nezařazené

Do Ruska dorazili první uprchlíci z východní Ukrajiny

Do Rostovské oblasti dorazily stovky lidí na základě příkazu k evakuaci

Do Ruska dorazili první uprchlíci z východní Ukrajiny
První skupina uprchlíků z Donbasu dorazila do Ruska na základě příkazu k evakuaci, který vydaly úřady samozvaných Doněcké a Luganské lidové republiky před očekávanou ukrajinskou vojenskou akcí.

Podle ruských médií již do Rostovské oblasti, která hraničí s Ukrajinou, dorazilo 80 autobusů se stovkami uprchlíků, převážně žen a dětí.

Již dříve v pátek úřady obou separatistických regionů oznámily, že ukrajinská armáda plánuje “průlom” na území Donbasu. V souvislosti s údajným útokem vyzvaly civilisty k evakuaci do Ruska.

Podle Doněcké lidové republiky má být evakuováno asi 700 000 lidí.

ČTĚTE VÍCE: Ukrajina zahájí vojenskou operaci přes separatistickou Luganskou republiku – vůdce domobrany
Kyjev obvinění z údajného útoku na Donbas odmítl a tvrdí, že Rusko se snaží vytvořit záminku pro vlastní invazi na Ukrajinu. V posledních několika měsících Moskva zprávy o údajných plánech na invazi do sousední země důsledně vyvracela.

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
OPBH
19. 2. 2022 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Vynikající článek od Vidláka. Dávám pět hvězd.

https://www.novarepublika.cz/2022/02/ve-jmenu-civilizace

Ruda
19. 2. 2022 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě na celé záležitosti nejvíc fascinuje Biden. Co taková senilní mumie, která pomalu ani neví jak se jmenuje, dokáže ze sebe vypotit jedu a agrese!

Pavel
19. 2. 2022 20:13
Odpovědět  Ruda

Ten jed a agresi ze sebe potí jejich zvrácený hodnotový systém, je jedno jestli Biden nebo někdo jiný. Zde se prostě potvrzuje, že vrána k vráně sedá a vrána vráně oči nevyklove. Tím chci říci že jejich senát a kongres s dalšími vlivnými osobami je plný takových Bidenů.

Michal47
20. 2. 2022 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

My Slované nikdy nemůžeme té patologicky geneticky zvrácené anglosaské svoloči porozumět; to je jako chtít “sloučit” sic! oheň a vodu!! Oni nás nenávidí proto, že v podvědomí cítí, že my Slované je intelektuálně, rozumově a morálně několikanásobně převyšujeme a to je děsně štve. Proto ti jejich imbecilové u koryt potí tolik jedu a hnoje na naší hlavu a ve své totální duševní a psychické ubohosti se utěšují, jak jsou “vyjímeční” sic! Blahoslavení chudí duchem,…….!