blognezařazenévěda a technika

Cheche! Sláva americkým sankcím! Chcete vlastní rozvoj? Požádejte USA o sankce!

Další “přešlap” USA ve snaze poškodit Čínu, tentokrát na linii čipů

Čínský svjaZnoj

Nejdřív byly megasankce – “do Číny se nebude prodávat žádné technologické zařízení na výrobu čipů”. Pod nimi se skloní všichni, včetně evropské ASML.

Pak dlouhé oslavy – “jak jim odřízneme možnost nakupovat zařízení, sami si takové zařízení vyvinout nemohou, protože nemají „našich Tichnalogií“, všechny jsou u nás na Západě”.

Pak Čína lživě tvrdí, že zvládla 7nm čipy – ty se nacházejí v čínských zařízeních pro těžbu kryptoměn.

“Lži, lži, lži, to není možné, jsou to jen pašované čipy, jsou jen na zastaralém vybavení, obecně si prostě nepřipouštíme zjevné – že naše sázka na omezení dodávek vybavení zřejmě nevyšla”.

image 1
image 1

No dobře, o nějaký čas později se Huawei probudí a vydá novou řadu mobilních telefonů*. Čipy se vyrábějí v Číně, spousta videí (vvs: video na https://t.me/prchand/5372?single ) s rozebráním hotových telefonů, dokazujících zjevné – udělali to oni.

ASML, proti všem dohodám s USA – “Jsme samozřejmě pro sankce, ale budeme prodávat zařízení do ČLR … do 1. září 2024!”

USA se tváří: “Zbláznili jste se?

ASML – Když už si vyrábějí vlastní, měli bychom naposledy prodat co nejvíc našeho, protože oni dovoz nahradí až do konce a prostě přestanou nakupovat.

Vcelku logické.

Ale pro USA – naprostý krach další iniciativy a vlastně i krach koncepce “celý (nejen) třetí svět je na 101 % závislý na našich „tichnalogiích“, a když je tam prostě přestaneme prodávat, všechno se tam zhroutí, ale oni sami nic vyvinout nedokážou, to je axiom”.

_______________________________

* Čína si v souvislosti s návštěvou americké ministryně obchodu Giny Raimondo udělala dobrý žertík, když vypustila nový Huawei Mate 60*** se všemi součástkami z pevninské Číny.

Gina byla jedním z navrhovatelů sankcí proti Huawei v roce 2019, jestli se divíte.

Vydání ukazuje, že Čína nejenže zvládla technologii výroby 7nm, ale skutečně dokáže masově vyrábět produkty s využitím této technonormy**. S přijatelnou zmetkovitostí a výtěžností použitelných exemplářů.

Za 4 roky náhrada dovozu na jedno z klíčových témat, navíc iPhone vycházející v září dostal pod čuňu – Číňané znají jeho specifikace, Huawei bude zřejmě v některých ohledech lepší a to se nedá napravit, iPhone je ve výrobě.

Fáze “popírání-přijímání” sleduji v přímém přenosu – obecně vyznavači osudu “všechny Tichnalogie jen z USA” zatím přišli s dost hloupou vejmluvou, že Čína prostě ukradla hotovou výrobní linku, protože no, nelze předpokládat, že si ji vyvinuli sami, nic takového neexistuje.

** Fronta na nový iPhone, Huawei Mate 60 (vvs: video na https://t.me/prchand/5387 ).

Objednávat online už nejde, všechny kvóty jsou rozebrány.

Zajímavý je například konečný objem prodeje za první měsíc. Bude možné odhadnout, s jakou kapacitou se Huawei ve skutečnosti rozhoupal, aby mohl tolik dodávat.

*** Satelitní hovory o novém Huawei Mate 60 Pro. (vvs: video na https://t.me/prchand/5395 ).

Za předplatné ~30 liber a příplatek za minutu hovoru si můžete nostalgicky zavzpomínat na časy modemů s rychlostí 9600 b – přesně taková je tam špičková rychlost. No a zpoždění při hovoru je samozřejmě stejné.

Ale přes satelit, žádný podvod.

Dá se tedy očekávat, že se podle standardní logiky “Číňané nejdříve vytvoří, Američané koupí a použijí” objeví v příštích iPhonech. Stejně tomu bylo i u předchozí generace technologie, kdy se přes satelit daly posílat pouze SMSky.

Glosa: Tak jsem si vzpomněl jak jsem neustále tvrdil, že je jen otázkou času, kdy to Číňané dokáží. To je tak. Nejdříve Západ podcenil Rusko, protože to se ukazovalo záměrně jako slabé … Pak podcenili Čínu a její touhu po suverenitě, jsou pracovití, ale jinak … tupí jako tágo. No a teď jsou na řadě země Afriky a Latinské Ameriky. I zde si mnoho lidí myslí, že co tam dokážou, vždyť to jsou otroci nebo bývalí otroci, šmejdi chudí a navíc jsou to kolonie. Mimochodem v té Latinské Americe jsou „namíchané rasové společnosti“ a nezdá se , že by se řídily nějak snadněji …

 Takže svět, kromě takzvané „euroatlantické civilizace“ musí nadšeně volat: „Více Bidena! Více sankcí od Ameriky! Mnohem více tupých euroatlanťanů, včetně těch „českých““ SLÁVA SLÁMA SLÁVA!!

Ještě mne napadlo, když se říká, že dokud bude mít Thajwan monopol na čipy, nemusí se bát ničeho, není-li doba se Thajwancům připravit buď na připojení k pevninské Číně nebo na tuhý boj …  v zájmu USA.

Vidím jak z Fuzhou do Taipei vede obrovský most a pod ním pod hladinou moře se táhne tunel … pro vlaky a pro auta …

https://aftershock.news/?q=node/1284790

https://t.me/prchand/5442

Překlad Peter 008

sdílet na

43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
3. 9. 2023 00:40
Ohodnotit příspěvek :
     

požádejme USA, ať nás zbaví idiotů v naší české vládě=všech ministrů,…..pokud se tak nestane zničí nejen ČR+EU, ale i USA, ….nebo si snad v USA myslí, že idioti neškodí?????

Albi
3. 9. 2023 01:17
Ohodnotit příspěvek :
     

A může mi někdo vysvětlit, proč by výrobu čipů nemohly dříve nebo později zvládat i jiné země než USA – KoZa?
Zrovna tak, jako zvládly výrobu aut, letadel, praček, myček, traktorů, umělých hmot, telefonů, počítačů…. etc.?

Albi
3. 9. 2023 02:22
Odpovědět  Peter 008

O tom nepochybuji, taky o tom nevím pranic, ale – kde je psáno, že zrovna tohle zvládnou jen “zápaďáci” a nikdo jiný?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
3. 9. 2023 09:04
Odpovědět  Peter 008

Prave ze patenty jsou prekazkou technologickeho rozvoje v jinych zemich. Musi se vynalezat nova reseni, patenty obchazet. To vse vyzaduje cas a penize. T.zv. dusevni vlastnictvi se musi dat na jinou bazi, aby nebrzdilo ty, kteri patenty nemaji a zaroven kompenzovalo naklady na vyvoj novych veci.

Albi
3. 9. 2023 10:12
Odpovědět  Peter 008

Jasně. Ono to nebylo myšleno vážně k vysvětlení konkrétních problémů výroby, ale spíš k “myšlení” hegemona”. 🙂

Markýza
3. 9. 2023 08:51
Odpovědět  Albi

Zvlášť mě fascinuje tento postoj směrem k Číně a Indii. A Číně ještě víc. Nojo: slézání z piedestalu bývá strašně bolestivé a většinou musí být ukončeno rázným kopancem.

Boomer
3. 9. 2023 08:57
Odpovědět  Markýza

.. byly doby, kdy si Čína nelámala hlavu s patentovými právy a mastili to hlava nehlava. Dnes je doba pokročilá a čínské hlavy zvolily jinou taktiku, dokáží totiž obejít patenty změnou technologických postupů a technických řešení, přičemž dosáhnou stejných či dokonce lepších výsledků.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
3. 9. 2023 09:42
Odpovědět  Boomer

No prosím. Čtyři tisíce let civilizačního vývoje se zkrátka projeví 😀

Gales
3. 9. 2023 09:46
Odpovědět  Boomer

Amerikáni si s tím hlavu nelámou a jednoduše to co není od nich,zakážou ve svých koloniích prodávat.

Pavel K
3. 9. 2023 12:07
Odpovědět  Gales

😊 😊 👍 👍
Bingo.

jhh
3. 9. 2023 11:44
Odpovědět  Boomer

No hlavně Čína je světový lídr v počtu nových patentů a to již několik let, takže to začíná být spíš naopak tedy , že mi začínáme vykrádat know how Číny.

Albi
3. 9. 2023 10:33
Odpovědět  Peter 008

Děkuji za podrobnosti. Té výrobě sice stejně nerozumím, ale to se snad ani neočekává.
Je mi ale jasné, že to není žádná hračka. Jenže v principu je nejdůležitější především prvotní NÁPAD a pak se samozřejmě postupuje k miniaturizaci, zvyšování kvality a různým “vychytávkám” až k dokonalosti.

Ale myslím, že USA a obecně KoZa jiné “zaostalejší” státy silně podceňuje – už tím, že ve své namyšlenosti si za ta léta nevšimla schopností Číny, ač s ní musí mít své zkušenosti. Však inteligence Asiatů obecně, a Číny zvláště soustavně využívá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Punk
3. 9. 2023 05:00
Odpovědět  Peter 008

Jen detail, spotřebovává se vždy proud, nikoli napětí. Jinak OK.

3. 9. 2023 05:19
Odpovědět  Punk

Škrtněte S: Nebylo to myšleno, že potřebuje méně napětí?

Punk
3. 9. 2023 05:36
Odpovědět  primak

Klidně, ale co je psáno, to je dáno. Co si autor myslel, ví jen on a já nejsem vykladač snů.

Mike
3. 9. 2023 09:44
Odpovědět  Albi

Problém je v extrémní konkurenci, než postavíte továrnu, přeplatíte odborníky konkurence aby pro vás pracovali, vyvinete (koupíte nebo ukradnete) technologii, bude konkurence o galaxii jinde. V roce 2003 byla špička 90 nm, dnes, o 20 let později je to 7 nm, čili téměř 13 krát menší čip a o stovky procent výkonější. V loni investovala tchajwanská TSMC 20 miliard dolarů do výstavby továrny pro 3 nm čipy, které již letos šly do výroby. Oni jsou někde jinde, jim trvá rok od kopnutí do hlíny k výrobě nejmodernějších čipů.
Podívejme se na smutný osud americké společnosti Motorola, která vznikla v roce 1928. V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století vyráběla mikroprocesory, pro spotřební průmysl – myčky, pračky, tehdejší Apple McIntosh, vojenský průmysl řízené rakety vzduch – země atd., atd. 21. září 1983 vyrobila první mobilní telefon na světě, tedy přesně před čtyřiceti lety (!!!). Kde tehdy byl iPhone, Nokia, Samsung, Huawei a další? A kde je dnes ta slavná společnost Motorola? Sežrala ji konkurence, dnes část z ní vlastní nějaké Lenovo, pochopitelně čínské. Pokud někde na této planetě vznikne nová továrna na výrobu čipů, bude tchajwanská nebo čínská, což je totéž.

Albi
3. 9. 2023 10:39
Odpovědět  Mike

No jo, to je už tak ve všem. Čas se prostě zkracuje a supervzdělaný Západ si to zřejmě neuvědomuje.

sergej
3. 9. 2023 05:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebo skupinu “globalistů od big pharmy?
https://www.facebook.com/people/Cvrčky-nežeru/100090371494419/?locale=cs_CZ
Cvrčky nežeru3 d 
 · 

ZPRÁVY OD VÁS
Přeložíte-li si zkratku světové zdr. organizace – zjistíte, že se V PŘEKLADU jmenuje “KDO”. // WHO
Když se začnete zajmat hlouběji o tuto organizaci, zjistíte, že je to RYZE soukromá organizace, v níž jsou anonymní autority. Nejsou to renomovaní lékaři z celého světa, ani ti nejlepší vědci z celého světa. JENOM NEZNÁMÉ AUTORITY, KTERÉ RADILY VLÁDÁM SVĚTA, CO JAK MAJÍ ZNIČIT EKONOMIKY A LIDSKÉ ŽIVOTY POD ROUŠKOU ÚDAJNÉ PAN.DEM.IE.
Jsou to neznámé autority – které samy sebe nazvaly “KDO”.
V SOUČASNÉ DOBĚ “KDO” jedná s vládami všech zemí, aby převzalo vládu nad veškerou populací celého světa!
A to už při pouhém PODEZŘENÍ na nějakou nemoc…
Připomínám:
Při údajném cocovidu stačilo, aby údajně 1 200 lidí ze 100 000 vykazovalo příznaky obyčejné chřipky – a naše vláda se zachovala takto (dávajíc na doporučení “KDO”):
– LHALA lidem

sergej
3. 9. 2023 05:56
Odpovědět  sergej

– FALŠOVALA STATISTIKY
– podvedla lidi
– PROBOUZELA, PODNĚCOVALA A ŠÍŘILA STRACH, nenávist, paranoiu mezi lidmi
– pod omezila lidská práva
– zakázala chodit lidem do práce,
– zakázala setkávat se navzájem,
– dusila lidi nefunkčními rouškami,
– nedovolila chodit na pohřeb ani na svatby,
– zakázala dětem chodit do školy,
– vyhrožovala, pronásedovala a šikanovala lidi, kteří se nepodvolili,
– vytvářela nátlak na lidi – aby si dali vstříknout neznámou látku,
– zastrašovala ty, kteří tu látku odmítli,
– umožnila lékařům, ochrankám, policii, ředitelům škol a zaměstnavatelům, a dalším – aby se dopouštěli zločinů, omezování lidských práv…
– zničila ekonomiku
– narušila psychické zdraví všech lidí, včetně (vystavením stresu z neznámého nebezp-ečí)

sergej
3. 9. 2023 05:56
Odpovědět  sergej

Jestliže toto dělaly vlády jenom proto, že “KDO” vyhlásila pan.dem.ii – kvůli tomu, že 1 200 lidí ze 100 000 vykazovalo projevy chřipky, čeho se dopustí “KDO” až nebude v roli poradního hlasu, nýbrž bude mít absolutní moci?
Není vám divné, že vlády napříč světem jdou na ruku entitě, která se jmenuje “KDO”?
Chápete, co se tady bude dít?
“KDO” BRZY OMEZÍ LIDSKÁ PRÁVA – I TA TVÁ!!!
A TO NA ZÁKLADĚ LŽÍ (HRAJÍCÍ SI NA ZACHRÁNCE PŘED NEBEZP.EČNOU NEMOCÍ) – JAK UŽ TO UDĚLALA JEDNOU.
Nabízí se otázka: Je “KDO “UMĚLOU IN..TEL.I.GEN -CÍ?
VY O TOM SNAD POCHYBUJETE? Znáte jediného lékaře, který by byl v “KDO”, který by měl renomé po světě?
Chápete, že se chystá doba, kdy nám bude vládnout AUTORITA, ENTITA JMÉNEM “KDO”?

sergej
3. 9. 2023 06:22
Odpovědět  sergej

Jenom že v pindostanu jsou tahouni na vás “luxus a blahobyt a cože ksakru život? Roboti
https://cz24.news/prichazi-skutecny-horor-tyto-smrtici-injekce-vam-bude-jako-povinne-narizovat-primo-who-utrati-vas-bez-milosti-jako-prasiveho-psa-a-nic-nezmuzete-bez-nadsazky-a-straseni/
Z té korporace tedy lezou lahůdky.
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M
Jakápak náhodička z hnízda.
https://www.youtube.com/watch?v=xwEJANlkWhc
https://www.pokec24.cz/blog/brusel-uvali-dane-a-poplatky-na-ucty-cechu-a-slovaku-v-bankach-valka-na-ukrajine-potrva-jeste-4-roky/
Tak a teď si u ziskovců korporát věřte na náhody. Ty zkurvené právnické osoby – firmy životy lidí zajímají jen pokud jde o zisk a big pharma a vojenskoprumysllový komplex ale tahounem jsou banky oligarchiády je dělají přes zotrožené a ve finále po užití léčby a válečného pluhu mrtvoly – ti nemluví ani se nedomou odškodnění na pekelných strukturách úžerů. Korporáty (oligarchů zpravidla s krytím …filantropů) které znají jediný zákon zisk a takřka vždy jejich působením je “detrotismus – krize a smrt.

Pavel z Moravy
3. 9. 2023 09:31
Odpovědět  sergej

Sergeji, strach dělá z lidí bázlivé ovce, to oni všichni moc dobře ví. Nu a když se jim postavíte, co horšího než to, že vás střelí mezi oči vám mohou udělat? Možná pouze mučit, možná pouze vyhnat ze stáda. Vše je naprogramované, i tito grázlové mají svůj osud naprogramovaný. Vše je někde uložené a zapsané v matrici vesmíru. Věřím, že už nemají moc času a proto s tou depopulací tak spěchají. Možná ale skončí dříve, než si vůbec uvědomí co se děje. Zkoušet mohou vše, záleží jak je národ a lid důstojný a co jim dovolí. Pokud se většina podvolí, nu tak pak tito grázlíci s tou menšinou zúčtují, to se jeví dost logicky, obzvláště když proti odpůrcům půjde I ta přeformátovaná většina. To už ale bude náš osud, někde je vše budoucí zapsáno. Oni se dopustí zločinu, který se jim ale každopádně vrátí. Z čeho bychom tedy měli mít strach? Z grázlů nebo ze svého pocitu strachu?

Pavel K
3. 9. 2023 07:29
Odpovědět  sergej

3x 👍👍👍👍🙋‍♂️

Frank1
3. 9. 2023 09:06
Odpovědět  sergej

Ta uz vladne a chce 100 % diktat jako WHO. Jenom to vetsina nevi. To zpozdeni ve vedomi lidi nas vede na krchov.

Jaris
3. 9. 2023 07:53
Odpovědět  sergej

https://multimedia-english.com/videos/esl/the-giver-full-movie-6124
Velmi doporucuji zhlednout tento film, jak si globalisticke bestie predstavuji spolecnost budoucnosti. Je to sice v anglictine, ale mnozi z vas anglictinu znaji.

Boomer
3. 9. 2023 08:30

.. kde se flákáte, člověče, včera jste zničehožnic zmizel ze skla! Co jste komu udělal?

Boomer
3. 9. 2023 08:33
Odpovědět  Boomer

.. a tohle taky patřilo nicku smrťák.
Se mi zdá, že už zase začala výroba disidentů a nežádoucích názorů.

Boomer
3. 9. 2023 08:31

..aha, vy jste jakože ten trol? Těší mě, Boomer..;o)))

Boomer
3. 9. 2023 08:32
Odpovědět  Boomer

..admine, nechejte toho, tohle jsem psal smrťákovi.

unor 2022
3. 9. 2023 08:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad a vyroba 7nm cipu?
Ktera ze zemi KoZa je umi? I Amici ‘tovarny’ teprve stavi a Taiwan prece patri jaksi k Cine.
A v ‘tovarnach’ na Taiwanu tvori a pracuji sikmooci Asiate. I kdyz s nekterymi technologiemi z Nizozemi.
Jedine co umi amici dokonale a nedostizne je harasit zbranemi, vydirat a napadat ty, kteri se povetsinou poctivou praci dostavaji pomalu ale jiste pred ne.
Zem plna ohleduplnych spokojenych a usmevavych lidi Amerika jiste neni.

Albi
3. 9. 2023 11:13
Odpovědět  unor 2022

No, oni zas mají jiné priority a v takových jsou opravdu špičkou.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-prezil-popravu-ted-na-nem-chteji-urady-v-usa-vyzkouset-novou-metodu-usmrceni-236322#
“Osmapadesátiletý vězeň, který sedí v cele smrti, před necelým rokem přežil popravu, když se ho úřady neúspěšně pokusily usmrtit injekcí. Teď na něm chtějí ozkoušet metodu, kterou dosud nikdy nepoužily. …

Alabamským orgánům se tehdy nepodařilo do něj správně vpravit smrtící injekci. „Smith byl podroben nesnesitelné bolesti podobající se mučení,“ tvrdí jeho právníci.
Teď chtějí alabamské orgány na Smithovi ozkoušet metodu popravy, která dosud nebyla nikdy použita při soudních popravách a kterou veterináři považují za nepřijatelnou formu eutanazie zvířat – usmrcení dusíkem”.

Myslím, že v minulých barbarských dobách středověku, pokud vězeň “přežil” popravu, bralo se to jako “boží milost” a byl volný.

USA ve své humanitě zřejmě mají za to, že je jim tím naopak dovoleno bez výčitek experimentovat ve vědeckém zájmu “oboru zabíjení”..

Markýza
3. 9. 2023 14:38
Odpovědět  Albi

Kristepane a fujtajbl. A bléé k tomu. Ani ta boží milost? A takovej pobožnej stát!

Albi
3. 9. 2023 14:58
Odpovědět  Markýza

No – pravda je, že přežít popravu je skutečné unikum.

Právě proto bych ani toho amerického vraha už nepodrobovala dalšímu právu útrpnému.
Navíc on tu vraždu určitě provedl mnohem humánnějším způsobem, než stát svou zfušovanou odplatu!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
3. 9. 2023 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Mezi 7 nm a 2 nm chipy je velky rozdil. Cim vetsi denzita, tim obtiznejsi vyroba. Ale i tu Cinani zvladnou, je to jenom otazka casu. A pak uz nebude nutnosti aby Americane znicili Taivan, aby se Cinanum ty technologie nedostaly do rukou.
Huawei po embargu produktu na zapad prodelal tezke casy. Ale uz se vzpamatoval a Huawei je lepsi jak iPhone 15 ? Muze byt. Cinane uz nemusi kopirovat technologie z USA, bude to obracene.
Stejny efekt vidime v Rusku. Je zivotni nutnost a statni prikaz, aby vsechny nove produkty byly 100 % ze soucastek, vyrabenych v Rusku. Pak KoZa uz nebude mit co sankcionovat a Rusko ziska konkurencni vyhodu. Bude mit nejenom suroviny na vyrobu, ale i technologie k jejich zpracovani. Zapad suroviny nema a technologie zestarnou. Sami si zakazali ohromne trhy v Cine a v Rusku, pro vyvoj produktu nebudou prostredky.

Vladimír
3. 9. 2023 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Američani si myslí, že vše vyřeší sankcemi a vůbec se nepoučili z minulosti a ani ze současnosti. Sankce mohou fungovat tak proti zemím jako je naše! Asi i to byl důvod, proč se za těch 30 let západní demokracie toho u nás tolik zničilo, prodalo. Ale proti státům jako je Rusko, Čína fungovat v dnešní době nebudou.

Frank1
3. 9. 2023 14:29
Odpovědět  Vladimír

Az USA prestanou byt atraktivni a nebudou mit penize, aby si mozky z celeho sveta kupovaly a u nich zamestnavaly, nastane u nich sesup do technologicke bezvyznamnosti!

msot
3. 9. 2023 17:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Celý Západ produkuje díky ničení školství stále méně špičkových technických kádrů. Řeší to vykrádáním mozků z méně blbych zemí a debilizuje vlastni stádo, které se snadněji ovládá. Jenže čím dál více zemí dokáže ty nejlepší vychovat i zaplatí. Příklad Číny.

Frank1
4. 9. 2023 14:51
Odpovědět  msot

Matematickou olympiadu studaku vyhravali Rusove. Ted maji ucast zakazanou. Poradi vitezu:

  1. Cina (Cinane)
  2. USA (pouze cinsti studenti v USA).

Komentare netreba.