„Drž se Voloďo, všechno bude v pořádku“

„Drž se, Voloďo, všechno bude v pořádku“: Ruští vojáci nesli zraněného ukrajinského vojáka 2 km, aby mu byla poskytnuta lékařská péče.

Přicházejí informace o zvýšeném počtu zajatých ukrajinských vojáků v několika směrech najednou.  Mluvíme mimo jiné o těch, kteří se snažili udržet obranu ve městě Krasnyj Liman. Většina města se již dostala pod kontrolu ruských jednotek a NM DLR.

Jsou záběry, které přitahují zvláštní pozornost. 

Mluvíme o zraněném ukrajinském vojákovi, kterého opustili jeho kolegové. Takzvaní „bratři“ ho opustili a ve skutečnosti ho nechali zemřít. Je pozoruhodné, že život zraněného vojáka ukrajinské ozbrojené formace zachránili ruští vojáci.

Ruští vojáci po bitvě našli zraněného vojáka nepřátelské jednotky. Potřeboval naléhavou lékařskou pomoc. V důsledku toho bylo rozhodnuto dopravit ho do týlu. K tomu musel být zraněný přenesen na plachtě. A bylo nutné ho přenést asi 2 km přes pole, na kterém stále zůstaly aktivní miny instalované Ozbrojenými silami Ukrajiny.

Když byl převezen do týlu ruských jednotek, lékaři řekli, že kdyby uplynulo ještě trochu času, bylo by pozdě.

Ruský voják – raněnému: Jak se jmenuješ?

Ukrajinský voják: Voloďa.

Ruský voják: Vydrž, Voloďo! Všechno bude v pořádku.

https://bit.ly/3z2qOIh

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
25. 5. 2022 02:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Takhle se dělá propaganda, smažko zelená! Dávám pět hvězdiček za super PR.

Ladislav
25. 5. 2022 06:43
Odpovědět  VAL

Tomu říkám hrdinství a lidskost! Zemane, daš jim řád Bíleho lva? Smrt americe, tam je zdroj válek a pekla! Bravo bratří Rusové!

ZMann
25. 5. 2022 08:17
Odpovědět  Ladislav

Peklo má sídlo v GB tam je pelech chazarské mafie.

Plebej
25. 5. 2022 15:08
Odpovědět  Ladislav

Od té doby, co Zemana zmákli (tj. přibližně od provokační akce Vrbětice ..), je i z něj čistokrevný eman. Hácha dnešní doby.
A není to určitě proto, že by „Z“ bylo od 25.2. na indexu. Je to mnohem horší …

zuza
25. 5. 2022 10:42
Odpovědět  VAL

propaganda? Oni ho niesli cez mínové pole!!! Keby ten ruský vojak bol môj syn, tak by som mu dala poza uši, že riskoval život kvôli niekomu, kto pred pár minútami na neho strieľal. Ruskí vojaci majú predovšetkým povinnosť chrániť svoje životy, potom životy civilov.

VAL
25. 5. 2022 13:37
Odpovědět  zuza

Nic ve zlým – ale jsem už takovej že vidím obě strany mince, ne jen tu, co mi je nastrčena pod rypák. A pozor – to nebyla z mé strany kritika, ani dehonestace, ale výraz ocenění dobře odvedené práce. Rozhodně mi nikdo nenakuká, že je běžné pronášet těžce zraněné nácky minovým polem aby byl zachráněn jejich mrzký život co odměna za vraždy a mučení. A až nakuká, podám si žádost do pečováku, nebo rovnou do blbečkárny, že začínám senilnět.

Frank
25. 5. 2022 07:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Co by na to řekl zmetek z ČT Železný?

Gales
25. 5. 2022 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Škoda že tam neležela nějaká Černochová.Ale na tu by se asi vys*ali.