Debilové z ÓDéeSeS a starosta Řeporyjí tleskají pacičkama

Válka s Ruskem? USA přesunuje do Evropy obrovské množství techniky
a 20 tisíc vojáků. Největší americká provokace Ruska za poslední desítky let. Poláci v roli užitečných idiotů – a nejsou v tom sami.
Tahle válka není studená. Jede se naostro.

Po Evropě jezdí tisíce vojáků cizí, agresivní mocnosti a chovají se, jako by jim to tady patřilo.

Nové americké cvičení Defender Europe 2020 je největší provokací Ruska za poslední desítky let.
Stačí jediná chyba, jediná zbloudilá střela na ruských hranicích a Evropa se ocitne na prahu válečného konfliktu. Česká média o tom neinformují, protože řeší Čapí hnízdo.

„V rámci cvičení Defender Europe 2020 se američtí vojáci rozšíří po celém evropském regionu, vytvoří základny s mnohonárodními silami a účastní se různých cvičení,“ uvádí americký server U.S. Army Europe.

Všechno prasklo před pár dny v podstatě náhodou, když americké vrtulníky, letící ze základny v Chorvats-
ku do Polska, chtěly při přeletu Slovenska natankovat. Na slovenském ministerstvu obrany jim to nejprve nedovolili, pak po zásahu vyšších míst svolili.

Americká těžká technika při přepravě v Polsku

Americká cvičení se stafáží vojáků jiných zemí NATO (včetně českých!) se na začátku roku 2020 odehrají v šesti zemích, včetně Polska a Gruzie. Vše v těsné blízkosti ruských hranic. USA jako by už přestalo předstírat, že je NATO společný pakt a začíná vystupovat samostatně.

Vše v rámci poučky: „Války jsou skvělé, pokud se odehrávají mimo území USA.“

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov upozornil, že v případě konfliktu bude Rusko reagovat. Rusko již představilo nové, moderní zbraně, především raketomety a systémy protivzdušné obrany.

V Polsku buduje armáda USA novou obří základnu poté, co její vojáci opouští nespolehlivé Německo. Při té příležitosti prodali Polákům zbraně za miliardy dolarů. Polsko je mnohem povolnější a je blíž Rusku, ze kterého USA vytváří hrozbu, aniž by to mělo oporu v realitě. Nad submisivitou Polska se tají dech. 

„Americká bojová technika opustí přístavy ve čtyřech státech a dorazí do šesti evropských zemí. To bude vyžadovat podporu desítek tisíc členů služby a civilistů. Členové americké služby se poté rozšíří po celém regionu, aby vytvořili mezistátní základny s mnohonárodními silami a účastnili se různých ročních cvičení,“  uvádí server U.S Army Europe.

Vojenské aktivity USA v Evropě. Zelená: Pěchota. Bílá: Námořnictvo. Modrá: Letectvo. Fialová: Společné jednotky.

Brigádní generál Sean Bernabe oznámil, že akce není zaměřena proti nějaké konkrétní zemi, ale těžko věřit tomu, že by se USA v Evropě připravovala na válku třeba s Kanadou.

Těžká technika jako tanky, obrněná vozidla či dělostřelectvo se z USA přepraví na lodích. S leteckým transportem se počítá u spojařské techniky. Ze čtyř evropských přístavů se technika přepraví k ruským hranicím po železnici. V plánu jsou i silniční konvoje přes spojenecké země. 

Americké provokace vůči Rusku se má zúčastnit kromě 20 tisíc vojáků, kteří slouží ve Spojených státech, ještě 9 tisíc amerických vojáků, kteří jsou nyní rozmístěni v Evropě a také 8 tisíc vojáků z Evropy. 

Cvičení Defender Europe 2020 se zúčastní celkem 37 tisíc vojáků z různých zemí. Americká armáda plánuje použít 13 tisíc kusů techniky.

USA je suverénně největší obchodník se zbraněmi na světě. Není válka, není byznys. 
Podíl Číny je přibližně jako podíl Ruska.

https://bit.ly/2upSabV

sdílet na