musí být…

Pavel z Moravy.
20. 6. 2024 13:25
Odpovědět  Ladislav 💤

Vždyť je tato Evropa totálně zlikvidovaná již nyní. Jen slepí to nevidí. Vždyť je to takto naplánováno, ekonomická likvidace doplněná totální morální devastací. Zdegenerovaní, narcističtí vůdci nás již k ničemu lidskému a normálnímu smysluplnému nepustí. Vypláchnuli lidem mozkovny, zotročili zbytky jejich důstojnosti. K moci se dostali ti nejhorší z nejhorších. Marx chtěl diktaturu proletariátu, tito chtějí diktaturu všech zvrhlíků, pederastů a válečných štváčů. A s duševně vyprázdněnými a polovzdělanými generacemi se jim to daří nadmíru. Co více si tito grázlové mohou přát? Tupé stádo je jim k dispozici. Mlýnek uzavřen.

Jura S
20. 6. 2024 13:57
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nová huť Klementa Gottwalda pod vedením indického podvodníka Gupty spolu s Mittalem to dokládá… jako “dydáni” vykrást a zmiznout…
My už tady neuděláme ani ten blbej plech…. hnus a to jsme v 1935 uměli udělat jak ocel tak i TANK , protože jsme na to měli fabriky… dnes máme ZELENÝ- HNEDÝ… víte co…

Slovan
20. 6. 2024 15:04
Odpovědět  Jura S

Ale tohle co jste vypsal tak to snad lidi vídí, nebo né? Ale jóó vidí!! Ale sserrouu na to, z cizího krev neteče, tak teď asi už i z našeho poteče. Za vše si můžeme my všichni a nevymlouvejme se na mlaďochy. My všichni si mušíme sáhnout do svědomí. Ono těch 45- 56 níků tu zas tak málo není, ale bojí se, co kdyby?? No tak teď to bude bolet tupl!! Je to úplně to samé jako když se furt odkládá návštěva u zubaře. Znal jsem jednoho co na to cca 45 dojel. Konečná. Nó a to samé může potkat nás, jestli tedy zase nebudeme mít kliku jak od hradu.

Pavel z Moravy.
20. 6. 2024 15:55
Odpovědět  Slovan

Jmenovče, ta většina, těch 92 % se ničím netrápí, těm to je úplně jedno co zde bude a nebude. A oni to ani nevnímají. Pochopí až při úplném pádu. O tom jsem absolutně přesvědčen. My se nemusíme trápit, nemáme jako jedinci sílu to změnit. Jedině myslící masa lidí s tím může něco udělat. Ta tady ale není a asi dlouho nebude. Myslíš, že ti přemýšliví lidé v minulosti v různých epochách nezažívali to stejné? Rozpadaly se jim společnosti a oni s tím nemohli nic udělat. Dav tě překřičí a znemožní. Takže tady to není o tom že si to necháme líbit , tady jde o to že nejsme žádná významná síla, která by s tím mohla něco provést, dokud nás nebudou miliony.

Jura S
20. 6. 2024 16:17
Odpovědět  Slovan

Co lidi vidí ?? Mě 57, a díky že jsem se jako VŠ ve 4-táku zůčastnil slavného “sametového vencoflaškového převratu” vím o co “go”, václaváček, klíčečky, “nejsme jako oni”, no dle brožurek CIA, jak to vencovi napsali… Ale já už tehdy “pojal podezření, že ” vašík 1- flaška” to s námi nemyslí zcela dobře… “Vašik2- tenista” , když se pak v “kupónovém velkém rozkradení státu” posunul k hajzlovině, že pozastavil termín II. kuponovky, aby Vítík Kožený mohl nachytat co nejvíce ovcí na “jistotu 10násobku”… další lumpi jako “socdem” Zeman to nikdy nenapadli….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
20. 6. 2024 17:21
Odpovědět  Jura S

Co vidí no tu lumpárnu né?! Jinak, já nevím jak vás ale mě to fakt se-štve!! Štve mě že se nedokážeme postavit takové lumpárně, co ničí naši zemi, národ. Soused se svámi bude hádat, třeba i u soudu, kvůli jaké píííč…ě ale tohle? držíme huby a stažený ocas mezi nohama máme. Jen jsem z toho už trochu zoufalí ale začínám být také už lhostejný a někdy propadám panickému smíchu, že to snad ani není možný, co se u nás děje.

Ina
22. 6. 2024 18:07
Odpovědět  Jura S

Tak to, že se idioti nechali nachytat na jistotu “desetinásobku” nebyla vina Vency tenisty, ale těch lidí. Vycházela spousta informací v tisku, vycházely i speciální noviny o kupónovce, kde bylo podrobně a srozumitelně popsáno, co a jak. Kdyby nebyli líní myslet, postarali se sami a Koženému by sklaplo. Jenomže když jsou lidé líní se postarat ve vlastním zájmu o vlastní záležitosti, ať si pak nestěžují, že je někdo okradl. Šli tomu hodně naproti.

Albi
20. 6. 2024 15:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Na SeznamZprávy na dnešní dobu celkem slušná ukázka nějaké ekonomické expertky, jak jde v Evropě všechno “do kopru”, ale proto sem ten odkaz nedávám.
Je to kvůli ukázce, jak je už myšlení mnoha “expertů”, ale dokonce i expertů “zabetonované”.

Životní úroveň Čechů je obrovskou měrou závislá na tom, jak se bude dařit Německu. „Naše životní úroveň v Česku naprosto závisí na exportu. A 80 procent exportu jde na trhy Evropské unie, třetina z toho do Německa. Tolik k výzvám, abychom opustili Evropskou unii. Ledaže bychom se smířili s životní úrovní Běloruska nebo časem třeba Moldavska“, varuje v podcastu Ve vatě ekonomka Jaka Matesová.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ve-vate-mozna-se-dockame-ze-nemci-budou-zapinat-jadro-rika-ekonomka-254250#

Tolik k výzvám, abychom opustili Evropskou unii !!!
Chápeš to? Takhle znehodnoti svůj vlastní článek, kterému celkem není co vytknout.
Ani expertům pořád nedochází, že kdyby EU nebylo, poradily by si státy samy a rozhodně lépe, než ti zkorumpovaní byrokrati z EU! 🙁
Když to šlo dřív i bez EU, dnas musí taky.

Pavel z Moravy.
20. 6. 2024 15:38
Odpovědět  Albi

Je zajímavé jak si ti prodejní grázlové musí vždy rýpnout do Běloruska. Ale oni jsou kujwa mazaní, oni velmi dobře vědí, která slova vždy zvýraznit a zasadit do hlav nemyslícího stádečka. Hlavně komunista, socík, proletář bolševik a různé země. Ať se to v paměti stádních týpků zakoření a oni to potom mohou papouškovat aniž by o tom přemýšleli. Tohle tato banda dacanů dovedla do dokonalosti. Nu a s těmi prostšími duchem si pak lehce poradí.

Pavel
20. 6. 2024 16:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jmenovče on ten příklad s tím Běloruskem dnes moc nesedí.Stačí se podívat na videa z Běloruska co tam dávají turisté ze západu a na jejich ekonomiku.Čistá města, spokojení lidé a hospodářský růst 3-5%. A “Bantustán” Česko ?!, Posprejovaná města,nasraní občané a hospodářský propad jen za roky 2023-24 o 11 míst! Nejhorší výsledek ve světě (dle hodnocení Švýcarů). Ne Bělorusko,ale my jsme v zadeli! A to Bělorusku šéfuje bývalý traktorista!

Jura S
20. 6. 2024 16:46
Odpovědět  Pavel

A traktorista je frajer !!! Stačí se podívat na satelitní snímky Bělorusi – krásné lesy, u nás v ODSS stánu vychcípané lesy , úhor ….

Pavel z Moravy.
20. 6. 2024 17:14
Odpovědět  Jura S

Juro, zvědavost mi nedá, ty máš nějakou vysokou lesnickou nebo jakou?

Pavel z Moravy.
20. 6. 2024 17:11
Odpovědět  Pavel

Však já tím nemyslel, že je Bělorusko nějaká nicka, ba naopak, jsem přesvědčen o tom, že je tam život mnohem pohodovější než zde. Já pouze reagoval na příspěvek Albi, která to Bělorusko zmínila z toho materiálu na seznamu zprávy. Když nepoužijí Bělorusko, použijí Koreu a jiné, aby do mozečků lidí přednastavili svoje vidění světa, lépe řečeno, to co by tak rádi viděli. Jejich cílem je působit na prostoduché lidi, aby papouškovali jejich předkrmy bez jakéhokoliv samostatného úsudku. Tyhle naše dacany se.re, že jsou tu lidé, kteří do nich vidí. Je to tak, jak to říkal Jiří Sovák v seriálu Chalupáři – Vidím do vás jako do hubené kozy. A to se jim samozřejmě nelíbí. Ti by chtěli bezvýhradnou poslušnost svých ovcí. Nu, ale musí počkat až staří rebelové vymřou a ta mladá přeformátovaná většina si před nimi sedne na nočňák.

Slovan
21. 6. 2024 07:31
Odpovědět  Pavel

Proto já už se tomu všemu jen směju, blázen. Tohle nemá cenu už komentovat, bo naši spoluobčani si tento rozvrat zřejmě přejí. Přitom aby vám šlapala domácnost, či dejme tomu i stát, tak nepotřebuji být zase až tak chytrý. No a my jsme tam kde jsme, prozože nám právě ti chytří vládnou. Jó a píšou také v diskuzích, co si prý máme myslet a jak co všechno dělat. Jinak je to špatně a je onálepkován jako příznivec socialismu. 😂 😂 🙄 🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
21. 6. 2024 07:44
Odpovědět  Slovan

Jsem rád být takto ,,onálepkován”.. Mohu porovnávat tehdejší a současné období:

Slovan
21. 6. 2024 09:25
Odpovědět  Standa

….íííjáááá, íííjááá. Nikdy jsem netvrdil že vše bylo tenkráte v pořádku. Nemá cenu se o tom dále bavit, kdo tu dobu zná ví o čem píši.

Francin
20. 6. 2024 22:31
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Naprostý souhlas, Evropa je díky zaprodaných zrůdným levičáckým politikům v úplném morálním, ekonomickém a vojenském rozkladu. Totálně za peníze zaprodaná globalistickým bankstrům, kteří uchvátili od roku 1913 v tichosti celý svět. Je nejvyšší čas se probudit a vzít si své životy a životy svých potomků zpět do svých vlastních rukou.

Boomer
20. 6. 2024 12:15
Ohodnotit příspěvek :
     

.. celé je to hra, na jejímž konci má být Eurounijní armáda, pod centralizovaným velením.
Kalergovic Miklóš se v hrobě samou radostí točí jak plynová turbína…

Jura S
20. 6. 2024 13:16
Odpovědět  Boomer

velením… koho, zas WERMACHTU ???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
20. 6. 2024 19:19
Odpovědět  Jura S

.. Wehrmacht se dnes jmenuje Bundeswehr: Heer, Deutsche Marine, Luftwaffe a nějaké ty pomocné složky, celkem nějakých 182 000 knechtů… a k tomu tradice, které zavazují! ;o)))))

Standa
21. 6. 2024 08:02
Odpovědět  Boomer

Jedno , jak se jmenují! Jestli Wehr nebo Bundes, zpívají stejnou písničku.
Von der Maas bis an die Memel,
Von der Etsch bis an den Belt –
Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt!
Das Lied der Deutschen.

Boomer
22. 6. 2024 19:16
Odpovědět  Standa

.. ale o tom my zde už nějakou dobu hovoříme, Mlho! Nepotěšil jste mně, ale já to přejdu a příště vám to dám pro lepší pochopení polopatě, pane doktore…
A slepice už máte v kurníku?

Standa
22. 6. 2024 19:49
Odpovědět  Boomer

Zřejmě vládnete více lopatou než logikou, že? Ostatně traktor a slepice jsou vaší doménou. Přidej králíky ….budeš mít , co jíst!
Vžyt si tu naci. hymnu neumíš ani přeložit.
Ale,já tě chápu ! I, když, BOO, snížit se na tvou úroven je někdy těžké!

Boomer
22. 6. 2024 20:29
Odpovědět  Standa

.. ale no tak, pane doktore, já tu Fallerslebenovu odrhovačku zde uváděl už vícekrát, celou, ne jen třetí sloku, a vždy s českým překladem. A někdy též s vysvětlením, kdeže je vlastně Velký Belt a co je Memel a proč mají za protipól Adiž i Mázu.
Vám ovšem nemíním vysvětlovat, co tím autor mínil a kde se vzala tu se vzala ještě čtvrtá sloka, sovy do Atén nenosím. Nechci zde být do rána.

Nebo to pro snadnější pochopení dáme slovy Mikuláše Dačického z Heslova.. o tom volu a pařezu? Ach, ta Vokovická Sorbona…

Milan
21. 6. 2024 09:58
Odpovědět  Boomer

Německá ministryně zahraničí už řekla, že ukrajinské jednotky používáním hákových křížů v obranné válce je rehabilitovaly jako symboly svobody.

Boomer
22. 6. 2024 19:16
Odpovědět  Milan

.. jo, něco takového jsem měl na mysli v rámci těch tradic, které zavazují…

Jiří
20. 6. 2024 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Odpuste mi tu nehoráznou myšlenku: A co takhle hledat cesty k mírové spolupráci mezi Západem a Východem?

Albi
20. 6. 2024 13:31
Odpovědět  Jiří

Západ ty cesty už našel a Východ nepřijal.
Dnes se pod názvem spolupráce a pomoc považují zbraně a štvaní blízkých národů proti sobě.
Ukrajinci jsou “převychovaní” Rusové – a to byl a stále je pro USA, KoZa a některé hmotně zainteresované ukrajinské politiky životně důležité.
Vaše rada je víc než dobrá, je nezbytná, ale v současné době nerealizovatelná.
Rusko nusí – a už začalo – spolupracovat s jinými reggiony. My bohužel pořád jedeme směr USA – ve všem.

Eric Piccone, obyvatel Ohia, který se přestěhoval do Ruska, aby získal bezplatnou lékařskou péči pro svou dceru, se podělil o své názory na mnohé výhody života v Ruské federaci. Řada věcí, které jsou pro ruské občany každodenně zdarma, nejsou v USA dostupné.
Víc v článku:
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/06/american-srovnal-zivot-v-rusku-s-usa.html

zdendulka
20. 6. 2024 15:44
Odpovědět  Jiří

jo… kde jsme mohli všichni být, kdyby ti zámořšti nafoukanci nezabránili přijetí Ruska do EU…… jenže to by amerika padla vzápětí… a tak nás radši zničí…..

Frank1 -
20. 6. 2024 14:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Skopcak a potomek SSaka bude raketami opet zabijet ruske civilisty a jejich deti. Tak dlouho, az Rusove zpopelni milion jeho krajanu. Jemu se jako vzdy nic nestane.

Pepan
20. 6. 2024 14:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale vždyť o to v podstatě Yankees jde, oslabit evropu a potom v ní vyvolat konflikt. Až se tak stane budou mít Yankees doslova žně, evropa se tak zadluží, že na tom bude hůře než páníček a to amícký zbrojní průmysl potřebuje.

Jan
20. 6. 2024 15:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem pro, veškeré zbraně a armádu čr vrhnout okamžitě na Ukrajinu. Až tam bude zlikvidována, Rusko bez odporu obsadí tento stát, nepadne tu jediný výstřel a nebudou zde žádné škody, protože nebude kým ani čím mu v postupu bránit. A pak konečně můžeme pod dohledem Ruska v Praze udělat náš “Ma(e)jdan” a vymést ten Augiášův chlív.

Autor
20. 6. 2024 16:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak se může Evropská pseudounie bránit? Nijak jinak, než případně pouze zbraněmi z USA a ty … nemají až tak skvělou pověst jako před ještě dvěma lety …
Ale USA stejbně jako “pcheEU” mají uničený, resp. průmysl čínské mproviencie, tj. pokud napadnou Rusko, Čína přestane dodávat klíčové zbožé, polotovary na Západ, konec konců jde i o její krk.
Troufnu si tipnout, že Eu by měla potíže se vyrovnat v produkci zbraní a výzbroje vyrovnat i takové pomlouvané země jako je KLDR.
A to je jen vybavení, prostor domu obrany ale tvoří také obsah a nástroje a to jsou vojáci, čili de facto obyčejní lidé. No a zkušenosti jsou prakticky jen u straších gnerací, prakticky dnes již důchodců, či skoro důchodců … mladí udělají to, co se děje vždy a všude – budou raději zajišťovat všechno v týlu, či z povzdálí, udaleně, z nopvých zahraničních mimoevropských domů …
navíc je tu obrovské poškození zdraví za epidemie u těch poslušných členů společnosti rusobijců …
Při bleskové válce by tui naděje byla, ale minimální, ruská armáda je o dva stupně dnes dále výcvikem, ale při válce na vyčerpání nemají ani USA a ani EU žádnou šanci, jako ji kdysi neměl ani Hitler a ani Napoleon.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
20. 6. 2024 17:25
Odpovědět  Peter 008

Petře, to se vedou takové silné řeči, aby byl plebs zastrašen a spolknul vše i s navijákem. A tito nedovzdělanci navíc chtějí být neustále v pozornosti svých ovcí. Ti jsou tak blbí, že klika od hajz.líku má asi větší inteligenci. Vždyť oni moc dobře vědí, že by Evropa byla smetena natotata. Jak to Putin řekl, odpověď bude okamžitá a řekl bych, že koordinovaná na všechny důležité cíle v jednom okamžiku. Tihleti nedovzdělanci vůbec netuší s kým a s čím si zahrávají. Skutečně je k nepochopení, že si lid mohl vybrat takové týpky k řízení svých zemí.

katango
20. 6. 2024 20:46
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Lid si nevybral. Týpci byli vybráni.

Milan
21. 6. 2024 10:03
Odpovědět  katango

You have to be selected to be elected. (Pro angličtiny neznalé: musíš být vybrán, abys mohl být zvolen.)

Jaroslavem
20. 6. 2024 18:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo bude bránit EU? No přece demobolševický prasata od ODS po poslední vyfetlo od pirátů. Děti zbohatlíků, úředníků a, soudců a státních zástupců. Ti, kteří to tu společně s Anglosaskou verbeží statečně rozkrádali. Na úplatkách soudcům, státním zástupcům a jejich kámošům advokátům 3mil. Já budu lovit právě tyto. Nebudu dělat rozdíl mezi dobrým a špatným. Všichni jsou stejná pakáž

Antonín Körber
21. 6. 2024 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď zrovna-pátek 21.6.2024 v 11.45 se ozvaly tři za sebou rány z těžkých zbraní-Libava…že tam jsou američané a že cvičíme ukrajince také víme,že už před měsícem nám nad hlavami létaly už F 16 a pak to strouhali směrem Polsko-Ukrajina jsme viděli a jsme si to i přečetli,že přistáli zřejmě na letištích v Polsku nebo Rumunsku,protože na Ukrajině by už dneska neexistovaly,to je víc než zřejmé a že brzy nebudou existovat ani tam,to můžeme býti také jistí,….akorát,aby ještě stihl náš největší prezidenský cestovatel všech dob navštívit Argentinu,i když za 2 dny v těch dálavách toho moc neuvidí a v Ohňové zemi by se mohl také stratit nebo by ho tam mohla také sežrat genoska Puma..

Markýza
21. 6. 2024 17:46
Odpovědět  Antonín Körber

Samozřejmě nevím, jaké to byly stíhačky, ale že to byly stíhačky, to poznám a jo – lítaly svině jedny vřeštivý.

Joe Arp
21. 6. 2024 18:05
Odpovědět  Markýza

No tak to dopadá, když některé ženštiny běží pro své ožraly do hospody. Potom některé důchodkyně propadnou i panice.

Standa
21. 6. 2024 18:45
Odpovědět  Joe Arp

Když je někdo v putice, tak neslyší. Chápeme tě!

Joe Arp
21. 6. 2024 19:18
Odpovědět  Standa

Těžko chápeš putyko, ale proč to ventýlkuješ?

Standa
21. 6. 2024 18:48
Odpovědět  Markýza

Tady u Blaníku u mě na chalupě létaly ty svině celý den. Střechy se třásly, slepice nejspíše přestaly nést a psy zalézali do boudy,ženské pod peřiny.. Přelétávaly hodně nízko, hádal bych cca 150m.

Joe Arp
21. 6. 2024 19:22
Odpovědět  Standa

Před časem jsi doporučoval mnohým, raději krmit slepice, tak tu je ta inspirace! A co stará pod peřinou, už vylezla? Jo a chatu jsi měl úplně jinde sedmilháři!

Standa
21. 6. 2024 19:51
Odpovědět  Joe Arp

Ty jsi , ale vůl. Chatu mám v Mníšku u Zámečáku 100 m nad Rosákem a chalupu u Načeradce pod Blaníkem.Běž do hospody , jako vždy a pak, jako obvykle zmlátíš manželku, že ?.
Tak letadla nelétala, že? Ty jsi vážně vůl….běž krmit slepice a tvojí starou, jedno jest. Jestli si tě vožralýho vyzvedne z putiky!

Joe Arp
22. 6. 2024 10:41
Odpovědět  Standa

100m nad Sosákem, to je nějakej orientační bod pro blbce, aby trefili na chatu? Jinak manželku mlátím denně, i střízliv. A co králíci, taky jim sypeš granule pro kočky, prej potom chytaj myši, říká se v advokátních kruzích.

Standa
22. 6. 2024 11:38
Odpovědět  Joe Arp

Rosák to prodává. Krásný pozemek cca hektar za 4 mio( zadarmo) a dům , 20 let starý za 20 mio, taková vilka,vybydlený. Jestli prodává i Pivovárku není známo.Ten orientační bod jsem uvedl pro tebe.

Joe Arp
22. 6. 2024 12:07
Odpovědět  Standa

A co já s tím? Dáš mi na to? Kdybych se tam přistěhoval to už by byli dva blbi na 100m2, to by nedělalo dobrotu.

Joe Arp
22. 6. 2024 11:42
Odpovědět  Standa

Kde jsem řekl, že letadla nelétala? Jen jsem se neúspěšně (u právníků ze zplzně) pokusil zažertovat. Stíhačka letadlo – stíhačka manželka. Tak mi to odpusť, na revanš jeden pro tebe: víš jak jsou počati právníci?, no přece při análním styku.

Slovan
22. 6. 2024 12:55
Odpovědět  Joe Arp

Tvl, to máte kousek od sebe. Slovo dalo slovo a může být i osobní Pokec a něco dobrého na stůl. 😊
A když Bůh dá, i počít nového právníka. 🤣🤣🤣🙋‍♂️
Držím palce ať se dílo podaří. 🙄🤦‍♂️

Joe Arp
22. 6. 2024 14:09
Odpovědět  Slovan

Mám to daleko a nic se počínat nebude právníků je jak nasráno, samej lehkoživka.

Standa
22. 6. 2024 14:15
Odpovědět  Joe Arp

Nežárli, měl jsi se lépe učit Zase v hospodě? Za chvíli ti dojdou love z důchodu! Budou psát na ,, futro”?

cool
21. 6. 2024 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

To nejsou elity v největším hnízdě lobystů globálních lichvářů ve vesmíru, bruseladoni.