Demonstranti proti lockdownu si prorazili cestu přes policii

V německém městě Mannheim se demonstranti proti blokování střetli s policií, která se pokoušela rozbít nepovolené shromáždění, přičemž bylo zraněno 13 policistů.

Jeden z policistů musel být proto hospitalizován. Demonstranti ignorovali zákaz veřejných shromáždění a bez ohledu na to vycházeli do ulic města, aby pořádali to, co popsali jako „ procházku “ Podle odhadů policie se v pondělí večer na různých místech objevilo až 800 lidí. Mezi hesly, která na shromáždění zazněla, byly „ Mír, svoboda, žádná diktatura “ a také „ My jsme lidé! “ Demonstranti také odpálili několik petard podél své trasy.

Policisté nejprve z reproduktorů jen upozorňovali, že porušují krajské předpisy, což vedlo k několika hádkám a nakonec i rvačce, kterou zachytily kamery. Na neověřených záběrech, které kolují po sociálních sítích, je vidět skupina demonstrantů, jak se prodírá policejní linií, přičemž někteří házejí „ úmyslné údery pěstí“ na policisty, jak řekl médiím Patrick Knapp, mluvčí mannheimské policie.

Úřady zadržely 13 demonstrantů podezřelých z útoku na policii a dalším 131 vydaly varování za porušení zákazu veřejných shromáždění.

Policie se také zavázala, že bude v nadcházejících dnech důsledněji sledovat sociální sítě, aby se objevily známky chystaných problémů.

Další podobný protest ve stejném regionu, ve městě Weinheim, rovněž vyústil v násilí mezi aktivisty a donucovacími orgány, přičemž dva policisté údajně utrpěli zranění.

Nepovolené protesty proti opatřením Covid se konaly také ve městě Rostock, kterých se podle místních médií zúčastnilo 10 000 lidí. Několik tisíc lidí se sešlo i ve Schwerinu, Magdeburku a Chotěbuzi. Všechny tyto demonstrace proběhly bez incidentů, bez zpráv o střetech nebo násilí.

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
21. 12. 2021 19:05

Ti lidé mají plné právo se proti těm protichůdným a nesmyslným opatřením proti covidu bránit! Fandím jim! Je jich ale zoufale málo, co to je 800 lidí na takové město, jako je Mannheim?!? A těch policajtů není žádná škoda, když je také někdo z těch demonstrantů zmlátí, aspoň se jim žel jenom v malém měřítku vrátí to, co oni dělají ve velkém a daleko brutálněji těm neozbrojeným demonstrantům!!

Frank
23. 12. 2021 07:54
Odpovědět  Michal47

Zatím jich je málo, ale všechno má svůj čas.

Milan
23. 12. 2021 16:24
Odpovědět  Frank

jestli uvedli tak malo lidi tak to umyslne jako vzdy umyslne podhonotilli tech lidi tam bylo nasobne vic