nezařazené

Čínský koronavirus: Šokující aktualizace. Vznikl virus v USA?

Japonsko, Čína a Tchaj-wan Zprávy o původu viru.

Západní média rychle nastoupila na scénu a vydala oficiální vyprávění o výskytu nového koronaviru, který, jak se zdálo, se objevil v Číně a tvrdí, že pochází ze zvířat na trhu ve Wu-chanu.

Původ byl ve skutečnosti po dlouhou dobu neznámý, ale podle čínských a japonských zpráv se zdá, že nyní je pravděpodobné, že virus pochází odjinud, z více míst, ale začal se šířit až po uvedení na trh ve Wuchan.

Přesněji řečeno, zdá se, že virus nepochází z Číny a podle zpráv v japonských a jiných médiích může pocházet z USA.

Čínští vědci uzavírají virus pocházející z Číny

Po odběru vzorků genomu v Číně lékařští vědci nejprve přesvědčivě prokázali, že virus nepochází z trhu s plody moře, ale měl několik neidentifikovaných zdrojů a poté byl objeven na trhu s plody moře, odkud se rozšířil dále. (1) (2) (3)

Podle Global Times:

Nová studie čínských vědců naznačuje, že nový koronavirus mohl začít přenos z člověka na člověka koncem listopadu z jiného místa než z trhu s plody moře Huanan ve Wu-chanu.

Studie zveřejněná na ChinaXiv, čínském otevřeném úložišti pro vědecké pracovníky, odhaluje, že nový koronavirus byl na trh s plody moře rozšířen z jiného místa (míst), a poté se rychle rozšířil z trhu kvůli velkému počtu úzkých kontaktů. Tato zjištění byla výsledkem analýz genomových dat, zdrojů infekce a cesty šíření variací nového koronaviru shromážděného v celé Číně.

Studie se domnívá, že prvotní pacienti přenášeli virus na pracovníky nebo prodejce na trhu s mořskými plody v Huananu, což je přeplněný trh, který usnadňuje další přenos viru na kupující, což způsobilo širší rozšíření na začátku prosince 2019. (Global Times, únor 22, 2020, důraz byl přidán (2)

Čínské lékařské úřady a „zpravodajské agentury“ – poté provedly rychlé a rozsáhlé hledání původu viru a shromáždily téměř 100 vzorků genomu z 12 různých zemí na 4 kontinentech a identifikovaly všechny odrůdy a mutace. Během tohoto výzkumu zjistili, že rozšířování viru začalo mnohem dříve, pravděpodobně v listopadu, krátce po vojenských hrách Wuhan.

Poté dospěli ke stejným nezávislým závěrům, jako japonští vědci – že virus se původně nerozšířil v Číně, ale byl tam zavlečen zvenčí.

Čínský top respirační specialista Zhong Nanshan   řekl 27. ledna:

“Ačkoli byl COVID-19 poprvé objeven v Číně, neznamená to, že pocházel z Číny”
„Ale je to Číňan, co vznikl jinde v jiné zemi “. (4)

To samozřejmě vyvolává otázky ohledně skutečného místa původu. Pokud úřady provedly svou analýzu prostřednictvím 100 vzorků genomu ze 12 zemí, musely mít přesvědčivý důvod k hledání původního zdroje mimo Čínu. To by vysvětlovalo, proč bylo tak obtížné najít a identifikovat „pacienta nulu “.

Japonská média: Koronavirus mohl vzniknout v USA

V únoru roku 2020 japonská zpravodajská zpráva Asahi (tisk a televize) tvrdila, že koronavirus pochází z USA, nikoli z Číny , a že některé (nebo mnoho) ze 14 000 amerických úmrtí způsobených chřipkou mohly ve skutečnosti být zaviněné koronavirem. (5)

Zpráva japonské televizní stanice, která odhalila podezření, že někteří z těchto Američanů se mohli nechtěně nakazit koronavirem, se stala virálem čínských sociálních médií a vyvolala obavy a spekulace v Číně, že nový koronavirus může mít původ v USA.

Zpráva, kterou TV Asahi Corporation of Japan, navrhla, že americká vláda možná nedokázala pochopit, jak se nekontrolovatelně virus dostal na americkou půdu.

Není však známo, zda Američané, kteří již zemřeli na chřipku, se nakazili koronavirem, jak uvádí TV Asahi. ( People’s Daily , English, 23. února 2020, zvýraznění přidáno)

14. února americká centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedla, že začne testovat jednotlivce s chřipce podobnou nemocí na nový koronavirus v laboratořích veřejného zdraví v Los Angeles, San Franciscu, Seattlu, Chicagu a New Yorku.

Síť TV Asahi předložila vědeckou dokumentaci k jejich tvrzením, což vyvolalo problém, že nikdo nebude znát příčinu smrti, protože USA buď zanedbaly testování, nebo se nepodařilo zveřejnit výsledky. Japonsko se vyhnulo otázkám přirozeného vs. umělého a náhodného vs. úmyslného, ​​jednoduše uvedlo, že k objevení viru mohlo dojít poprvé v USA. Zdá se, že na západním internetu tyto informace někdo smazal, ale čínská média na ně stále odkazují.

Tato tvrzení vzbudila nejen v Japonsku, ale v Číně podezření a okamžitě se stala virálem na čínských sociálních médiích, zejména proto, že se v říjnu konaly Wuhanské vojenské hry ve Wu-chanu, a již bylo široce diskutováno, že virus mohl být přenesen v té době – ​​z cizího zdroje.

“Možná delegáti USA přivedli koronavirus do Wuhanu a došlo k nějaké mutaci viru, což způsobilo, že byl smrtelnější a nakažlivější a letos způsobil rozšířené ohnisko.” ( Den lidí , 23. února 2020) (1)

Čína – západní Čína Bashing – vs. západní biowarfare?

Shen Yi, profesor mezinárodních vztahů na Fudanské univerzitě v Šanghaji, uvedl, že globální virové „včetně zpravodajských agentur“ sledují původ viru. Čínská vláda také nezavřela dveře. Zpráva uvádí:

“net uživatelé vybízí, aby se aktivně účastnili diskusí, nejlépe však racionálně.”

V Číně to má smysl. Pokud by byly zprávy nesmyslné, vláda by to jasně řekla a řekla lidem, aby nerozšiřovali falešné zvěsti.

Taiwanský virolog navrhuje, že koronavirus pochází z USA

Potom, Taiwan provozoval televizní zpravodajský pořad na únor 27, (klikněte zde k přístupovému video (čínské) , který představil diagramy a vývojové diagramy naznačuje, že koronavir vznikl v USA. (6)

Níže je uveden hrubý překlad, shrnutí a analýza vybraného obsahu tohoto zpravodajství. (viz mapa níže)

Muž ve videu je špičkovým virologem a farmakologem, který provedl dlouhé a podrobné hledání zdroje viru. První část videa vysvětluje různé haplotypy (odrůd, pokud chcete), a vysvětluje, jak spolu souvisí, jak jeden musel přijít před druhým a jak jeden typ pochází z jiného. Vysvětluje, že se jedná pouze o základní vědu a nemá nic společného s geopolitickými otázkami a popisuje, jak stejně jako u čísel v pořadí musí 3 následovat vždy 2.

kliknutím mapu zvětšíte

Jedním z jeho hlavních bodů je, že typ infikující Tchaj-wan existuje pouze v Austrálii a USA a protože Tchaj-wan nebyl infikován Australany, infekce na Tchaj-wanu mohla přijít pouze z USA.

Základní logika je, že geografické umístění s největší rozmanitostí virových kmenů musí být původním zdrojem, protože jediný kmen nemůže vzniknout z ničeho. Prokázal, že pouze USA mají všech pět známých kmenů viru (zatímco Wuhan a většina z Číny mají pouze jeden, stejně jako Tchaj-wan a Jižní Korea, Thajsko a Vietnam, Singapur a Anglie, Belgie a Německo), což představuje tezi že haplotypy v jiných zemích mohly vzniknout v USA.

Korea a Tchaj-wan mají odlišný haplotyp viru než Čína, možná infekčnější, ale mnohem méně smrtící, což by odpovídalo pouze 1/3 úmrtnosti v Číně.

Do výše uvedených testů nebyl zahrnut ani Írán ani Itálie, ale obě země nyní dešifrovaly lokálně převládající genom a prohlásily je za různé odrůdy od těch v Číně, což znamená, že nepocházejí z Číny, ale byly nutně zavlečeny z jiného zdroje. Stojí za zmínku, že odrůda v Itálii má přibližně stejnou úmrtnost jako v Číně, třikrát větší než v jiných zemích, zatímco haplotyp v Íránu se zdá být nejsmrtelnější s úmrtností mezi 10% a 25%. (7) (8) (9)

Vzhledem k obrovskému množství západního mediálního pokrytí zaměřeného na Čínu se většina světa domnívá, že koronavirus se rozšířil do všech ostatních národů z Číny, ale nyní se to zdá být špatně. Vzhledem k tomu, že asi 50 států roztroušených po celém světě identifikovalo v době psaní alespoň jeden případ, bylo by velmi zajímavé zkoumat vzorky virů z každého z těchto národů, aby se určilo místo jejich původu a celosvětové zdroje a vzorce šíření.

Virolog dále uvedl, že USA nedávno zažily více než 200 případů „plicní fibrózy“, které vedly k úmrtí v důsledku neschopnosti pacientů dýchat, ale jejichž stavy a symptomy nelze plicní fibrózou vysvětlit. Řekl, že napsal články informující americké zdravotnické úřady, aby vážně považovaly tyto úmrtí za následky koronaviry, ale odpověděly obviňováním z úmrtí na e-cigarety, poté zrušily další diskusi. …

Tchajwanský lékař pak uvedl, že ohnisko viru začalo dříve, než se předpokládalo, a řekl: „Musíme se podívat do září roku 2019“.

Uvedl případ v září roku 2019, kdy někteří Japonci cestovali na Havaj a vrátili se domů nakažení, lidé, kteří nikdy nebyli v Číně. To bylo dva měsíce před infekcemi v Číně a těsně poté, co CDC náhle a úplně zavřelo laboratoř pro biologické zbraně Fort Detrick, prohlašující, že zařízení nebyla dostatečná k tomu, aby zabránila ztrátě patogenů. (10) (11)

Řekl, že tyto případy osobně vyšetřoval velmi pečlivě (stejně jako japonští virologové, kteří dospěli ke stejnému závěru). To by mohlo naznačovat, že koronavírus se již rozšířil v USA, ale kde byly příznaky oficiálně připisovány jiným chorobám, a tedy možná maskovaný.

Významné  čínské zpravodajské webové stránky Huanqiu se týkaly jednoho případu v USA, kde lékaři řekli, že příbuzný ženy zemřel na chřipku, ale kde úmrtní list uvádí jako příčinu smrti koronavirus. 26. února přidružená společnost ABC News KJCT8 News Network oznámila, že žena nedávno řekla médiím, že její sestra zemřela na infekci koronaviry. Montrose, obyvatel Colorado Almeta Stone, řekl: „Přesvědčili nás (zdravotnický personál), že to byla chřipka, a když jsem dostal úmrtní list, byl příčinou smrti koronavírus.“ (12) Nemůžeme zjistit počet takových případů v USA, ale protože CDC zjevně nemá spolehlivé testovací soupravy a provádí malé nebo žádné testování na virus, mohou existovat další.
***

Jen pro informaci

V posledních dvou letech (během obchodní války) Čína utrpěla několik pandemií:

  • 15. února 2018: ptačí chřipka H7N4 . V Číně trpělo nejméně 1600 lidí a zemřelo více než 600. Mnoho kuřat bylo zlikvidováno. Čína musí koupit americké drůbeží výrobky.
  • Červen 2018: ptačí chřipka H7N9 . Mnoho kuřat zlikvidováno. Čína musí koupit americké drůbeží výrobky.
  • Srpen 2018: vypuknutí africké prasečí chřipky . Stejné napětí jako Rusko z Georgie. Miliony prast vybito. Čína musí koupit americké vepřové výrobky.
  • 24. května 2019: masivní zamoření “armyworms” ve 14 regionech na úrovni provincie v Číně, které ničí většinu potravinářských plodin. Rychle se rozšířilo na více než 8 500 hektarů čínské produkce obilí.. Čína musí koupit americké zemědělské produkty – kukuřici, sójové boby.
  • Prosinec 2019: Vzhled koronaviru zastavuje čínskou ekonomiku.
  • Leden 2020: Čína je zasažena „vysoce patogenním“ kmenem ptačí chřipky v provincii Hunan . Mnoho kuřat zabito, mnoho dalších vybito. Čína musí koupit americké drůbeží výrobky.

Standardní přísloví je, že smůla se stane ve třech, ne v šesti.

***

Poznámka pro čtenáře: klikněte na tlačítka sdílení nad nebo pod. Přeposlat tento článek do e-mailových seznamů. Crosspost na vašem blogu, na internetových fórech. atd.

Larry Romanoff je konzultant v oblasti řízení a podnikatel v důchodu. Zastával vedoucí pozice v mezinárodních poradenských firmách a vlastnil mezinárodní dovozně-vývozní firmu. Byl hostujícím profesorem na Šanghajské univerzitě Fudan a prezentoval případové studie v mezinárodních záležitostech pro vyšší třídy EMBA. Romanoff žije v Šanghaji a v současné době píše sérii deseti knih obecně souvisejících s Čínou a Západem. Kontaktovat ho můžete na: 2186604556@qq.com . Často přispívá do globálního výzkumu.

Poznámky(1) https://www.globaltimes.cn/content/1180429.shtml(2) https://news.cgtn.com/news/2020-02-23/New-study-shows-Wuhan-seafood-market-not-the-source-of-COVID-19-OjhaHnwdnG/index.html(3) https://www.thelancet.com/action/showPdf?pii=S0140-6736%2820%2930183-5(4) http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/27/c_138824145.htm(5) http://en.people.cn/n3/2020/0223/c90000-9661026.html(6) https://m.weibo.cn/status/4477008216030027#&video(7) http://en.people.cn/n3/2020/0301/c90000-9663473.html(8) http://www.ansa.it/english/news/2020/02/27/coronavirus-italian-strain-isolated-at-sacco-hospital_986ff0c2-7bd6-49fe-bbef-b3a0c1ebd6f4.html(9) Coronavirus zmutoval, Írán napadl Jiný kmen z Wu-chanu(10) https://www.fredericknewspost.com/news/health/fort-detrick-lab-shut-down-after-failed-safety-inspection-all/article_767f3459-59c2-510f-9067-bb215db4396d.html(11) https://www.unz.com/wwebb/bats-gene-editing-and-bioweapons-recent-darpa-experiments-raise-concerns-amid-coronavirus-outbreak/(12) https://www.sohu.com/a/376454525_164026 Původním zdrojem tohoto článku je Globální výzkumCopyright © Larry Romanoff , Globální výzkum, 2020

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
11. 3. 2020 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Na pár místech jsem to přestylizoval, aby to znělo česky.