Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Známý americký novinář Alex Jones, jak to vypadá, se oficiálně stal prvním člověkem, jenž byl vyřazen ze seznamu lidí žijících na této planetě. Byly mu zablokovány účty na sociálních sítích, e-mailové účty, všechny internetové zdroje a vyřazeny z provozu jeho bankovní karty. 

Ostatně američtí politici nikterak neskrývají, že Jonesova kauza je precedentem. Pokud americká veřejnost dnes tiše „spolkne“ digitální „vraždu“ jednoho z nejpopulárnějších televizních moderátorů v USA, pak zítra budou Jonese následovat všichni „netolerantní podněcovatelé násilí“, ať jsou čestní či nikoliv, pravicoví či levicoví, věřící či ateisté. Jinými slovy každý, kdo se odváží zpochybnit legitimitu požadavků Nového světového řádu.

Spiknutí elit 

To platí samozřejmě nejen pro USA: I evropské země se ubírají stejným směrem. Podobným persekucím čelí například český novinář a předseda politické strany Národní demokracie Adam B. Bartoš, jemuž po sérii trestních stíhání živnostenský úřad zakázal provozovat nakladatelskou živnost a on-line knihkupectví ABB Knihy. Jediným důvodem je jeho psaní a veřejné projevy, v nichž vyjadřuje svoje názory nepohodlné vládnoucímu režimu. Svoboda slova a projevu pro diktaturu typická, její základní rozpoznávací znak.

Jones, který před svým tichým, žádným soudem neprojednaným “vyřazením ze společnosti” kritizoval spiknutí elit „stínového státu“, ovšem nezemřel. Nadále natáčí své programy a uvádí je na své doméně.  V blízké budoucnosti však bude jakákoli zmínka o jeho jménu vést k zablokování uživatele a Jones nebude smět dostávat peníze za diváckou návštěvnost, ani převodem na účet či jinou formou výplaty. Kromě toho nebude moci přijímat digitalizovanou lékařskou péči, za níž se musí platit. To znamená, fyzicky ho nezabili, ale exemplárně „izolovali“, znemožnili mu komunikovat s lidmi, vydělávat peníze a léčit se. Jak Jones sám řekl, o úplném zákazu používat a připomínat jeho jméno v internetové komunikaci se dozvěděl před pár dny, 3. května.

Současně tisková služba Facebooku uvedla, že správa služby vymazala více než 100 stran, z nichž 97 bylo podle jejího názoru (samozřejmě bez jediného důkazu) koordinováno z Ruska am kde se psalo hlavně kriticky  o ukrajinských tématech. Jde o 62 osobních účtů, 10 internetových stránek a 25 skupin, které byly podle FB součástí jedné sítě, která prováděla koordinovaný “informační útok”. Mimochodem pod sankce padl také informační portál RIA Kaťuša, spolu se stovkou ruských zpravodajských agentur nacházejících se v „parní lázni“ americké sociální sítě.

Kdo je Alex Jones?

přiloženo dobré video

Jones začal svou kariéru na kabelovém televizním kanálu ve svém rodném Texasu, ale brzy přesedlal na rozhlas. Ten je totiž stále ještě relativně nejsvobodnějším typem média v Americe. Jones svým posluchačům říkal přesně to, co je v hlavních médiích tabu: hospodářská krize byla spuštěna uměle, aby ožebračila a zotročila obyčejné Američany; mnohé teroristické útoky organizovala vláda, aby vyvolala masovou hysterii a ospravedlnila zahraniční války; Američané po Měsíci nechodili, všechno bylo zinscenováno ve filmovém studiu.

Zpočátku mu moc nevěnovala velkou pozornost. Časem ale Jones už nepůsobil jako klasicky zesměšňovaný “konspirační teoretik”. Na pozadí hysterie posledních let, kdy jedna „renomovaná agentura“ po druhé, spolu s „renomovanými politiky“ a „renomovanými miliardáři“ začali publikovat „fake news“ všemožného typu – od všudypřítomného ruského zasahování snad i do záležitostí celé galaxie až po vyzdvihování pederastů jako lidí vyšší rasy – stále více lidí ho naopak začalo vnímat sice jako občas šokující, ale ve skutečnosti  neobvykle rozvážnou osobu. 

Psal a hovořil o tématech, o nichž liberální média ani nešpitla a diskuse o nich byla zakázána. A tak Jones úspěšně získával další a další publikum. Coby ředitel rozhlasu rozšířil svůj tým a spustil populární internetové portály InfoWars, NewsWars a PrisonPlanet. Brzy si uvědomil možnosti sociálních sítí, rozšířil obsah na všechny velké platformy a postupně dál a víc otevíral témata, která byla pro ostatní sdělovací prostředky tabu.

Jeho rozhovory a vyšetřování postupně četli, sledovali a diskutovali návštěvníci až v desítkách miliónů. Zajímalo je, zda Hillary má Clintonová něco společného s tajemnou vraždou Setha Riche, spolupracovníka volebního štábu Demokratů, který vyzradil jeho kompromitující korespondenci WikiLeaks (článek na PP zde). Zaníceně probírali skandál „Pizzagate“, v němž šly zvěsti o tom, že špičky Demokratické strany organizují orgie za účasti nezletilých. Psal o vzniku diktatury na internetu, publikoval dokumenty o vyšetřování miliardové korupce Clintonovy nadace, odsuzoval „čipování“ a násilné formování sexuálních úchylek. Byl to on, kdo inicioval vyšetřování farmaceutických společností, jež naučily Američany masivně užívat antidepresiva, a přivedly tak miliony lidí ke drogové závislosti. Jones navíc dával slovo oponentům Sorose v EU. Byl to také on, kdo otevřel otázku „stínového státu“ (Deep state) – struktury, která neviděna řídí Ameriku na pozadí kabaretní politické show zvané „boj Demokratů s Republikány“. A je to opět Jones, kdo pravidelně uvádí na pravou míru smyšlené téma „ruského vměšování“ do amerických voleb.

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
24. 5. 2019 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Přesně o tom jsme už mluvili… znelíbíš se systému a nekoupíš si ani chleba. Už se fakt těším až nás začnou čipovat…. v zájmu naší bezpečnosti … samože.

Editor
24. 5. 2019 22:27
Odpovědět  josh-xy

Tohle nikdy nepochopím, že se někdo nechá očipovat, že to firma zatím jenom doporučuje. A to je právě otvírání těch notoricky známých oken. Najde se pár nadšenců = blbečků… a za chvíli.. kdo chce v naší firmě pracovat, tak v zájmu bezpečnosti, bla, bla, bla… všichni naši zaměstnanci musí mít čip.
Takhle to udělali s LGBT, takhle to plánují udělat s migranty, i tím čipováním.
Pomalé vaření žáby, protože lidi neumí, nebo se bojí říct NE. A většinu nikdy nepřeperou, bohužel ta většina si toho není vědoma.
Nikdy bych si to pod kůži nenechala narvat, nikdy.

Editor
24. 5. 2019 23:26
Odpovědět  josh-xy

Netuším:) Ale vlastně je to fakt, měla jsem napsat dobrovolně nikdy. Skoro každý má slabé místo.