Donald Trump chce dobýt vesmír, vytvořil kosmickou armádu!

Spojené státy definitivně zakládají, jako první země na světě, armádní jednotky specializované na boj ve vesmíru. Prezident Trump totiž podepsal vznik vesmírných sil. Po více než 70 letech tak Spojené státy vytvoří novou armádní sekci. Tou poslední byly vzdušné síly.

Hvězdné války už brzy nebudou jen filmovou ságou. A za pár let se také nemusí odehrávat kdysi dávno v předaleké galaxii, ale přímo nad planetou Zemí.

“Dnes jste vy všichni svědky zrození amerických vesmírných sil. To je obrovská věc. Přelomová chvíle. Vesmír už nikdy nebude stejný, protože se stává šestou doménou americké armády,” hřímá Donald Trump.

Podepsáním zákona nastal přelom v dějinách americké armády i průlom ve vojenství obecně. Vesmírné síly, které lidstvo dosud znalo jen ze sci-fi filmů a knih, se podpisem Donalda Trumpa staly skutečností.

“Začíná nová kapitola v dějinách americké armády. Během několika minut podepíšu nový zákon o jejím financování. Díky němu obdrží armáda vůbec nejvyšší částku v historii. A vzniknou vesmírné síly,” doplnil americký prezident.

odle plánu Pentagonu bude v prvotní fázi vesmírných sil pracovat v tomto sektoru šestnáct tisíc lidí. Do jednotek vesmírných sil nastoupí především zaměstnanci letectva. Úkolem nové domény je chránit zájmy Američanů na oběžné dráze.

Této fáze chtějí Spojené státy dosáhnout během následujících osmnácti měsíců. V tu dobu by měla vzniknout síť satelitů, s níž Američané budou moci lépe kontrolovat vesmírný prostor.

Vesmírné síly jsou šestou doménou americké armády. Těmi dalšími jsou armáda, námořnictvo, námořní pěchota, pobřežní stráž a letectvo.

Hvězdné války jsou tu: Trump posvětil vznik vesmírné armády!

Americký prezident Donald Trump v úterý odpoledne podepsal nařízení, kterým zaúkoloval Pentagon vytvořením nové divize armády, která bude zaměřená na vesmír. Naposledy nová armádní “pobočka” vznikla před dvaasedmdesáti lety.

Takzvané Vesmírné síly (Space Force) se tak stanou šestou armádní odnoží, píše portál CNBC. Jejich zrod ovšem nějakou dobu potrvá – Pentagon totiž nejdřív musí připravit veškeré podklady, které pak poputují do Kongresu.

Podle direktivy by nová vesmírná armáda měla úzce spolupracovat s letectvem (U.S. Air Force), které bylo doteď nejmladším armádním celkem – letci se totiž osamostatnili před již zmíněnými 72 roky, krátce po druhé světové válce.

Trump začal o Vesmírných silách poprvé mluvit loni v březnu při rozebírání národní bezpečnostní strategie. Přitom přiznal, že původně slovní spojení myslel jako vtip. Už v červnu ovšem zaúkoloval Pentagon, aby se na vznik nové části armády začal připravovat.

Zatím nicméně není jasné, co všechno budou mít “vesmírní mariňáci” na starosti, jak budou vybavení a s jakým rozpočtem budou operovat.

Vznik vesmírné armády mohli podnítit i zpravodajské služby – jedna z nich v nedávné zprávě varovala, že Rusové a Číňani vyvíjejí zbraňové systémy schopné ohrozit americké satelity.

Trump Alf 1
Trump Alf 1

sdílet na