Díky použití vakcíny „Sputnik V“ se San Marino stalo první zemí v Evropě, která porazila koronavirus a snížila míru infekce na nulu. Video

Díky použití ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“ je San Marino první v Evropě, kdo porazil COVID-19. To bylo oznámeno 10. května v Ruském fondu přímých investic (RDIF).

„Ruský fond přímých investic (RDIF) oznamuje pozitivní výsledky použití ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“ v San Marinu, které prokázaly pokles míry infekce na nulu. V San Marinu začal proces zrušení omezení souvisejících s pandemií, hospodářské oživení a návrat k normálnímu životu se zrychlily,“
uvádí se ve zprávě.

Na začátku dubna byla míra infekce v San Marinu přibližně 250 případů týdně, přičemž od 4. května nebyly v zemi zaznamenány žádné nové případy infekce koronaviru. 

Průměrná denní míra infekce se tedy snížila 250krát.

Díky ruské vakcíně bylo San Marino jednou z prvních zemí v Evropě, která začala rušit omezení

Průměrný výskyt v zemi je více než 40krát nižší než průměr v zemích EU

Očkování populace v San Marinu také snížilo úmrtnost koronaviru na nulu

San Marino uzavírá nemocniční oddělení pro pacienty s koronaviry

RDIF je připraven dodat do San Marina další dávky vakcín k organizaci vakcinační turistiky založené na úspěšných výsledcích očkování v zemi, které ukázaly prudký pokles výskytu koronaviru

Je třeba poznamenat, že San Marino provedlo nejúspěšnější očkovací kampaň proti COVID-19 v Evropě:
průměrný denní výskyt ve státě po dobu sedmi dnů na 1 milion obyvatel za 3. až 9. května je více než 40krát nižší než průměr pro Země EU.

Koncem února v San Marinu bylo zahájeno očkování „Sputnikem V“. V březnu úřady země oznámily, že po zavedení ruské vakcíny nezaznamenaly žádné vedlejší účinky.

Zároveň se výsledky očkovací kampaně v San Marinu staly zřejmými dva měsíce po jejím zahájení:
průměrný denní počet detekovaných případů koronaviru klesl 250krát od začátku dubna. Od 4. května, nebyl v zemi zaznamenán ani jeden nový případ výskytu koronavirové infekce.

Obecně je v San Marinu 74% populace starší 16 let již očkováno první injekcí vakcíny proti koronaviru. 
Současně bylo 90% všech očkování provedeno díky „Sputniku V“.

Očkování v San Marinu také snížilo počet úmrtí na koronaviry na nulu.

„Úspěch San Marina také potvrzuje vysokou účinnost Sputniku V, a to i proti britskému kmeni, který se nyní aktivně šíří po celé Evropě, včetně sousední Itálie,“ dodal RDIF.

Kirill Dmitriev, generální ředitel Ruského fondu pro přímé investice (RDIF) , uvedl:

„Denní statistiky počtu případů ukazují, že úspěšná očkovací kampaň „Sputnikem V“ umožnila San Marinu snížit počet zjištěných případů koronaviru na nulu a jako jedna z prvních evropských zemí začala v souvislosti s koronavirem rušit omezení. Země se vrátila k normálnímu životu a začíná ekonomické oživení. S přihlédnutím k úspěšným zkušenostem s očkováním v San Marinu je RDIF připraven dodávat další dodávky vakcíny „Sputnik V“ za účelem organizování vakcinační turistiky v zemi. 

Základem úspěchu San Marina v ochraně populace před koronavirovou infekcí byla absence politické zaujatosti, a to hlavně při výběru ve prospěch ruské vakcíny Sputnik V, schválené pro použití v 64 zemích.“ 

Jak dnes žije San Marino díky „Sputniku V“:

12. dubna začalo San Marino uvolňovat omezení uložená kvůli pandemii koronaviru. Země znovu otevřela školy, stejně jako bary a restaurace. Stravovací zařízení budou fungovat až do 21:30. 

„Sputnik V“, první vakcína COVID-19 v Rusku a ve světě, byla zaregistrována 11. srpna 2020. Vakcína byla vyvinuta specialisty z Gamaleya Center.

Postvakcinační studie v několika zemích, včetně Argentiny, Mexika a Maďarska, ukázaly, že „Sputnik V“ je nejbezpečnější a nejúčinnější vakcínou proti koronaviru. 

Vakcína „Sputnik  V“ má klíčové výhody:

·     Účinnost vakcíny byla 97,6% podle výsledků analýzy dat o výskytu koronaviru u Rusů naočkovaných oběma složkami této vakcíny v období od 5. prosince 2020 do 31. března 2021.

·     Vakcína „Sputnik V“ je  založena na osvědčené a dobře prostudované platformě lidských adenovirových vektorů, které způsobují nachlazení a s nimiž se lidstvo setkávalo po tisíciletí.

·     Vakcína „Sputnik V“ používá dva různé vektory pro dvě dávky během procesu očkování, což vytváří silnější imunitu ve srovnání s vakcínami, které používají stejný mechanismus podávání pro obě dávky.

·     Bezpečnost, účinnost a nedostatek dlouhodobých nepříznivých účinků vakcín proti adenoviru byla prokázána ve více než 250 klinických studiích během dvou desetiletí.

·     „Sputnik V “ nezpůsobuje závažné alergie.

·     Skladovací teplota „Sputniku V “ na úrovni + 2 + 8 stupňů Celsia umožňuje jeho skladování v konvenční chladničce bez nutnosti investic do další infrastruktury chladicího řetězce.

· Cena „Sputniku V“ je méně než 10 USD za injekci, což tuto vakcínu dělá celosvětově dostupnou.

„Sputnik V“ je registrován v 64 zemích s celkovou populací přes 3,2 miliardy lidí. Pokud jde o počet schválení obdržených státními regulačními orgány, je „Sputnik V“ na druhém místě na světě.

Vakcína Sputnik V byla schválena v Rusku, Bělorusku, Argentině, Bolívii, Srbsku, Alžírsku, Palestině, Venezuele, Paraguayi, Turkmenistánu, Maďarsku, Spojených arabských emirátech, Íránu, Guinejské republice, Tunisku, Arménii, Mexiku, Nikaragui, Republice srbské (Bosna a Hercegovina), Libanon, Myanmar, Pákistán, Mongolsko, Bahrajn, Černá Hora, Svatý Vincenc a Grenadiny, Kazachstán, Uzbekistán, Gabon, San Marino, Ghana, Sýrie, Kyrgyzstán, Guyana, Egypt, Honduras, Guatemala, Moldavsko, Slovensko, Angola, Džibutsko, Konžská republika, Srí Lanka, Laos, Irák, Makedonie, Keňa, Maroko, Jordánsko, Namibie, Ázerbájdžán, Filipíny, Indie, Kamerun, Seychely, Mauricius, Vietnam, Antigua a Barbuda, Mali, Panama, Nepál, Bangladéš, Turecko, Albánie

***

Ruský fond přímých investic (RDIF) byl založen v roce 2011 s cílem investovat do základního kapitálu společností především v Rusku, společně s předními zahraničními finančními a strategickými investory. 
Fond působí jako katalyzátor přímých investic do ruské ekonomiky. V současné době má RDIF úspěšné výsledky v oblasti společného provádění více než 80 projektů se zahraničními partnery v celkovém objemu přes 2 biliony RUB, který pokrývá 95% regionů Ruské federace. 

Společnosti v portfoliu RDIF zaměstnávají více než 800 000 zaměstnanců a jejich roční příjmy jsou 6% ruského HDP. RDIF navázal společná strategická partnerství s předními mezinárodními spoluinvestory z 18 zemí v celkové hodnotě přes 40 miliard USD. 

Další informace najdete na webových stránkách:  rdif.ru

Kontaktní osoby pro další informace:

Alexej Urazov, Ředitel externí komunikace

Ruský fond přímých investic

https://rdif.ru/fullNews/6764/
https://bit.ly/3beKDPE

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
10. 5. 2021 22:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobré předhodit tuto hlášku „Díky použití ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“ předhodit lidu volbami.