Debata kandidátů na post šéfa EK se zvrhla na sluníčkárské orgie:

“Migrace přispěje k omlazení Evropy. Africký a evropský osud je provázaný. Musíme zajistit legální cesty pro imigranty do EU”

Zanedlouho současnému předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi vyprší mandát a “nové tváře” se už derou k moci. Podle diskuse kandidátů na post předsedy EK však Evropany příliš velká změna nečeká. Spíš naopak, bude to zřejmě ještě horší.
Debata se totiž zvrhla na doslova “sluníčkářské orgie” a kandidáti téměř všech frakcí se předháněli v tom kdo více otevře náruč imigrantům z Afriky.

Debatu kandidátů na post předsedy Evropské komise vysílala živě televize TA3. Hned první téma se týkalo migrace. Jediný ze šesti kandidátů, který chtěl zabránit příchodu imigrantů byl Jan Zahradil z České republiky, který reprezentoval frakci evropských konzervativců a reformistů (ACRE).

Zahradil hovořil o tom, že je třeba chránit schengenské hranice a vytvářet dohody se zeměmi mimo EU, aby migranty zadržovaly.

Ostatních pět kandidátů se prakticky předháněli v tom, kdo více otevře náruč imigrantům z Afriky a Asie.

Kandidát za Evropskou lidovou stranu (EPP), Manfred Weber prohlásil, že migrace je pro nás šance a vyzvedl politiku otevřených dveří Angely Merkelové.

Nico Cué, představitel evropské levice (EL), říká, že my tady netrpíme žádnou invazí. Migrace podle něj může přispět k omlazení Evropy.

Margrethe Vestagerová z Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE) tvrdí, že “migrace tu zůstane
z důvodu klimatických změn a ekonomických podmínek.”
Dále prohlásila, že je třeba zajistit legální cesty pro příchod imigrantů do Evropy.

Podle Vestagerové musí EÚ zavést společný azylový systém a společnou solidaritu. Jinak řečeno, o tom komu udělíme azyl by nerozhodovalo Slovensko, ale nějaký orgán na úrovni Evropské unie.

Lídr Strany evropských socialistů (PES), Frans Timmermans se vyjádřil ohledně migrace následovně: 

“Když se imigranti vydají na cestu po Středozemním moři, tak je třeba se o ně postarat a nikoli pokutovat lodě, které je zachraňují .”

Podle Timmermana evropský a africký osud je provázaný a potřebujeme větší solidaritu v Evropě.

O solidaritě hovořila i vůdkyně Evropské strany zelených (EGP) Ska Kellerová. “My jasně podporujeme evropskou solidaritu,”prohlásila a dodala, že je třeba se spravedlivě podělit o zodpovědnost.

Jinými slovy, zřejmě narážela na opětovné zavedení povinných migračních kvót.

Takže takto nějak vypadala debata lídrů hlavních frakcí v Evropském parlamentu. 
A jeden z nich může usednout na post předsedy Evropské komise a nahradit tak současného Junckera.

Pokud chceme zabránit, aby tito liberální šílenci měli v Europarlamentu většinu, je nutné jít a volit pronárodní a vlastenecké kandidáty, kteří zreformují a změní současnou politiku Bruselu.

Debatu kandidátů na post předsedy Evropské komise si můžete prohlédnout zde:
www.ta3.com

Samuel Gdovin
https://www.hlavnespravy.sk/debata-kandidatov-na-post-sefa-europskej-komisie-sa-zvrhla-na-slnieckarske-orgie-migracia-prispeje-k-omladeniu-europy-africky-europsky-osud-je-previazany-musime-zabezpecit-legalne-cesty-pre-imig/1759099

sdílet na