Další provokace ruských militaristů: Ruské břehy se objevily v blízkosti lodí NATO

Putin si nedá pokoj ani o prázdninách: ruské břehy jsou opět nebezpečně blízko lodí zemí NATO, které mají v Černém moři mírové vojenské cvičení. Těžko to hodnotit jinak než ruskou provokaci.

Spojené státy a Ukrajina pořádají v těchto dnech v Oděse námořní vojenské cvičení zemí NATO Sea Breeze 2019, kterého se účastní kromě USA a Ukrajiny i Bulharsko, Kanada, Dánsko, Estonsko, Francie, Gruzie, Řecko, Itálie, Litva, Lotyšsko, Moldavsko, Norsko , Polsko, Rumunsko, Švédsko, Turecko a Velká Británie, tedy všechny černomořské země kromě Ruska.

Podle odborníků má toto cvičení za cíl nacvičovat čistě útočné operace, které však nejsou tréninkem nějaké agrese, ale jsou součástí obrany před agresí nepřítele v tomto regionu. 

Kdo je tím nepřítelem, neřekli, ale jeden pán z Orechovej Potône tvrdil včera před výčepem, že to údajně má být Rusko, protože jako jediné z černomořských zemí se cvičení nezúčastnilo a kromě toho Rusko je agresor, který se chystá všechny země v regionu napadnout a obsadit – tak jako Československo v roce 1968.

A kromě toho, Rusko si zcela nedávno jen tak zabralo Krym. Dosud ho nejenže s omluvou Spojeným státům nevrátilo, ale navíc ještě také tvrdí, že Krym byl a je ruský. A dokonce ještě má tu drzost připomínat skutečnost, že Krym měl ústavní právo vyhlásit referendum o samostatnosti a připojit se ke komu sám chtěl. 

A už vrcholem je, že se rafinovaným ruským trollům podařilo o své verzi přesvědčit dokonce i Asociaci akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU (AALEP), kteří také tvrdí, že připojení Krymu
k Rusku bylo absolutně zákonné a dokonce bylo úplně v souladu s ústavou Ukrajiny (píšeme o tom ZDE).

Tedy vidíme, že ruští trollové už pronikli i hluboko do struktur EU a zlé jazyky dokonce tvrdí, že si získali
i samotného šéfa EU Junckera, jehož nejistá chůze by mohla co-to naznačovat o přátelských vztazích
s ruskými trolly a jejich zásobami vodky.

Vraťme se však ke Krymu:
tak jako dvacet ruských vojáků se samopaly dokázalo během pár dní přinutit dva miliony Krymčanů svátečně se obléci a jít k referendu volit nezávislost od Spojených států a Ukrajiny, podobným zákeřným a nesmírně rafinovaným způsobem nepochybně chtějí Rusové ukrást celou Evropu až po Lisabon, a Blízký východ až po Golanské výšiny – jistě i ty by ukradli, jenže ty už před nimi ukradli jiní. 

Kdo by snad nevěřil, že právě toto je jejich ďábelský úmysl, ať se ráčí podívat na globus:
….. ruské hranice se téměř všemi směry stále blíže tlačí tam, kde jsou vojska NATO.

Černomořské země na čele s USA se proto rozhodly, že se budou ruské agresi bránit. 
Účast USA zahrnuje těžký torpédoborec Carney, expediční transportní loď Yuma, protiponorkové a námořní hlídkové letadlo P-8A Poseidon a několik složek americké armády a námořnictva, včetně příslušníků šesté flotily, která podle své definice “zabezpečuje plné spektrum společných a námořních operací ve spolupráci
s partnery, pro zajištění zájmů USA a bezpečnosti a stability v Evropě a Africe”.

Námořní cvičení Sea Breeze 2019 je nácvikem takového útočného způsobu obrany bezpečnosti a stability
v regionu, kterým by bylo možné překvapit bránícího se útočníka. 

Ten má sice na svém území mocnou protivzdušnou obranu, ale bránící se NATO věří, že vhodným způsobem obrany bude možné překonat tuto protivzdušnou obranu agresivně útočící na rakety a letadla bránícího se obranného paktu NATO. 

A protože tímto způsobem naši spojenci brání i nás, tak každý správný vlastenec NATO a EU jim má držet palce, aby obranné cvičení v Černém moři dopadlo dobře. 

Třeba si totiž být stále vědom toho, že se v blízkosti mírových cvičících lodí obranného paktu NATO mohou kdykoli, z ničeho-nic objevit břehy zákeřného útočníka.

Ivan Lehotský
https://www.hlavnespravy.sk/dalsia-provokacia-ruskych-militaristov-ruske-brehy-sa-objavili-v-blizkosti-lodi-nato/1811630

sdílet na