Co na to Hamáček a čučkaři?

Pražský imám se přiznal, že financoval islámské džihádisty a je na to hrdý.
Co na to řeknou Hamáček a čučkaři?

Městský soud v Praze dnes zahájil projednání případu bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jenž je obviněn z podpory islámských džihádistů. Svou vinu Shehadeh nepopíral a prozradil bližší informace ohledně dané trestné činnosti.

V listopadu roku 2018 byl bývalý pražský imám Samer Shehadeh, narozený v Praze do palestinské rodiny, zadržen policií v Jordánsku, a nato byl přepraven do České republiky, kde celou tu dobu čekal na líčení. 
Kromě Shehadeha obžalobě čelí také jeho devětadvacetiletý bratr Omar a šestadvacetiletá bratrova manželka Fátima Hudková.

Všichni tři členové rodiny jsou obviněni z podorování terorismu a z účasti v teroristické organizaci Fronta an-Nusrá, jež působí v Sýrii. Bývalý pražský imám Shehadeh je navíc obžalován z finanční podpory teroristických skupin a z organizace přepravy lidi do zahraničí za účelem jejich připojení do teroristických vojenských jednotek. Svou vinu Shehadeh nepopíral, a dokonce odhalil důvod svých skutků.

„Pomohl jsem vycestovat dvěma mužům, jedním z nich je můj bratr. Jeho manželce jsem také pomohl, když se rozhodla za ním vydat. Financoval jsem tyto dva muže, tedy výbavu bojovníka, do čehož spadá i zbraň,“ přiznal se bývalý imám.

Dále Shehadeh prozrazuje, že pro financování terorismu využíval finanční prostředky určené na pomoc zraněným a postiženým v syrské občanské válce. Dané peníze pocházely z příspěvků muslimů žijících v Česku, ti ale o zneužití těchto prostředků nevěděli.

Obžalovaný prohlásil, že veškerá obvinění z podpory terorismu nepopírá a je hrdý, že se na tom podílel.

Současnou syrskou vládu považuje za nelegitimní, jelikož neprosazuje právo Šaría, a to je podle něj hlavní důvod, proč se rozhodl podporovat teroristy. Je Česko terčem wahhabistů?

Dříve ministr vnitra Jan Hamáček uváděl, že České republice žádné teroristické nebezpečí nehrozí.
Pozice zastánců tohoto názoru byla vystavena rázné kritice ze strany předsedy SPD Tomia Okamury.
Ve svém příspěvku na konci loňského roku uvedl citaci švagrové bývalého pražského imáma Shehadeha,
které dotyčný pomohl odcestovat do Sýrie.

„Jestli přijedeme do Čech, přijedeme zabíjet, nenávidíme
nevěřící. Kdybychom přijeli do ČR, tak bychom přijeli,
abychom zabili co nejvíce lidí,“

psala Fátima Hudková své matce.

Na tomto základě Okamura dospěl k závěru, že islám a migrace ze států Blízkého východu je skutečnou hrozbou pro Českou republiku, kterou BIS značně podceňuje.

Sdílel také názor, že vedení českých muslimů je bezprostředně napojeno na wahhábisty z Blízkého východu. 

https://bit.ly/2T1OWpm

sdílet na