Česko odeslalo vlakem zbraně na pomoc Ukrajině

Č -TK Praha Praha – Česko dnes odeslalo zbraně na pomoc Ukrajině. Vlak s pomocí dnes ráno překročil česko-polské hranice a pokračuje dál na místo určení. Na twitteru to dnes uvedla Armáda ČR. Podle ní se nakládá další pomoc. Ministerstvo obrany na twitteru zveřejnilo krátké video s odjezdem vlaku a dodalo, že další pomoc bude schvalovat vláda dnes. Vláda se sejde na mimořádném jednání dnes ve 12:30.

“Posíláme kulomety, útočné pušky, pistole, náboje i dělostřeleckou munici,” píše na twitteru ministerstvo obrany. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v sobotu řekla, že Česko daruje Ukrajině 30.000 pistolí, 7000 útočných pušek, 3000 kulometů, několik desítek pušek pro ostřelovače a asi milion nábojů. Přepravu darovaného materiálu v hodnotě asi 188 milionů korun zajistí Česká republika, postará se i o přepravu munice, kterou už česká vláda Ukrajině darovala v lednu a zatím zůstávala na českém území.

Podle sobotního vyjádření ministryně si Ukrajinci materiál převezmou na dohodnutém místě. Podrobnosti nechtěla sdělovat. Původně bylo podle ní domluveno, že si dělostřeleckou munici Ukrajina převezme na českém území. Koncem ledna, kdy o tom vláda rozhodovala, byla ale situace jiná a existovala možnost letecké přepravy. “Je mi líto, že to Ukrajina nestihla,“ podotkla.

“Rozhodně touto pomocí pomoc České republiky, vlády České republiky ani resortu ministerstva nekončí,” prohlásila Černochová v sobotu. Ministerstvo se podle ní zabývá možností odeslat další pomoc na Ukrajinu.

Nabídku zbraní předložilo i ministerstvo vnitra, s nabídkou se hlásí i městské policie. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v sobotu uvedl, že kvůli složité byrokracii s vyskladněním a odepsáním zbraní nestihne jeho ministerstvo armádní zásilku. K pomoci se ale připojí v dalších dnech, naznačil.

Ministerstvo průmyslu a obchodu v sobotu připravilo nákup i přepravu stovek tun pohonných hmot, které Česko daruje Ukrajině. Na twitteru to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Mluvčí rezortu Vojtěch Srnka následně na dotaz ČTK sdělil, že ministerstvo zatím nebude z důvodu opatrnosti zveřejňovat bližší detaily.

sdíletj na

3.8 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
27. 2. 2022 10:25

Jsme ,,hrdinové ,,!?

janek
27. 2. 2022 10:28

Jestli tomu dobře rozumím, tak my posíláme munici proti těm, kterým vděčíme za to , že jsme. Za
to, že oni zachránili našim předkům životy, aby my jsme mohli žít.
Zvláštní. Nedovedu si v obecné rovině. představit, že mně někdo přepadne s úmyslem okrást a zabít a někdo přispěchá, pomůže a zachrání mi život a já se mu odvděčím tak,…že..
Ne, sorry, asi jsem to špatně všechno pochopil.

zdena
27. 2. 2022 10:31

Za chvíli bude na Ukrajině metrák nábojů a deset kulometů na obyvatele….. jestli i tohle jim vláda rozdá volně na ulici,. bude to konec Ukrajiny. Jen by mě zajímalo, jak pak chtějí Ukrajinci Ukrajinu udržet coby stát vstřícný …. každý se jich bude bát, čili nastanou represe a sankce pro Ukrajinu. Vůbec netuším, jak to chtějí zvládnout. A Západ i bohužel Ćesko jim posílají další vagóny granátů, kulometů, pušek, nábojů všeho druhu…. zbláznili se všichni ???

Honza
27. 2. 2022 10:42

No bezva. VVP řekl “Kdo bude bránit našim snahám, nebo pro nás vytvářet hrozby, setká se s následky, jaké nikdy v historii nezažil”. Srozumitelná řeč. A my posíláme na Ukr zbraně. To znamená, že naše věrchuška si PŘEJE VÁLKU. A usilovně na ní pracuje. To je zločin a naše vláda jsou zločinci.

jirik
27. 2. 2022 10:45
Odpovědět  Honza

naše věrchuška si přeje návštěvu ruských vojsk a čečenského specnazu

Milan
27. 2. 2022 12:13

Cituji:

Nejvyšší
státní zástupce Igor Stříž v sobotu upozornil na to, že
veřejná prohlášení na demonstracích i sociálních sítích,
která schvalují útok Ruska na Ukrajinu nebo vyjadřují podporu
vedení Ruska, mohou být za současných okolností posuzována jako
trestný čin.

Ohledně
právní kvalifikace skutků připadá v úvahu schvalování
trestného činu s až roční sazbou vězení, případně trestný
čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování
genocidia. Za ten lze uložit až tříleté odnětí svobody.


Konec citace.

Somma:

Po heydrichiádě putiniáda.

Odstřižena byla Nová Republika, odmlčela se Yveta Rychtaříková…

ZMann
27. 2. 2022 12:27
Odpovědět  Milan

To jsme to dopracovali v této vyrabované kolonii.

Jaroslav
27. 2. 2022 12:18

Nesmyslná vládní pětka politiků neschopných myslet posílá opět zbraně na ukrajinu ? Proč nás zatahují do války v zemi,kterou programují válečné živly a váleční štváči i z jiných zemí,než samotné ukrajiny ? Praha si tak zadělává na velmi špatnou karmu,do informačního pole zadává podporu běsnění s proléváním krve na jiném ůzemí a to se přece nedělá,to se přece nesmí. Přitom existují i staré prorocké varování : Jde poutník polem kolem oráče obdělávajícího pole a ptá se ho ,,co to jsou tam za rozvaliny,ty hromady kamení ? A oráč odpovídá,že tu kdysi stávalo město Praha.” Politici v Praze nyní toto informační pole notně přikrmují. Běda jim,běda ! Ti,co nevědí,co činí patří do ůstavů,do blázinců.Jsme v časech konce,bodu nula ? My zde rozhodně ne,ani většina pražanů,vždyť to svinstvo dělá jen hrstka nevědomých,jsou jako opilci,na ůrovni závislých propadlíků alkoholiků.Nebo snad ještě horší ?

ZMann
27. 2. 2022 12:29
Odpovědět  Jaroslav

Jsou to lokajové kteří musí plnit úkoly svých chazarských páníčku.

krtek
27. 2. 2022 13:02

Darované zbraně a pohopnné hmoty skončí bud v plamenech, nebo v rukách Ukrajinské mafie – oligarchů. U nás se zdraží pohonné hmoty a vše to zaplatí obáčejný danový poplatník. Vše zdárně spěje k NWO.

Janaz
27. 2. 2022 15:21

Keď vlak prejde ukrajinské hranice, nechcela by som byť na mieste posádky.

standa
27. 2. 2022 16:10

Doufám, že ruské letectvo ví přeně kdy a kde ten vlak přejede na Ukrajinu. Buuum!