nezařazené

Česko bude vyšetřovat ruské zločiny na Ukrajině. Velet tomu bude Bradáčová, ohlásil Blažek

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) má za to, že existuje možnost dostat pachatele válečných zločinů na Ukrajině před soud. Ale na konečné verdikty možná bude svět čekat roky. Promluvil také o zachovávání svobody slova v Česku a k dodržení pravidla, že „i blbec má právo vyjádřit svůj názor“.

Pavel Blažek v rozhovoru pro deník Právo oznámil, že Česko je připraveno podílet se na sbírání důkazů o ruských válečných zločinech na Ukrajině.  Česko už zaregistrovalo přes 340 tisíc uprchlíků z Ukrajiny a tito váleční běženci leccos zažili, o čem by mohli svědčit, něco i zaznamenali na mobil a tak podobně.

„Už se ty důkazy shromažďují. Bude to trvat delší dobu, ale ať veřejnost nemá představu, že naši policisté jsou na Ukrajině a vykopávají masové hroby. Tak to není, na to nemají ani jurisdikci. … Shromažďují je státní zástupci. Podepsal jsem změnu vnitřního předpisu státního zastupitelství. Lenka Bradáčová byla pověřena se touto věcí zabývat a v uvozovkách jí ‚velet‘,“ sdělil Blažek

Kolářova Praha 6 pokračuje v přejmenovávání. Obyvatele to velmi překvapilo

Rozčarování na Praze 6 v posledních dnech vzbuzuje změna původního názvu tramvajové zastávky Hládkov na Park Maxe van der Stoela. Tamní radnice tento krok místním vysvětluje tím, že nový název lépe poslouží turistům. Informuje o tom server Echo.cz.

Městská část Praha 6 na svém facebookovém účtu přejmenování zastávky tramvaje obhajuje tím, že nový název je čitelnější pro turisty, kteří by navíc mohli objevit existenci přilehlého parku.

  • Původní text ZDE

Dalších čtyřicet miliard dolarů Ukrajině. Biden podepsal největší balík pomoci za dvacet let

Na Ukrajinu míří další pomoc ze strany Spojených států. Americký prezident Joe Biden dnes podepsal zákon o poskytnutí pomoci této zemi v objemu téměř 40 miliard dolarů. Jde o největší balík americké zahraniční pomoci za posledních 20 let. Píše to server iRozhlas.cz.

Podpora Spojených států Ukrajině od začátku války se schválením nového balíku pomoci zvýšila asi na 54 miliard dolarů. 

Biden původně požadoval o schválení pomoci v objemu 33 miliard dolarů, Sněmovna reprezentantů však byla ještě štědřejší. Dodatečných sedm miliard má být využito na vojenské vybavení a humanitární pomoc. 

Pět miliard z návrhu má být vyčleněno na humanitární a potravinové programy. Další součástí je pak i podpora ukrajinské ekonomiky.

Asi bych to neměl říkat… Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

PUBLICISTIKA, NÁZOR Externí spolupracovník ParlamentníchListů.cz měl tu smůlu, že se v posledním měsíci ocitl hned třikrát na pohotovosti. Jednou to byla Motol, jednou Fakultní Thomayerova nemocnice a poslední byla Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Dvakrát s dětmi, jednou se svým kotníkem. Průběh návštěvy byl velmi podobný.

„Lékaře jsem viděl jednou. Dvakrát jsem odešel, neboť jsem nechtěl hodiny čekat,” řekl náš spolupracovník.

„Ve dvou případech zasáhla sestra, milá, zjevně unavená a přepracovaná. Kotník mi prohlídla, doporučila gázu a později RTG a mlčky se ohlédla za sebe. Totožná situace nastala v Thomayerově nemocnici, kam jsem jel s dcerou,” dodal.

„Taky zde se to opakovalo. Víkend, narvaná čekárna, ale doslova, zdravotní sestra se zeptala, s čím jdeme, když jsem jí to popsal, chápavě pokynula směrem za sebe. Pak řekla, že je plno, že většina je Ukrajinců, že to v našem případě není nic vážného, ať jdeme v pondělí ke svému lékaři na obvod, že tady bychom čekali třeba šest hodin.”

Ano, ano, taky dnes jsem se vypravil na pohotovost s dítětem,” sdělil náš spolupracovník telefonicky.

„Nechci jmenovat nemocnici, protože by bylo jasné, kdo to řekl. Šlo o lékaře na dětské pohotovosti. Čekárna byla skoro prázdná, za dvacet minut jsme šli na řadu a odcházeli s antibiotiky. Když jsem se zeptal, kdy se mohu zase stavit, protože tentýž lékař je i náš obvodní, řekl, že fakt neví. Popsal mi, že v čekárně u něj v ordinaci je to doslova na hlavu. Prý by to neměl říkat, ale zejména ukrajinští uprchlíci prý chodí prakticky se vším, s viditelně zanedbaným chrupem, neléčenými kožními poruchami. On jim prý několikrát vysvětloval, že má hodiny určené pro akutní příjem, že není dobré míchat nemocné a zdravé děti, ale to prý je marné.”

Lékař dále uvedl, že do jeho čekárny běžně přijde i maminka, která potřebuje medikamenty pro sebe.

Praha na problémy reaguje, kapacity zřejmě nestačí

„Je to hrozně vypjaté. Jak máme víc a víc pacientů a je míň času, jsem už místy nepříjemný, protože vidím, že třeba se zarostlým nehtem na noze dotyčná chodí měsíce. Když jí řeknu, aby si došla jinam, že jsem pediatr, tedy pro děti, několikrát mě dáma okřikla, ať pomůžu,” uvedl náš dopisovatel zážitek z rozhovoru s lékařem.

Tím současný stav nekončí.

PL mají rovněž několik svědectví zubařů, kterým volají Ukrajinci ne kvůli bolestem, což by se dalo absolutně pochopit, ale kvůli rovnátkům. Většinou je chtějí hned a zdarma.

Na nápor válečných uprchlíků se přitom snaží Praha reagovat všemi prostředky.

Primární péči pro děti a dospělé z Ukrajiny zajišťuje například VFN prostřednictvím zřízených ambulancí označených jako UA POINT.

V současnosti jsou k dispozici čtyři speciální ambulance, a sice na Společném příjmu interně nemocných, I. chirurgické klinice, Gynekologicko-porodnické klinice VFN (porodnice U Apolináře) a Klinice pediatrie a dědičných poruch metabolismu VFN na Karlově.

Všechna pracoviště poskytují primární ambulantní i pohotovostní péči.

https://bit.ly/3LBNfqn

sdílet na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Hans
22. 5. 2022 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Jako komedie dobré, země kterou léta vedl trestně stíhaný dotační podvodník po které šla celá EU , země jejž vojenský komparz byl při okupaci Afganistanu vyšetřován pro válečné zločiny bude vyšetřovat RUSKÉ zločiny za situace, kdy ukroši sami zveřejňují videa s popravami a mučením válečných zajatců a vrchní ukrajinský národní komik věší na internet fotky ukrajinských národních komiků se znaky divizi Waffen SS a Bandera je na Ukrajině národní hrdina s nárokem na veteránskou penzi.

Markýza
22. 5. 2022 10:13
Odpovědět  Hans

No já právě přemítala, jestli to není vtip? Víte, jak jsme to uměli za sociku – že se to tvářilo závažně, ale všichni věděli, oč jde.
Ale asi není…….

Gales
22. 5. 2022 08:52

Kéž by Pánbůh dal.

Markýza
22. 5. 2022 10:11
Odpovědět  Gales

Jo, ten nám v tom pěkně vymáchá čumec.

Pavel K
22. 5. 2022 10:58
Odpovědět  Markýza

Musíme alespoň doufat, snad ta swyňárna co dělají anglosasové nebude trvat donekonečna.

Gales
22. 5. 2022 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak u blbečků na dvorečku. Naše kolonie fíčou ke zdi.

Pavel
22. 5. 2022 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Alespoň budeme v této koloniální zemi přesně vědět kdo je kdo. Jenom ať všichni odhalují svoje pravé já. Dobře, že se to třídí, protože každý začátek má I svůj konec.

Pavel K
22. 5. 2022 11:00
Odpovědět  Pavel

To už tak nějak je vidět. A přesně v to jsem doufal, že se odkopají a budou spravedlivě odměněni.

ZMann
22. 5. 2022 12:10
Odpovědět  Pavel

Přesně tak a den zúčtování s těmito kolaboranty taky nastane.

Vladimír
22. 5. 2022 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

To už se vyšetřily Vrbětice, že je čas vyšetřovat v zahraničí? Že jsem si nevšim.

Karel
22. 5. 2022 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Češi, jak hluboko jste klesli. Stydím se za českou vládu, stydím se z a jejího premiéra.

22. 5. 2022 16:40
Odpovědět  Karel

Vítejte v klubu.

Pavel K
22. 5. 2022 19:31

Pánové stydět bychom se měli, že už jsme ji dávno nevykopali.?‍♂️

janle57
22. 5. 2022 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Když se podívám na gestapačku Bradáčovou a její nenávistný pohled,mám za to,že by se tahle dáma mohla více uplatnit jako dozorkyně v ženském nápravném zařízení,kde by dozajista uplatnila
své ego,už se přeci projevila svým výrokem,že je potřeba zatočit s těmi,kteří podporují
ruskou “agresi” na Ukrajině ve stylu stanných soudů a umístění nepohodlných v kriminálech,
tahle dáma je opravdu to nejlepší,co mohl současný stát umístit na vedoucí místo v represivní složce státu,lepšího Velkého Bratra v tomhle státě nenajdete.

Pavel K
22. 5. 2022 11:02
Odpovědět  janle57

Ta podoba s MPA

Evžen
23. 5. 2022 07:28
Odpovědět  janle57

Jen tak mimochodem,kdo tam ty blbce pustí…!?

Gabriela
22. 5. 2022 09:55
Ohodnotit příspěvek :
     

To náhodou nezní špatně, ti naši matláci nic nevyřeší, zvyklí pouze žvanit o tom, co jim kdo dá pod nos.

22. 5. 2022 16:03
Odpovědět  Gabriela

Nojo, ale tej vostudy!

Pavel
22. 5. 2022 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě jednou vstupuji do diskuze, jelikož čtu pravidelně každý den sk.news-front.info, kde jsou skutečně výborné info, tak jsem se dnes dozvěděl inflaci této naší bruselské kavárny, která činí 14.2%. Já bych tipl, že je i vyšší, nu co mne ale hlavně zaujalo, že mezi zeměmi s nejvyšší inflací jsou pouze země bývalého východoevropského bloku. Hold, slovanští a teď nechci urazit, tak si doplňte sami, svým koloniálním páníčkům prokazují fakt pěkné služby. Sami se pasovali do role těch největších gastarbeitrů a pitomců Evropy.

Pat
22. 5. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Přímá úměra, a u všech tragédů vždy podobná.
Čím víc pózují důležitěji, tím víc se jim národ směje.

jirka52
22. 5. 2022 11:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen ať řádně na té Ukrajině “vyšetřují, ale musí začít nejméně od r. 2014, od hromadných poprav, upalování, zákazu rodného jazyka, propagace fašizmu atd. Pak mohou pokračovat i na ostatní zločiny i na ruské straně. Ve válce to tak bohužel chodí. Musí také probrat a zdokumentovat spolupachatele ze Západu. No myslím si, že to do konce svého života nestihnou !

PENNYS
22. 5. 2022 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevážený ministře spravedlnosti: nejdříve si zamette před svým prahem i stou “ÍČOU” co to bude vyšetřovat jako vše vysetřovala!!!

Pozor
22. 5. 2022 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Také švejkovské, ideme vyšetrovať zločiny na Ukrajine (na základe akého mandátu), prečo Česi nevyšetrujú zločiny napr. SŠA vo Vietname, v Iraku, v Sýrii atď?

Ladislav
22. 5. 2022 14:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Vždyť ti dva vypatlanci a z Fyjalového hnusu spolu nedokáží vyšetřit naše zločiny od zlodějského roku 89! Proč nevyšetřuji americké válečné zločince? To byj jim nestačili ani dva životy! Magoři nevolitelní!

Pavel
22. 5. 2022 17:07
Odpovědět  Ladislav

Vyšetřovat ty, co rozkradli tuto zemi a anglosasy jim nikdo nedovolí a oni by to ani nechtěli, protože v tom jede kdekdo. Takže proč by si sra- li do vlastního hnízda. Jinak je úsměvné jak takoví malí potentátníčci by chtěli šlapat a poučovat takovou zemi jako je Rusko.

22. 5. 2022 14:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Česko bude vyšetřovat… Ježííííšmarjááá já se tak stydím!
To zas bude z vostudy kabát a ještě zbude na pantalóny.

PENNYS
22. 5. 2022 15:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Etzler k prezidentské volbě: Raději generálaIIIIII
ANO JSEM PRO, KDYŽ UŽ STE UDĚLALI Z REPUBLIKY AGRESIVNÍ STÁT PROPAGUJÍCÍ FAŠ “thismus” TAK RADĚJI “ZELENÉ PAKO” A S PAVLÍKEM,
VYHLÁSÍME RUSKU VÁLKU !!!!!!!! TO BUDE PRdell.(každej komediant který si horko těžko naučí za 30 let pár dialogu, monologu nazpamět-UŽ MUŽE NA HRAD ROZDÁVAT A ROZUMY.

krtek
22. 5. 2022 16:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo jim k tomu dal svolení a výsledek je předem jistý. Jsou to členové Aspen Institutu.

skylla
22. 5. 2022 17:28
Ohodnotit příspěvek :
     

v pořádku ale mám dotaz kdy se budou vyšetřovat zločiny ukrajinců? a jak bude technicky to “vyšetřování” probíhat? :-)))

Frank
22. 5. 2022 19:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak těch komediantů nějak přibývá. Vyšetřovaný syn staré Blažkové nějak pozapomněl na ukrajinské zločiny.