Česko pomůže v boji proti migraci pomoci partnerským zemím ve výši 3 milionů EUR

Přestože ministři přikývli na návrh ministra vnitra Jana Hamáčka na uvolnění celkem 189 milionů korun (7,1 milionu EUR) na humanitární programy pro programy jako Medevac na konci února, krize koronaviru zastavila výdělek peněz.

„Cílem programu pomoci na místě je bojovat proti nedovolené migraci, posilovat azylové systémy, zlepšovat technické vybavení na hranicích, chránit ženy a děti a poskytovat přímou pomoc uprchlíkům,“ uvedl ministr vnitra a dodal, že Česká republika pomáhá zemím s hlavní migrační problémy.

I když se migrace během pandemie částečně snížila, po zmírnění omezení na koronaviry začíná opět nabírat na síle. To je jeden z důvodů, proč je například 27 milionů korun (1 milion EUR) určeno na cestu do Řecka, které čelí zvýšenému tlaku na hranici s Tureckem. Finanční dar řeckému ministerstvu ochrany občanů se použije na ochranu vnějších hranic EU. Informuje portál RMX.

Dalších 20 milionů korun (751 000 EUR) bude poskytnuto Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) na pomoc Srbsku, které je tranzitní zemí. Peníze jsou také určeny k integraci migrantů.

Česká republika pomůže Libanonu čelit historické krizi

Polovina peněz by měla jít do Libanonu na podporu syrských migrantů. Je to tato země Středního východu, která má z hlediska populace nejvíce uprchlíků na světě.

Libanon podle ministerstva vnitra čelí politické, ekonomické a koronavírové krizi, která má na obyvatele ničivý dopad.
https://bit.ly/37UhXsp

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Karel Darek
24. 6. 2020 00:02
Ohodnotit příspěvek :
     

K čemu tahle “pomoc” vlastně slouží? To budou ty státy uprchlíky uplácet, aby se vraceli zpátky, anebo budou za ty peníze kupovat zbraně a stavět ploty? Nebo to je nepřímé podpory “neziskovkám”, aby sem ty uprchlíky netahaly? Asis máme na rozhazování…