Dvanáct tisíc Čečenců připravených k nasazení na Ukrajinu – VIDEO

Tisíce mužů z Čečenska jsou ochotni nabídnout pomoc ruským ozbrojeným silám, přislíbil vůdce této jižní republiky Ramzan Kadyrov v době, kdy moskevská armáda vedla druhý den útoku na Ukrajinu.

V pátek se na centrálním náměstí regionálního hlavního města Grozného shromáždilo 12 000 místních dobrovolníků. O jejich shromáždění, které bylo uspořádáno s cílem vyjádřit podporu Kremlu a připravenost pomoci jeho cílům, informoval Kadyrov v publikaci „Čečensko Sevodňa“.

„Jsou to dobrovolníci, kteří jsou připraveni kdykoli vyrazit do jakékoli speciální operace, aby zajistili bezpečnost našeho státu a našeho lidu,“ řekl Kadyrov listu a dodal, že žádné jednotky nebudou nasazeny, dokud k tomu nedá souhlas „vrchní velitel“ Putin.

Podle čečenského ministra pro národní politiku Achmeda Dudajeva bylo cílem shromáždění demonstrovat, jak jsou vojáci připraveni plnit rozkazy a bránit svou vlast.

„Byla to kontrola personálu,“ upřesnil Dudajev pro RBK, „kontrola připravenosti personálu splnit jakýkoli rozkaz vrchního velitele, prezidenta země Vladimira Vladimiroviče Putina.“

V projevu ke shromážděným vojákům v centru Grozného Kadyrov požadoval, aby se ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Putinovi omluvil.

„Při této příležitosti chci dát radu současnému prezidentovi Zelenskému, aby zavolal našemu prezidentovi, vrchnímu veliteli Vladimiru Vladimirovičovi Putinovi, a omluvil se, že tak neučinil dříve. Udělejte to v zájmu záchrany Ukrajiny. Požádejte o odpuštění a přistupte na všechny podmínky, které Rusko klade. Bude to pro něj ten nejsprávnější a nejvlastenečtější krok,“ prohlásil vůdce.

Moskva ve čtvrtek brzy ráno podnítila „zvláštní vojenskou operaci“ na Ukrajině s cílem demilitarizovat a „dehonestovat“ zemi poté, co tvrdila, že kyjevská vláda je zodpovědná za osm let trvající genocidu ve válkou zmítaném Donbasu.

S blížícím se koncem druhého dne ofenzívy byla ochromena velká část ukrajinské armády, letiště, komunikační centra, obranná infrastruktura a vojenské základny byly poškozeny sérií ruských leteckých úderů.

Tiskový tajemník Kremlu Dmitrij Peskov v pátek prohlásil, že Kyjev „zmizel“ poté, co si jako místo jednání s Moskvou vybral Varšavu.

„Zelenskij řekl, že je připraven jednat o neutrálním statusu Ukrajiny. Putin původně uvedl, že cílem operace je pomoci Luganské a Doněcké lidové republice, mimo jiné prostřednictvím demilitarizace a denacifikace Ukrajiny. A to je ve skutečnosti nedílnou součástí neutrálního statusu,“ vysvětlil Peskov.

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
26. 2. 2022 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Tomu se říká kvalitní dobrovolné oddíly. Bylo by velmi zajímavé, kdyby je Putin vyslal směrem ke Lvovu . To bychom na tzv.UA asi začali posílat pampersy pro ty zápaďacké hnusy kteří se tam přemístili ( ukryli do závětří) a s kterými mají tito Čečenci nějaké nedokončené vyřizování účtu

Frank
26. 2. 2022 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Docela zajímavé.

Juraj
26. 2. 2022 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Potešujúca správa. Kadyrov-maladec!