Den “X”: válka, na kterou USA nejsou připravené

Únor 2019…. Prolog

“Bezpečnostní služba Ukrajiny” SBU předložila zprávu svým vůdcům v CIA, kde mimo jiné uvedla:
“Podle spolehlivých údajů získaných od několika vysoce tajných agentů, kteří dlouhodobě působí v Moskvě, Kreml, který si uvědomuje nepopiratelnou vojenskou výhodu Spojených států a NATO připravuje nové akce
v rámci hybridní války na Dálném východě. Obsah a cíle těchto akcí jsou neznámé, ale představují velké nebezpečí pro celý civilizovaný svět… “

Ústřední zpravodajská agentura USA, která si uvědomila a analyzovala rozsah hrozby, okamžitě přidělila další finanční prostředky ukrajinské SBU ve výši 250 milionů dolarů, aby situaci objasnila. O tom, co se dělo, byl informován prezident Spojených států.

O tři dny později ukrajinská SBU oznámila CIA, že se Ruská federace připravuje vznést nárok na území Spojených států, a to územní nárok na Aljašku a na přilehlé ostrovy.
Zdůvodňuje to tím, že prodej těchto území v roce 1867 bude přezkoumán kvůli tomu, že 7,2 milionů dolarů ruský rozpočet nikdy neobdržel. 

Navíc GRU údajně spolehlivě prokázala, že na palubě “Orkney”, která měla přepravovat zlato z USA
do Petrohradu, se zlaté pruty vůbec nenacházely a samotná loď vybuchla u Finska na samém konci cesty.

10. dubna 2019

Ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že se na přání většiny obyvatel ostrova Velký Diomedes nebo ostrova Ratmanov s celkovou rozlohou asi 30 kilometrů čtverečních, konalo referendum o udělení nezávislosti.

Převážná většina obyvatelstva, která se tu objevila až koncem roku 2018, hlasovala pro.
Ruská federace při respektování norem mezinárodního práva uznala ostrov nezávislým.
Nový stát se nazývá Republika Nové Aljašky.

V souvislosti s touto událostí se uskutečnilo setkání úzkého okruhu lidí v Oválné pracovně Bílého domu,
kde ředitel CIA oznámil, že nevěděl o civilním obyvatelstvu ostrova Ratmanov, protože podle něj zde existuje pouze základna ruských pohraničních stráží.

Nicméně tato událost donutila amerického prezidenta k oficiálnímu prohlášení na svém Twitter účtu, o tom
že začal dlouho očekávaný rozpad Ruska v souvislosti s nadcházejícím zaváděním dalšího superskvělého
a báječného sankčního balíčku.

18. dubna 2019

Ruská federace, jako nástupce ruské říše a SSSR, oficiálně oznámila Spojeným státům uznání prodeje Aljašky
a přilehlých ostrovů za “bezvýznamné”.
Dále dodala, že jelikož Spojené státy nelegálně odcizily Aljašku, tak se všechna práva vztahující se na území Aljašky převádějí na nově vzniklou Republiku Nové Aljašky.

V Oválné pracovně Bílého domu se při této příležitosti konala operativní schůzka, jejíž obsah a výsledky zůstaly jak pro tisk, tak pro veřejnost neznámé.

Londýn vydal prohlášení, že ti kdo otrávili otce a dceru Skripalových se skrývají na ostrově Ratmanov a Londýn požaduje, aby tam byly nasazeny jednotky OSN, které by je zadržely. 

12. června 2019

Nově zvolený prezident Republiky Nová Aljaška uvedl, že jeho země nikdy nepřijme skutečnost tzv. “Prodeje Aljašky” a udělá vše k jejímu navrácení.

Zároveň dodal, že všechny prostředky jsou “ve hře”, včetně vojenské síly. 

Kromě toho uznal svrchovanost Argentiny nad Falklandskými ostrovy (Malvíny) a svrchovanost Číny nad všemi spornými ostrovy v Jihočínském moři a na Tchaj-wanu. 

Spojené státy svolaly zasedání Rady bezpečnosti OSN, které Rusko a Čína ignorovaly. 

5. září 2019

Americká námořní zpravodajská služba uvedla, že v Nové Aljašce, dříve známé jako Ostrov Ratmanov, našla více než tři tucty odpalovačů  protileteckých raket typu “Bal” a “Bastion”, a také S-400 “Triumf”, “Buk-M3”
a “Pancíř-C2”.

Zvědové zcela logicky naznačili, že tyto prostředky tam jsou z nějakého důvodu a že něco pokrývají.

V Oválné pracovně Bílého domu se konalo pravidelné setkání nad situací v Nové Aljašce. 

5. prosince 2019

Spojené státy americké poslaly ke břehům Nové Aljašky údernou skupinu 16 lodí, v čele s  letadlovou lodí “Theodor Roosevelt”. Japonsko poslalo ničitele “Atago”, “Ashigara”, “Akidzuki” a “Asachi”.

V reakci na tyto skutečnosti Ruská federace uvedla – v plném souladu s Bělověžskou dohodou, kterou uznávají všechny země světa i Organizace spojených národů, že Nové Aljašské republice odcházejí některé zbraně, součástky a další vybavení. 
(Bělověžská dohoda je smlouva o vytvoření Společenství nezávislých států, podepsaná 8. prosince 1991 v rezidenci Viskuli v Bělověžském pralese (nedaleko běloruského Brestu), která zároveň ukončila existenci SSSR)

V důsledku čehož Ruská federace oznamuje, že ozbrojeným sílám Nové Aljašky budou zdarma předány:

  • 4 malé raketové lodě typu “Bujan”, 
  • 3 strategické bombardéry Tu-160M2, 
  • 12 kusů Tu-22M3, 
  • stíhací letouny Su-35 a bojové helikoptéry Ка-52, neurčené množství jaderných a dieselových ponorek, stejně jako neurčené množství námořníků. 

Pro letadla a flotily byly novému státu na 99 let pronajaty pozemky na Čukotce a Kamčatce s námořními
a leteckými základnami. Navíc ministerstvo zahraničí RF oznámilo, že na jaře Nové Aljašce byla předána jedna z částí strategických raketových sil.

V souvislosti s tím kanadský premiér Justin Trudeau vyjádřil názor, že Nová Aljaška se z hlediska své vojenské síly a přítomnosti jaderné triády stala novým zdrojem vojenského napětí na severu Tichého oceánu. 
Vyzval mezinárodní společenství, aby okamžitě reagovalo na nebezpečí. 

Britský ministr obrany Velké Británie Gavin Williamson ve svém projevu před poslaneckou sněmovnou slíbil, že “Rusko bude tvrdě potrestáno za svou aroganci”, ale podrobnosti neuvedl.

Pobaltské země učinily ostré prohlášení, v němž varovaly Ruskou federaci před odpovědností za další zhoršení situace v Beringském průlivu.

Polsko uvedlo, že za účelem podpory Spojených států je připraveno vyslat 1000 svých vojáků, aby ochránili Aljašku a ostrov St. Lawrence. 

Ukrajina, zastoupená nově zvolenými čtyřmi prezidenty, se omezila na vyjádření solidarity s Washingtonem. 

Kvůli nedostatku ledoborců, vyčerpání zásob a velké zimy se vojenské sestavy americké a japonské armády vrátily do domovských přístavů. 

29. ledna 2020

Na ostrově Kruzenšterna (nebo Malý Diomedes), ve vlastnictví Spojených států, se objevily velké skupiny neznámých eskymáků, které CIA později identifikovala jako Čukče, Burjaty a Tuvince, z jednotky zvláštních sil 76. výsadkové divize Pskov. 

Malý Diomedes oznámil svůj odchod ze Spojených států.

30. ledna 2020

V noci 30. ledna Nová Aljaška oznámila, že se k ní připojuje Aljaška. 

Vlajky Nové Aljašky vlály ve Anchorage, College, ve Wasillla,….

Rusko, prostřednictvím ústy svého ministra zahraničí Sergeje Lavrova oznámilo své nevměšování do probíhajících procesů. 

Večer ve stejný den prezident Nové Aljašky varoval Spojené státy, že v případě ozbrojeného zásahu by se jeho země považovala za oprávněnou použít jaderné zbraně . 

Americká námořní zpravodajská služba oznámila, že se právě dozvěděla o přítomnosti nejméně šesti mobilních strategických raket “Topol-M” na území Nové Aljašky a předložila fotografie jako důkaz.

Spojené státy se pokusily o přemístění svých vzdušných sil a kontingentů na Aljašku pomocí letadel C-130 „Hercules“ a C-5 „Galaxy“, ale ta se musela vrátit kvůli selhání všech druhů navigace a komunikace. 

31. ledna 2020

Ve všech oblastech Aljašky zůstává situace klidná a populace vyjadřuje spokojenost s tím, že Nová Aljaška slíbila místnímu obyvatelstvu bezplatný zkapalněný plyn na dobu 10 let.

V Oválné pracovně Bílého domu se konala porada. 
Mluvčí Bílého domu, Sarah Sandersová, uvedla, že na setkání nejvyšších představitelů se zvažovala otázka použití jaderných zbraní jak proti Nové Aljašce, tak proti samotné Aljašce. 
Nicméně od tohoto plánu bylo upuštěno kvůli tomu, že novo-aljašští výsadkáři masivně používají zbraně elektronického boje (EW) na oslepení nepřítele, kvůli němuž drony, letadla a družice nemohou zaměřit přítomnost cizích vojsk. Ze stejného důvodu nefungují všechny kanály komunikace s okupovanými územími. 

Za druhé, samotná Nová Aljaška má účinný systém protiraketové obrany a je schopna opětovat jaderný útok takové síly, že Spojené státy mohou přestat existovat.

Sarah Sandersová uvedla, že podle SBU, informace pochází od jednoho z ukrajinských prezidentů, byla
na ostrově Nová Aljaška vybudována celá základna pro zbraně Soudného dne – včetně torpéda „Poseidon“
s jadernými hlavicemi, které má neomezený rádius působení. 

Velvyslanec USA v Ruské federaci John Huntsman předal ruskému ministrovi zahraničí Sergeji Lavrovi nótu,
ve které americký prezident požadoval zastavení podpory Republiky Nová Aljaška. 
Ve své odpovědi ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Rusko nemá nic společného s tím, co se děje. 
A Nová Aljaška je nezávislým státem a má právo na obranu svých zájmů v plné míře využívat čl. 51 Listiny OSN. A jelikož Nová Aljaška považuje Aljašku nelegálně připojenou Washingtonem v roce 1867, Spojené státy mají právo vyřešit tento spor na mezinárodních soudech.

2. února 2020

Překvapení čekalo neznámý velký plovoucí objekt 1300 mil jižně od Nové Aljašky, v jeho trupu se objevila díra a byl nucen se vrátit do přístavu, stejného kde se nachází atomová letadlová loď „Theodor Roosevelt“. 
Nad vodou ho udržovalo speciální plavidlo.

Ostatní lodě se také vrátily zpátky do přístavu, ze strachu, že by je mohl postihnout stejný osud. 

V zálivu Aljašky, 400 kilometrů západně od ostrova Kodiak, přestala fungovat komunikace mezi letouny F-35 amerického letectva. Americká média okamžitě připomněla podobný incident v oblasti Bermudských ostrovů, kde 5. prosince 1945 za podobných okolností nevysvětleně zmizelo 5 amerických bombardérů Grumman TBF Avenger. 

10. března 2020

Světové sdělovací prostředky aktivně probírají slova ruského prezidenta, která údajně řekl krátce předtím, než Nová Aljaška získala nezávislost, ale která vešla ve známost teprve včera: 

Rusko tak často a bezdůvodně obviňují z vedení hybridní války. 
No což, jestli chtějí hybridní válku, dostanou ji …..“

Mluvčí hlavy Ruské federace Dmitrij Peskov odmítl komentovat tuto citaci a nazval zprávy o její existenci “nejčistší falzifikací”. 

V Kongresu USA se konala slyšení, během kterých mnoho kongresmanů požadovalo rychlé a účinné kroky prezidenta USA k zajištění míru na severoamerickém kontinentu. Kongres vyjádřil přesvědčení, že jaderný konflikt s Novou Aljaškou je nemožný a strany se mohou dohodnout. 
Kongresmani také nařídili americkému generálnímu prokurátorovi, aby ověřil informace, že v roce 1868
se zlato  na palubě “Orkney” nenacházelo. 

Bylo přijato rozhodnutí zahájit jednání s Novou Aljaškou o budoucnosti Aljašky. Kongres také novým zákonem vyzval amerického prezidenta zahájit jednání se všemi zainteresovanými státy o omezení zbraní.

Tento článek může být vnímán jako fejeton, pokud by nebylo jedno “ale”….. Spojené státy opravdu nejsou na takovou válku připravené.

https://topwar.ru/154153-den-h-vojna-k-kotoroj-ssha-ne-gotovy.html

sdílet na