nezařazené

Cizinci mezi námi

Dnes se nám ta společnost tak nějak multikulturalizuje. Ale to se vlastně dělo v jisté míře vždy.

Kdo jsou vlastně cizinci mezi námi?

No, abychom si odbyli ta negativa, tak co třeba cikáni? Já mám tady vedle celkem objemnou komunitu a dávám si na ně bacha. Nikdy jsem od nich nezažil nic dobrého. Což ovšem neznamená, že bych mezi cikány neměl kámoše. Ale tito moji kámoši normálně hákují na stavbách, či ve fabrikách a jak jsem zjistil, moc se jim nelíbí, když jsou s cikány spojovaní. Oni se tak necítí. Pochopitelně občas si je za to dobíráme, ale tak to prostě mezi chlapy chodí. Máme v lese jednoho normálně bělocha, a on moc nevyrostl, má cca 170 a ještě je plešatej. No tak si z něj sem tam děláme prdel. Ale on to bere. Prostě takové to škádlení mezi chlapama.

Jsme jednou v hospodě čučeli na finále hokeje a dorazil kámoš cikán se zpožděním, sedl si a ptá se:
Jak to hrajem? A od stolu se ozvalo: Jak, jak hrajem? Cigoši ta maj taky tým?

Tak jsme se všichni zasmáli tomuto nekorektnímu vtípku, ale ani ten, co přišel pozdě, se neurazil. Prostě věděl, že to je drsný vtip od kámoše a že není myšlen zle a spíš přemýšlel, jak by mu to vrátil.

Pak tady máme vietnamskou večerku. Občas tam chodím. Je mi jasné, že většinu koupí ráno v Tesku, připrdnou na to 30% a kup, nebo nech být. Nedávno jsem se rozhodl, že si uvařím zelňačku. Koupil jsem uzené, zelí, brambory jsem měl, veškeré koření a pak zjistím, že jsem zapomněl na smetanu. Mám snad letět do toho Teska, když jí mohu mít za pět minut u těch Vietnamců. Tak jdu tam, pozdravím a všiml jsem si, že jako jeden z mála místních, jim vykám. Většina jim tyká. Asi jim připadají maličcí a furt se usmívají.

Teď tam máme u kasy ženskou, on se u nich věk blbě odhaduje, ale tipnul bych jí tak na 25 let. A ona ten krámek ráno v 7 otevře a večer ve 20 zavře. Sedm dní v týdnu. A já dělal v kšeftu skoro 20 let a vím, že toto není žádná prdel. A to, co dělají, je pro mě a zdejší okolí prospěšné. S těmito cizinci já problém vůbec nemám.

Kousek od mého baráku kdysi koupil dům otec spolužačky mé dcery. Měl několik maloobchodů, různého sortimentu a nechal ho komplet zrekonstruovat. Ale časem zjistil, že to není to pravé ořechové, a měl prachy, tak si na Letné nechal postavit novou vilku a v tomto baráku od té doby bydlí Ukrajinci. Ráno je vidíte, jak naskáčí do dodávek a zmizí někam na stavbu a večer, jak si od těch Vietnamců nesou pár petek s tím nejlevnějším pivem, aby si to vypili a mohli zase ráno naskákat do dodávek a hákovat. S těmito cizinci též nemám žádný problém.

U nás v lese teď dělají Moldavci. Co vím, firma jim za kubík platí míň, než nám, hajný jim dává ty největší sračky, ten Rus, krz kterého se to fakturuje si taky strhne svůj podíl, takže dělají od nevidím do nevidím. Občas s nimi pokecám svou chabou ruštinou, když dělám poblíž. A vím, že tito chlapi mají někde v dáli svoje ženy, svoje děti, svoje rodiče a tady hákujou proto, aby se ti tam v dáli měli trochu líp.

Teď jsem dodělal porost a věděl, že po mě nastoupěj oni. Musí uklidit klest na hromady, aby se pak dal porost osázet. Jenomže, když vykácíte 120. leté stromy, tak to jsou větve jako kráva a když to ještě pak pojezdíte traktorem a pěkně to zamuchláte a natlačíte do toho bahna, jak je teď furt vlhko, prubněte to někdo. Fakt pakec. Tak jsem jim ty největší hromady krapet radlicí uklidil, aby to měli trošku lehčí. Mě to stálo krapet nafty a trochu času, ale jim to pomůže. Proč? Protože s těmito cizinci mezi námi problém taky nemám.

Pokud mi začne nějakej zmrd řvát před barákem Alláh Akbar a dožadovat se toho, co mu neziskovky poradily, na co vše má právo, tak na něj vezmu tu násadu od krumpáče, co mám opřenou o vchodové dveře a i s tím Akbarem ho poženu svinským krokem pryč.

Já žiju tady v té České kotlince a je mi tady dobře. Proto, že generace mých předků mi jí takto předaly. A mojí povinností, je jí zase ve slušném stavu předat generacím svojich potomků. 

Nemám nic proti cizincům mezi námi, kteří budou respektovat zdejší pravidla. Ale ať je někdo zkusí zkurvit, půjdu mu po krku!

Vidlákovy kydy
https://bit.ly/2JtYB5v

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře