Degradace amerických elit

Známý (lépe řečeno „notoricky známý“) americký senátor Marco Rubio nedávno v televizi řekl, že
„Čína by měla přestat zasahovat do vnitřních záležitostí Spojených států. Protože podpora hongkongských „bojovníků za svobodu“ Washingtonem je vnitřní záležitostí USA.“

Rozumíte? Zásah USA do vnitřních záležitostí jiných zemí a podpora separatistů je „vnitřní záležitost“ ….. 
…. „A neopovažujte se nás rušit.“

Nejde ani o to, že se jedná o nepředstavitelné chucpe. 

Skutečnost, že Američané jsou „namyšlení kovbojové“ a mají obrovskou, téměř neomezenou drzost (nikdo je už dlouho nepřekonal), není žádnou novinkou.

Pointa je, že veřejná osoba, senátor, jeden z vůdců republikánské strany a osoba s prezidentskými ambicemi zjevně nerozumí rozdílu mezi vnitřními záležitostmi (internal affairs) a zahraničními věcmi (foreigner affairs).

Zdůrazňuji: jedná se o kongresmana, který musí přijímat zákony, to znamená osobu s právním vzděláním (oficiálně získal právnické vzdělání). A není schopen odlišit vnější věci od vnitřních záležitostí, nemluvě o mezinárodním právu. Jak tedy dělá zákony?!

A nejhorší na tom je, že nikdo – ani novináři, ani veřejnost s blogery, ani zástupci opoziční strany na tento rozpor neupozornil.

V USA se jeden z vůdců republikánů veřejně ztrapnil – ale nikdo si toho prostě nevšiml.

To svědčí pouze jedné věci – americké elity (které již několik let jsou ve vzájemném rozporu a nenechají si ujít ani jedinou šanci kopat svého soupeře co nejbolestněji) – všichni tito kongresmani, novináři a experti jsou stejně „en masse“ neschopní a negramotní jako Marco Rubio.

Opět si všimněme, že Washington na další jednání v Číně neposlal jen tak někoho, ale Henryho Kissingera. 
Dědeček má 96 let, má vážné problémy se zrakem a sluchem, sotva se může pohybovat  – ale musí být poslán zrovna on, protože ve Spojených státech prostě nikdo jiný není, alespoň srovnatelný s jeho diplomatickými dovednostmi…. Lavička je prázdná.

Jediné, co v předvečer důležitého kola jednání Pompeo a Pence dokáží, je antičínská propaganda, jako perla… „Číňané nechtějí, aby jim vládli komunisté“.

Nemohli s takovými prohlášeními počkat alespoň týden nebo dva, dokud se neuskuteční jednání. 
Dva kliničtí imbecilové.

A opět nikde nenarazíte na články v americkém tisku, ve kterých alespoň někdo (třeba demokratická opozice) řekl: „Co to ti dva dělají? Proč kazí vztahy s Číňany? “ 

Všechno vyhovuje všem, nikdo v takovém chování nevidí nic zvláštního, ostudného nebo vyloženě hloupého.

Jedná se o totální degradaci elit – vládnoucích, manažerských, politických, expertních, novinářských (a dokonce i komiků, kteří v USA byli vždy velmi silní).

„Idiokracie (Absurdistán)“ se pro Spojené státy stal dokumentárním filmem!

https://news-front.info/2019/11/25/aleksandr-rodzhers-degradatsiya-amerikanskih-elit/

sdílet na