blognezařazenépolitika

Čau Praho. Starostové znovu podráží partnery.

Čau Praho! 🇨🇿

Ondřej Prokop, předseda hnutí ANO v Praze10 

Rozpadá se nám Pětikoalice před očima? Soudě podle opakovaných útoků Starostů na své koaliční partnery to tak už vypadá. No jo, blíží se volby a nadešel čas bojovat o voliče a teplá místa. Koaliční partnerství u Starostů nemá místo! Posledně se jim velmi vyplatilo podrazit Piráty, tak teď hledají nové podobné příležitosti.


👉 Zděšený premiér se snaží uhasit aféru kolem zapomenutého milionu v “pračce špinavých peněz”. To se mu ale příliš nedaří, protože novináři nachází stále více podezřelých finančních spojení mezi ODS a pochybnou záložnou. Nově se zjistilo, že z pračky špinavých peněz proudí peníze například i do Fialova institutu.


👉 Naštěstí jsou i pozitivní zprávy. Hnutí ANO by nyní ve volbách dostalo 35 % hlasů. Jak je vidět, myslím, že už máme Fialovy vlády všichni dost! 


👉 “Šanci na euro v Česku vidím na 75 procent,” řekl Petr Zahradník, který byl za Starosty na celý jeden den jmenován zmocněncem pro přijetí eura, než jim to zatrhl naštvaný Fiala. K tomu mám jen dvě věci. Zaprvé o přijetí eura v naší zemi hluboce pochybuji. Zadruhé tady jen vidíme, jaký neschopný a chaotický cirkus ta Pětikolka vlastně je.


👉 Manažer Správy železnic byl odsouzen za způsobení škody v hodnotě 1,6 milionu Kč. Jaká byla reakce státního podniku? Žádná. Nechali mu kancelář i služební vůz. Prý bude stačit, když nebude rozhodovat o penězích. A takhle to, přátelé, funguje u naší vlády. Odměňuje se loajalita, ne skutečné schopnosti a výsledky práce.


👉 Ministerstvo zveřejnilo rozpočet a všechny šokovalo. Nejvíc samotné školy. Nebudou mít totiž na platy pro kuchařky, uklízečky a další personál. Takže zaměstnanci škol se budou propouštět a učitelům zase snižovat platy, ale hlavně, že přispíváme na elektromobily firmám a kupujeme zbraně za miliardy.

👉 Praze už rok (ne)vládne koalice Bohuslava Svobody. Chválí se, že funguje dobře, ale realita je taková, že nerozpohybovala žádný klíčový problém (stavba okruhu stojí, zakázka na Metro D v troskách, změna systému parkování v nedohlednu, bezpečnost se zhoršuje). Koalice se zjevně snaží prospat do dalších voleb.


👉 Kauza Dozimetr v Praze také stále není dořešena. Objevily se nové informace o úplatcích pro Redla, kvůli kterým je vyšetřován Metrostav a Strabag. Generální ředitel Dopravního podniku na moje dotazy ohledně jeho schůzek s Redlem stále odmítá odpovědět. 


👉 Zdeněk Hřib zřizuje nového zmocněnce pro parkování (samozřejmě placeného z peněz Pražanů). Po vzoru vlády taky bez souhlasu primátora a koalice. Vybral si známého aktivistu, který podporuje celoplošnou max. rychlost 30 km/h v hlavním městě a městský okruh považuje za “vrchol autosocialismu”. Jak vidíte, Hřib konečně ukázal svojí pravou tvář a to, co skutečně chce v Praze prosazovat.

To vše a mnohem víc se dozvíte v 70. dílu mého politického podcastu. Děkuji vám předem za zhlédnutí a prosím o další sdílení, ať se pravdu dozví co nejvíc lidí! Těším se na dotazy i komentáře! 

sdíletj na

Souhlas
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pravdomluvny
12. 2. 2024 18:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Lihovci, konkrétně Zlechovský a Kuba z modrých fóglů už do Starostů perou veřejně….. malým kamínkem začít lavinu 🇨🇿

unor 2022
12. 2. 2024 18:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Cesi jako naprosta pakaz teto zemi vladnout nemuzou. Jistou nadeji v prvopocatcich vzbuzovala EU. Lec to, co zacala predvadet je tez naprosta katastrofa. Takze na rade je Rusko.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
12. 2. 2024 18:34
Odpovědět  unor 2022

Co se děje ve zlodějském Práglu je mi šumafuk!
Ale vadí mi že peníze na můj důchod jde do Banderostánu!
Krade se vesele a státní zástupci, policie hluší a slepotou zlodějny nevidí!

Albi
12. 2. 2024 19:35
Odpovědět  Ladislav 💤

Už moc vesele asi ne (po Rozhovoru), o to spíš víc budou krást.
Mnozí ještě nemají dostatek na život na který si zvykli a jít na pracák jako nějaká socka?

Líba
12. 2. 2024 20:58
Odpovědět  Ladislav 💤

Ve zlodějském Práglu říděj ten bordel a kradou hlavně Brňáci

katango
12. 2. 2024 23:23
Odpovědět  Líba

Přesně!

jsladin
13. 2. 2024 12:16
Odpovědět  Líba

To je mi jedno odkud jsou ku.rvy zlodějské. V normálním státě a době mají být dávno v lochu.

katango
13. 2. 2024 17:36
Odpovědět  jsladin

Když maj nejvyšší krytí (nebo krytí nejvyššího), pak těžko.

Albi
12. 2. 2024 19:24
Ohodnotit příspěvek :
     

“Zděšený premiér se snaží uhasit aféru kolem zapomenutého milionu….”
Konečně zděšená Mirka získala důstojného parťáka, aby tu tíhu zděšení nevlekla životem sama samotinká.

12. 2. 2024 20:09
Odpovědět  Albi

Ta módní vlna bulvární gradace adjektiv je vůbec k pos-rání. Mirka s nutelou zděšení, Putin, Trump, Moudí, Si a další rozzuření, případně rozběsneni, čtenářové, občané či čumilové jsou šokováni, no atatkdál atakdál. Hlavně zaujmout! Neřeknu v bulvártisku, nebo v diskuzi, ale u vážně se tvářícího i se tak beroucího zpravodajství? Jsem z toho pak celý nepříčetný.

Pravdomluvny
12. 2. 2024 20:26
Odpovědět  Albi

Zděšená “”””Kachlovka “”””, versus zděšená Nutella 😂

ijn
13. 2. 2024 09:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Všude zemědělci protestují,….. a co naši? budou jalově protestovat kolem Prahy,… nebo vydrží týdenní blokace Prahy, aby politikům došlo, že brambory za 6,-Kč/kg nemohou být v řetězcích i za 30,- Kč/kg a více???!!!!!!
Spravedlivé zisky a transparentní náklady včetně odpisů a nájmů zastropované do 5% z hodnoty produkce
+10% zemědělec == pěstitel + chovatel
+10% výkupy + zpracovatel včetně logistiky
+10% obchodník a bez překupníků bez dotací budou potraviny ještě levnější !!!!!!
žádné podvodné EMS a Green Deal poplatky, zatím kontrola jako v SRN….!!!!!

TRESTEJME KORUPCI ČESKÝCH POLITIKŮ + SOUDCŮ, KORUPCE == RAKOVINA CIVILIZACE

Pravdomluvny
13. 2. 2024 19:10
Odpovědět  ijn

Hlavně se opět nezúčastní všichni.
Velcí hráči budou sedět na zadku, takže to budeš opět blokáda k 💩

Pavel z Moravy
13. 2. 2024 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, 5-6 milionů probuzených lidí tady není a nikdy nebude a ten lid stejně neví jakou cestou se dát. Takže pak vyhraje volby oligarcha v těsném sepnutí s EU a jede se dál. Nějakou malou kostičku plebsu pohodí, kdo ví s kým se spojí a vydřidušský kapitalismus může pokračovat. Toť cesta tohoto národa, takže na shledanou v lepších časech.