Dvě výročí Pompejí 24. srpna a dnešek
Dvě výročí Pompejí 24. srpna a dnešek
MUDr. Ivan David – sítě
Těžko si dovedeme představit pocity obyvatel Hirošimy, dokud ještě žili. Ale světová válka je na spadnutí, i když spíš v západním Tichomoří než ve střední Evropě. Kdysi jsem řekl Miloši Zemanovi, že mě po roce 1989 nejvíc překvapilo, že velká většina lidí si neumí představit další vývoj s jeho hrozbami, dokud na ně nedopadnou. Miloš mě ale opravil. Když změny nastanou, ještě velmi dlouho trvá, než je většina lidí pochopí a vezme na vědomi.
24. srpna roku 79 n.l. zasypaly stovky tun sopečného popela města Herkulánum a Pompeje. To datum bylo pro Pompeje nešťastné znovu 24. srpna 1943. Společné americko-britské bombardování naprosto zničilo muzeum v Pompejích, v němž byly soustředěny nejcennější nálezy z vykopávek včetně většiny sádrových odlitků obětí Vesuvu.
V moderních dějinách to jsou znovu a znovu Britové a jejich mladší a dnes silnější americký bratr, kdo devastuje a ničí, aby oloupil a uchoval si nadvládu. Dávno neplatí, že nad britským impériem slunce nezapadá, a dnes hrozí USA, že zapadne slunce nad jeho světovou dominancí. Nemám nic proti občanům Spojeného království nebo USA, ale nemůžu podpořit loupežnou tradici jejich elit. USA jsou prý našim strategickým spojencem. Spojencem v čem? My jsme nekradli a nevraždili jako americké elity, nezaváděli koncentrační tábory a neřídili genocidu a likvidaci hospodářství jako Britové v Indii, Číně a na mnoha dalších místech světa.
Může se zdát, že nás přátelé pozvali k prostřenému stolu, ale jsme to my, kdo je na jídelním lístku. Víme, že se podobně chovalo mnoho dalších národů. Napoleon nebo Němci podcenili sílu Ruska v jeho lidu a strategických výhodách, ale vypravili se vyrvat zemi a její bohatství srovnatelné silnému konkurentovi. Britové a Američané útočí na slabší a oslabené. Jsou ochotni se ujmout i zbytku bohatství Ukrajiny, až vykrvácí a zaútočit na oslabené Rusko. Jejich koncerny by rády prodávaly nerostné bohatství Sibiře a uchovaly sílu petrodolaru. Jejich problémem je, že dávno nejsou tím, čím bývali a jejich potenciální kořist přestala být bezbranná.
Ano, konflikt v Tichomoří o světovou dominanci je na spadnutí a sluší se citovat slova jednoho z vítězných vojevůdců po bitvě u Waterloo: „Tím nejhorším po prohrané bitvě je bitva vítězná.“
Předposlední odstavec článku – má být: “srovnatelněěěě silnému konkurentovi”.
Tak teď už tomu rozumím.
Tak se prostě náš národ dal do holportu s amíky a zápaďáky. A teď již nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Spíše takhle, spojí li se špatní lidé a utvoří sílu, co takhle aby se spojili čestní lidé a vytvořili také sílu. Přece je to tak prosté. Copak mi mohou ublížit lidé, kteří mají strach, když já ho nemám?
👍 👍 👍 👍
Hezky napsané, ty zraješ jako víno, ještě chvilku a volím tě na Hrad.
XV. VIII. MMXXIV
Spojenci bombardovali Drazdany, vsechna velka nemecka mesta, Prahu, Plzen koncem valky. Na Japonsko hodili dve atomovky a predtim jim tam bombardovali spoustu mest. V tom jsou kabrnaci, v zabijeni civilistu a jejich deti v aglomeracich.
Asi zavideli Talianum Pompeje, takove pamatky nemaji a 50 milionum Indianu, ktere vyhladily USA na svem uzemi a ukradly jim pudu, tem nepostavily dosud pamatnik. Mexicanum ukradli uzemi jako Nove Mexiko, cast Arizony a Texasu.
Svobodny a demokraticky zapad o techto vecech psat nesmi. Na druhe strane dela ze vsech, kdo se mu nehodlaji podridit padouchy a snazi se je znicit!
Jo a Rusum doted nezaplatili za Aljasku.