ČT manipuluje s historickými fakty a padělala historické dokumenty!

„Na adresy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady České televize jsem právě odeslal tuto stížnost,“ oznámil na svém facebookovém profilu komentátor současného dění Petr Štěpánek a upozorňuje na záměrné falšování dějin.Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala11. ledna 2019 – 08:20
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
Škrétova 44/6
120 00 Praha 2

Rada České televize
Kavčí hory
140 70 Praha 4

Věc: stížnost na Českou televizi

ČT manipuluje s historickými fakty a padělá historické dokumenty! Dne 9. 1. 2019 v Událostech odvysílala šot o Janu Palachovi. Jeho součástí byl významově zkreslený a slyšitelně střihově padělaný záznam vysílání Československého rozhlasu z 21.8.1968.

Redaktory ČT upravený záznam zněl takto: „Včera, dne 20. srpna 1968 překročila vojska Sovětského svazu státní hranice Československé socialistické republiky…“

Původní text vysílání však zněl takto: „Včera, dne 20. srpna 1968, kolem 23. hodiny překročila vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky státní hranice Československé socialistické republiky…“

S pozdravem

Petr Štěpánek

Ohlasy čtenářů a přátel Petra Štěpánka na tuto zprávu jsou jednoznačné.
„Tak to už je ale opravdu za hranou, toto jestli dělají i v dalších případech, tak to raději nekomentuji…“ napsal jeden ze čtenářů.

„Ten, který toto udělal, ten který to schválil, a hlavně ten, který to nařídil, patří před soud!  Už jich mám doopravdy plné zuby,“ napsal další čtenář.
„Jak dlouhou dobu mají na odpověď? Jsem zvědavá co odpoví,“ zeptala se v komentářích další čtenářka

„To si tipnu už teď. Budou tvrdit, že to o těch pár vteřin zkrátili z časových důvodů, aby mohli zbytek šotu vyplnit několikaminutovým ideologickým blábolením o tom, jak Jan Palach neměl rád Rusko..“ odpověděl ji další ze čtenářů.

„Ale v každém případě to bylo padělání důležité historické nahrávky z čistě ideologických důvodů,“ upozornil další diskutující čtenář v narůstajícím sloupci diskutujících.
Celý příspěvek vysílaný v pořadu Události, komentáře najdete  zde …
(ps, facebookový profil Petra Štěpánka, Prvnizpravy.cz, foto: ps)

sdíletj na

Ohodnotit příspěvek (5 / 2)

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

ááá, nevzal si pan domácí volno:)) jenom nás včera nechal bezprizorní? … když ono to lépe zní a lépe se to usadí v podvědomí lidí. Snah pana Štěpánka je chvályhodná, je dobře, že máme takové lidi…. ale nejspíš úplně zbytečná, vzhledem k tomu kdo v Radě dřepí a rozhoduje.

Ohodnotit příspěvek :
     

Před 10 lety v pořadu historie.cz v ČT u Kučery sedělo 5 historiků otitulovaných zepředu zezadu a probírali téma „Bez Listopadu (rozuměj VŘSR) by nebylo Října (nevznikla by republika), což se říkalo v dějepise za minulého režimu. Byl to pořad k 90 výročí vzniku republiky. Plácali páté před deváté, semleli kde co a výsledkem jejich úsilí byl výrok, že vlastně za těch pár dní by při tehdejší úrovni přenosu informací (rádio v plenkách, jedině telegraf, telefon mezinárodně téměř nefungoval) vlastně nějaká revoluce v Rusku nemohla ovlivnit dění tady. Zejména v tom vynikal historik a archivář ČSAV Jireš. Nějak jim při tom, chlapcům historikům a archivářům uniklo, že ta VŘSR byla 1917 a republika vznikla 1918. A ten blb Kučera se usmíval jak idiot.