Dívenky, sex, politici, vydírání a špionáž

KOMENTÁŘ JANA VÍTKA: Dívenky, sex, politici, vydírání a špionáž

Americký finančník Jeffrey Epstein byl v pondělí 10. června obviněn z obchodu s děvčaty a kuplířství.
Přiměl stovky nedospělých dívek k sexuálním hrátkám a pohlavnímu styku s politiky, boháči a jinými osobnostmi v luxusních sídlech v New Yorku a na Miami, v Boeingu nazvaném Lolita Express a  na „Ostrůvku orgií“ v Karibiku. Přitom věděl, že některá děvčátka neměla ještě ani třináct let.

O Jeffreym bylo už dlouho známo, že má rád holčičky. Přitahoval lidi, kteří s ním sdíleli stejné zalíbení.
V palubním deníku Lolity Express, který vedli piloti, jsou jména politiků jako Bill Clinton a osobností jako britský princ Andrew, dále herci Woody Allen, Kevin Spacey a Alec Baldwin, jakož i řada miliardářů, např. David Koch.

Podivné shody okolností

Nebude to poprvé, co Epstein stane před soudem pro kuplířství a úsluhy sexuální zvrácenosti mocných a bohatých. V roce 2008 v Miami čelil stejnému obvinění.
Tehdy mu  jako dnes hrozil trest čtyřiceti pěti let vězení.

Přiznal se k menším obviněním, že vyhledával a obstarával mladistvé prostitutky, načež  byl odsouzen jen ke třinácti měsícům natvrdo. Soudcem v Miami byl Alex Acosta, který se mezitím stal ministrem práce v Trumpově vládě. Když byl Epstein zatčen, New York Times okamžitě žádaly demisi soudce Acostovy, protože umožnil známému sexuálnímu pachateli vyváznout z tak těžkého obvinění tak lehce a pokračovat v  kriminální činnosti. 

Acosta se hájil tvrzením, že jednal ve „vyšším zájmu“, protože mu bylo řečeno, že Epstein pracuje pro tajné služby, které si přejí, aby byl co nejdříve propuštěn. Po pěti dnech soustředěné palby novin a televize Acosta podal demisi, kterou prezident Trump jistě s úlevou přijal.

Nicméně, jaká prapodivná shoda okolností. Na internetu můžete najít ještě dvě jiné, které také mohou hrát v dalším průběhu kauzy určitou roli. 

Člověk, který zaměstnal Epsteina, když mu bylo dvacet let, jako učitele matematiky na newyorské soukromé škole Dalton, byl Donald Barr – otec Williama Barra, nynějšího generálního prokurátora Spojených států a Trumpova muže v soudním aparátu. Epstein dostal učitelské místo, ačkoli nedokončil střední školu.
V Daltonu se stýkal denně se syny a dcerami elity na Manhatanu a později své známosti zužitkoval.

Hlavním náhončím děvčátek pro sexuální orgie a pomocnicí Epsteina byla Ghisliane Maxwellová – dcera britského magnáta Roberta Maxwella, který se narodil na Podkarpatské Rusi.
Připomeňme, že upadl v podezření, že je dlouholetým agentem izraelské tajné služby Mossadu.
Měl se z nařčení zodpovídat, ale utopil se v prosinci 1991 ve vodách Atlantiku u Kanárských ostrovů poté,
co údajně sám přepadl uprostřed noci přes palubu své jachty.

Izraelská vláda pak uctila jeho památku při státním pohřbu v Tel Avivu. Tehdejší premiér Itzak Shamir pronesl oslavnou řeč, v níž prohlásil, že Robert Maxwell …. „učinil víc pro Izrael, než dnes lze říct“.

Falešný miliardář

Americký tisk a televize označují někdejšího peněžního poradce, jímž se Epstein posléze stal, za miliardáře.
Například CNN oznámila jeho zatčení pod titulkem:
„Miliardář Jeffrey Epstein bude obžalován ze zneužívání nezletilých dívek.“ 

Časopis Forbes ho ale nikdy v seznamu světových miliardářů neuvedl. Naopak už v roce 2010 napsal: 
„Zdroj jeho bohatství – poradní firma finančního hospodaření – neuveřejňuje žádné výroční zprávy ani seznam svých zákazníků.“ Jediným známým klientem byl miliardář Leslie Wexner, jemuž Epstein dělal správce  nadace. Forbes tvrdí, že nikdy miliardářem nebyl.

Při prvním procesu před jedenácti lety Epsteinovi právníci prohlašovali, že jeho bankovní konto přesahuje devítimístné číslo. Dnes se mluví pouze o nemovitostech. Dům na Manhattanu byl úředně oceněn na 77 milionů. Má také majetek v Novém Mexiku, Paříži, na amerických Panenských ostrovech, kde vlastní již zmíněný „Ostrůvek orgií“, rezidenci na Palm Beach v ceně 12 milionů dolarů, soukromé tryskové letadlo a patnáct přepychových aut. Pro vybrané přátele pořádal lukulské hostiny s dívčí účastí a létal s nimi v Lolita Expres po celém světě. Dívenkám za prokázané služby vyplácel štědré honoráře.

Vydírání

Washington Post napsal, že Epstein musel mít neomezené finanční zdroje. Ta  poznámka stojí  za zamyšlení. Kdo by mohl rozhazovat, aniž by se musel starat o to, kolik co stojí?

Například vyděrač. Je známo, že Epstein skrytými kamerami natáčel vše, co se šustlo během večírků v jeho rezidencích, na „Ostrůvku orgií“ a za letu v Lolita Expres. Mohl pak velice dobře požádat některé z mohovitých hostů o finanční půjčku s nekonečnou splatní lhůtou. Nevydíral by je, jen jako Don Corleone by jim udělal nabídku, kterou by nemohli odmítnout.

Jiným zdrojem Epsteinových peněz mohla být cizí mocnost. Kdo má motiv a prostředky k tomu, aby soustavně a cílevědomě sbíral kompromitující materiál?  Špína všeho druhu na živé i mrtvé je byznys výzvědných služeb. Čím víc špíny na čím víc lidí, tím líp. Výdaje nehrají roli. V globálu to jsou investice s vysokou hodnotou návratu.

Není od věci připomenout prohlášení někdejšího soudce a dnes byvšího ministra bez práce Alexe Acosty, že zmírnil rozsudek proto, že Epstein pracoval pro tajnou službu. Těžko pro CIA, která má jakoukoli činnost na území USA zákonem zakázanou, ačkoli její agenti si občas zapytlačí, ale nikoli v tak velkém rozsahu.

Dalším obvyklým podezřelým je ruská  zahraniční výzvědná služba (SVR) a vojenská rozvědka (GRU).
Mít v USA loviště a návnady na agenty je pro ně jistě svůdné, jenže vést tam tak rozsáhlou činnost po dvě desetiletí a zaplatit ji je jiná věc. Škrtněme Moskvu.

Je v tom zapleten Mossad?

Podle známého amerického komentátora a bývalého člena CIA Philipa Giraldiho aféra Epstein má všechny znaky velkého špionážního případu. Špičková natáčecí a zvuková zařízení, která Epstein používal pro záznam sexuálních scén mezi holčičkami a zralými muži nasvědčují, že šlo o profíckou operaci výzvědné služby, shromažďující vyděračské materiály.

Vydírané osobnosti by v mnoha případech jistě přislíbily vše, aby se vyhnuly nežádoucí popularitě.
Nazývá se to náborem „vlivných agentů“. Tak špionážní centrály pracují a to je, co dělají.

Kardinální otázka je, která cizí výzvědná služba může mít spojence uvnitř americké státní administrace, kteří pomáhají krýt její dlouhodobé ilegálního působení v USA?

Izraelský Mossad, tvrdí Giraldi, protože v Americe žije početná židovská diaspora, jejíž příslušníci mají vysoká postavení ve všech sférách veřejného života.

Kdyby Epstein měl spojení s Mossadem, porozuměli bychom spoustě věcí, mimo jiné také tomu, proč dcera Maxvella – jablko od stromu daleko nepadá – se stala jeho hlavní náhončí a pomocnicí.
Mohla mít za úkol předávat  izraelské tajné službě kompromitující materiály a informace z Epsteinových poznatků o jeho nejcennějších společenských „kontaktech“.

Mezi nimi byly samé velké ryby:

Donald Trump, Bill Clinton, princ Bandar ze Saudské Arábie, Tony Blair, Ted Kennedy, John Kerry, David Rockefeller, Richard Branson, bývalý izraelský premiér Ehmud Barak, saudský král Salman a Edvard Rothschild.

Co by bránilo Mossadu, aby tyto osobnosti „vytěžil, když byly nabourány“, jak se říká ve špionážní hantýrce?

„Bude velice zajímavé vidět, do jaké hloubky Epsteinovy činnosti vyšetřování tentokrát půjde,“
napsal Giraldi v Unz Review.  V zájmu celé řady lidí jako Barr nebo Acosta je nedělat vlny a nepřikládat pod kotel. Proto „se budou snažit zaštítit politiky a vyhnout se jakémukoli možnému zkoumání úlohy Izraele.“

Alex Acosta se jeví jako klíčová postava aféry. Jistě se v ní lépe vyznáme, jestliže bude muset přiznat pravdu a prozradit, v jakém „vyšším zájmu“ a v čí prospěch konal, když Epsteinovi snížil sazbu. Je prokázáno, že žádný zástupce americké vlády se u něho za Epsteina nepřimlouval. Od koho se dozvěděl, že pracuje v tajných službách, a v kterých?

O roli Maxwellové je známo dost, aby si ji vyšetřující prokurátoři pozvali na pohovor. Že se tak zatím ještě nestalo, je podivné, ne-li znepokojující. Dávají jí čas, aby uklidila, co se dá? Nebo aby mohla sbalit kufry, rozloučit se s přáteli a vypařit se?

Nebude to jenom Jeffrey Epstein, kdo bude souzen. Podle toho, jak se vyšetřování skandálu dál vyvine, celý americký právní a justiční systém se octne na vážkách.
Jestliže nestrannost a nezávislost znovu prohraje, mnoho Američanů mu přestane věřit navždy.

  xxxxx                                           

Mediální bouře vyvolaná zatčením Jeffreyho Epsteina se zklidnila stejně náhle, jako vyvstala.
Jako by někdo na pedofilskou aféru, která v Americe nemá obdoby, hodil deku. Co věští to ohlušující ticho?

——————————————————————————————————————–

Mossad je považován za nejlepší výzvědnou službu na světě. Jeho mottem je biblický verš „klamem povedeš válku“. Nepodléhá žádným izraelským zákonům, jeho operace stanoví ředitel a schvaluje je premiér.
Má rozpočet zhruba tři miliardy dolarů ročně a sedm tisíc kmenových zaměstnanců, což z něj činí druhou největší světovou špionážní agenturu po americké CIA.  

Doposud neúspěšnějším agentem  Mossadu v USA je izraelský přistěhovalec Arnon Milchant, který ilegálně dovezl do Izraele americkou technologii, jež umožnila židovskému státu vyvinout a vyrobit atomovou bombu. Přiznal se k tomu ve své autobiografii nazvané  Confidential: „The Life of Secret Agent Turned Hollywood Tycoon“. Žije v Hollywoodu, produkuje filmy, je miliardářem.

Autor je český novinář žijící ve Švýcarsku.
https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-jana-vitka-divenky-sex-politici-vydirani-a-spionaz

sdílet na