Krize UKRAJINAnezařazené

Donbass. Bojová linie pro 10.07.2022

20:00 EU vytvoří fond ve výši 100 milionů eur, který Ukrajině umožní přímo získávat zbraně v Evropě

Oznámil to Emmanuel Macron.

Macron také potvrdil připravenost Francie pokračovat v dodávkách zbraní Ukrajině, v současnosti jedná s Dánskem o převodu nových samohybných děl CAESAR do ozbrojených sil Ukrajiny.

19:25 Oddělení “O” pokračuje v ničení ozbrojených sil Ukrajiny ve směru Svatovo-Kremenskoje

18:40 Raketový útok na vojenskou infrastrukturu nacionalistů v Záporoží

Večer 7. října byl v Záporoží zahájen raketový útok na vojenskou infrastrukturu nacionalistů kyjevských úřadů.

O příjezdu do centra píší vedení města. Asi v 17:00 byla hlášena první rána a později byla zasažena druhá.


17:55 V Energodaru došlo kvůli ostřelování k výpadku proudu

V důsledku dalšího dělostřeleckého ostřelování ozbrojenců UAF na civilní infrastruktuře města Energodar došlo k výpadku proudu. Oznámil to člen hlavní rady správy Záporožské oblasti Vladimir Rogov.

„Během dělostřeleckého ostřelování byl v prostoru rozvaděče na TPP zaznamenán výbuch, po kterém vypadl proud v celém Energodaru a nejbližších osadách.

V tuto chvíli specialisté pracují na opětovném připojení systému k tísňovým linkám, aby obnovili napájení.

Žádáme vás, abyste zůstali v klidu a byli trpěliví, dokud pohotovostní služby pracují!“ řekl.


17:25 Ozbrojené síly Ukrajiny zasáhly dva okresy Doněcka

Podle JCCC ukrajinští nacisté ostřelují okresy Kirovskij a Kujbyševskij v Doněcku.

„V 16:40 bylo odpáleno pět raket z vícenásobného odpalovacího raketového systému BM-21 Grad na klidné čtvrti z osady Netaylovo,“ uvedlo ministerstvo. 


16:55 Osmnáct civilistů včetně dítěte zemřelo za týden v DLR v důsledku agrese Ukrajiny

Informovala o tom dnes kancelář zmocněnce pro lidská práva v Republice Daria Morozova.

“V období od 30. září do 6. října bylo zabito 67 zástupců donucovacích orgánů a 18 civilistů včetně jednoho dítěte,” uvedl úřad.

Dodali, že během tohoto období bylo zraněno 22 civilistů a 297 zástupců orgánů činných v trestním řízení.

Od začátku ozbrojeného konfliktu v Doněcké lidové republice zemřelo 9229 lidí, z toho 123 dětí.


16:25 Projev Leonida Pasechnika u příležitosti 8. výročí vzniku Lidových milicí LPR

Vážení soudruzi vojáci a veteráni!

Blahopřeji vám k 8. výročí vytvoření Lidových milicí Luganské lidové republiky. Lidové milice již osm let sdružují skutečné vlastence vlasti, odvážné a odvážné muže, kteří se na výzvu svého srdce postavili na obranu své země.

Příslušníci silového resortu vytrvale brání hranice republiky, zachovávají a rozšiřují vojenské tradice. Vojenská zdatnost, profesionalita a statečnost obránců se staly klíčem k osvobození Luhanské oblasti od ukrajinského nacismu, garanta bezpečnosti našich hranic.

To, co se dnes děje, je to, na co jsme všichni čekali: sloučení Lidových milicí s Ozbrojenými silami Ruské federace, přechod pod ruské vojenské prapory.

Celé Rusko povstalo, aby bojovalo proti „hnědému moru“: za nás, za Donbas, za naši Velkou vlast. A není pochyb o tom, že vítězství bude naše!

Hluboká poklona všem, kteří s rizikem vlastního života zajišťují bezpečnost obyvatel Luganské lidové republiky: seniorům, ženám a dětem. Ctíme naše novodobé hrdiny a jména těch, kteří položili své životy za svobodu a mírovou budoucnost Donbasu, zůstanou navždy v našich srdcích!

Přeji vojákům pevné zdraví, rodinnou pohodu, úspěchy ve službě a nová vítězství!


15:55 Pušilin předal Kadyrovovi Hvězdu hrdiny DLR

Úřadující šéf DLR Denis Pušilin předal Hvězdu hrdiny DLR hlavě Čečenské republiky Ramzanu Kadyrovovi. Slavnostní ceremoniál se dnes konal v Grozném.

„Na slavnostním formování mocenských struktur Čečenské republiky, které se konalo ve vojenském městě Khankala (část města Groznyj – cca DAN), ocenil bojovníky, kteří se vyznamenali při osvobozování Donbasu, a také osobně předal hvězdu Hrdiny Doněcké lidové republiky šéfovi Čečenska Ramzanu Kadyrovovi“, napsal Pušilin ve svém telegramovém kanálu.

Všiml si odvahy a nebojácnosti čečenských bojovníků – účastníků speciální vojenské operace.

“Je před námi ještě mnoho bitev a naše jednota je velmi důležitá, což urychlí vítězství Ruska,” uzavřel šéf regionu.


15:20 Zpráva Ministerstva obrany Ruské federace o průběhu speciální vojenské operace na území Ukrajiny k 7.10.202

Ozbrojené síly Ruské federace pokračují ve speciální vojenské operaci.

▪️ Na kupjanském směru provedl nepřítel za pomoci dvou posílených praporů neúspěšný pokus o útočné operace ve směrech PERSHOTRAVNEVOE, KISLOVKA, TABAYEVKA, BERESTOVOE. Aktivní akce ruských jednotek odrazila všechny útoky ozbrojených sil Ukrajiny. Bylo zničeno více než 80 vojáků ukrajinských ozbrojených sil, pět tanků, čtyři bojová vozidla pěchoty, deset vozidel a také německá samohybná dělostřelecká lafeta s přesně naváděnou municí.

▪️ Na Krasnolimanském směru, když se ruské jednotky pokusily překročit řeku Žerebec, bylo zničeno více než 30 ukrajinských vojáků, dvě bojová vozidla pěchoty, pět obrněných vozidel a pět pickupů. Útočné akce nepřítele v tomto směru byly zmařeny.

▪️ Ve směru Nikolajev-Kryvyj Roh se nepřítel se silami až pěti taktických skupin praporů pokusil vést útočné operace ve směrech osad PJATIKHATKI, SADOK, ISHCHENKA, BEZYMYONNOE z Chersonské oblasti a také Ternovye Pods z Nikolajevské oblasti. Rozhodnými akcemi ruských vojsk byly odraženy všechny útoky ozbrojených sil Ukrajiny a zahraničních žoldáků. Nepřítel byl zahnán zpět na své původní pozice.

▪️ Během bojů v oblasti osady PJATIKHATKA, Chersonská oblast, Doněck, byla poražena rotní taktická skupina 60. pěší brigády Ozbrojených sil Ukrajiny. Celkem bylo ve směru Nikolajev-Krivoy Rog za den zničeno více než 300 ukrajinských vojáků, sedm tanků, 13 bojových obrněných vozidel a 17 vozidel.

▪️ V důsledku úderů ruských leteckých sil na body dočasného nasazení: 25. výsadková a 79. výsadková útočná brigáda v oblastech sídlišť SEVERSK a SLAVJANSK Doněcké lidové republiky a také 30. mechanizovaná brigáda ozbrojených sil Ukrajiny v oblasti osady KURDYUMOVKA Doněcká lidová republika zničila více než 100 ukrajinských vojáků a 12 jednotek vojenské techniky.

▪️Vysoce přesný úder ruských leteckých sil v Chmelnické oblasti v opravárenském závodě Šepetovskij zničil dílny na opravy raketových a dělostřeleckých zbraní Ozbrojených sil Ukrajiny.

▪️ Údery operačně-taktického a armádního letectva, raketových vojsk a dělostřelectva zasáhly šest velitelských stanovišť Ozbrojených sil Ukrajiny, 53 dělostřeleckých jednotek v palebných postaveních, živou sílu a vojenskou techniku ​​ve 162 okresech. U města ZÁPORIŽ byly zničeny dva sklady munice a raketových a dělostřeleckých zbraní 56. mechanizované brigády Ozbrojených sil Ukrajiny.

▪️Vrtulník Mi-8 ukrajinského letectva byl sestřelen pomocí protivzdušné obrany v oblasti osady DZERŽINSK, Doněcká lidová republika.

▪️ Čtyři bezpilotní letouny byly zničeny v oblastech osad MALTSEVKA, Charkovská oblast, IVANOVKA, Doněcká lidová republika, PRIUTNOE, ENERGODAR, Záporožská oblast.

▪️ V Chersonské oblasti bylo ve vzduchu v oblastech osady NOVAJA KAKHOVKA a Antonovského mostu sestřeleno 21 granátů vícenásobných raketových systémů HIMARS a Vilkha a také čtyři antiradarové střely HARM.

▪️ Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno: 315 letadel, 158 vrtulníků, 2 164 bezpilotních prostředků, 379 protiletadlových raketových systémů, 5 448 tanků a dalších bojových obrněných vozidel, 862 bojových raketometů vozidel, 3 453 polních dělostřeleckých děl a minometů a také 6 360 kusů speciálních vojenských vozidel.


14:50 Žoldáci ovládají vesnici poblíž Chersonu, kde bylo zastřeleno 16 lidí

Zahraniční žoldáci kontrolují Velyku Oleksandrivku v Chersonské oblasti, kde ukrajinští militanti zastřelili 16 civilistů

Oznámil to zástupce vedoucího regionální správy Kirill Stremousov.

Poznamenal, že jeden z obyvatel této osady byl svědkem brutálního masakru. Všichni mrtví jsou podle něj „obyčejní lidé“, kteří se neúčastnili nepřátelských akcí.

“Vesnice je pod kontrolou žoldáků z téměř celého NATO,” řekl úředník administrativy.

Zdůraznil také, že vojenský personál Severoatlantické aliance, který dorazil na území Chersonské oblasti se západními zbraněmi, se netají svými plány bojovat proti civilnímu obyvatelstvu.


14:15 Provoz vícenásobného odpalovacího raketového systému Grad v podmínkách NWO

Před MLRS se nemůžete schovat ani v zákopu, ani za betonovými zdmi. Instalace vystřelí jedinou salvou a zasype vše kolem ničivým ohněm.

„Velmi užitečné auto, velmi užitečné. Ta, na rozdíl od sudového dělostřelectva, kryje čtverce. Je tu práce každý den, opakované cesty, “sdílel svůj názor na fungování systému a. o. velitel bojového vozidla s volacím znakem “Sam”.


13:55 Nejtěžší zůstává situace ve směru na Krasnolimansk

Podle šéfa DLR Denise Pušilina se obranná linie buduje v oblasti Kremennaja, ukrajinští vojáci ji denně „kontrolují“, ale frontová linie se stabilizuje. Dodal, že přicházejí posily a s novými zálohami je šance zahájit osvobozování území.

V Chersonské oblasti narazily ukrajinské jednotky na vrstvenou obranu, žádné průlomy nejsou a nebudou, uvedly úřady regionu.


13:05  APU zasáhla HIMARS na přestupním uzlu Rubižne-Kremennaja

Den předtím ukrajinští neonacisté vypálili rakety na silniční křižovatku Rubižně-Kremennaja, zdroje projektu @wargonzo na frontové linii Donbasu.

„Ránu zasadily zbraně NATO. Mezi našimi bojovníky jsou mrtví a zranění. Celkem bylo šest raket. Munice byla s nápadnými prvky, které prorážely železné sloupy stojící u silnice. Již dříve jsme informovali o použití HIMARS s kazetami v Chersonském směru, “uvádí publikace.


12:25 Ukrajinští ozbrojenci stříleli na vesnici dolu pojmenovaného po Izotovovi. Poškozené plynové potrubí

Oznámil to šéf Gorlovky Ivan Prikhodko. 

„Ostřelování ukrajinských ozbrojenců ve vesnici pojmenovaného dolu. N. A Izotov (Nikitovskij okres Gorlovka) byl poškozen plynovod,“ řekl.


11:55 USA odmítají převést na Ukrajinu rakety ATACMS s doletem asi 300 km

Je třeba poznamenat, že odmítnutí je spojeno s neshodami ohledně možných úderů na cíle na Krymu, navzdory naléhavým žádostem Kyjeva.


11:25 Přehled útoků na území DPR za den

Ozbrojené formace Ukrajiny ostřelovaly oblasti osmi osad v DLR. To bylo dnes oznámeno JCCC.

„Nepřítel použil vysokorychlostní protiradarovou střelu americké výroby, dělostřelectvo včetně ráže NATO, neřízené letecké rakety a minomety. Všech 212 nábojů bylo vypáleno směrem na Doněck, Gorlovka, Jasinovataja, Makeevka, Dokučajevsk a další osady.

V důsledku ostřelování byl zabit jeden civilista, dalších pět bylo zraněno. Mezi oběťmi je i novinář z ruské televizní stanice RT. Bylo také poškozeno 25 obytných budov a pět objektů civilní infrastruktury,“ uvádí zpráva.


10:55 Seskupení vojsk DPR a LPR s palebnou podporou ozbrojených sil RF osvobodilo tři osady

Podle velitelství územní obrany DPR spojenecké síly osvobodily Otradovku, Veselaja Dolinu a Zajcevo.


10:05 Následky ranního ostřelování Leninského okresu
V důsledku ostřelování byla zraněna dívka narozená v roce 1991.09:25 Boj o Kremennaju

Obranná linie u Kremennaja se stala místem shromažďování a přeskupování jednotek ruské armády, které ustoupily z obklíčení u Limanu, píše Rybar.

Rychlé vytvoření opěrných bodů a rozmístění dělostřeleckých systémů v Kremennaya, Rubezhnoye a na silnici Kremennaya-Svatovo umožnilo ozbrojeným silám RF stabilizovat frontu a zastavit postup nepřátelských jednotek v tomto sektoru.

Nyní je Kremennaja pod masivním ostřelováním ukrajinského dělostřelectva, v okolí loví podvratné skupiny ozbrojených sil Ukrajiny.

V příštích týdnech budou na kompetentních akcích ruského velení záviset desítky tisíc životů: pokud město padne, otevře se před nepřítelem přímá cesta do Severodoněcké aglomerace.


09:00 Shrnutí zastoupení LPR v JCCC za uplynulý den, 6. října

Ze strany ozbrojených formací Ukrajiny bylo zaznamenáno ostřelování osady. Flint s použitím amerických MLRS M142 HIMARS (4 rakety).
Informace o škodách a obětech se upřesňují.

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
7. 10. 2022 21:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdá sa, že Elon Musk, ktorý upozornil na proruské nálady v oblastiach Novorosie, ktoré sú stále pod kontrolou nacistov, nastolil trend, ktorý na Západe postupne naberá na obrátkach.
Napríklad americké noviny „The New York Times“ zverejnili článok, ktorý opisuje náladu v mnohých regiónoch Ukrajiny, ktoré sa usilujú pripojiť sa k Rusku.
Názov článku je „Ukrajinský vojak hovorí, že armáda oslobodzuje krajinu bez ľudí.“ A redaktor v ňom cituje slová ukrajinského vojaka Vitalija Zagorujka: „Oslobodzujeme krajinu, ale nie sú na nej žiadni ľudia.“
Militant uviedol, že obyvatelia obcí obsadených banderovcami utiekli do Ruska pred postupujúcimi Ozbrojenými silami Ukrajiny. A dediny, ktoré okupujú, sú prakticky opustené.