nezařazené

BÝVALÁ IZRAELSKÁ INTELIGENCE OBJEVILA SKUTEČNÝ DŮVOD ÚTOKU HAMASU Kedmi: Toto již není operace, ale válka

HLAVNÍM důvodem nového útoku palestinského islamistického hnutí Hamas na území Izraele je jejich odmítnutí uznat právo na existenci židovského státu, řekl news.ru politolog Jakov Kedmi.

Hamás se podle něj na dnešní útok připravoval velmi dlouho.

Hlavním důvodem je to, že Hamás neuznává existenci Izraele. Hamas pokračuje ve svých útocích s různým stupněm úspěchu.

– Izraelský ministr obrany správně řekl, že když jsou okupovány osady, už to není operace, ani teroristický útok, to je válka. Válka musí být vedena ne jako operace, ale jako válka – dodal Kedmi, bývalý izraelský zpravodajský důstojník, známý svými přednáškami z oblasti geopolitiky, který na tato témata často mluví pro ruská média.

Poznamenal, že reakce izraelské armády bude pokračovat, dokud nebudou splněny všechny úkoly stanovené vládou.

– Pokud je cílem pouze návrat k situaci, která byla předtím, to je jedna věc. Pokud je cílem zničit Hamás, to je jiná věc – říká Kedmi.

Mluvčí řekl, že bojovníci Hamásu „pronikli do několika izraelských osad, včetně pomoci výsadkářů, kde je nyní armáda ničí“.

Navrhl také, aby někteří rukojmí byli převezeni do pásma Gazy.

V časných ranních hodinách zahájil Hamás masivní raketový útok na Izrael a vstoupili také na území země, kde začaly prudké střety. Krátce nato začala izraelská armáda ostřelovat pásmo Gazy. 

BONUSOVÉ VIDEO: NOVÁ VÁLKA – Hamas útočí na Izrael


(VIDEO) Řeky krve! Hamas vtrhl do města, potkaly je tanky! Izrael před nimi nemilosrdně mele všechno!

Ve městě Magen na jihu Izraele nedaleko hranic s Pásmem Gazy probíhají tvrdé boje mezi izraelskými jednotkami a palestinskými ozbrojenci.

Téměř 30 hodin poté, co Hamas zahájil útok na Izrael, izraelské síly pokračují v čištění oblasti od militantů.

Podle nejnovějších informací bylo v jižním Izraeli a v pásmu Gazy zabito více než 400 palestinských ozbrojenců a desítky dalších byly zajaty, uvedl mluvčí IDF Daniel Hagari.

sdíletj na

49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
8. 10. 2023 15:37

Zajímavé: kde vzal Hamás tolik zbraní – moderních? Od Zelenskýho-tam cpe západ zbraně několik let a Alzák s jeho kumpány je vesele prodává všude po světě. Tak nakonec amícké zbraně a zbraně západu budou likvidovat dítě Ameriky – Izrael. Myslím, že USA skončily ten den, kdy to Hamás rozjel. Jen o tom nikde ani slovo. Stejně v ten den skončila mediální ukradinská “válka”. Je to velmi, velmi “zvláštně” načasováno, nenapadá vás nic? Žid Zelenský prodává zbraně, které jsou použity proti židům. No-možná dojde i na ty nejvyšší židovské špičky ročildi a spol. Jako že jo. Zdá se, že to má především spojitost s tím, co se děje v USA. Možná proto chtěli Izraelci přijet do ČR, věděli, co se chystá, ale v USA už pro ně není perspektiva. Asi nás má Pámbu rád, že sem ti židáci nepřijeli, přivezli by sem zase nějakou prasárnu.

orinoko
8. 10. 2023 16:02
Odpovědět  Helena

Z dostupných zdrojů vyplývá, že na severu Izraele je na hranicích připraven k akci Hizballáh. Snad k ničemu nedojde. Ovšem Izrael není z obliga. Prehrabuje se v Azerbajdzanu a tak se mu hra vrací na jeho dvorek. Kedmi se ovšem v jednom myli: Hamas chce vedle Izraele také Palestinu. A to, co se dělo u mešity Al Aksa si Izrael za klobouk také nedá. Jen provokoval.

Putinovec
8. 10. 2023 23:11
Odpovědět  Helena

Mnohem zajímavější je informace o tom , KDO nejen Hamás nechal stvořit a KDO ho vlastní . Pořád je to stejný vzorec chování . Rozdělit část světa tak , aby vznikl problém , který je možné kdykoliv vyhrotit do války . Indie – Pákistán , Sev. a Již. Korea , Východ a Západ , levice a pravice , Izrael – arabský svět . Přitom Izraelci i Arabové mají společné semitské předky .
Pochybuji o tom , že si tohoto faktu Kedmi není vědom . I on je pouze účastníkem hry , patřící do určitého klanového uspořádání , které sleduje svoje zájmy .
Zase lidem před očima hrají divadlo .
Teď se začne naplňovat mise Bohbota a Kollera v ČR . Připravit půdu pro exodus těch Vyvolených z Izraele , do východní a střední Evropy .

Spam Janka
9. 10. 2023 13:05
Odpovědět  Helena

otazka je, ci to nebolo aj pripravene, tak aby bud doslo k zjednoteniu ludi v Izraeli za Netanjauhom alebo teoreticky vyrieseniu otazky Palestiny alebo dokonca vojny s Iranom (moznost je tu aj ako prebit verenu mienku u Ukrajiny este vacsou vojnou)

EvaK
9. 10. 2023 16:15
Odpovědět  Helena

Dnes jsem viděla na Telegramu rozčílenou izraelskou bývalou vojandu, která byla ve službě u monitoru, kde sledovala ten hraniční vysoký plot, kde jak říkala, je tolik senzorů, že ji v noci budil letící pták, myši, dokonce to zachytilo i štíra. A řekla jasně, že někdo jim tu hranici pustil.
Buldozer byl na fotkách u zbořeného plotu.
Jo a ta Ukrajina se čistí od Ukrajinců, jinak fakt nechápu Zelenského, já vím, že není Ukrajinec, ale přece musí vědět, že Banderovci by ho před 80 lety zabili, tak jak zabili jiné Židy. A on nechá likvidovat vojáky Slovany v naprosto zbytečném masomlýnku.
Jiní Ukrajinci židovského původu teď na Telegramu naříkají, že dostávají povoláky do izraelské armády.

Spam Janka
10. 10. 2023 16:05
Odpovědět  EvaK

takisto aj ruski emigranti sa cuduju…..usli pred vlastnou mobilizaciou a skoncia v Izraeli zmobilizovani

Vaska
8. 10. 2023 16:48

no jen aby to nebyl začátek obnovení chazarského kaganátu na území banderostánu (konspirační teorie o tom po síti kolujou) – ať mi nikdo nevykládá, že mosad cia a další o tom že to začne nevěděli – džamila vyřvávala: že za to může Putin tím, že nevaroval Israel

Ladislav 💤
8. 10. 2023 17:27
Odpovědět  Vaska

A proč by ji měl varovat? Kde byl ten nej nej slavnější na světě Mosad?
To je asi jak ten náš Bis s Čoudelkou!

Tak si myslím, že už mnoho států dostává rozum a zjistili, že mají gengstrů a válečníků usa plné zuby!
Fašistická EU s USA vyzbrojovali a vyzbrojují stále Banderostán a oslavovali válčení a nyní sklízejí ovoce! Hnusáci odporní!

A pozor další valky budou i jinde přibývat!

Kelly
8. 10. 2023 17:36

Źidé ted´ vytáhnou atomové bomby a začnou bombardovat svět.

pája
8. 10. 2023 21:29
Odpovědět  Kelly

S těžkým srdcem jsme byli vynuceni jim ten atombordel zablokovat. Mají Mojžíše a proroky, to jim stačí.

Slovan
8. 10. 2023 17:37

Nebudu machrovat a dělat že tomu kdoví jak rozumím, ale jedno vím jistě. Nic se neděje jen tak náhodou a jak to vypadá bude to mít návaznost. Až se nám tuna splaší X miliónků bubáků bude veselo. Viděl jsem dnes Zdechlinu na Primě a nějak moc koktal, bojím, bojím. Uvidíme.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vaska
8. 10. 2023 17:48
Odpovědět  Slovan

zdechlinu jsem tam viděl taky – nejzajímavější je jak otočil a už tu musulmanské etnikum nechce – dokonce se v tomto bodu shodl s komančkou – že by nu začalo lepit ?

Ladislav 💤
8. 10. 2023 17:59
Odpovědět  Vaska

Jen zavětřil vichr z východu, už mají všichni ti fašisti plné gatě!

Slovan
8. 10. 2023 18:19
Odpovědět  Vaska

To už můžeš vidět na vícero kašpárcích, podle mě jak píšeš jim začíná lepit. Něco už jede a ne v jejich (petikolka) prospěch. Koneckonců uvidíme, mám jen strach aby ti migranti, je jedno odkud nezačali do nás jít. Máme holé ruce, tedy já jo, ale asi by dnes nebyl problém něco sehnat. Zacházet s tím ještě dovedu.

Putinovec
9. 10. 2023 17:45
Odpovědět  Vaska

To není tím , že by se obrodil k charakternosti . Jsou nové noty , jen se rozhlédněte po světě , jak se agenda nekonečné migrace začíná zařezávat .
Akce “vytvoř problém” proběhla , teď se spouští akce “Máme pro Vás řešení ” telátka .

Pedro
8. 10. 2023 21:26
Odpovědět  Slovan

Přesně, na povel začnou vraždit. Jeden to vykřikoval “Nic nevíte, přijde anděl smrti”. Stačilo by jim bloknout telefony, pak bude pozdě. Zbraně nemáme, budeme asi umírat bez obrany.

Slovan
9. 10. 2023 12:26
Odpovědět  Pedro

Je neskutečné jak jsou Češi v klidu a dělají jako by nic. Takovéhle akce se přelejí během chvíle, tedy když NĚKDO bude chtít.

Jarda
9. 10. 2023 14:08
Odpovědět  Slovan

Skutečná a pravdivá historie (dějepis…) už se ve školách ani neučí. Být hloupý je in.
Proto taky ten “klid”. Než přijde úklid. Nebo nový kovid. Zbraní je mnoho a výrobci potřebují vyrábět…

Slovan
9. 10. 2023 18:55
Odpovědět  Jarda

👍 🙋‍♂️ 👍

Gales
8. 10. 2023 18:09

Uvidíme jak se situace vyvrbí.Doteď vždy vyhráli Izraelci,V současnosti mají,asi,Palestinci lepší zbraně a spolu s Libanonem můžou Izraeli pěkně zatopit.Určitě jim nějak pomůžou i z Iránu.Sýrie je taky připravena na vendetu.Může z toho být pěkná mezinárodní šlamastika.

Slovan
8. 10. 2023 18:21
Odpovědět  Gales

No to co čtu po netu právě že může být.

Gales
8. 10. 2023 18:33
Odpovědět  Slovan

Zajímavé že Izrael najednou zaspal.

Slovan
8. 10. 2023 18:56
Odpovědět  Gales

Ano je to divné, jako když ten skopčák přistál na tom Rudém náměstí ultralaith, nebo jak se to píše a nikdo ho nesundal prakem. 😊🤦‍♂️🙄

pája
8. 10. 2023 21:05
Odpovědět  Slovan

Mossad nespí, může to ovšem předstírat. Železné meče, válka, není to krásné? Buldozery na Chrámovou horu a bude to ještě krásnější.

Unter
8. 10. 2023 22:21
Odpovědět  pája

Heslo Mosadu: Lstí a klamem.

Slovan
9. 10. 2023 12:29
Odpovědět  pája

Jsou to hry mocných, ale i ti jsou snad obyčejní smrtelníci, né?

Pedro
8. 10. 2023 21:29
Odpovědět  Slovan

Přistál cessnou, malým letadlem. Najdeš na yt.

Putinovec
8. 10. 2023 23:15
Odpovědět  Pedro

Problém je v tom , že při přesunu z místa A do místa B , by mu nevystačilo palivo . Takže cestou musel tankovat . Zřejmě u benzinky .

Slovan
9. 10. 2023 12:28
Odpovědět  Pedro

Jó máš pravdu, už jsem si vzpomněl, ano!! 👍

Milan ze Zahrady Čech
8. 10. 2023 20:47
Odpovědět  Gales

Móóóc zajímavé…

eFPe
9. 10. 2023 13:09
Odpovědět  Gales

To se stane každému, že je někdy nachytán na švestkách.Zajímavá myšlenka je taky ta, že v Izraeli byly poměrně často volby a nejsou schopni se nějak ujednotit. Co když útok proti státu najednou bude tím tmelícím prvkem?

Mike
8. 10. 2023 23:54
Odpovědět  Slovan

Už se prý ozval i Erdogan, jestli se do toho začnou míchat ještě Turci, bude to velkej mazec. Navíc – muslimů je na planetě miliarda, pokud se spojí proti židům, bude to óbr mazec. Teroristický útoky i na Antarktidě.

Slovan
9. 10. 2023 12:32
Odpovědět  Mike

Tak ten turecký paša je vykuk na entou. Tomu se nedá věři ani jak se říká pozdravení dobrého rána. Je to liška podšitá a zrzavá a šílenec. No a že tuna máme v EU hafo nemuším připomínat.

primak
8. 10. 2023 18:33

Ten titul: “BÝVALÁ IZRAELSKÁ INTELIGENCE”, to ten překladač ale trochu poplet.Ten Kedmi je bývalý izraelský šéf tajné služby Nativ (Ex Israeli Intel Chief)

Frank1
8. 10. 2023 20:26

50 let od Jom Kipur valky. Vsechno rozflakaji a my to zase zaplatime. 4. rijna meli Zide znesvetit Talmudem muslimsky svatostanek, coz nastartovalo utok rozlicenych Muslimu. Kdo nam rekne komecne, kdo tu valku vyprovokoval a proc? Udavaji se nam vymyslene duvody jako u vsech globalisty rizenymi krizemi.

Frank1
8. 10. 2023 20:29

Ja to, ze vsevedouci Mossad nic nevedel? Zajali izraelske generaly a oficiry. Armada byla jinde, nez mela byt. Je to pripravene divadlo.

Veny232
8. 10. 2023 20:49

Já bych řekl,že hlavním důvodem je rozpínavost Židovského státu a jeho nekompromisní diktatura okolním státům, zabírání jejich uzemí a podpora teroristů na jejich uzemí…
To budou asi hlavní důvody hned po genocidě Palestinců…
Proč už toho mají okolní Arabské země dost.

Jaris
9. 10. 2023 01:29
Odpovědět  Veny232

Izrael byl odjakziva smradlavy vred a ohnisko problemu na Blizkem vychode.

krtek
8. 10. 2023 21:48

USA to na UA nevyšlo tak to CIA musela rozpoutat jinde. USA jsou extrémně předlužné a to se řeší na západ od nás vždy pouze válkou.

Unter
8. 10. 2023 22:14

No tak vidíte, Izraelci nečekali se Specielní vojenskou operací 8 let, jako Rusové.

Lubek
8. 10. 2023 22:33

Prečítal som zopár príspevkov. Keď už, tak už.
Prečo by mali ísť práve Izraelci na ukrajinu? A čo ak po vzore Náhodného Karabachu budú musieť odísť Palestínci? Všetci, aby už nikto viac tak zblízka “neotravoval” Izrael? Divne nevedeli Izraelci nič o prípravách útoku, “zlyhali” monitorovacie systémy a automatické zbrane, armáda bola práve niekde inde… Útok Palestíncov je však hneď dôvod na radikálnu vojnu. Zabití Izraelci dvíhajú preživším adrenalín. Už žiadne polovičaté riešenia. Aj američania prichádzajú s lietadlovou loďou. Rakety typu Neptun neočakávajú v Palestínskej výzbroji, tak sú smelí. Agresívnych, nespratných Palestíncov čo prežijú, vyvezú na vyľudnenú ukrajinu v o niečo väčšom merítku, než Arménov z Karabachu.
Iste, fantasmagória, no ale v tejto dobe…

Unter
8. 10. 2023 23:19
Odpovědět  Lubek

“Agresívnych, nespratných Palestíncov čo prežijú, vyvezú na vyľudnenú ukrajinu v o niečo väčšom merítku, než Arménov z Karabachu.”
Jsou důkazy, že Palestinců narozených na Ukrajině je mnohem méně, než Izraelců narozených na Ukrajině.

Vlastimil Čech
10. 10. 2023 11:41
Odpovědět  Unter

“Jsou důkazy, že Palestinců narozených na Ukrajině je mnohem méně, než Izraelců narozených na Ukrajině.”
he,he,he…vtipné!

Spam Janka
9. 10. 2023 13:42
Odpovědět  Lubek

osobne sa mi to tiez nezda, ze by sa vzdali svojej “Zaslubenej zeme” a Muru narekov. Na druhej strane neviem si predstavit, ze by RF suhlasila s presidlenim a oficialnym ustanovenim ci uz Noveho Izraela alebo Novej Palestiny do svojho susedstva…..nehovoriac o tom, ze sa da ocakavat, ze antisemitizmus u zvysku Azovcov by asi vystrelil do nebies

EvaK
9. 10. 2023 16:29
Odpovědět  Lubek

Arméni z Karabachu jdou do Arménie, tedy z počátku je tam ten Pašinjan nechtěl, ale musel zavřít hubu. Část jich půjde asi i do Ruska, kde jich žije také hodně, nebo stejně jako v Arménii.
Ale proč by posílali Palestince na Ukrajinu? Vedle jsou muslimské státy.

Aragonit
9. 10. 2023 00:31

Izrael to sám vedome vyprovokoval incidentom na Chrámovej hore. Za Hamasom je aj Turecko.Tak že bude to ešte des a krvavá kúpel
https://aragonit11.blogspot.com/2023/09/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny_2.html

Pozor
9. 10. 2023 01:14

Izrael dodnes okupuje celú Palestínu a časť Sýrie. Jednoducho Izrael celé roky beztrestne bombardoval Palestínu, Libanon, Sýriu a čiastočne aj Irán. Teraz dostal ochutnať vlastnej medicíny a nejak mu nechutí. Ako hovoria klasici, mier nebude pokiaľ neskončí okupácia Palestína a pokiaľ sa hranice Izraela nevrátia minimálne pred rok 1967, úplne správne by sa mali hranice vrátiť k r. 1947 keď vznikol Izrael.

Karel
9. 10. 2023 10:48

Při té šílené nenávisti židů vůči Palestincům lze očekávat genocidu Palesticů podobnou té nacistické vůči židům. Prostě nic nového pod sluncem.

Vlastimil Čech
10. 10. 2023 11:43
Odpovědět  Karel

Obávám se, že můžete mít pravdu. Kéž byste se mýlil…