nezařazené

Co bude Bidenova administrativa znamenat pro bezpečnost hranic USA

  • “Když tam byl Obama, tak drogové kartely měly pré a nezdálo se, že by proti nim vůbec někdo zasahoval… ty kartely měly všechno pod palcem. Kšeftovaly s drogami a bílým masem, a vraždy tady byly na denním pořádku.” — Obyvatel pohraniční oblasti jihozápadu USA.
  • “Trump měl na hranicích více agentů Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic. Přechody skotu z Mexika byly kontrolovány a omezeny. Kartely používaly celá léta dobytek k přepravě drog. Nyní se vrátí k přesunu dobytka a praní peněz tady na tomto hraničním přechodu [Santa Teresa, Nové Mexiko]. A právo tady nebude nikdo vymáhat. Bude to zásadní krok zpět.” — Obyvatel pohraniční oblasti jihozápadu USA.
  • Díky bezohledné politice otevřených hranic, kterou zřejmě zavede nová Bidenova administrativa, budou trpět nejvíc Američané žijící v příhraničních komunitách. Bidenova změna politického kurzu přinese velké potíže pro přetížené (nebo zavřené) nemocnice, školy, sociální byty a soudy. A nezapomeňte: Biden, jako ostatně všichni demokratičtí prezidentští kandidáti, slíbil bezplatnou zdravotní péči všem nelegálním imigrantům.
  • Patricia Cramer, agentka Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic a předsedkyně arizonské organizace Odborového svazu zaměstnanců ministerstva financí (National Treasury Employees Union), v rozhovoru s organizací Judicial Watch řekla, že osoby, které z Mexika přecházejí hranici do USA, neprocházejí zdravotní prohlídkou. Žádné měření teploty, žádné zběžné vizuální prohlídky, vůbec nic.
  • Připomeňme si, že v našem “covidovém světě” si nemůžeme zajít do posilovny a musíme dodržovat absurdní odstupy od ostatních lidí (sociální distancování) – ale hranice země jsou otevřené a žádný migrant není zdravotně vyšetřen.
V našem “covidovém světě” si nemůžeme zajít do posilovny a musíme dodržovat absurdní odstupy od ostatních lidí (sociální distancování) – ale hranice země jsou otevřené a žádný migrant není zdravotně vyšetřen. Na snímku: Plot na hranici USA mezi městy Sunland Park v Novém Mexiku a Ciudad Juarez v Mexiku. (Foto: Paul Ratje / AFP prostřednictvím Getty Images)

Budoucí Bidenova administrativa s sebou přinese dva dramatické a nebezpečné obraty politiky prezidenta Trumpa, které ohrozí americkou veřejnost: 1. Ukončení stěžejního bodu kampaně prezidenta Trumpa z roku 2016 – ukončení stavby zdi na hranicích s Mexikem; 2. Uvolnění imigračních omezení.

“Za mého pobytu v Bílém domě nebude na hranici s Mexikem postaven ani metr zdi. To je číslo jedna mého politického programu,” řekl Biden na začátku tohoto roku v rozhovoru pro National Public Radio. “Postarám se o to, abychom měli ochranu hranic, ale použijeme technologicky vyspělá řešení.”

Biden ve skutečnosti žádnou ochranu hranic neslibuje. To, co říká, zní dobře, ale je to bohapustá lež. Většina americké veřejnosti asi už zapomněla na katastrofu “SBInet”, která nás stála 30 miliard dolarů. Takovou “technicky vyspělou virtuální zeď” jsme tady už jednou měli. A užitek z ní měli jen dodavatelé této technologie. Virtuální zeď nedělá nic, co by odradilo nebo zabránilo nezákonnému přechodu přes hranice. Poskytuje pouze sledování a zaznamenávání nezákonné činnosti. Tisíce hodin videozáznamů takových ilegálních přechodů jsou nyní k dispozici na internetu. Dodavatelé této technologie se teď radují, že Bidenova administrativa má v úmyslu i nadále sledovat a zaznamenávat miliony lidí vstupujících do země Ilegálně.

Díky bezohledné politice otevřených hranic, kterou zřejmě zavede nová Bidenova administrativa, budou trpět nejvíc Američané žijící v příhraničních komunitách. Bidenova změna politického kurzu přinese velké potíže pro přetížené (nebo zavřené) nemocnice, školy, sociální byty a soudy. A nezapomeňte: Biden – jako ostatně všichni demokratičtí prezidentští kandidáti – slíbil bezplatnou zdravotní péči všem nelegálním imigrantům.

Biden zřejmě zvrátí Trumpovu politiku a právní rámec týkající se legální imigrace. Bezpochyby zruší Trumpův takzvaný “zákaz vstupu muslimů do USA” (Muslim ban), který vylučuje imigraci z určitých zemí a zřejmě též zruší omezení legální imigrace, včetně omezení možností žádat o azyl.

Biden se pohybuje v politice již velmi dlouho, takže vás jistě nepřekvapí, když se dozvíte, že se před 14 lety hrdě postavil za vybudování hraničního plotu v délce asi 1 150 km. 27. listopadu 2006 vystoupil Biden jako imigrační jestřáb na besedě v SC Rotary klubu v Columbii v Jižní Karolíně. Je pozoruhodné, že Biden byl za své dosavadní postoje a výsledky v otázkách imigrace kritizován. Obamova a Bidenova administrativa deportovala 3 miliony ilegálních imigrantů, zatímco Trumpova administrativa jich za tři roky deportovala méně než milion.

Soudní bitvy budou samozřejmě pokračovat. Některé iniciativy Trumpovy administrativy jsou ještě stále projednávány u soudů. Biden se zavázal obnovit program z Obamovy éry Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA), který zabraňuje deportaci a zaručuje pracovní povolení osobám, které byly do USA ilegálně propašovány jako děti. Uvědomme si však, že většině těchto “dětí” je nyní kolem třiceti let. Trumpova administrativa se pokusila tento program ukončit, ale její snahu zablokoval Nejvyšší soud.

Biden také stále mluví o Komplexní reformě imigrace (Comprehensive Immigration Reform) – slíbil zahájit všeobecnou a kompletní právní reformu imigrace, která nebyla upravována od roku 1986, kdy byl prezidentem Ronald Reagan. Biden v těchto plánech počítá se zrušením razií na pracovištích a nevidí důvod, proč by ilegální imigranti nemohli okamžitě začít přijímat sociální dávky od Američanů, kteří řádně platí daně.

Odložme teď hluboké politické úvahy a zaměřme se znovu na přímo ohrožené Američany a na pohraniční komunity. Organizace Judicial Watch již téměř sedm let vyšetřuje pronikání mexických kartelů mezi federální, státní a městské pořádkové a bezpečnostní organizace v oblasti El Pasa v Texasu. Za tu dobu jsme odhalili fakta, která vyústila v přímý zásah generálního inspektora ministerstva spravedlnosti Spojených států. Zkorumpovaní agenti bezpečnostních orgánů na federální, státní a obecní úrovni byli odstraněni. Jiní zkorumpovaní úředníci byli účinně “neutralizováni”, když byli odhaleni a byl na ně vyvinut nátlak, i když nebyli veřejně ani administrativně potrestáni. Navíc jsme odhalili narkoteroristickou skupinu sídlící v El Pasu, kterou vedl (dnes již zesnulý) ředitel operací Al-Káidy pro Severní Ameriku Adnan El Shukrijuma. Tato teroristická buňka měla na mušce dominanty Chicaga. 48minutový dokument o tomto spiknutí lze najít na YouTube pod názvem “The Sun City Cell“.

Jak vidí pod Bidenovou administrativou bezpečnost hranic Američané žijící ve městech El Paso v Texasu, Nogales v Arizoně a San Diego v Kalifornii? V posledních dvou týdnech (listopad 2020) se s námi obyvatelé pohraničních oblastí ve svých e-mailech a telefonických rozhovorech podělili o tyto svoje zkušenosti:

  • “Když tam byl Obama, tak drogové kartely měly pré a nezdálo se, že by proti nim vůbec někdo zasahoval… ty kartely měly všechno pod palcem. Kšeftovaly s drogami a bílým masem, a vraždy tady byly na denním pořádku.”
  • “Trump měl na hranicích více agentů Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic. Přechody skotu z Mexika byly kontrolovány a omezeny. Kartely používaly celá léta dobytek k přepravě drog. Nyní se vrátí k přesunu dobytka a praní peněz tady na tomto hraničním přechodu [Santa Teresa, Nové Mexiko]. A právo tady nebude nikdo vymáhat. Bude to zásadní krok zpět.”
  • “Co se stane, když se tady objeví další “karavana” imigrantů z Hondurasu a Guatemaly? Získají všichni okamžitý vstup do země a dostanou také bezplatnou zdravotní péči, bez jakýchkoliv otázek? To je to, co Joe Biden a Kamala Harris slíbili. Ve zprávách média ukazují plačící ženy a děti, ale ty v těchto imigračních “karavanách” tvoří jen zanedbatelné procento lidí. Téměř všechno jsou to mladí muži – ale média o tom lžou a neukazují lidem pravdu. Bože, pomoz nám!”

Patricia Cramer, agentka Amerického úřadu pro cla a ochranu hranic a předsedkyně arizonské organizace Odborového svazu zaměstnanců ministerstva financí (National Treasury Employees Union), v rozhovoru s organizací Judicial Watch řekla, že osoby, které přecházejí hranici z Mexika do USA, neprocházejí zdravotní prohlídkou. Žádné měření teploty, žádné zběžné vizuální prohlídky, vůbec nic. Tvrzení o “zabezpečené hranici” je lež. A nyní si představte zdravotní a bezpečnostní podmínky na hranici pod Bidenovou administrativou. Připomeňme si, že v našem “covidovém světě” si nemůžeme zajít do posilovny a musíme dodržovat absurdní odstupy od ostatních lidí (sociální distancování) – ale hranice země jsou otevřené a žádný migrant není zdravotně vyšetřen.

(Údajně budoucí) Bidenova administrativa má zřejmě v plánu prosadit na dobu čtyř až šesti týdnů celostátní lockdown (karanténu). Naše země se zmítá v koronavirové krizi, která vypadá jako příběh “Alenky v říši divů” – a nastávající Bidenova administrativa bude uplatňovat ostrahu hranic USA a imigrační politiku, která nebude brát v úvahu současnou zdravotní krizi a bude výsměchem americkým občanům, kteří to mají všechno snášet.

Tak to se tedy máme příští čtyři roky na co těšit.

Chris Farrell je bývalý operativní důstojník kontrarozvědky. Posledních 20 let působí jako ředitel pro vyšetřování a výzkum konzervativní neziskové organizace Judicial Watch. Zde vyjádřené názory jsou osobními názory autora a nejsou oficiálním postojem organizace Judicial Watch.

Překlad původního textu: What a Biden Administration Means for Border Security
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský
https://bit.ly/3lNtKhw

sdíletj na