Coronavirus COVID-19: „Vyrobeno v Číně“ nebo „Vyrobeno v Americe“?

Trump tvrdí, že koronavirus byl „Vyroben v Číně“. A že Čína ohrožuje Ameriku.

Americký prezident chce, aby Američané věřili, že pandemie coronavirus nese označení „Made in China“.

Státní tajemník Mike Pompeo to označuje jako „Wuhanský koronavirus“. 

„Velká lež“ začala 30. ledna, kdy generální ředitel WHO pod tlakem silných ekonomických zájmů USA vyhlásil celosvětovou naléhavou situaci v oblasti veřejného zdraví, pouze 150 „potvrzených případů“ (podle WHO) mimo Čínu a pouze šest případů v USA. A to se nazývalo pandemií. 

„Falešná média“ okamžitě přešla na vyšší rychlostní stupeň. Čína byla zodpovědná za „šíření infekce“ po celém světě.

Následující den (31. ledna 2020) Trump oznámil, že zavírá vstup do USA čínským i cizím státním příslušníkům „kteří cestovali v Číně za posledních 14 dní“ Okamžitě to vyvolalo krizi v letecké dopravě, dopravě, obchodních vztazích mezi USA a Čínou i v nákladních a lodních transakcích.

Zatímco označení „vyrobený v Číně“ sloužilo jako záminka, nevysloveným cílem bylo přivést čínskou ekonomiku na kolena.

Byl to akt „hospodářské války“, který přispěl k oslabení čínské ekonomiky i ekonomiky většiny západních zemí (spojenců USA), což vedlo k vlně bankrotů, nemluvě o nezaměstnanosti, rozpadu cestovního ruchu , atd.

Navíc značka Tron’s „Made in China“ Coronavirus téměř okamžitě počátkem února spustila kampaň proti etnickým Číňanům po celém západním světě.

Fáze 2.0: „Infekce přenášené Evropany“? 

11. března byla zahájena nová fáze. Trumpova administrativa uvalila 30denní zákaz vstupu Evropanů do Spojených států pozastavením letecké dopravy s EU (s výjimkou Británie).

Amerika nyní vede svou „hospodářskou válku“ proti západní Evropě, zatímco COVID-19 používá jako ospravedlnění.

Evropské vlády byly kooptovány. V Itálii převládá blokování, nařízené předsedou vlády, velká města v severní Itálii včetně Milana a Torina se doslova uzavřely.

Převládají zmatky, strach a zastrašování.

Je to „Poškození v Americe“.

Koncem února: Finanční manipulace charakterizuje transakce na akciových trzích po celém světě.

Akciová hodnota leteckých společností klesá přes noc. Ti, kteří „věděli“ o Trumpově rozhodnutí z 11. března zakázat transatlantické lety ze zemí EU, vydělali balík peněz. Nazývá se „short-selling“ na derivátovém trhu mimo jiné spekulativní ops. Institucionální spekulanti včetně zajišťovacích fondů s „vnitřními informacemi“ již sázeli.

Obecněji došlo k masivnímu převodu peněžního bohatství , mezi největší ve světové historii, což vedlo k nespočetným bankrotům, nemluvě o ztrátě celoživotních úspor vyvolaných kolapsem finančních trhů.

Tento proces pokračuje. Bylo by naivní uvěřit, že tyto události jsou spontánní, založené na tržních silách. Jsou úmyslné, jsou součástí pečlivě navrženého plánu zahrnujícího silné finanční zájmy.

COVID-19: „Vyrobeno v Číně“ nebo „Vyrobeno v Americe“? 

A nyní se objevila nová bomba: Japonské i čínské zprávy vyvrátily rétoriku Bílého domu, že Čína obviňuje z šíření „viru Wu-chan“ po celém světě. Vědecká analýza odhalená  Larrym Romanoffem  naznačuje, že virus byl „vyroben v Americe“:

„Zdá se, že virus nepochází z Číny a podle zpráv v japonštině a jiných médiích mohl pocházet z USA. …

V únoru japonská tisková zpráva Asahi (tisk a televize) tvrdila, že koronavírus pochází z USA, nikoli z Číny , a že některé (nebo mnoho) ze 14 000 amerických úmrtí způsobených chřipkou mohly ve skutečnosti vyplývat z koronaviry.

A 12. března, v prohlášení Kongresu USA (House Supervision Committee), ředitel CDC Robert Redfield  nevědomky „rozlil fazole“. Upřímně připustil, ano, v některých případech diagnostikovaných jako sezónní chřipka mohla být koronavirus.

Kdy k tomu došlo? V říjnu, listopadu? Jaká je chronologie. Za zmínku stojí, že prohlášení Redfielda je potvrzeno jak japonskými, tak taiwanskými virology . Dvě země, které jsou pevnými spojenci USA.

Global Times@globaltimesnews

CDC director Robert Redfield admitted some Americans who seemingly died from influenza were tested positive for novel #coronavirus in the posthumous diagnosis, during the House Oversight Committee Wednesday. #COVID191,4886:32 AM – Mar 12, 2020Twitter Ads info and privacy1,199 people are talking about this

Stojí za zmínku, že tchajwanský virolog (výše uvedený)

„Uvedl, že USA nedávno [?] Zažily více než 200 případů„ plicní fibrózy “, které vyústily v smrt kvůli neschopnosti pacientů dýchat,… řekl, že .. informoval americké zdravotní úřady, aby tyto úmrtí vážně zvážily v důsledku koronavírus,… [On] pak uvedl, že propuknutí viru mohlo začít dříve, než se předpokládalo, což naznačuje „Musíme se podívat do září roku 2019“. (citováno v Larry Romanoff, op cit )

Čínské ministerstvo zahraničí reagovalo na prohlášení CDC Roberta Redfielda, která naznačují, že virus mohl pocházet z USA.

Kdy začalo „USA nulové“ v USA?

Hua Chunying 华春莹@SpokespersonCHN

@CDCDirector Dr. Robert Redfield: Some cases that were previously diagnosed as Flu in the US were actually #COVID19. It is absolutely WRONG and INAPPROPRIATE to call this the Chinese coronavirus. https://www.c-span.org/video/?c4860650/user-clip-diagnosed-flu-covid-19 …1,8748:26 AM – Mar 12, 2020Twitter Ads info and privacy1,326 people are talking about this

Svět se nachází na křižovatce nejzávažnější sociální a hospodářské krize v moderní historii

Lidé na celém světě jsou uváděni v omyl. Říká se jim: „zhorší se to“. V několika zemích se ekonomika uzavřela. Supermarkety, nákupní centra, kanceláře, továrny, školy, univerzity jsou v klidu. Lidé jsou omezeni na své domovy. Převládají obavy a zastrašování.

Mezitím, současně s uzavřením koronaviru v Itálii, bylo do EU vysláno 30 000 amerických vojáků v rámci válečných her USA-NATO „Defend Europe 2020“ proti Rusku, což je největší vojenské nasazení od druhé světové války. “Mohl by se ochránce stát útočníkem …?”

Jasně: pandemie coronavirus není „příčinou“ této rozvíjející se hospodářské a sociální krize. Je to „záminka“ pro realizaci pečlivě navržené „operace“ (podporované dezinformacemi médií), která destabilizuje národní ekonomiky, ochuzuje velké sektory světové populace a doslova podkopává životy milionů lidí. Zabýváme se „válečným aktem“.


Další podrobnosti viz:

Pandemie „falešné“ koronaviry COVID-19: Časová osa a analýza 

Od Prof. Michel Chossudovsky , March 08, 2020


Co se stane dále: Potenciální dopady pokračujícího zmrazení amerického obchodu s Čínou

Geopolitika je složitá. Jak se budou rozvíjet ekonomické události? V zásadě se stručně zaměříme na vztahy mezi USA a Čínou.

Ti, kdo formulovali americkou „nehlášenou hospodářskou válku“ proti Číně, nedokázali představit potenciální odpor americké ekonomiky.

Je to „ekonomické Harakiri“, tj. „Sebevražedný americký styl“

Pokud během několika měsíců nebudou obnoveny běžné obchodní vztahy mezi USA a Čínou, dopady na národní ekonomiky západních zemí by mohly být devastující.

Velký podíl zboží vystaveného v amerických nákupních centrech, včetně hlavních značek, je „Vyrobeno v Číně“.

„Made in China“ je páteří maloobchodu v USA, které nesmazatelně udržuje spotřebu domácností prakticky ve všech hlavních kategoriích zboží od oblečení, obuvi, hardwaru, elektroniky, hraček, šperků, domácích potřeb, zdravotnického materiálu, léků a léků na předpis ,, Televizory, mobilní telefony atd.

„Made in China“ také dominuje ve výrobě širokého spektra průmyslových vstupů, vyspělých technologií, strojů, stavebních materiálů, automobilového průmyslu, dílů a příslušenství atd. Nemluvě o rozsáhlých subdodávkách čínských společností jménem amerických konglomerátů.

Zatímco USA mají silný a sofistikovaný finanční aparát (který má schopnost manipulovat s obchodními a akciovými trhy po celém světě), americká reálná ekonomika je v troskách.

Produkce neprobíhá v USA. Producenti se vzdali výroby.

Obchodní deficit USA s Čínou je nápomocný při podpoře spotřebitelské ekonomiky poháněné ziskem, která se spoléhá na spotřební zboží „Made in China“. Mezitím Čína drží velkou část amerického veřejného dluhu, který může snadno přes noc převést na skutečná aktiva.

www.Made-In-China.com

V tomto okamžiku krize koronavirů si pekingští tvůrci politik plně uvědomují, že americká ekonomika je křehká a silně závislá na „Made in China“. Čína navíc předstihla USA v několika oblastech špičkových technologií, včetně 5G.

A s vnitřním trhem 1,4 miliardy lidí ve spojení s globálním vývozním trhem v rámci iniciativy „Belt and Road“ bude mít čínská ekonomika převahu.Původním zdrojem tohoto článku je Globální výzkumCopyright © Prof Michel Chossudovsky , Globální výzkum, 2020
https://bit.ly/3aYkan5

O autorovi:

Michel Chossudovsky je oceněný autor, profesor ekonomie (emeritus) na Ottawské univerzitě, zakladatel a ředitel Centra pro výzkum globalizace (CRG), Montreal, redaktor globálního výzkumu. Vyučoval jako hostující profesor v západní Evropě, jihovýchodní Asii, Tichomoří a Latinské Americe. Působil jako ekonomický poradce vládám rozvojových zemí a působil jako konzultant několika mezinárodních organizací. Je autorem jedenácti knih, včetně Globalizace chudoby a Nový světový řád (2003), Americké „Války proti terorismu“ (2005), Globální ekonomická krize, Velká deprese dvacátého prvního století (2009) (Editor) ), K scénáři druhé světové války: Nebezpečí jaderné války (2011), Globalizace války, Americká dlouhá válka proti lidskosti (2015). Je přispěvatelem do Encyclopaedia Britannica. Jeho spisy byly publikovány ve více než dvaceti jazycích. V roce 2014 mu byla udělena Zlatá medaile za zásluhy Srbské republiky za jeho spisy o válce NATO proti agresi proti Jugoslávii. Může být dosaženo nacrgeditor@yahoo.com

sdíletj na