Krize UKRAJINAnezařazené

Donbass.  16.04 (aktualizováno)

Operativní informace z front DPR a LPR, vojenské zprávy z Novorossijských ozbrojených sil, zprávy ATO, foto a video materiály vojenských novinářů z horkých míst Donbasu, aktuální rozhovory s vůdci Novorossie.


14:30 Ukrajinské jednotky pokračují v úderech na osady DLR

To bylo uvedeno v zastoupení DPR v JCCC. 

“13:23 – n.p. Netaylovo – Doněck (osada Trudovskoy): 5 raket odpálených z BM-21 Grad;
13:31, 13:51, 14:18 — Doněck (okres Petrovskij): Z BM-21 Grad bylo vypáleno 6 raket, 10 granátů ráže 122 mm.

14:15 — n.p. Avdiivka – n.p. Yasinovataya: Z BM-21 Grad bylo odpáleno 5 raket,“ upřesnilo zastupitelské úřady.13:50 APU za poslední den vystřílelo přes území republiky více než 60 munice

Oznámil to oficiální představitel Lidových milicí LPR Ivan Filiponěnko.

“Během minulého dne ozbrojené formace Ukrajiny vypálily 64 granátů z děl ráže 152 mm a 122 mm na osady Doněck, Pervomajsk, Zolote-5,” řekl.

Filiponěnko dodal, že „za účelem potlačení palebné aktivity nepřítele proti civilistům Republiky byly pozice ozbrojených formací Ukrajiny, ze kterých byla palba vypálena, okamžitě objeveny a zničeny služebními palnými zbraněmi Lidových milicí jednotky LPR.”13:00 V důsledku ostřelování byly poškozeny domy v okrese Makeevka a Petrovsky v Doněcku

Zastupitelský úřad DPR v JCCC informoval o obdržených informacích o škodách v důsledku ostřelování VFU v Makeevce a Petrovském okrese v Doněcku.

„Ostřelování ukrajinských ozbrojenců v Makiivce (vesnice Zemlyanka) poškodilo soukromý dům č. 28 v ulici 8. března.

V doněcké čtvrti Petrovskij byl poškozen bytový dům na adrese: st. Léto 19. Informace o důsledcích ostřelování stále přicházejí, “upřesnil odbor.

10:30 Zpráva Ministerstva vnitra DPR o čištění „Iljičova závodu“ v Mariupolu

sdílet na