nezařazené

Centrum Gamaleja informovalo o důsledcích přeočkování každé 3 měsíce

Zavedení posilovacích dávek vakcín mRNA, mezi které patří Pfizer a Moderna, tři měsíce po hlavním očkování, může vést k nepředvídatelným následkům, uvedlo centrum Gamaleja. 

Bylo to v pátek oznámeno na Twitteru vakcíny Sputnik V.

“Přeočkování po třech měsících nebylo během pandemie nikdy použito. Ukvapená, málo prozkoumaná praxe podávání posilovacích dávek mRNA vakcín tři měsíce po očkování na celém světě může mít nepředvídatelné důsledky pro bezpečnost jejich použití a podtrhuje krátkou dobu působení takových vakcín,“ uvádí zpráva.

Zavedení přeočkování každé tři měsíce vakcínami s mRNA bez dlouhodobého testování může mít nepředvídatelné důsledky pro bezpečnost zdraví. A také to může znamenat, že mRNA vakcíny nejsou účinné dlouhodobě.

Vědci Centra Gamaleja připomněli, že zatím při žádné pandemii nikdy nedošlo k rychlému přechodu na přeočkování po třech měsících.  Domnívají se také, že přeočkování mRNA vakcínami tři měsíce po očkování je příliš málo prozkoumáno.

Již dříve Evropská léková agentura (EMA) navrhla na pozadí šíření nového kmene koronaviru “Omikron” zkrátit dobu přeočkování na tři měsíce.

https://bit.ly/33lCNmn

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
novota
11. 12. 2021 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Akorát šéf sputniku má příjmení, které se shoduje s městem kde se narodil Mengele?

BB Rad
11. 12. 2021 21:14
Odpovědět  novota

To snad ani není pravda . Někdo to PŠM skutečně žral – K NEUVĚŘENÍ
Odkud jste přistál mr.Alien ??? Asi z Goebbels Amistánu News ????