Číňané se baví výrokem amerických analytiků, kteří tvrdí, že USA dokáží porazit Rusko za půl roku

Číňané se baví na amerických tvrzeních, že americká armáda dokáže porazit Rusko v případě konfliktu
za půl roku. Tuto prognózu vyslovili odborníci amerického The Center for a New American Security,
o prognóze psal i portál Usa News Today.

Čínský portál SOHU porovnává výroky Adolfa Hitlera, který tvrdil, že porazí SSSR za 5 měsíců a odborníků
z The Center for a New American Security, kteří tvrdí, že Američanům stačí jen jejich letectvo a 6 měsíců vojenské kampaně, aby srazili Rusko na kolena. 

Podle Číňanů – v obou případech tvrzení jsme svědky kolosální hlouposti.

The Center for a New American Security vytvořili Michèle Flournoy and Kurt M. Campbell v roce 2007, jde o neocony tvrdého ražení, kteří evidentně ztrácejí smysl pro realitu.

Podle odborníků tohoto centra k vítězství nad Ruskem bude Američanům stačit 164 strategických bombardérů Grumman B-21 Raider, přičemž 120 bombardérů bude bojovat, 20 bude sloužit pro cvičné účely a 24 strojů bude sloužit k doplnění bojových ztrát.

Americké představy, že ztratí jen 24 bombardérů velmi pobavily čínské experty. Číňané upozornili na skutečnost, že uvedený počet bombardérů (164 x B-21 Raider) mohou Američané získat až kolem roku 2025.

Americká zbrojařská lobby se podle Číňanů snaží vytřískat peníze z Kongresu na vývoj nové generace neviditelných bombardérů. Předchozí generace amerických neviditelných bombardérů měla totiž značné problémy, protože Srbové sestřelili v roce 1999 starým sovětským S-125 Američany vychvalovanou a neviditelnou F-117.

Dnes mají Američané k dispozici neviditelné B1 Lancer a ukazuje se, že proti Rusku tyto stroje stačit nebudou, když Američané evidentně musí vyvíjet Grumman B-21 Raider. Pentagon již v minulosti projevil zájem o 132 bombardérů B-2 Spirit, ale protože B-2 Spirit stojí 2,3 miliardy USD, tak Pentagon koupil jen 23 letadel. 
B-21 Raider je podle amerických odborníků ještě neviditelnější a ještě smrtonosnější jako B-2 Spirit, takže
i jeho cena bude podstatně vyšší.

Pokud nekoupil Pentagon 132 bombardérů B-2 Spirit bude zajímavé jak bude kupovat 164 B-21 Raider, jejichž cena bude ještě vyšší.

Číňané s pobavením upozornili na skutečnost, že ruské S-400 garantují sestřelovat i neviditelné americké F-22 a F-35 ve vzdálenosti 400 km. 

Neviditelnost amerických letadel patří do propagandistického slovníku Pentagonu, propagandistický slovník však nebude účinkovat na ruské systémy PVO, stejně jako neúčinkoval ani na starou sovětskou S-125, která sestřelila zmíněný F-117.

Rusové už zavádějí do výzbroje systémy S-500, které vysoce převyšují možnosti systémů S-400 a systémy
S-500 dokáží odhalovat a likvidovat letící cíle ve vzdálenosti 600 km. Pokud budou chtít Američané bojovat
s Ruskem, budou muset vést bojové operace nad územím Ruska, ztráty amerického letectva budou kolosální.

Americká pozemní vojska nedokáží řešit strategické úkoly v Afghánistánu, Sýrii či Iráku tak jak by chtěla bojovat v Rusku? Rusové mají propracovaný systém družic, které dokáží lokalizovat “neviditelná letadla i pomocí infračerveného rozlišení.

Čínští analytici uvedli, že americké představy o tom, že dokáží porazit Rusko za 6 měsíců pomocí B-21 Spirit jsou hloupé a absurdní. Američané podle Číňanů vedou agresivní politiku a na světě není mnoho států, které mají dostatečné kapacity k tomu, aby dokázaly americkému tlaku odolávat. 
K takovým zemím patří Rusko a Čína a s jejich pomocí i Írán.

Rusko se v posledních letech přestalo obávat vstupovat do konfrontace s Američany a dělá to podle Číňanů velmi sofistikovaně. Rusko stále vážněji narušuje americké plány a Američané se s touto skutečností nevědí vyrovnat.

Čínští experti na SOHU uvedli, že Rusko sice prohrálo studenou válku, SSSR se rozpadl, téměř 10 let byly poměry v Rusku katastrofální, ale Američanům se nepodařilo definitivně Rusko porazit.

Rusko vyřešilo problém s muslimskými teroristy v Čečensku, které financovala CIA a wahábisté ze zemí Perského zálivu a nyní Rusko úspěšně řeší podobný problém s teroristy na Středním východě. 

Likvidace desetitisíců teroristů omezila možnosti Američanů destabilizovat Afghánistán, Irák, Sýrii, severní Afriku či bývalé Středoasijské sovětské republiky. Rusko svou jižní hranici zajistilo, Američanům se nepodařilo přeformátovat Blízký východ a ze severní Afriky, Blízkého východu a Afghánistánu přesunout teroristy do středoasijských republik, na Kavkaz a do jižního Ruska.

Dnes má Rusko k dispozici zbraně, které brání Američanům prosazovat jejich násilné představy. 
Rusko představuje pro Washington hrozbu, pokud by nebylo Ruska a Číny, Američané by tvrdě diktovali světu své představy.

Rusové a Číňané úspěšně rozvíjejí vzájemnou spolupráci v ekonomické, politické či vojenské oblasti, důkazem vzájemné spolupráce je například cvičení Vostok 2018, nebo projekt Nové hedvábné cesty,
který ohrožuje americkou hegemonii na euroasijském kontinentu či další rusko-čínské politické dohody.

Konflikt s Ruskem podle čínských expertů nemohou Američané vyhrát, přímý střet mezi USA a Ruskem by neměl vítěze, ale vážně by ohrozil existenci celého lidstva.

https://www.hlavnespravy.sk/cinania-sa-zabavaju-americkych-analytikoch-ktori-tvrdia-ze-usa-dokazu-porazit-rusko-za-pol-roka/1755609

sdíletj na