blognezařazené

Děti jako zbraň – dehumanizace Palestinců podle mainstreamu

52121291 0 161 3070 1888 2072x0 60 0 0 1496d344a9b91ed45a630e1da4a8e946 1

„Dehumanizace – soubor procedur, postupů a technik, které vedou k utlumení vyšších lidských mravních kvalit, posilují agresivní vzorce chování a ve svých důsledcích vedou ke zlu.   Účelem dehumanizace. je proměnit osobnost druhého v ne-lidský objekt.“

To je zestručněná definice dehumanizace ze Sociologické encyklopedie. https://encyklopedie.soc.cas.cz/w/Dehumanizace. Téměř všechny masakry světa byly vždy vedeny pod propagandistickou rouškou války proti ne-lidem. Náboženské války, křížové výpravy, „válka proti bolševikům“, holokaust, genocida na Donbase.

Tarik Cyril Amar se ve svém článku pro RT zabývá tradičním anglosaským přístupem k „pobíjení méněcenných“ v „renomovaném“ The Economist:

„Respektovaná západní publikace nabídla cynické vysvětlení, proč při izraelských útocích na pásmo Gazy umírá tolik nezletilých a dětí. Ale v této chladně prezentované analýze, která byla ZVEŘEJNĚNA ve výrazném anglickém stylu, je toho víc.

Týdeník The Economist zveřejnil článek, který tvrdí, že zná odpověď na to, proč Izrael zabíjí tolik palestinských dětí, nebo, jak usoudil britský časopis, proč „děti tvoří velmi vysoký podíl obětí války v pásmu Gazy. Autoři zjistili, že „na Ukrajině, v konfliktu mezi dvěma mnohem většími mocnostmi po mnohem delší dobu, děti tvoří méně než 550 z přibližně 9 800 civilních úmrtí“. Došli proto k závěru: “Obrovský počet dětí mezi zabitými v pásmu Gazy je mimo jiné způsoben tím, že tamní populace je obzvláště mladá.”

Autoři z obrazu drze odstranili skutečné vrahy –děti se staly „obětí války“, nikoli Izraelců. Pro lživé pochybnosti amerického prezidenta Joea Bidena o hlášeném počtu palestinských obětí, který je ve skutečnosti jistě vyšší, bylo právě dost místa, aby to čtenáře přivedlo k úžasu. Skutečnou odpověď však nezmínil: “Tolik dětí je zabíjeno, protože Izrael páchá jeden válečný zločin za druhým proti civilistům ve snaze o strategii kolektivního trestu, která se rovná genocidě a etnickým čistkám.” Jak už to ale v případě akcí Izraele bývá, byly tyto definice na různých oficiálních úrovních relativizovány. A to vše se děje také proto, že je to možné díky spoluvině Západu s Izraelem. Stručně řečeno, článek v The Economist je vulgárním příkladem mainstreamového západního zpravodajství.

Ale v této skvělé analýze na úrovni, prezentované v elegantním anglickém stylu, doplněné statistikami a grafem, je toho víc. Článek mimoděk otevírá široké okno do něčeho ošklivého, ale velmi zásadního: do bodu, ve kterém se píší pojednání o tom, kdo má kolik dětí, nebo zkrátka, kde se demografie setkává s dehumanizací, která usnadňuje zvěrstva vůči bližním.

Jak v Newsweeku vysvětlil Khaled Elgindy, ředitel Programu pro Palestinu a palestinsko-izraelské záležitosti Middle East Institute, dehumanizující rétorika vyjadřuje myšlenku, že „životy, utrpení a lidskost Palestinců jsou méně cenné než život, utrpení a lidskost Izraelců“. A jak zjistil expert na genocidu a holocaust Raz Segal, izraelský útok na Gazu je „učebnicovým případem“ podle kritérií Úmluvy OSN o genocidě z roku 1948. Typickým prvkem genocidy je zobrazovat jiné etnické skupiny jako méně lidské.

Tato ničivá zbraň masového zkreslování lidí a celých etnických skupin dává pachatelům pocit, jako je tomu nyní u mnoha Izraelců, že jsou připraveni zabíjet a že jsou smířeni sami se sebou i s výsledkem. Motivuje a chrání také jejich komplice, mnoho z nich v politické, mediální a intelektuální elitě Západu. Pro ty přihlížející, pro ty, kteří mlčí a jsou pasivní tváří v tvář zoufalé potřebě ochrany Palestinců, uprostřed dehumanizujícího jazyka, který se vysmívá Palestincům jako „zvířatům“ a „divochům“, a těm, kteří ignorují všechny výzvy k protestu a označují každou odchylku jako podporu “terorismu”: “Potlač svou empatii, umlč to, co ti zbylo ze svědomí, a racionalizuj své do očí bijící morální selhání.”

Autoři v The Economist jsou samozřejmě pečliví v udržování zdání tím, že své nechutné argumenty obalují hojným množstvím sociologie a průměrných příjmů, porodnosti a vzdělání. Ale jejich poselství je jasné a hlasité: “Děti z Gazy umírají v houfech, ne proto, že je Izraelci vraždí, ale proto, že je jich moc.” První krok dehumanizace: Přestaňte vidět děti jako děti se jmény a tvářemi. Představte si je spíše jako čísla a statistiky. A navrch jako přehnaná čísla.

Druhý krok dehumanizace: Skutečnost, proč je tolik mladých Palestinců, jak se dozvídáme z článku v časopise, není normální vývoj lidské společnosti. Srovnáním Palestinců s ještě chudšími populacemi po celém světě autoři docházejí k závěru, že vysoká porodnost mezi Palestinci je anomálií. Tuto anomálii lze podle autorů vysvětlit militantní politikou, konkrétně politikou pronatalismu palestinských vůdců, kterou zahájil zesnulý vůdce OOP Jásir Arafat a dnes pokračuje Hamás. Stručně řečeno, Palestinci jsou zobrazováni jako lidé, kteří, jak snadno říkáme, používají svou vlastní reprodukci, a tedy i své děti, jako zbraň.

Logika za tím je jasná, i když zlovolná. Připomeňme, že útok na pásmo Gazy, včetně vyhladovění a zabíjení civilistů, představuje v očích USA – hlavního západního spojence Izraele –kolaterální škody „práva Izraele na sebeobranu“. Pomiňme jen skutečnost, že podle mezinárodního práva je Izrael vojenskou okupační mocností, a proto „sebeobrana“ není použitelné ospravedlnění pro použití síly proti okupovaným územím. Nyní to spojte s tím, co novináři The Economist píší o palestinských dětech, které jsou součástí strategie dlouhodobého válčení prostřednictvím populačního růstu „od kolébky“. Odtud stačí spojit dvě tečky, abychom dospěli k závěru, že by bylo naprosto přijatelné zapojit se do „sebeobrany“ proti dětem, protože koneckonců představovaly „zbraň“. I když v The Economist není nikdo, od spisovatelů po redaktory, kdo by dokázal promyslet morální propast, kterou jejich argumentace vytváří, ale samotné selhání je trapně odhalující.

Ve skutečnosti se Palestinci museli naučit chápat své děti jako svou budoucnost, a to s naléhavostí, jíž možná nechápou lidé, kteří nebyli v minulosti vystaveni systematickým etnickým čistkám, apartheidu a genocidě. Obviňovat z masakru těchto palestinských dětí izraelskými pachateli ve skutečnosti palestinské oběti, protože se odvážily množit se tváří v tvář neúnavnému útlaku, je pateticky cynické.

Tuto naléhavost samozřejmě znají i Židé, zejména kvůli historickému pokusu nacistického Německa je vyhladit. Ale genocida jejich vlastního lidu se mezi moderními sionistickými vůdci neproměnila v empatii. Slogan „Nikdy více“ pro ně znamená „Už nikdy více pro nás“.

Palestinští vůdci navíc nejsou jediní, koho znepokojují populační trendy. Od konce 19. století byla populační politika jádrem sionistického projektu od jeho počátku, a to ve dvou formách: jako neustálý proaktivní zájem o zvýšení počtu židovských osadníků a následných židovských izraelských občanů a jako přetrvávající strach z růstu palestinské populace. Od prvních etnických čistek drtivé většiny Palestinců – nejméně 700 000 lidí –, které začaly před arabsko-izraelskou válkou v roce 1948 a pokračovaly po celou dobu této války, bylo snížení a udržení malé palestinské populace jedním z hlavních důvodů, proč je Izrael vždy odpíral Palestincům právo na návrat, potvrzené v rezoluci Valného shromáždění OSN č. 194.

To byl vždy jeden z hlavních faktorů, které znemožňovaly trvalé mírové řešení. Jinými slovy: „Izrael považuje Palestince a jejich děti za zásadní hrozbu pro svou národní bezpečnost, a to je jedna z největších překážek řešení, které by přineslo Palestincům spravedlnost a osvobodilo svět od nikdy nekončící, extrémně nebezpečné krize, která měla být vyřešena už dávno.”

Jak se může stát, že renomované, názorotvorné publikaci, jako je The Economist, projde článek jako je tento – a to právě během probíhajícího útoku na pásmo Gazy, při kterém už bylo zabito více než 10 000 lidí, z nich téměř polovina dětí? Odpověď zní: „Systematická dehumanizace Palestinců, jejich rétorická redukce na ‚pouhý biologický život, který lze bez morálních pochybností uhasit‘, má dlouhou historii,“ vysvětlil americký novinář a autor Ali Abunimah.

Bystří pozorovatelé poukazují na to, že podpora Izraele ze strany Západu jej připraví o zbytky prestiže, kterou ve zbytku – většině – světa ještě má. To je pravda a je to zasloužené. Protože ještě horší než jazyk dehumanizace je to, že se vůbec nejedná o okrajový fenomén. Na Západě se člověk může zúčastnit této praktiky podporující genocidu a místo hanby a obviňování najít rezonanci a uznání, pokud jsou obětí Palestinci. Západ, který se sám vidí jako „rajskou zahradu hodnot“, má za sebou dlouhou historii šokujícího násilí spojeného s dechberoucím pokrytectvím. Ale v tomto bodě tohoto odvíjejícího se příběhu je strašlivé jednání vůči Palestincům – slovy i činy – tou nejkřiklavější zkažeností ze všech. Ale zbytek lidstva to nezapomene ani neodpustí.“

https://rtde.live/meinung/186496-kinder-als-waffe-entmenschlichung-palaestinenser-ist-zum-mainstream-geworden/

sdíletj na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
13. 11. 2023 12:39

Vysoký Ukrajinský vojenský důstojník „koordinoval“ sabotáž plynovodů Nord Stream

https://aktax.cz/vysoky-ukrajinsky-vojensky-dustojnik-koordinoval-sabotaz-plynovodu-nord-stream/

Jura S
13. 11. 2023 12:55
Odpovědět  zuzana

Vědělo se to od počátku, že je to Ukrošpína na podpory anglosaských rozvětek. Doufám že se dočkáme mezinárodního trubunálu, který vynese pár set trestů smrti.

primak
13. 11. 2023 13:16
Odpovědět  Jura S

Něco k tématu článku?

Dulcinea1
13. 11. 2023 16:29
Odpovědět  primak

K teme: na infovojna.bz je video izraelskych pilotov, ktori zmasakrovalintych ludi na festivale ! Nie Hamas !! Este tam je…

Jaris
14. 11. 2023 05:34
Odpovědět  Dulcinea1

Vite o tom, ze svinsky Izrael vezni 400 deti do 15 let a dalsi stovky nezletilcu do 18let? S konfliktem v Gaze tam uvizlo take mnoho izraelskych zidu, jenze Izrael je vymenou za palestinske deti NECHCE! Zidovske zrudy doufaji, ze jejich spoluobcane zahynou rovnez pri bombardovani a vinu pak svedou na Hamas. Ten ma z toho obavy, jelikoz by tim ztratil podporu zemi, ktere jsou na jejich strane. Zidovske zajatce chrani a stehuji je z mista na misto, aby se tak nestalo.
Z dnesniho clanku AEronetu.

primak
14. 11. 2023 09:22
Odpovědět  Jaris

Ale v západních médií jen stále ukazují, jak rodiny těch 240 zajatejch Izraelců (co víc a víc jsou denně zabiti vlastním bombardováním) kvílejí a strachují se o ně. (a svědectví starejch žen, že se s nimi zacházelo dobře, nebylo rádo přijato). Ty tisíce palestinských vězňů, co jsou brutálně drženi bez soudu, no problém. Dvojí standard, denně mnoho příkladů…

Dulcinea1
14. 11. 2023 11:49
Odpovědět  primak

Pozrite si izraelsky fil Difamation s titulkami. Stara zidovka babicka rezisera to tam vysvetlila vsetkym, ktori to este nevedia.

Dulcinea1
14. 11. 2023 11:47
Odpovědět  Jaris

No tak takto, viest vojny ALE tak, aby sa nezabijalo civilne obyvatelstvo, a to sa da??! Preco sa nestrielaju len vojaci medzi sebou, ked su taki hrdinovia! Dat im priestor nejake dvahektare , jedni z jedne svetovej strany nepriatel z opacnej a nech sa takto vyhra akakovek vojna. A bude po vojakoch a bude klud ! A ostatne armady s oksmzitou platnostou zrusit rozpustit. A to bolo za socializmu heslo: prekujme mece na pluh! To je take akualne ako nikdy.

Mike
14. 11. 2023 08:58
Odpovědět  primak

“Účelem dehumanizace je proměnit osobnost druhého v ne-lidský objekt,“ – jinými slovy, označit člověka ukazovacím zájmenem “TO”, no a pak tohle “TO” v klidu zavraždit, je to přece jenom “TO.”

Gales
14. 11. 2023 10:45
Odpovědět  primak
Aragonit
13. 11. 2023 18:18
Odpovědět  zuzana

Rusko má nárok požadovať po Ukrajine náhradu všetkých škôd ktorú utrpelo stratou plynovodov. Ukrajina za to napokon zaplatí značnou stratou území

Dulcinea1
14. 11. 2023 11:21
Odpovědět  zuzana

Problem na tejto zemi je ARMADA s jej zbranami a zabijanim !!!

Putinovec
13. 11. 2023 12:43

Jak se teď lhářům ze západu bude obhajovat dogma , že menšiny musí mít vše , místní populace v Evropě musí ustupovat přivandrovalcům a fašismus je nepřijatelný ?
Těm poživačům tv geblsovky bude muset vyrůst ještě jedna hlava a žaludek krávy , jinak to nepřežvýkají .

unor 2022
13. 11. 2023 13:32
Odpovědět  Putinovec

Rozpory, ktere generuje a predvadi zvlaste soucasny zapad by se dal naplnit pytel.

Bety
13. 11. 2023 18:41
Odpovědět  Putinovec

No našemu Seznamu to problémy nedělá. Jak byl mejnstrým plný keců o rasismu a každý, kdo byl proti masové imigraci byl hajzl všech hajzlů, tak najednou je vše obráceně – nějak jako… Evropa stojí před zánikem, muslimy musíme zastavit, protože… Izraelci jsou v právu, Palestinci si svůj osud zaslouží, neboť jsou to muslimové.
Jeden statečný se opatrně ozval, že přesun židů do Izraele byla přece také imigrace a dostal za uši, že je to za a) záležitost prý stará už 80 let (ačkoli pokračuje dodnes) a za b) zase vytáhli těch 2000 let..
Inu to jsou ty paradoxy, že?

Bety
13. 11. 2023 23:36
Odpovědět  Bety

Ještě bych chtěla dodat, že dokud USA a celý západ plánovaně nerozesr.ali jak Blízký východ tak Afriku, žádná masová imigrace se nekonala – vše samozřejmě pod praporem demokracie na jejich způsob. Což fakticky znamená vyvolat chaos, všechny proti sobě vzájemně poštvat a pak ukrást i to, co je přibité. Jen si vzpomeňte na Čečensko, válka, a následující teroristické akce postihující Rusko, dokud se to Putinovi nepodařilo zastavit. A já nemohu zapomenout vyjádření členky jedné francouzské neziskové lidskoprávní organizace, která pak Čečensko navštívila a byla velmi, velmi zklamaná, když zjistila, že je v Čečenském hlavním městě klid a na ulicích se vůbec nestřílí !! Tam je ten zakopaný pes.

Helena
13. 11. 2023 13:32

A přesně to, co jsou Palestinci pro Izraelce a zápaďáky v čele s USA a Anglií jsme pro západ i my ! Pro západ jsme i my dehumanizovaný předmět, nejsme pro ně ani to smradlavé lejno, nejsme pro ně nic, nic, nic. MŮŽEME SI KLIDNĚ MÍSTO PALESTINCŮ PŘEDSTAVIT NÁS. Kdybychom měli pod zemí ropu a plyn, už by tu nestál jediný dům a naše zem by byla nasáklá krví našich dětí – nikdo by nebral ohled na smrtící trýzeň – pro ně nejsme lidi. Proto s námi jimi dosazená Pyjalová vláda zachází bezohledně a bez citu, je jim jedno, jestli tu budou lidé i děti strádat /a ještě se nám smějí do ksichtů/, jestli to tu totálně zkrachuje – naopak to musí dokázat a dokonat. Tady totiž chtějí ne to, co je pod zemí, ale to co je na zemi – domy, firmy, půdu. A je jim úplně jedno, jestli lidé i s dětmi z těch domů budou chcípat hlady, zimou a nemocemi na ulici.

Ladislav 💤
13. 11. 2023 13:58
Odpovědět  Helena

Je třeba tu zradnou a fašistickou Fylajovou svoloč i s tím hradním zrádcem vypraskat a to tvrdě! Po dobrém to nepůjde!

primak
13. 11. 2023 16:06

A že by se aspoň vyhostili diplomati (když už žádné sankce) – tak jako třeba u meddling nebo Novičoku – to zatím jen pár výjimek. I přes ty všechny demonstrace po světě, ale to jsou jen obyčejný lidi, ty nemaj do vládnutí nic co kecat.

Ale asi to není moc jednoduché, s těma bankama po světě, které to drží jako pavoučí sítě, je to asi dost problematické. A taky anti-semitické…

Dulcinea1
13. 11. 2023 17:41
Odpovědět  primak

Film Difamation so slovenskymi titilkamj/mozno aj inymi stoji za pozretie !!!

ANTIUKRAJINEC
13. 11. 2023 18:30
Odpovědět  Dulcinea1

to fakt stojí!!!

Aragonit
13. 11. 2023 17:56

Vzhľadom na to že Izraelci dostali svoju Zasľúbenú zem darom údajne od svojho Boha ktorí im vraj prikázal vyvraždiť obyvateľov Kanánu teda pôvodných obyvateľov pred pár tisíc rokmi a vtedy pobili Kanáncov aj z ich dobytkom a zborili a vypálili ich domy a hradby – Jericho s tým že to boli hriešnici a neznajbohovia.
Dobytok vybili preto aby vraj nepáchali hriech krádeže ich majetku – Absolútny paradox náboženských fanatikov…. To isté robia aj dnes genocídu na pôde ktorá im vraj patrí a je im darovaná ako vyvoleným samotným Bohom ale museli vraj na jeho príkaz najprv vyvraždiť jej pôvodných obyvateľov. Tak že historicky Izraelci svoju zem ulúpili inému národu Kanáncom ktorých vyvraždili a alibisticky zaštítili svoje vraždenie samotným Bohom ktorý to tak vraj chcel, ale ešte predtým im Mojžiš z hory Sinaj priniesol 10 Božích prikázaní a jedno z nich hovorí nezabiješ
Tak že tá ich zem nie je od samého historického začiatku ich bola ulúpená ukradnutá po krvavej genocíde jej pôvodných obyvateľov Kananáncov.

Aragonit
13. 11. 2023 18:07
Odpovědět  Aragonit

Dnes štát Izrael to isté robí s Palestíncami. Izrael je teroristický štát zaštitujúci svoje vraždenie svojou vyvolenosťou samotným Bohom a predpoveďami v Biblii, ktorú si napísali sami že majú vládnuť všetkým národom sveta. Dokonca vo svojom Talmude majú napísané že ostatné národy sú len na úrovni zvierat, ktoré majú Izraelcom slúžiť. Toto je presne to isté čo robili Nemeckí fašisti so svojou rasovou nadradenosťou.
To čo robí Izrael je presne to isté – rasistický fašizmus zaštíťujúci sa Bohom
https://aragonit11.blogspot.com/2023/09/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Jaris
14. 11. 2023 00:14
Odpovědět  Aragonit

https://www.czechfreepress.cz/rusko/stalin-o-zidech.html
Izrael vzdy stal na krvi jinych narodu. Zide neboli Hebrejci si vzdy vybirali bohate a prosperujici zeme, aby na nich parazitovali. V tomto pripade slo o vyspelou tehdejsi civilizaci – Kanaan, ktery byl soucasti tzv. Fertile crescent. Puvodni obyvatele vybili a sami se na tom uzemi usadili a delali dalsi problemy sousednim zemim.

All
14. 11. 2023 08:00
Odpovědět  Aragonit

židácký bůh je satan.A co Vatikán a papež? Taky se odkryl,je to antikrist,satanista rovněž.

skeptik
13. 11. 2023 19:20

Jak je z historie USA známo, Američané nemají se zabíjením dětí problém. Proč by je tedy mělo trápit, když to dělá jejich chráněnec Izrael.

All
14. 11. 2023 08:04
Odpovědět  skeptik

Stačí se podívat na ty usa filmy v té jeblé bedně tv,zlodějny,rvačky,vraždy,zabíjení a naše vláda to všechno podporuje,ti zasraní političtí zmetci,zločinci na ůrovni ssavého hmyzu. Politik v ČR je zločinec a jen zločinec.

Vladimír
14. 11. 2023 12:51

Je vidět, že není menšina jako menšina. Když se jedná o palestinskou menšinu v Izraeli, je možné jí házet na hlavu bomby a pohoda. Když se jedná o menšiny v Evropě, nebo nedej Bože Židy, je třeba kolem nich chodit po špičkách. Na každého jiný metr.

Jaro Jaroslav
15. 11. 2023 00:42

Prajem tým židonacistom, aby niekde zasa vzišiel na nich nový Hitler! Sú to beštie celú históriu!!! Svet ich má už plné zuby!!!