Čaputová – dvě mezistátní návštěvy, dva faux pas

Čaputová – dvě mezistátní návštěvy, dva mezinárodní faux pas. Čeká nás po návratu z Polska třetí?
Prezidentka Čaputová má za sebou dvě mezistátní návštěvy – v Čechách a v Maďarsku. 
V obou vyrobila mezinárodní blamáž, akorát média hlavního proudu se to snaží nevidět a místo toho nás informují, jak nám naši prezidentku všude v zahraničí závidí. Závidět nám ji mohou akorát tak místní zaměstnanci nevládního sektoru, kteří nám dosud záviděli Kisku.

Její první návštěva v Čechách dopadla katastrofálně už po příletu, kdy na oficiální návštěvu přivezla i svou partu nevládních hudebníků, kteří jí přišli do Čech zahrát na její počest! 

Pokračovalo to bezprecedentním zamícháním se do vnitropolitických záležitosti hostitelské země, když vyjádřila pochopení pro demonstrující proti Babišově vládě, aby nakonec dostala diplomatickou facku od Zemana, který na její aktivitu uspořádat společné oslavy výročí Listopadu, způsobem sobě vlastním řekl:

“Někdy mám pocit, že ti, kteří se k ní (revoluci) hlásí, nyní myslím i k tomu výročí, v životě se na této sametové revoluci nepodíleli a dokonce v některých případech byli na opačné straně barikády,”

konstatoval prezident ČR a díval se při tom na Čaputovou ( více ZDE ).

Další návštěva v Maďarsku se také neobešla bez trapnosti. 
Na setkání s maďarským prezidentem přišla v šatech připomínající husarskou attilu a oznámila mu před kamerami, že liberální demokracie garantuje práva všem lidem stejně. 

Chci být prezidentkou všech lidí, kteří na Slovensku žijí. I proto jsem dnes v Maďarsku vyslala jasný signál, že právě liberální demokracie, která garantuje práva všem lidem stejně, je nejlepším způsobem ochrany i všech menšin, které v naší zemi žijí.”

Čaputová si zřejmě neuvědomuje, že ve funkci prezidentky reprezentuje stát a ne Sorosovy neziskovky a na její nevládní propagandu zvláště v Maďarsku není nikdo zvědavý. 

Maďarský premiér Orbán, který Sorosovu liberální agendu odmítl, má podporu většiny populace, na rozdíl od 20% voličů Čaputové, získaných díky placené reklamní kampani, z nichž tři čtvrtiny dosud netuší koho si to vlastně zvolili.

Čaputová se nestydí ohradit se vůči maďarským státním médiím, že je agentka Sorose a označit to za konspiraci, přesto že celý dosavadní život brala peníze z jeho nadací ( více ZDE ).

Prezidentka už stihla svými nevhodnými vyjádřeními narušit i naše vztahy s Čínou, když na setkání s čínským ministrem zahraničí Wangem Ji otevřela otázku dodržování lidských práv, a tak doufejme, že po jejím návratu z návštěvy v Polsku, nám Polsko nevyhlásí válku.

Pavel Novák
https://www.hlavnespravy.sk/caputova-dve-medzistatne-navstevy-dva-medzinarodne-faux-pas-caka-nas-navrate-polska-treti/1819826

sdílet na