Elitní britské speciální jednotky uprchly z Afghánistánu v dámských šatech s burkou

Britská jednotka SAS oklamala Taliban tím, že se maskovala jako „zbožné“ zahalené ženy během dramatického útěku z Kábulu, uvádí Daily Express.

Asi 20 vojáků speciálních sil bylo nuceno cestovat stovky mil, aby opustili zemi, která se během krátké doby znovu dostala pod kontrolu Talibanu. Vojáci byli na misi v jižním Afghánistánu a byli varováni, že žádné helikoptéry, které by je evakuovaly ze země, nejsou k dispozici.

Vojáci údajně vymysleli lstivý plán útěku a mávali vlajkami Talibanu na cestě do hlavního města Kábulu. Jakmile byli v hlavním městě, udatní válečníci si oblékli burku, aby se skryli před zvědavýma očima.

Zdroj řekl: „SAS byla v Afghánistánu několik měsíců na tajné zpravodajské misi, když se všechno pokazilo. Bylo jim nařízeno přerušit operaci a připravit se na okamžitou evakuaci do Kábulu.”

Asi 20 vojáků speciálních sil bylo nuceno cestovat stovky mil, aby opustili zemi (Obrázek: Getty)

V hlavním městě vojáci si oblékli burku, aby se skryli (Obrázek: Getty)

Důstojníci SWAT opustili většinu svého vybavení, s výjimkou zbraní a střeliva, a zakryli se burkami. Potom si koupili pět taxíků a jeli do Kábulu. Pokaždé, když zastavili u zátarasu, vysvětlil afghánský voják hlídce, že ženy jsou velmi zbožné a chtějí osobně uvítat návrat Talibanu do Afghánistánu.

A fungovalo to. Bylo tam několik riskantních okamžiků, ale ani Talibanci nechtěli ženě sundat závoj.

https://bit.ly/3yMFbfK

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
6. 9. 2021 09:09

Vtipný způsob – je sice ostuda, že je Britové nechali v takové bryndě…ale oceňuji kuráž a touhu přežít !!!

Michal47
6. 9. 2021 11:21

To si ta britská verbež opět jednou dala vizitku jejich zbabělosti a strachu o ten jejich po….. živůtek?! Nejsem žádný příznivec talibánu, zcela naopak!, ale za to, co jim ten anglosaský odporný a hnusný ksindl 20 let beztrestně prováděl, jak jim zcela zničil infrastrukturu země a jejich životy, je měli talibánci pobít do jednoho! Tahle britskopindostánská chamraď to měla dostat zpět naplno a pocítit na vlastní kůži co to je, dělat zvěrstva druhým!!!!

zdena
6. 9. 2021 13:22
Odpovědět  Michal47

Michal 47 : Tolik nenávisti vůči lidem, kteří se ocitli na hranici života a smrti a volili život i za cenu směšnosti… co bys dělal ty ? To se to kecá doma u kafíčka, co ??? Jsou to čímani… neztratili ani smysl pro humpor a nesmírně riskovali prozrazení a šli do toho….. mají můj obdiv.

Michal47
6. 9. 2021 14:08
Odpovědět  zdena

Ty si nech ta tvoje “moudra” pro sebe, ok?!

Michal47
6. 9. 2021 14:37
Odpovědět  zdena

Sovětských vojáků mi bylo tehdy líto, L. I. Brežněv dlouho nechtěl vstup Sovětské armády do Afghánistánu připustit, až na naléhavou žádost tehdejší lidové vlády k tomu dal souhlas! Sovětský svaz tehdy po sobě zanechal prosperující sekularistický stát s rozvinutým školstvim a zdravotnictvím a plnou rovnoprávností žen! Zajímej se trochu o historii, než začneš blbě kecat nesmysly, ano?! Po těch britskopindostánských válečných zločincích zůstala zpustošená země s islámským středověkým tmářstvím a obrovskou kriminalitou. Kam noha britskopindostánských gaunerů a válečných zločinců vkročí, tam ne 7, ale nejmeně 100 let ani tráva neroste! Ty tam nikdo nezval, přepadli zcela zbyečně a sprostě Afghánistán a uvrhli tuto zemi zpět do středověku! ANO, od přepadení Savezne republike Jugoslavije v r. 1999 nenávidím anglosasy až do morku kostí a angličtinu, ač jí slušně ovládám velmi nerad a jen v největší nutnosti používám a je mi i na poslech odporná a protivná, stačí?!