nezařazené

Dr. Franz Allerberger: “Bez PCR testů by si pandemie nikdo nevšiml”

“Bez PCR testů by si pandemie nikdo nevšiml,” tvrdí odborník na infekční nemoci.

Podle šéfa Rakouské agentury pro zdraví a bezpečnost potravin, univerzitního profesora Dr. Franze Allerbergera by si pandemie nikdo nevšiml, kdyby nebyly testy PCR, tvrdí v rozhovoru pro The Epoch Times.

Dr. Franz Allerberger je odborníkem na infekční choroby a šéfem Rakouské agentury pro zdraví a bezpečnost potravin (AGES). Je to rakouský pendant německého Institutu Roberta Kocha (RKI).

Zpochybnil vládní opatření

Ve videorozhovoru v seriálu Ovalmedia Narrative tento mezinárodně uznávaný expert zpochybňuje mnohé vládní opatření týkající se pandemie koronaviru.

Při jednom z jeho prohlášení však určitě zbystříte pozornost. Allerberger totiž řekl: “Kdyby nebyly na světě PCR testy, podle mého názoru by si pandemie nikdo ani nevšiml.”

Skeptický k používání roušek

Odborník je skeptický i k povinnému přikrytí a ochraně úst a nosu. Účinek jednoduchých látkových či chirurgických roušek kromě domovů pro seniory a nemocnic nebyl podle něj medicínský, ale politický.

Mělo to zmírnit tlak pramenící z veřejných diskusí, aby mohla dále fungovat například hromadná doprava. Allerberger zdůraznil, že mnohá opatření měla mít hlavně politicko-společenský dopad.

Starší lidé zůstali izolováni a umírali v samotě

Šéf AGES odsoudil, že základní lékařská péče se omezila a stala se závislou na PCR testech. 

Za neomluvitelné považuje to, že lidé v domovech pro seniory, odkázáni na péči, zůstali izolováni a umírali v samotě.

Už na začátku koronové politiky v Rakousku Allerberger poutal pozornost názory, které byly diametrálně odlišné od prohlášení médií a politiků.

Koronavirus prý není tak nakažlivý, jak se předpokládá

Odborník na infekční choroby například prohlašoval, že koronavirus není tak nakažlivý, jak se předpokládá. Později byl delší dobu ve vyjádřeních již zdrženlivější, jak konstatoval Report 24.

Skutečnost, že Allerberger nyní mluví tak otevřeně, může souviset s tím, že se v srpnu chystá do penze. Post šéfa Rakouské agentury pro zdraví a bezpečnost potravin by měl po něm přebrat lékař Bernhard Benka, člen pracovního týmu ministra zdravotnictví Mücksteina. Kritická komunita doufá, že i on bude přinášet stejně vyčerpávající informace jako Allerberger, dodává The Epoch Times.

Pro němčináře: Rozhovor s šéfem Rakouské agentury pro zdraví a bezpečnost potravin (AGES) Univ. Prof. Dr. Franzem Allerbergerom (zdroj: YouTube).

https://bit.ly/3AxxD2A

sdíletj na