Conte spolu s Renzim a Salviniho odstavit – Merkelová pro to dělá vše

Pro Merkelovou a pro její služebnici EU-Leyenovou není nic tak důležité, jako odstavit na vedlejší kolej jejich úhlavního nepřítele Mattea Salviniho. Vždyť pokud by se stal italským premiérem on, tak obě “dámy” by měly po chlebu. Proto udělají všechno, jen aby nebyl v budoucí italské vládě. Na tom se už velmi svědomitě a nekompromisně pracuje.

V zákulisí velké politiky již byly nalezeny cestičky, jak připravit a zrealizovat spolupráci italského expremiéra Conteho s Renzim, kteří si ještě donedávna neuměli ani přijít na jméno. 

A Merkelová a její podřízení, když Conte vytvořil koalici se Salvinim, tak šéfa italské vlády opovržlivě označovali jen za pravicového populistu a italskou vládu za ty, kteří lžou a podvádějí italský národ.

Nyní se pro Merkelovou stává Conte akceptovatelným partnerem a vůbec ji nebude vadit, když po italských volbách bude mít do činění s vládou, kterou povede Conteho strana, Hnutí pěti hvězd a jejich koaličním partnerem bude Matteo Renzi – její důvěrný přítel – a jeho strana Demokratická strana.

Salvini je nyní už horečně ponořen do volebního boje. V něm inscenuje souboj Matteo Salviniho proti Matteovi Renzimu – boj nového proti starému. Dokázal svrhnout vládu, nepodařilo se mu však dosáhnout co nejdříve uspořádat nové volby.

Starý parlament je ale nadále funkční. Uvnitř parlamentu se však již začalo hledání nových spojenectví. 
Takové něco je v Itálii vždy velmi zdlouhavé a pomalé. A právě v natahování času objevil Renzi pro sebe vhodnou příležitost jak znovu výrazně vystoupit na scénu italské politiky a Merkelová mu v tom všemožně pomáhá.

Matteo Renzi se nyní usiluje spojit levicové politiky s politiky středu a získat tak potřebnou sílu, aby mohl vytvořit koalici s Conteho Hnutím pěti hvězd. Aby se mu to podařilo, tak dělá vše proto, aby oddaloval nové volby, přičemž doufá, že čas hraje pro něj a proti Salvinimu, neboť vychází z toho, že jeho popularita bude klesat a že tak nakonec překazí “hrozící” vítězství svého nenáviděného protivníka .

Pokud se mu to podaří, tak se v Itálii vše vrátí do starých kolejí – otevřou se italské přístavy pro všechny migranty z Afriky a odtud se v tisících budou moci vydat dále do Evropy a šťastná máma Merkelová zase pro ně otevře svou náruč a bude je vítat, ale péči o ně přenechá jen svým poddaným.

Roman Bednár
https://www.hlavnespravy.sk/conte-spolu-renzim-salviniho-odstavit-merkelova-robi-vsetko/1863088

sdílet na