nezařazené

„Čas říct EU: Konec doby, kdy jste žili jak králové díky nám.“ Rajchl rozbouřil sál. Nejen tím

22.05.2022 19:11 | Reportáž

REPORTÁŽ Že zlo pochází z Bruselu? „Prachsprostá výmluva. Zlo pochází od nich. Kdyby byli dostatečně sebevědomí a dostatečně odvážní, mohou zítra říct v Bruselu: ne, uděláme si to podle svého,“ bouřil na adresu vládnoucí české elity advokát Jindřich Rajchl. „Zvrhlá, perverzní situace. Vláda nedělá vůbec nic s tím, že se vyrobí elektřina v Dukovanech, doputuje do Brna, mezitím se prodá na burze v Lipsku a zaplatí se nemalá část peněz na úhradu emisních povolenek,“ jasně vysvětlil na setkání příznivců Rajchlova hnutí PRO. Podpořit novou sílu politické scény přijel také senátor, profesor Jan Žaloudík

Hned na úvod pozdravil příznivce a řekl pár slov senátor za volební obvod Brno-město, profesor Jan Žaloudík. „Ještě předevčírem jsem nevěděl, že strávíme takový hezký podvečer, jinak bych běhal se sekačkou, pokud by nepršelo. Řadu věcí je potřeba posekat,“ uvedl za potlesku a smíchu publika.

Připustil, že úplně neví, za co bojuje, ale bojuje odhodlaně. „Přijel jsem oslavit derniéru v Senátu. V září skončím. Už nebudu ostudou vlasti a budu moct jednat sám za sebe. Takto se musím pořád držet zpátky. Musíme uctívat naše činitele, aby nám národ nezvlčil, jak známo,“ podotkl jemně ironicky Žaloudík.

Senátor, profesor Jan Žaloudík na setkání v Brně. Foto: Daniela Černá

Profesor Žaloudík připouští, že má k dnešní době spoustu otázek. Dlouhodobě se věnuje problematice koronavirové krize. Především mu vadí, že nejsou k dispozici „validní čísla“ a že mnohá opatření „vymýšlí“ stát.

„Problém je, že nevíme, co do těch lidí pícháme. Věříme Pfizerovi,“ komentuje s tím, že je rozdíl, jestli je vakcína aplikována za přísných podmínek ve zdravotnickém zařízení, nebo v obchodním středisku. „Žijeme ve víru vír. Vycházíme z nějaké doktríny, kdy někdo něco napsal – už nechceme ověřovat. To je nejhorší. Je to o stavu společnosti. Přešli jsme do virověku, nevíme si s tím rady,“ dodal. Pozastavil se nad tím, co vlastně které vakcíny obsahují, jak jsou stabilní atd.

Senátor Jan Žaloudík a kandidátka na senátorku Petra Rédová. Foto: Daniela Černá

Žaloudík: Přišel jsem „dole bez“

Popsal i svůj pocit od doby, co bylo zrušeno povinné používání ochrany dýchacích cest, tedy roušek a respirátorů. „Uvědomil jsem si, že je to bezva. Stydím se víc. Holky říkaly – ty v tom vypadáš daleko líp. Mám pocit odhalení, jako bych přišel bez dolní části oděvu. Dole bez,“ usmíval se Žaloudík.

Uvažoval, že neví, co si státní činitelé myslí. „Dělají si srandu, nebo to myslí vážně? Příroda, pokud by chtěla roušky, tak by nám je nechala narůst… nějak jako předkožky…“ – zbytek těchto slov už zanikal ve smíchu publika. Pak už vážněji zmínil, že „žijeme v období tragikomickém“. Konstatoval, že „biochemicky není rozdíl, pokud se lidé smějí, nebo pláčou“. Řekl, že už nikam nekandiduje, nic po nikom nechce; zažil už v životě dost. Do Brna přijel podpořit nové hnutí PRO Jindřicha Rajchla.

Kandidátka na senátorku: Jsem připravena zvednout dav

Jindřich Rajchl představil případnou kandidátku na senátorku v Brně Petru Rédovou.

„Mám dvě děti. Viděla jsem, jak byly šikanovány. Odmítala jsem je očkovat a testovat,“ připomněla Rédová. Během covidové epidemie, se zkušeností práce ve zdravotnictví, rozporovala názory v Londýně. V Česku tvrdě narazila. „Nepořizovala jsem si děti, aby je někdo manipuloval. Zaslouží si svobodu, volně dýchat a mít právo volby,“ vysvětlila.

„Jsem rebel, myslím si, že právní cestou to nepůjde. Jsem připravená jít do ulic, zvednout dav, minimálně půl milionu lidí, a jít si pro naši zemi, vzít si ji zpět.“ Při těchto slovech ji přerušil potlesk.

„Ústava je někomu k smíchu. Není koho žalovat. Dennodenně řešíme lidi postižené očkováním. Zavřít mě můžou – ale pustit mě musí! Dotáhneme to do konce. Věřím, že už je nás tolik, že vše odložíme a řekneme si, co je naše priorita. Naše priorita je, abychom mohli volně dýchat. Život si zasloužíme!“ dodala směrem ke stovkám lidí v sále.

Petra Rédová u mikrofonu. Foto: Daniela Černá  

Pak už si vzal slovo Jindřich Rajchl.

„Vyzkoušeli si, co jim dovolíme. V tuto chvíli si prošlapali legislativu, kterou potřebují k tomu, aby příště mohli být efektivnější při omezování našich práv a svobod. Pandemický zákon schvalovali tak, že spali dva dny ve sněmovně? Spali by tam, kdyby chtěli snížit daně nebo ceny za energie?“ ptal se.

„Nejhorší z mého pohledu je ‚pandemická smlouva‘, kterou připravuje WHO,“ popsal. Ta bude mít podle něj pravomoc nařizovat lockdowny, nošení roušek atd. „Budou nás moct řídit z jednoho místa centrálně,“ varuje Rajchl.

Advokát Rajchl: Jsme na samém dně

Pak už se Rajchl věnoval ekonomicko-energetické krizi.

„Je způsobená nejen válkou na Ukrajině. Problém je o to více fascinující, že Česká republika je na samém dně evropských států, v tom, jakým způsobem se k energiím chová. Jsme druhým největším exportérem elektrické energie v Evropě – ale zároveň máme nejvyšší cenu elektřiny na světě v přepočtu na naše platy. Nepochopitelné. Zvrhlá, perverzní situace. Vláda nedělá vůbec nic s tím, že elektřina se vyrobí v Dukovanech, doputuje do Brna, mezitím se prodá na burze v Lipsku a zaplatí se nemalá část peněz na úhradu emisních povolenek. Mimochodem, zjišťoval jsem si, kdo vlastní nejvíce povolenek. Víte to? Německé penzijní fondy. My předraženou platbou za námi vyrobenou elektřinu, zvyšujícími se účty, přispíváme na německé důchody. Tomu je potřeba učinit přítrž!“ bouřil Rajchl.

Na setkání s Jindřichem Rajchlem v Brně. Foto: Daniela Černá

A pokračoval dál na téma odběru plynu. „To samé s plynem. Fascinují mě debaty o tom, jestli máme, nebo nemáme brát ruský plyn. Je to daný fakt. Není otázka, jestli budeme brát ruský plyn, nebo ne. Budeme. Otázkou je, jestli zaplatíme to, co platíme teď, nebo čtvrtinu, což by umožnila jedna smlouva, kterou jako jedna z mála zemí nemáme,“ uvedl – s tím, že se mu podařilo vytvořit „hvězdný tým energetiků“, kteří na otázky budou mít odpovědi. Ceny energií, jejich dostupnost, představují jednu z hlavních příčin krize, která se na nás řítí. „Ceny energií se promítají úplně do všeho. Logicky se zvyšuje i cena housky,“ dodává.

Potraviny neuvěřitelně drahé a nedostupné?

Další velké téma je potravinářství a zemědělství. Rajch informoval veřejnost o tom, že pozvání do nového hnutí PRO přijal také bývalý předseda Agrární komory Zdeněk Jandejsek. S ním hodlá Rajchl dát dohromady zemědělský program. „Nejenže budou potraviny neuvěřitelně drahé – ale ony taky prostě nebudou. Řada českých potravinářských společností zavírá. Nejsou konkurenceschopné ve srovnání s dotovanými společnostmi ze zahraničí,“ vysvětloval.

Další výzvou je postavení Česka v zahraniční politice. Podle Rajchla nemusí být Česko vždy jen ocáskem „velkého bratra“.

„Neustále se na nás chrlí v médiích, že potřebujeme ochranu, ekonomickou ruku, která nás vede. Jsem bytostně přesvědčen, že tomu tak není, že Česká republika má na to, aby byla suverénní, samostatnou zemí, která si bude určovat svoji vlastní mezinárodní politiku,“ zmínil.

Sám ale není zastáncem czexitu. „Čistý pragmatismus. Je rozdíl, jestli stojíte na nádraží a rozhodujete se, jestli do vlaku nastoupíte, nebo ne – nebo jedete ve vlaku 140km rychlostí a chcete vyskočit. Angličanům trval brexit 17 let. My nemůžeme čekat na změnu 20 let – musíme teď hned říct: Česká republika už nadále nebude kolonií západních států, nebudeme levnou pracovní sílou, nebudeme vyrábět levně energii a draze ji pak od vás ze Západu kupovat zpět – abyste si na Západě mohli žít jako králové!“ přidával Rajchl jednu výzvu za druhou a přerušil ho bouřlivý potlesk.

Zlo nepochází z EU…

Podle Rajchla se čeští politici neustále vymlouvají, že zlo pochází z Evropské unie, která něco diktuje. „Není to tak. Je to prachsprostá výmluva. Zlo pochází od českých politiků. Kdyby byli dostatečně sebevědomí a dostatečně odvážní, mohou zítra říct v Bruselu – ne, uděláme si to podle svého. Oni to neudělají, protože na to nemají. Pojďme si vyřešit vše my sami, nekoukejme do Evropské unie! Je to chyba našich politiků. Oni na to nemají, oni prohrávají, oni nejsou dobří vyjednavači,“ upozorňuje.

Jindřich Rajchl hovořil na setkání v hotelu Avanti. Foto: Daniela Černá

Rajchl připomenul, že zakládal platformu Charta 2022 a popsal cenzuru, které jsou vystaveni špičkoví odborníci, konkrétně profesor Jiří Beran. „V Indii už profesorovi Beranovi zařizují tour. Máme světově špičkového vědce, ale u nás ho někteří označují za lháře. V Indii ho nosí na rukou,“ dodal.

Mluvil o propojení společností farmaceutického průmyslu i o korupci, kterou je potřeba zastavit.

„Klíčové je, abychom si uvědomili svá práva, abychom se postavili na vlastní nohy a abychom si konečně republiku vzali zpátky do vlastních rukou. Řada z nás má neodbytný pocit, že nám ji někdo sebral, že nás reprezentuje někdo, kdo vůbec nemá na srdci zájmy této země nebo našich občanů, nanejvýš tak zájmy nějakých elit. Vidíme to dnes a denně, jakým způsobem se šíří propaganda. Začínají být kriminalizováni lidé, kteří říkají něco, co je v rozporu s oficiálním tzv. narativem vlády. Když říkám, že je to jak v 80. letech, lidé reagují – to nemůžeš srovnávat. A v čem? Znám učitele, kteří jsou vyhazováni jen proto, že mají oponentní názory. Blokují se weby…! Vsadím se, že kdyby kdysi existovalo slovo dezinformace, komunisté by ho použili na Hlas Ameriky a na Svobodnou Evropu. Zavírají se lidé, kriminalizují? V čem je rozdíl?“

Z publika se ozvala reakce: „A navíc zdravotnická diktatura…!!“

Foto: Daniela Černá

https://bit.ly/39JtPTc


Vlastenecké setkání

Z iniciativy karlovarských členů DOSTu a místních vlastenců se v sobotu 11.června uskuteční Vlastenecké setkání v Karlových Varech.
Účast v Karlových Varech a vystoupení na pódiu přislíbili Ivan David, Lenka Procházková, Alena Vitásková, Matěj Gregor, Stanislav Novotný, Jakub Olbert, Jindřich Rajchl, Alice Tomková, Aleš Valenta, Martin Koller, Ladislav Větvička, Radomír Malý.

  • Datum příspěvku 20. května 2022

https://www.novarepublika.online/2022/05/vlastenecke-setkani

sdíletj na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
22. 5. 2022 20:59

no…už se pilně a svědomitě připravuje pandemie opičích neštovic…… na podzim…. a ten gauner gates uz má připravené vakcíny na všechno možné….. vždyť je to stejně jedno, zase to bude na nic – o očkování přece nejde. – jde o tu “vakcínu” ne o ochranu lidí….

Milan ze Zahrady Čech
22. 5. 2022 22:37
Odpovědět  josh-xy

Jejda! Vy jste to sem šoupnul taky! Omlouvám se, neopisuji, jen jsem si nevšiml.

Milan ze Zahrady Čech
22. 5. 2022 22:32
Odpovědět  zdena

Ba tak. Belgie, kde se, jak známo vynachází hlavní město Eurosajuzu, dnes jako první země na světě zavedla povinnou karanténu pro nakažené opičími nešťovicemi (zdroje lalibre.be plus ren.tv/news). No aby taky ne, když, ó hrůzo! je ve dvanácti zemích už plných 92 případů, z toho 3 – slovy tři – v Belgii! Sice ti děsný nešťovice nejsou smrtelný a ohrožují, čert ví proč, především promiskuitní bukvíky, takže normálové můžou zůstat v klidu, ale co kdyby se homochuděrové cítili unaveni (jeden z příznaků) a naskákali by jim na jejich sličných xichtech pupínky?! No, aspoň už víme, proč to na nás mužoid Válek začal válet a kde čerpá jistotu podzimní pandemie.

zuza
22. 5. 2022 22:43
Odpovědět  zdena

ja myslím, že s tým nepočkajú ani do jesene, už sa to rozbieha, v Belgicku už vraj testujú ľudí – (pravdepodobne asi zas paličkou do mozgu, lebo vraj sa to prenáša ako kvapôčková infekcia), vyzerá to hnusne a bude to napádať aj deti, ľudia budú hysterickí…. A budú umierať, asi najmä zaočkovanci s narušenou imunitou.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 00:25
Odpovědět  zuza

Právě teď jsem četl (zatím) hypotézu, že to může být pokus o "zamaskování" snížení imunity následkem "vakcinace", neb opičí neštovice se projevují shodně jako snížení či ztráta imunity, známá co AIDS - zduření lymfatických uzlin, léze, vyrážky, bolesti svalů a kloubú, únava atd. atd. No a ty Vystrčilovy... co to kecám... opičí nešťovice mají - ta náhodička! - stejné symptomy. Někteří lékaři už ostatně pro tuto ztrátu imunity následkem "vakcinace" razí termín VAIDS - vakcinační ztráta imunity. Takže není až tak od věci úvaha, že by se VAIDS rozpliznul v neštoviční pandemii. Za ohromného vřískotu "odborníků", že ty neštovice nějak zmutovaly a jsou zčistajasna smrtelné, rozumí se.

Helena2
23. 5. 2022 08:13
Odpovědět  zuza

Mediální válka na Ukrajině – netáhne! Je třeba nepolevit ve stresu ovčanstva!! Na kovid jim se.e bílej tesák, ukrošku taky, tak je třeba drtit ovčany dále bez přestávky!!

Jura
22. 5. 2022 21:08

Mluvil jsem o celkové situaci s řadou a to starších lidí na venkově , ale takovou zmatenost a neinformovanost , pouze z ČT je až neuvěřitelná s Českem je pravděpodobně konec , hloupost lidí , kteří neumí ani zapnout compo , které samozřejmě doma nemají natož najít si jiné zdroje je až neuvěřitelně obrovská , oni nemají čas myslet, neboť jim to provládní media předžvýkaly a oni jsou na svých dvorcích a zahradách zatím tak spokojení, akorát ten Putin jim to kazil.

qwertz9
23. 5. 2022 00:22
Odpovědět  Jura

tito tvorové nejsou důležití, ti budou poslouchat z hradu i cvičenou surikatu, těm musíte prvně vládnout ne vysvětlovat , třetí rok vysvětlujete a kam to došlo ? do análu

Pavel
23. 5. 2022 08:50
Odpovědět  Jura

Tak to přesně je, většina těchto starších spoluobčanů má info pouze z veřejnoprávní ČT. Rada ČT a rozhlasu je plně v rukou dnešních zaprodanců, kteří nás považují za tvory, se kterými mohou manipulovat bez omezení. Jak to ale chcete změnit s obrovským počtem přeformátovaných a nemyslících lidí. Takže jediná možnost je dát ještě nějak dohromady nás, kterým ještě zůstal rozum a pokusit se o nemožné, tedy o změnu systému hodnot. V jednom s p. Rajchlem nesouhlasím, bez odchodu z EU k žádné změně nemůže dojít. EU totiž jede linii narýsovanou globální nadnárodní plutokracií a ta má tutově za cíl stvoření NWO, které nás má absolutně zotročit. Jediná cesta je pryč z EU a NATA.

Pavla
23. 5. 2022 09:23
Odpovědět  Pavel

Jo, ale kam pryč? Polák už si brousí zuby na trůn v Intermariu. Jedině se přidat k Maďarům. Náš stát demontujou a izolovaně nemá bez záštity moc šancí. Srbové a Maďaři na to jdou od lesa, my převracíme čr v pole boje.

Věra Nem
23. 5. 2022 11:49
Odpovědět  Pavla

My ne,to ti nezodpovědní a zkorumpovaní politici,včetně té sbírky havlojdů,kteří z toho těží.Proto by bylo záhodno vymést ten Augiášův chlév.aby se toto nestalo skutečností.

Ladislav
23. 5. 2022 12:16
Odpovědět  Pavel

Pozor, my starší nejsme všichni blbci! Právě naopak, máme obrovské zkušrnosti! Nádherný socialismus nás naučil přemýšlet, na rozdíl od čummobilistů!

václav
23. 5. 2022 13:24
Odpovědět  Ladislav

Přesně tak, vždy nejradikálnější část obyvatel, mladí do 30 let a studenti jsou totálně vymatlaní. Důchodci nikdy nikde revoltu nevyvolali. Mnozí jsme lépe informovaní než čumdomobilová mládež.

ijn
22. 5. 2022 21:13

kéž by se prosadili vlastenci a pro rozvoj ČR: energetika== jádro, zadržování srážek na všech malých vodních útvarech 20-100km2 zdrže, voda otéká bez hrozeb povodní a nadlepšuje za sucha,…. obnova lesů jehličnany,
velký přínos pro kondenzaci celoročně jsou jehlice pro kondenzaci vhodné, na rozdíl od listnáčů listy 10=říjen – 04duben chybí. základ koloběhu oceánské vlhkosti == nasávání vodní páry na kontinenty!!! Starejme se o naši vlast sami bez zahraničních rádců (a českých zlodějů),….ti nás hodně poškodili.

Ladislav
23. 5. 2022 12:19
Odpovědět  ijn

To tady všechno bylo, na každé říčce turbína a fabriky jely! Jenže ten socialismus vám smrděl, vycinkali nám ti Práglovští šmejdi zlodějskofašistivký kapitalismus!

rony
23. 5. 2022 08:57

comment image

comment image

Gales
23. 5. 2022 11:46
Odpovědět  rony

Na tyhle politiky bude účinná vidlosara.

janle57
23. 5. 2022 09:07

Rajchlovi fandím,má to v hlavě velmi dobře srovnané a ví,jak na tuhle vládnoucí pakáž!
Jen se tak sebe ptám,kdy se spojí všechny vlastenecké strany jako SPD,trikolóra, Šlachta
atd. do jednoho šiku a přestanou se mezi sebou hádat,přesně tohle udělala současná vládnoucí žumpa,pokud budou vlastenci v parlamentu něco pro nás vybojují a Babiš s nimi nikdy
nebude orat jak se zapráskanou ČSSD,pak se teprve může něco změnit,protože Babiš je v energiích,odchodu z EU,atd. jedna ruka s Fialou,kdy už to lidi konečně pochopí !!

Pavel
23. 5. 2022 11:22
Odpovědět  janle57

Co můžeme chtít od lidí jako je Fiala, který si potřásá rukama s Posseltem, Habsburkem a jinými, kteří to s naší zemí nikdy nemysleli dobře. Všichni dobře víme pro koho a v jakém žoldu konají. Tady se musí změnit systém a hodnotový žebříček. Takových fialovců jsou zde mraky, odejde jeden a přijde druhý. Musí se změnit uvažování společnosti a pořád si myslím, že myslící lidé by s tím mohli něco udělat, i když je nás málo. Všichni vlastenci se musí spojit a přestat si hrát na vlastním písečku. Myslím, že nyní by i Jan Werich řekl, že už nejde o ho- no, ale že už jde opravdu o život.

Gales
23. 5. 2022 11:42

Bečení v ulicích nepomůže. Jidáši z toho mají srandu. Ale jakmile se někde objecí papírová šibenice,hned jsou strachy po*raní.

Gales
23. 5. 2022 12:04
Odpovědět  Gales

Objeví..

Sworell
23. 5. 2022 12:46
Odpovědět  Gales

A snad už ne pouze papírová…

václav
23. 5. 2022 13:18

No konečně, jdu s vámi. Kdy a kde? Ale pozor, poláci už táhnou na Rusa, tak jestli to ještě stihnem než se Rus opravdu naštve a podle přání USA nebudeme všichni v řiti.

PENNYS
23. 5. 2022 13:21

Návod na “LÍSÁNÍ A LEZENÍ “

bu....t-venca flaška.jpg
Ladislav
23. 5. 2022 14:44
Odpovědět  PENNYS

Hnus, tady to začlo!