Coronavirus: Itálie – karanténa nejméně 15 milionů lidí na severu země

Předseda italské rady podepsal v noci ze soboty na neděli dekret, který silně omezoval cestování na velkém území. Kina, divadla a muzea jsou po celé zemi uzavřena.

Itálie, země, která je koronavírusem nejvíce postižena v Evropě, rychle zvýšuje svou úroveň pohotovosti. Vláda se rozhodla pro karantény „v příštích několika hodinách“ celé Lombardie, včetně ekonomického hlavního města země, Milána, jakož i oblasti Benátek, severní Emilia-Romagny a východního Piemontu, potvrzeno, v neděli 8. března předseda představenstva Giuseppe Conte. Od neděle do 3. dubna bude pohyb nejméně 15 milionů Italů přísně omezen na vstup a výstup z těchto karanténních území a v této zóně.

Ochranná opatření se týkají celého regionu Lombardie a severních provincií Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro a Urbino, Alessandria, Asti, de Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padova, Treviso , a Benátky.
Ochranná opatření se týkají celého regionu Lombardie a severních provincií Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro a Urbino, Alessandria, Asti, de Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padova, Treviso , a Benátky. „Svět“ infographic

V sobotu večer zveřejnila transalpínská média obsah první verze této vyhlášky, kterou z velké části potvrdil pan Conte. „  [Bylo] vypracováno v jeho konečné verzi: byly obdrženy připomínky regionů a během několika hodin budou zveřejněny v Úředním věstníku a budou v platnosti,“ vysvětlil během televizního projevu, který se konal v noci v plném rozsahu.

Podle textu zveřejněného na webových stránkách vlády musí být cestování v této obrovské oblasti, která sahá od Milána po Benátky , ze zdravotních důvodů omezeno na „řádně ověřené profesní požadavky a mimořádné situace“. . Aby se předešlo profesnímu cestování, jsou společnosti, veřejné i soukromé, vyzvány, aby své zaměstnance umístili na dovolenou.

Vláda také nařídila uzavření kin, divadel, muzeí, hospod, heren, tanečních škol, diskoték a dalších podobných míst na celém území státu. Na druhé straně bude stále možné nakupovat ve všední dny nebo jít do baru nebo restaurace za předpokladu, že bude dodržena bezpečná vzdálenost alespoň jednoho metru mezi zákazníky.

Všechny sportovní akce a soutěže bez ohledu na jejich povahu jsou pozastaveny. Povoleny jsou pouze soutěže nebo školení pro profesionální sportovce účastnící se olympijských her nebo národních nebo mezinárodních akcí za předpokladu, že se konají na vyprodaných místech. Podle tohoto textu bude každá osoba, jejíž kontaminace koronavirem byla potvrzena, povinně přidělena k pobytu.

233 mrtvých

Itálie je s téměř 6000 případy a 233 úmrtími třetí nejvíce postiženou zemí na světě. Ovlivněno je všech dvacet jedna regionů, ale většina případů je soustředěna na severu, v Lombardii, v Emilia-Romagně a ve Venetu. Podle oficiální rozvahy zveřejněné v sobotu, země zaznamenala 36 nových úmrtí souvisejících s koronavirem za dvacet čtyři hodin, zatímco počet případů vzrostl na 5 883 (+1 247).

Přední politička Nicola Zingaretti, vůdkyně Demokratické strany, která se účastní vládní koalice, v sobotu na Facebooku oznámila, že byla testována pozitivně: „Jsem v pořádku, ale v nadcházejícím období budu muset zůstat doma dny. „

Ve Vatikánu, který v pátek vyhlásil svůj první případ, papež Francis zrušil své hlavní veřejné vystoupení a oznámil, že svou nedělní modlitbu provede pomocí videa, aby „zabránil riziku šíření“ koronaviru.

Italská vláda se v sobotu rozhodla poslat do nemocnic 20 000 posil, aby se vypořádala s epidemií zasaženou na polostrovu. Toto opatření by mělo umožnit zvýšit počet lůžek intenzivní péče z 5 000 na 7 500, což je nárůst o 50%, a zdvojnásobit počet míst v odděleních pro plicní a infekční choroby.

S ohledem na naléhavost situace nařízení vlády rovněž stanoví možnost náboru lékařů v důchodu. Úmrtnost viru v Itálii je 4,25% ve srovnání s 3,8% v Číně a 0,68% v Jižní Koreji.

Předpokládají se opatření pro hotely

Všechna tato opatření představují rozpočet ve výši 1 miliardy EUR, který je třeba převzít z uvolněné 7,5 miliardy „pro splnění mimořádných a naléhavých požadavků v důsledku šíření Covid-19 (…)  , podle prohlášení vlády. Prefektům je také dána možnost rekvizice hotelů ubytovat lidi v karanténě.

Může být tato „obří karanténa“ respektována, když zjevně selhaly již přijatá ochranná opatření?

V sobotu večer uvádělo několik italských novin příběh několika obyvatel Codogna (Lombardie), kteří žijí v srdci uzavřeného prostoru, kteří přes zákaz opustili před pár dny svůj domov navzdory zákazu. Prezident provincie Maurizio Fugatti označil jejich postoj za „nezodpovědné chování“.

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na