AFU udeřila na Doněck a předměstí, armáda DNR ničí nepřátelské síly

17.02.2022 – 11:52
URGENTNÍ: AFU udeřila na Doněck a předměstí, armáda DNR zničila nepřátelské síly | Russkaja Vesna
Jak informovala Russkaja Vesna, ukrajinští okupanti dnes od rána intenzivně střílejí podél téměř celé frontové linie v Donbasu. V naléhavém prohlášení zástupce armády DNR uvedl, že obránci republiky byli nuceni opětovat palbu na AFU a zničit palebná stanoviště, aby ochránili civilisty.

Střelecká aktivita ukrajinských okupantů se však neomezila jen na ranní hodiny: zvuky dělostřelectva jsou nyní slyšet nejen v Gorlovce, ale také v Doněcku a na jeho severozápadních předměstích.

„Centrum města poslouchá, Puškinův bulvár je hlučný“, „Krytý trh je hlučný“ – píší občané Donu na sociálních sítích a vyjmenovávají místa v centru města.

V současné době je známo, že Trudovskoe, Aleksandrovka a Luganske jsou pod palbou AFU. Obyvatelé těchto doněckých předměstí musí přijmout preventivní opatření.

Hlučno je i v doněcké čtvrti Kujbyšev – obyvatelé okolí závodu Topaz uvádějí, že „takhle hlučno už dlouho nebylo“.

Doněcká novinářka Darina Vadovská na svém kanálu TG „Awareness“ informovala, že ukrajinští okupanti berou oběti: „Ukrajinci mají dvě stovky, my pracujeme.

Informace o zraněném civilistovi v DNR šířené na sociálních sítích zatím nebyly oficiálně potvrzeny.

Nedávné události dále podkopávají důvěru v západní vlády a zpravodajské služby, stejně jako v média, která opakují pochybná tvrzení často nejmenovaných „úředníků“. Hysterie, která se šíří z Washingtonu a Londýna, hluboce poškozuje jejich budoucí důvěryhodnost. Jak poznamenala mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová, 15. únor 2022 (den, kdy se předpokládaná invaze neuskutečnila) „vejde do dějin jako den, kdy selhala západní válečná propaganda“. Západ byl „zostuzen a zničen bez jediného výstřelu“, řekla.

Můžeme našim špiónům věřit?
Číst dál Můžeme věřit našim špionům?
Pokud jde o Ukrajinu, ta může poukazovat na dodatečnou vojenskou podporu, které se jí dostalo, ale nové zbraně jí téměř nijak nepomohou odolat plnohodnotnému ruskému útoku. Je naprosto jasné, že existují velmi přísné limity, pokud jde o to, co je Západ ochoten udělat pro jeho podporu. Panika vyvolaná americkými a britskými předpověďmi o blížící se válce měla navíc škodlivý vliv na ukrajinskou ekonomiku. Zahraniční investoři, kteří pravděpodobně již dříve pochybovali o umístění svých peněz na Ukrajině, si to od nynějška dvakrát až třikrát rozmyslí.

Je také zřejmé, že ukrajinská politika vůči Donbasu je ve slepé uličce. Odmítá plnit minské dohody, ale zároveň nemůže problém vyřešit silou. Putinova zmínka o genocidě dává jasně najevo, že ochranu obyvatel Donbasu bere vážně. Zdá se tedy, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou je prozatím vyloučena, ale pokud se ukrajinská vláda někdy pokusí získat Donbas zpět silou, lze očekávat násilnou reakci ruské armády.

To znamená, že dokud bude konflikt v Donbasu pokračovat, zůstává možnost války zachována a Rusko bude pravděpodobně udržovat velký počet vojáků v těsné blízkosti Ukrajiny. V důsledku toho můžeme v budoucnu očekávat další válečné strachy. Tento příběh bohužel zdaleka nekončí.

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR -  20.01.2022, Sputnik Česká republika

Ukrajina a Donbas se navzájem obviňují z těžkého ostřelování

Zprávy přišly poté, co Kreml prohlásil, že riziko konfliktu v regionu zůstává vysoké.
Ukrajina a Donbas se vzájemně obviňují z těžkého ostřelování

https://cdni.rt.com/files/2022.02/l/620e1f342030271230273621.jpg


OBRAZEM. © Gaelle Girbes / Getty Images
Na kontaktní linii ve válkou zmítaném ukrajinském Donbasu byla hlášena silná palba a výbuchy, přičemž kyjevské síly a síly věrné dvěma separatistickým samozvaným republikám se navzájem obviňují z agrese několik hodin poté, co Kreml varoval, že by mohlo dojít k novým bojům.

Představitelé neuznané separatistické Doněcké lidové republiky (DLR) na východě Ukrajiny ve čtvrtek oznámili, že vládní jednotky zaútočily na okraj jejího území. Podle DLR jednotky z Kyjeva ostřelovaly několik měst a vesnic z minometů ráže 82 mm, ručních granátů a pušek.

Ukrajinské ozbrojené síly následně oznámily, že byla napadena osada nacházející se poblíž Luganské lidové republiky, druhého separatistického území v regionu, a fotografie kolující po internetu údajně ukazují mateřskou školu zasaženou granátem na straně kontrolované vládními silami. Úřady uvedly, že dva civilisté byli zraněni, střely zasáhly školu a polovina oblasti přišla o elektřinu. Obyvatelé byli evakuováni.

Invaze je ukončena, ale krize nekončí
Přečtěte si více Invaze je ukončena, ale krize nekončí
Kyjev se zmítá v občanské válce se dvěma separatistickými územími od roku 2014, kdy separatisté vyhlásili nezávislé republiky po svržení tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče během masových pouličních protestů. Ukrajinští představitelé spolu se západními zeměmi obviňují Rusko z podpory povstalců a rozdmýchávání konfliktu.

Moskva popírá, že by byla stranou války, a oficiálně neuznává Doněckou lidovou republiku a Luganskou lidovou republiku jako nezávislé státy.

Tento týden však ruský parlament odhlasoval návrh adresovaný prezidentu Vladimiru Putinovi, který vyzývá Rusko, aby oznámilo svou podporu nezávislosti Doněcka a Luganska, přičemž 351 zákonodárců návrh podpořilo a pouze 16 bylo proti. Putin prohlásil, že je nakloněn diplomatickému řešení a domnívá se, že minské dohody by měly být dodržovány, ale na návrh zatím oficiálně nereagoval.

Tiskový tajemník Kremlu Dmitrij Peskov ve středu prohlásil, že je docela pravděpodobné, že Ukrajina bude usilovat o vojenské řešení konfliktu. „Pozornost našich partnerů je upřena na skutečnost, že vojenská operace a pokus o řešení problémů za použití síly na jihovýchodě jsou zcela reálné,“ prohlásil. „Tato pravděpodobnost je vysoká a reálná.“

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Rony
17. 2. 2022 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to asi Černochová bude radostí bez sebe, jak se trefila dárkem a umírají lidé.

Robert
17. 2. 2022 13:27
Rony
17. 2. 2022 13:36
Odpovědět  Robert

A vy jste nedrželi hlídku a místo toho spali? Pak je to jasné, no.

Pavla
17. 2. 2022 14:29
Odpovědět  Rony

Sorry, ale náš král Venca zrušil armádu a pak začal zvát jiný armády, aby se lidi pokochali pohledem na vojenskou techniku a dál už je to jen trapný divadlo ve kterým umírají lidi. Ale naši herci a zpěváci pojedou pomáhat na Ukrajinu raněným, tak tam teba prozřou a pošlou to dál…

Anonymní jméno komentáře
17. 2. 2022 18:45
Odpovědět  Rony

Troubo…!!!!

Milan h
17. 2. 2022 19:28

CO REKL SPATNE

Albi
17. 2. 2022 16:52
Ohodnotit příspěvek :
     

SeznamZprávy: „Biden čeká ruskou invazi v příštích dnech, Rusko vyhostilo diplomata USA
„Americký prezident Joe Biden „má tušení“, že Rusko napadne Ukrajinu v příštích dnech. Země NATO dál zpochybňují ruská tvrzení o stahování vojsk od hranic s Ukrajinou, podle nich tam Moskva naopak zřejmě posiluje“.

Tak nevím – je-li americký prezident paranoidní, musí být takoví všichni? Tak daleko snad nesahala loyalita k žádnému prezidentovi, a že tam měli i prezidenty natolik schopné domluvy, až je museli nechat odstranit z cesty atentátem.

Michal47
17. 2. 2022 17:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď už by nemělo Rusko otálet a ukázat, že to s podporou DLR/LLR myslí opravdu vážně, přijmout doporučení ruské dumy, které je takřka jednomyslné a uznat tyto lidové republiky jako právní subjekty podle mezinárodního práva! Pokud nacistická ukropie bude nadále ostřelovat DLR/LLR a vraždit tam nevinné civilisty, tak vojensky proti těm ukropským banditům zasáhnout. Voloďo, tzv. „minské dohody“ už jsou dávno mrtvé, když to pochopila ruská duma, tak to pochop i ty!! Co si teď myslí o tobě a o Rusku obecně ta stará čarodějnice v Buckinghamu, tzv. „eu“, či ten dementní šašek za velkou louží, je naprosto irelevantní, zde jde o životy nevinných lidí a dětí na Donbasu a jejich ochrana by měla mít nyní pro Rusko absolutní prioritu!!

Albi
17. 2. 2022 17:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Realistický popis ruské invaze:

Moše volá z Tel Avivu domů do Ukrajiny:
“Tak co je nového doma?”
“No teď zrovna znovu válčíme s Rusy!”
“A jak to vypadá”?
“Zatím dobře, ztratili jsme jen asi 20 tanků, 30 BVP, 5 letadel a asi 300 vojáků!”
“A co ztratili Rusové? “
“Moše, tomu neuvěříš! No ti zatím ještě nedorazili!”

ZRX1200
17. 2. 2022 18:01

Tak, tak, je čas. Myslím, že už to dlouho trvat nebude.

ZRX1200
17. 2. 2022 18:06
Odpovědět  ZRX1200

No a co se týká těch anglosaskejch parchantů, žádné slovo není sprosté, vše je pravda, skutečnost předčí i ta nejsprostější slova.

Pav-el
18. 2. 2022 07:25

😀