„Chceme nezávislost hned!“ Aktivisté se střetli s policií na Katalánském dni v Barceloně (VIDEO)

Demonstranti za nezávislost házeli předměty a křičeli o zneužívání policie během shromáždění v sobotu v den Katalánska ve Španělsku. Spálili velké fotografie vůdce španělského regionu i španělského premiéra.

Lidé házeli plastové lahve, role toaletního papíru a další předměty na policisty před katalánským policejním ředitelstvím v Barceloně. Také tlačili a házeli kovové ploty směrem k policii. V jednom případě byli policisté postříkáni hasicím přístrojem.

Demonstranti nesli katalánské vlajky a křičeli „Chceme nezávislost hned“ a „Ven s okupačními silami“, přičemž někteří volali po občanské neposlušnosti.

Skupina černě oděných a maskovaných aktivistů byla natočena na hořící fotografii španělského premiéra Pedra Sancheze a Pere Aragonesa, šéfa katalánské regionální vlády, které aktivisté za nezávislost  obviňují z poraženeckého postoje vůči Madridu. Podle španělských médií byly také zapáleny vlajky Španělska a EU.

V roce 2017 podpořilo nezávislost na Španělsku v referendu více než 90% katalánských voličů s účastí 43%. Španělské úřady tvrdily, že referendum bylo nezákonné a jeho výsledek neplatný.

Skupina vysoce postavených katalánských politiků a úředníků byla později uznána vinnou z pobuřování a uvězněna za organizaci hlasování a vyhlášení nezávislosti Katalánska, zatímco několik dalších ze země uprchlo.

Parlament regionu byl rozpuštěn a Španělsko přímo ovládalo Katalánsko, dokud nebyla v roce 2018 vytvořena nová vláda. V červnu španělská vláda prominula trest devíti uvězněným Kataláncům.

Stíhání katalánských politiků vyvolalo protesty, stejně jako jejich případná milost.
https://on.rt.com/bgiu

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
12. 9. 2021 20:15
Ohodnotit příspěvek :
     

A světe div se , za to vše může dle západních “ kamarádů “ kdo ?? No přece jako obvykle RF v čele s Putinem . HA HA HA