nezařazenépolitika

Byly prezidentské volby v USA ukradeny?

  • “Pracujeme na zvrácení výsledků voleb ve více státech. Prezident Trump nezvítězil o stovky tisíc hlasů, ale o miliony hlasů, které byly pozměněny tímto softwarem, který byl výslovně pro tento účel navržen. Získali jsme svědectví vysvětlující, proč byl software navržen – byl navržen ke zmanipulování voleb.” — Sidney Powell, bývalá federální prokurátorka a členka právního týmu prezidenta Donalda Trumpa.
  • “Největším problémem je ten software. Dokonce i v jejich vlastním manuálu je vysvětleno, jak lze hlasy (např. Trumpovy) přetáhnout a pustit (drag and drop) do samostatné složky a tu poté smazat.” — Sidney Powell.
  • “Mohou do zařízení vložit flash disk nebo do něj nahrát software, dokonce i po internetu, mohou to udělat dokonce z Německa nebo Venezuely. Mohou vzdáleně přistupovat ke všemu, mohou sledovat hlasy v reálném čase, mohou přesunovat hlasy v reálném čase. Matematicky jsme identifikovali přesný algoritmus, který použili a od začátku jej plánovali použít k úpravě hlasů – v tomto případě, aby měli jistotu, že Biden vyhraje. Proto Joe Biden řekl, že teď nepotřebuje vaše hlasy, ale že vás bude potřebovat později.” — Sidney Powell.
  • Software, který používají, vyvinula společnost Smartmatic. Tuto společnost založil Hugo Chávez a jeho dva kumpáni, kteří ji stále vlastní. Byla použita k podvádění při volbách v Jižní Americe. Ve Spojených státech byla zakázána asi před deseti lety. Nyní se do USA vrátila zpět jako subdodavatel jiných společností, kde na ni není tak vidět.” — Rudy Giuliani, osobní právník prezidenta Donalda Trumpa.
  • Pokud se chcete dozvědět podrobnosti o průběhu hlasování, pojďme probrat Pensylvánii. V Pensylvánii jsme identifikovali 632 000 nezákonných hlasů. To je dost na to, aby prezident v tomto státě vyhrál o 300 000 hlasů, což je vlastně počet hlasů, o který tam vyhrál, pokud vyloučíme ovlivnění voleb softwarem společnosti Smartmatic. — Rudy Giuliani.
  • Dozvídáme se, že bylo jednoduše smazáno až 2,7 milionu hlasů, které byly pro prezidenta Trumpa. Jejich hlasovací systém měl uživatele, kteří se do něj přihlásili a pozorovali hlasy, jak přicházejí. Pokud se jednalo o hlasy pro Trumpa, mohli jej sami přímo změnit na hlasy pro Bidena. Takoví uživatelé mohli třeba i duplikovat hlasy, pokud by šlo o hlasy pro Bidena, a způsobit třeba to, že jedna osoba odevzdala pro Bidena ne jeden, ale třeba až šest hlasů. Veškerá tato softwarová technologie opravdu potřebuje forenzní audit.” — Jenna Ellis, právnička a členka Trumpova volebního týmu.
  • “Před deseti lety jsem byl součástí prvního akademického týmu, který provedl komplexní bezpečnostní analýzu hlasovacího zařízení DRE [direct-recording electronic]. Zkoumali jsme v té době nejpoužívanější DRE s dotykovou obrazovkou v zemi, a strávili jsme několik měsíců zkoumáním jeho zranitelnosti. To, co jsme zjistili, je znepokojující: Mohli jsme stroj přeprogramovat tak, aby nepozorovaně způsobil vítězství kteréhokoliv kandidáta. Vytvořili jsme také škodlivý software (malware) – kód krádeže hlasů – který se mohl šířit ze stroje na stroj jako počítačový virus a nepozorovaně změnit výsledek voleb.” — Alex Halderman, profesor počítačové vědy na Michiganské univerzitě.
  • “Obavy z možných vazeb mezi vlastníky společnosti Smartmatic a členy Chávezovy vlády jsou americkým zahraničněpolitickým činitelům dobře známy již od roku 2004, kdy Hugo Chávez – věrný spojenec kubánského prezidenta Fidela Castra – vyhrál v referendu o jeho odvolání s náskokem téměř 20 procent…” — Deník New York Times, 29. října 2006.

Zprávy o masivní korupci a podvodech v amerických prezidentských volbách v roce 2020 se jen hrnou. Obvinění se pohybují od zfalšovaných hlasovacích lístků po zmanipulovaný software, od duplicitního hlasování po hlasování zesnulých lidí, od neaktualizovaných volebních seznamů až po neshodující se podpisy a od zastrašování voličů až po manipulaci s počtem hlasů. Whistlebloweři (informátoři) v několika státech podepsali notáři ověřená čestná prohlášení, která se zmiňují o trestné činnosti spáchané v průběhu hlasování.

Právníci amerického prezidenta Donalda J. Trumpa podali v několika státech více než 20 žalob a v jiných požádali o přepočítání volebních hlasů. Americký generální prokurátor William Barr pověřil federální prokurátory prošetřením údajných nesrovnalostí.

Pravděpodobně nejvíce výbušné podvody se týkají hlasovacích automatů vyrobených coloradskou společností Dominion Voting Systems, které údajně transformovaly stovky tisíc hlasů odevzdaných prezidentu Trumpovi na hlasy pro Joea Bidena.

Většina obvinění týkajících se společnosti Dominion Voting Systems, která ovládá více než třetinu trhu s hlasovacími automaty, se týká více než půl tuctu “swing states” (kolísavých států) – Arizony, Georgie, Michiganu, Nevady, Severní Karolíny, Pensylvánie a Wisconsinu – které v den voleb po půlnoci záhadně přestaly počítat hlasy. Prezident Trump měl v těchto státech v okamžiku přerušení počítání náskok – někdy až o stovky tisíc hlasů. Následujícího rána, po sérii před úsvitem doručených “balíků volebních lístků” – které v některých případech byly 100% vyplněny jen pro Joea Bidena – se do vedení zdánlivě dostal bývalý víceprezident.

Forenzní účetní po aplikaci takzvaného Benfordova zákona statistické pravděpodobnosti uvedli, že výsledky voleb vykazují – zejména v Pensylvánii – jasné známky podvodu.

12. listopadu 2020 prezident Donald Trump tweetoval, že v Pensylvánii a v ostatních “swing states” bylo až 2,7 milionu jeho volebních hlasů transformováno pomocí softwaru na hlasy pro Joea Bidena.

Společnost Dominion, jejíž volební systém se používá ve více než 2 000 volebních jurisdikcích 30 amerických států, tato obvinění kategoricky popřela, ale bývalá federální prokurátorka a členka právního týmu prezidenta Trumpa Sidney Powell uvedla, že brzy předloží drtivé důkazy o tom, že tyto hlasovací automaty v roce 2020 zásadně změnily výsledek voleb ve prospěch Joea Bidena. 12. listopadu 2020 v rozhovoru s moderátorem televize Fox News Lou Dobbsem řekla:

“Nemohu se dočkat okamžiku, kdy předám všechny důkazy, které jsme shromáždili o Dominionu, počínaje skutečností, že byl vytvořen, aby ovlivnil výsledky voleb ve Venezuele ve prospěch Huga Cháveze, a poté se zaměřil k manipulaci voleb v jiných zemích, včetně USA. Byl financován penězi z Venezuely a Kuby a nějakou roli v něm hraje také Čína. Takže pokud chcete hovořit o zahraničním zasahování do voleb v USA, tak to teď rozhodně probíhá.”

“Máme ohromující statistické důkazy, máme ohromující svědectví, včetně jednoho svědka, který byl osobně na informační schůzce, na které se o tom diskutovalo a vše se plánovalo, počínaje Hugem Chávezem a tím, jak to tam bylo navrženo, a poté jsme to sami zažili v naší zemi.”

“Státy, v nichž došlo k nejvážnějším problémům, jsou tytéž státy, které o volební noci přerušily počítání volebních hlasů. Musíme se také zaměřit – a už jsme začali se shromažďováním důkazů – na finanční zájmy některých guvernérů a státních tajemníků, kteří nakoupili systém Dominion – důkazů je překvapivě dost a jsou podobné jako v případě korupční aféry Huntera Bidena – aby si napakovali vlastní kapsy použitím hlasovacího zařízení, které by zajistilo, že budou zvoleni, nebo že z toho získají peníze pro svoji rodinu.”

“Myslím si, že i kdyby byli představitelé států v případě tak závažného podvodu natolik hloupí, že by uznali volební hlasy i tam, kde víme, že hlasovací automaty produkovaly pozměněné volební výsledky, tak je tyto podvody smetou. Myslím, že mluvíme o stovkách tisíc hlasů. Prezident Trump v těchto volbách drtivě zvítězil. Bude to nevyvratitelné. Každý den přichází podat své svědectví více patriotů, než dokážeme zvládnout. Vydávají pod přísahou svědectví o tom, jak byly jejich hlasy odcizeny a jak fungovaly hlasovací automaty. Software hlasovacích automatů byl aktualizován večer 3. listopadu a v některých případech byl aktualizován až po volbách. Máme statistické důkazy, které potvrzují, že do hlasovacích automatů byly nahrány stovky tisíc hlasů, které byly následně replikovány. Musí být provedeno řádné vyšetření těchto trestných činů a dotkne se to milionů voličů.”

“Demokratičtí senátoři a kongresmani informovali FBI a vládu o problémech s tímto systémem již celá léta a nikdo s tím nic neudělal. Lidé z ministerstva pro vnitřní bezpečnost zabývající se bezpečností voleb měli být již dávno propuštěni, včera bylo pozdě. Jsou k smíchu. Samozřejmě je třeba propustit i ředitele FBI Chrise Wraye, protože protitrumpovský agent FBI se snažil zastrašit jediného svědka volebních nesrovnalostí a několik hodin se jej snažil přimět ke změně jeho pravdivého svědectví. Místo aby se řídila zákonem, tak FBI stále politikaří.”

“Stojíme nad propastí. Jedná se v zásadě o novou americkou revoluci a každý, kdo chce, aby tato země zůstala svobodná, se nyní musí zapojit do boje. Jedná se o federální zločiny. Upravení výsledku hlasování nebo úprava volebního lístku je federálním zločinem. Lidé by měli přijít a nahlásit podvody v hlasovacích automatech Dominion, o nichž vědí. Úprava hlasování je jediným původním účelem systému Dominion. Po celém světě se používá k potlačení vůle lidí, kteří chtějí svobodu.”

“Bylo to zorganizováno a provedeno s pomocí lidí ze Silicon Valley, velkých technologických společností, společností sociálních médií a dokonce i mediálních společností. Vypouštím Krakena [přichází pomsta].”

“Je to opravdu velmi špinavá záležitost. Je dalekosáhlejší, širší a hlubší, než jsme si kdy mysleli, ale jsme tomu na stopě a já je všechny do jednoho odhalím.”

O tři dny později 15. listopadu 2020 v rozhovoru s moderátorkou televize Fox News Marií Bartiromo Sidney Powell dodala:

“Pracujeme na zvrácení výsledků voleb ve více státech. Prezident Trump nezvítězil o stovky tisíc hlasů, ale o miliony hlasů, které byly pozměněny tímto softwarem, který byl výslovně pro tento účel navržen. Získali jsme svědectví vysvětlující, proč byl software navržen – byl navržen ke zmanipulování voleb. Náš svědek o tom je plně informován, viděl, že se to stalo i v jiných zemích. Tento systém byl exportován kvůli profitu lidí, kteří vlastní společnosti Smartmatic a Dominion. Dělali to záměrně, byla to chladná kalkulace, udělali to už dříve, máme důkazy z roku 2016 z Kalifornie, máme záplavu důkazů.”

“Zaprvé, nikdy neříkám nic, co nemohu dokázat. Zadruhé, důkazy přicházejí tak rychle, že je ani nestíhám zpracovat. Napsaly nám miliony Američanů, stovky tisíc z nich se s námi podělily o své různé zkušenosti s volebními podvody. Toto je obrovský volební podvod a jsem velmi znepokojena tím, že se to týkalo nejen systému společnosti Dominion a softwaru společnosti Smartmatic, ale že tento software byl používán také jinými hlasovacími automaty. Největším problémem je ten software. Dokonce i v jejich vlastním manuálu je vysvětleno, jak lze hlasy vymazat – jak přetáhnout určité hlasy (například Trumpovy) do samostatné složky a tu poté smazat. Je naprosto zřejmé, proč si tito lidé tento systém koupili. V každém státu, který koupil hlasovací automaty společnosti Dominion a software od společnosti Smartmatic, by určitě mělo proběhnout vyšetřování státních činitelů, kteří tento software zakoupili. Máme dokonce důkazy o vyplacených provizích.”

“Shromažďujeme nyní důkazy od různých whistleblowerů, kteří vědí o velkých sumách peněz vyplacených rodinným příslušníkům státních úředníků, kteří tento software koupili. Mluvíme o stamiliónových částkách za nákup těchto hlasovacích automatů najednou ve více státech a výhody od peněžních darů pro členy rodiny až po to, co bych nazvala volebním pojištěním, protože vědí, že pokud použijí tento software, tak mohou volby vyhrát.”

“Je to opravdu zákeřný a zkorumpovaný systém a nemohu vám říci, jak moc jsem naštvaná na naši vládu za to, že několik posledních let nevěnovala pozornost písemným stížnostem, které dokonce podaly demokratky – Carolyn Maloney, Elizabeth Warren a Amy Klobuchar – s odbornými zprávami a dokumentací o tom, jak je tento software zkorumpovaný, a nikdo z naší vlády tomu nevěnoval žádnou pozornost. Nutí mě přemýšlet o tom, jak moc jej CIA použila na různých místech pro svůj vlastní prospěch a je mimo mé chápání, proč je Gina Haspel stále ředitelkou CIA. Měla by být okamžitě propuštěna.”

“CIA, FBI a další vládní organizace obdržely několik hlášení o protiprávním jednání, selháních a zranitelných místech produktu této společnosti. Pokud si přečtete jejich [Dominionu] vlastní manuál, tak pochopíte, že by žádný čestný člověk tento systém nepoužíval. Netýká se to jen Dominionu, ostatní společnosti v oboru hlasovacích automatů v této zemi mohou používat a pravděpodobně používají stejný software.”

“Nesrovnalosti v hlasování, které jsou nevysvětlitelné a jsou důsledkem těchto problémů, jsme zjistili také v jiných státech, které si myslí, že mají správně fungující systémy. Ale lidé, kteří zakoupili systém společnosti Dominion, určitě přesně věděli, co kupují. Tento systém neměl být nikdy nikde nainstalován. Ukážeme veřejnosti, jak hodně je celá tato země zkorumpovaná.”

“Mohou do zařízení vložit flash disk nebo do něj nahrát software, dokonce i po internetu, mohou to udělat dokonce z Německa nebo Venezuely. Mohou vzdáleně přistupovat ke všemu, mohou sledovat hlasy v reálném čase, mohou přesunovat hlasy v reálném čase. Matematicky jsme identifikovali přesný algoritmus, který použili a od začátku jej plánovali použít k úpravě hlasů – v tomto případě, aby měli jistotu, že Biden vyhraje. Proto Joe Biden řekl, že teď nepotřebuje vaše hlasy, ale že vás bude potřebovat později. Měl pravdu. Vzhledem k jeho stařecké demenci u něj nefungovala žádná zábrana a tak vícekrát vybreptal pravdu, včetně případu, kdy řekl, že jeho volební kampaň má monopol na volební podvody. Tohle je obrovský volební podvod, který naprosto zvrátil celé volby, ať už s hlasováním udělali cokoliv. V hlasovacích automatech mohou vypnout kontrolu podpisu. Mohou nastavit automaty tak, aby na hlasovacích lístcích nenačetly všechny kandidáty. Mohou nechat automaty načítat a započítávat pouze Bidenovy hlasy. Mohou přetáhnout a pustit (drag and drop) hlasy kdykoliv a odkudkoliv se jim zachce. V Michiganu a Pensylvánii jsme matematicky zjistili, že zničehonic byly do systému opakovaně nahrány stovky tisíc hlasů v poměru 67 % pro Bidena a 23 % pro Trumpa.”

“Máme čestné prohlášení svědka, který od začátku přesně věděl, jak to funguje, proč to bylo navrženo tímto způsobem, a viděl, že když systém začal kolabovat, a přestali se počítat hlasy, probíhalo to stejně jako v jiných zemích.”

Osobní právník prezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani v rozhovoru s moderátorkou televize Fox News Marií Bartiromo uvedl:

“Je toho mnohem víc, než si lidé myslí, včetně velmi nebezpečné zahraniční společnosti, která počítala volební hlasy ve 27 státech, společnosti, která není americká, společnosti, která je zahraniční, společnosti, která má úzké, velmi úzké vazby s Venezuelou, a tedy s Čínou, a používá software venezuelské společnosti, který byl použit k manipulaci voleb v jiných zemích. Myslím si, že lidé vůbec nemají tušení, jak velké ohrožení národní bezpečnosti společnost Dominion způsobila.”

“Společnost Dominion je radikálně levicová společnost, jeden z jejích předních zaměstnanců je velkým zastáncem Antify a poslední tři nebo čtyři roky psal o prezidentovi Trumpovi hrozné věci. Software, který používají, vyvinula společnost Smartmatic. Tuto společnost založil Hugo Chávez a jeho dva kumpáni, kteří ji stále vlastní. Byla použita k podvádění při volbách v Jižní Americe. Ve Spojených státech byla zakázána asi před deseti lety. Nyní se do USA vrátila zpět jako subdodavatel jiných společností, kde na ni není tak vidět, ale Dominion všechno společnosti Smartmatic posílá. Vaše volební hlasy jsou posílány do zámoří, chápete to? Jsou zasílány někam jinam, do jiné země. Proč vůbec opouštějí naši zemi?”

“Tato společnost má vyzkoušené a fungující metody pro ovlivnění voleb zastavením hlasování, když preferovaný kandidát je příliš pozadu. Udělali to již v předchozích volbách. Co se stalo o volební noci? Trump byl v Pensylvánii napřed o 800 000 hlasů, což bylo pro Bidena bez podvádění nemožné dohnat. Totéž se stalo v Michiganu a ve Wisconsinu, v těchto státech měl Trump náskok, na jehož základě by jej v minulosti média vyhlásila vítězem. Ale oni jej vítězem nevyhlásili. Měli jsme v těchto státech náskok, například v Pensylvánii o 800 000 hlasů, odevzdáno bylo v tu chvíli 64 % hlasů, podle všech možných projekcí byl náš náskok dostatečný, dokud nedošlo ke zmanipulování voleb. Toto je další pokus porazit Trumpa nezákonnými prostředky. Je to totéž jako ten impeachment, na kterém se podíleli převážně stejní lidé.”

“Předseda představenstva společnosti Smartmatic je blízkým obchodním partnerem George Sorose. Je potřeba říct něco dalšího? Pokud se chcete dozvědět podrobnosti o průběhu hlasování, pojďme probrat Pensylvánii. V Pensylvánii jsme identifikovali 632 000 nezákonných hlasů. To je dost na to, aby prezident v tomto státě vyhrál o 300 000 hlasů, což je vlastně počet hlasů, o který tam vyhrál, pokud vyloučíme ovlivnění voleb softwarem společnosti Smartmatic. Myslím si, že to, co se stalo, je bezprecedentní…”

Whistleblowerka Melissa Carone, IT spolupracovnice společnosti Dominion, popsala masivní podvody, kterých byla svědkem v den voleb v Detroitu ve státu Michigan. V místopřísežném prohlášení z 8. listopadu 2020 uvedla:

“Přibližně o půlnoci jsem byla přivolána na pomoc k jednomu pultu kvůli zaseknutému papíru a všimla jsem si, že počítač naskenoval více než 400 hlasovacích lístků, což znamená, že jedna dávka byla započítána více než 8krát. Za dobu, co jsem byla ve sčítacím centru umístěném v TCF Center, se to stalo nespočetněkrát. Oslovila jsem svého manažera Nicka Ikonomakise [bývalého viceprezidenta pro technický vývoj společnosti Dominion] a řekla jsem mu o tomto velkém problému. Ale Nick mi řekl, že nechce slyšet, že máme velký problém. Řekl mi, že jsme tady pro to, abychom pomáhali s počítačovou technikou a nikoliv kvůli tomu, abychom řídili jejich volby.”

“U každého sčítacího stolu měl sedět jeden demokrat a jeden republikán, aby byl každý hlasovací lístek posouzen spravedlivě. Zaslechla jsem, když se měnily směny, rozhovory mnoha pracovníků a u více než 20 sčítacích strojů posuzovali volební lístky dva demokraté, což vedlo v důsledku k nespravedlivému procesu…”

“Když měli pracovníci hlasovací lístek, který buď nemohli přečíst, nebo byl něčím politý, tak šli ke stolu, na kterém byly prázdné hlasovací lístky, a vyplnili jej znovu. Měli jej samozřejmě vyplnit naprosto stejně, tak jak byl ten původní, ale to se nedělo. Pracovníci přitom také volební lístek podepisovali za člověka, který hlasovací lístek podal – což je zjevně nezákonné…”

“Pracovala jsem pro společnost Dominion Voting Systems jako jediná republikánka. Slyšela jsem mnoho hnusných poznámek pracovníků města a pracovníků Dominionu na adresu republikánů. Nedala jsem nijak najevo, že jsem republikánka, mám doma rodinu a také jsem věděla, že na konci směny budu muset dojít sama ke svému autu. Pokud měl někdo na košili nebo roušce americkou vlajku, tak byl automaticky považován za Trumpova voliče.”

“Zavolala jsem FBI a oznámila jsem jim to. A oni mi jenom řekli, že mi zavolají zpět.”

V rozhovoru s moderátorem Ericem Metaxasem 12. listopadu 2020 řekla právnička a členka Trumpova volebního týmu Jenna Ellis toto:

“To, co odhalujeme, je obrovský, masivní podvod. V nadcházejících dnech budou podány žaloby. Všem Američanům, kteří se ptají, kdy uvidí důkazy a kdy bude konec tohoto vyšetřování, říkám, že to nějakou dobu potrvá. Pracujeme, jak nejrychleji můžeme. Přicházejí k nám whistlebloweři, aby nám vysvětlili, co viděli, nejen ve volebních místnostech, ale i to, že jim byl například odepřen přístup do volebních center, a pak tam jsou ještě další věci, třeba problémy s hlasovacím systémem společnosti Dominion, ty jsou velice závažné.”

“Prezident o tom dnes tweetoval. Přicházejí zprávy a dozvídáme se, že bylo jednoduše smazáno až 2,7 milionu hlasů, které byly pro prezidenta Trumpa. Jejich hlasovací systém měl uživatele, kteří se do něj přihlásili a pozorovali hlasy, jak přicházejí. Pokud se jednalo o hlasy pro Trumpa, mohli jej sami přímo změnit na hlasy pro Bidena. Takoví uživatelé mohli třeba i duplikovat hlasy, pokud by šlo o hlasy pro Bidena, a způsobit třeba to, že jedna osoba odevzdala pro Bidena ne jeden, ale třeba až šest hlasů. Veškerá tato softwarová technologie opravdu potřebuje forenzní audit, protože my musíme přesně vědět, co se stalo… Není pochyb o tom, že prezident má naprostou pravdu, tyto volby byly zmanipulované. Nyní je to jen otázka shromáždění důkazů, podání žalob a obhájení důkazů u soudů.”

“Nejde jen o těch 2,7 milionu hlasů, což je samozřejmě samo o sobě neuvěřitelné číslo. Mainstreamová média používají termín ‘rozšířený podvod’, ale mění pravidla za pochodu a v podstatě vytrubují do světa, že ‘to nevadí, že na tom nezáleží, a že Biden je nově zvolený prezident. Korunovali jsme ho. Volby skončily.’ Ale co je důležité ještě víc – když proběhlo tak obrovské úmyslné zneužití, když proběhlo tolik trestné činnosti, tak to je v tomto okamžiku skutečně odnětí volebního práva celému národu, protože když se podíváte na to, co se děje, tak to není jen nějaký pošťák, který doručí hromadu hlasů… to je tak zlověstné chování, to je záměrně navržený systém, který umožňuje manipulaci a v důsledku toho ztratí celý národ své volební právo…”

“Pokud by se Joe Biden a demokraté skutečně zajímali o pravdu a vyjasnění faktů a skutečně by chtěli znát pravdu a chtěli by vědět, kde je zakopaný pes, tak by byli klidní a řekli by, počkejte, to není americký systém. Souhlasíme s tím, že každý legální hlas se musí započítat, a záleží nám na tom, že pokud zvítězíme, tak to bude legitimní vítězství. Ale to oni neříkají. Snaží se ignorovat to, co se velice rychle stává jedním z největších skandálů v americké historii…”

“Máme zde systematické, rozšířené a úmyslné zneužívání našeho volebního systému, protože oni chtějí tento systém ovládat a v konečném důsledku ho chtějí demontovat.”

Obavy spojené se společnostmi Dominion a Smartmatic nejsou ničím novým

Zákonodárci a regulační orgány před volebním systémem společnosti Dominion a softwarem společnosti Smartmatic varují již dlouho. V Texasu volební úřady z bezpečnostních důvodů odmítly použití hardwaru a softwaru společnosti Dominion nejméně třikrát. Dokument texaské státní tajemnice ze dne 24. ledna 2020 uvádí:

“Zprávy zkušebního referenta identifikovaly několik problémů s hardwarem a softwarem, které brání úřadu texaského státního tajemníka rozhodnout, že systém Democracy Suite 5.5-A splňuje všechny požadavky na volební systém stanovené v texaském volebním zákoníku. Konkrétně zprávy zkušebního referenta vzbuzují obavy, zda je systém Democracy Suite 5.5-A vůbec vhodný pro zamýšlený účel; zda funguje efektivně a přesně; a zda je zabezpečený před podvodnou a neoprávněnou manipulací. Systém Democracy Suite 5.5-A a odpovídající hardwarová zařízení proto nesplňují standardy pro certifikaci předepsané v článku 122.001 volebního zákoníku státu Texas.”

V lednu 2020 uspořádal Administrativní výbor Sněmovny reprezentantů USA slyšení na téma “Perspektivy bezpečnosti voleb v roce 2020 pohledem dodavatelů a odborníků na hlasovací systémy”. Šéfové všech tří největších výrobců hlasovacích systémů v USA – Election Systems and Software, Dominion Voting Systems a Hart InterCivic – připustili, že jejich hlasovací automaty jsou závislé na čínských komponentech:

“Generální ředitel společnosti Dominion Voting Systems John Poulos a prezidentka společnosti Hart InterCivic Julie Mathis uvedli, že jejich společnosti používají čínské LCD obrazovky, čipové kondenzátory a odpory, a tvrdili, že některé komponenty se ve Spojených státech vůbec nevyrábí.”

V prosinci 2019 varovali tři demokratičtí senátoři a jeden kongresman před zranitelností hlasovacích strojů vyrobených společností Dominion a dalšími dvěma výrobci. V dopisu z prosince 2019 napsali:

“Jen v roce 2018 ‘voliči v Jižní Karolíně hlásili, že automaty změnily jejich hlasy poté, co je zadali, skenery odmítly papírové hlasovací lístky v Missouri a poruchy strojů způsobovaly dlouhé fronty v Indianě.’ Výzkumníci navíc nedávno odhalili dříve nezveřejněné slabiny v ‘téměř třiceti back endech volebních systémů v 10 státech’. A právě v letošním roce, poté, co elektronické záznamy ukázaly, že kandidát Demokratické strany získal jen nepravděpodobných 164 hlasů z 55 000 odevzdaných při volbě soudce v Pensylvánii v roce 2019, řekla okresní předsedkyně – republikánka: ‘V den voleb nic nefungovalo tak, jak by mělo. Všechno selhávalo. Je to velký problém.’ Tyto problémy ohrožují integritu našich voleb a ukazují jak je důležité mít volební systémy, které jsou silné, odolné a nejsou zranitelné vůči útoku.”

V září 2019 vyzvala Susan Greenhalgh z Volební obranné koalice (Election Defense Coalition) Kongres USA, aby reguloval průmysl hlasovacích strojů:

“Máme odvětví, které je neregulované a dodavatelé hlasovacích systémů nenesou téměř žádnou odpovědnost. Je nezbytně nutné, aby Kongres zahrnul minimální bezpečnostní požadavky, které musí státy splňovat, pro uvolnění federálních fondů.”

V dubnu 2019 – v době obav z volebních hackerů – si společnost Dominion najala svoji vůbec první lobbistickou společnost Brownstein Farber Hyatt & Schreck. Jedním z lobbistů zastupujících její zájmy byl i Nadeam Elshami – dlouholetý poradce předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosi. Deník Washington Post mezitím uvedl, že společnost Dominion Voting Systems věnovala Clintonově nadaci až 50 000 dolarů. Dominion má prostřednictvím projektu Delian vazby na Clinton Global Initiative (Globální iniciativa Clintonových).

V dubnu 2018 uspořádal deník New York Times a počítačový odborník Alex Halderman pokusné volby, aby demonstrovali zranitelnost hlasovacích strojů vyrobených společností Dominion. Ve videu s názvem “Hackl jsem volby. A Rusové to mohou udělat taky” Halderman řekl:

“Po chaosu ve volbách v roce 2000 nám bylo slíbeno moderní a spolehlivé hlasování. Jsem tu, abych vám řekl, že elektronické hlasovací automaty, které měly vyřešit problém s integritou voleb v USA, teď vypadají jako špatný nápad. Je to proto, že lidé jako já, je mohou až příliš snadno hacknout.”

“Naše vysoce počítačová volební infrastruktura je citlivá na sabotáže a dokonce i na kybernetické útoky, které by mohly pozměnit počet hlasů.”

V červnu 2017 uspořádal Zpravodajský výbor Senátu USA slyšení o ruském zasahování do voleb v roce 2016. Halderman tehdy vypověděl:

“Před deseti lety jsem byl součástí prvního akademického týmu, který provedl komplexní bezpečnostní analýzu hlasovacího zařízení DRE [direct-recording electronic]. Zkoumali jsme v té době nejpoužívanější DRE s dotykovou obrazovkou v zemi, a strávili jsme několik měsíců zkoumáním jeho zranitelnosti. To, co jsme zjistili, je znepokojující: Mohli jsme stroj přeprogramovat tak, aby nepozorovaně způsobil vítězství kteréhokoliv kandidáta. Vytvořili jsme také škodlivý software (malware) – kód krádeže hlasů – který se mohl šířit ze stroje na stroj jako počítačový virus a nepozorovaně změnit výsledek voleb.”

“Zranitelnosti, jako jsou tyto, jsou endemické v celém našem volebním systému. Odborníci na kybernetickou bezpečnost studovali širokou škálu volebních strojů v USA – včetně DRE i optických skenerů – a v každém jednotlivém případě našli závažné chyby v jejich zabezpečení, které by útočníkům umožnily sabotovat stroje a měnit hlasy. Proto ve výzkumných komunitách v oblasti kybernetické bezpečnosti a volební integrity panuje všeobecná shoda, že naše volby jsou ohroženy…”

“Útočník může prozkoumat různé oblasti nejdůležitějších ‘swing states‘, najít oblasti, které mají nejslabší ochranu volební integrity, a zaútočit na ně. Ve vyrovnaných volbách může ke zvrácení výsledku stačit změna několika hlasů a útočník si může vybrat, kde – a na jakém zařízení – tyto hlasy ukradne. Ohroženy jsou také státní a místní volby.”

V srpnu 2016, během schůze ve Volební radě státu Illinois, byl technický viceprezident společnosti Dominion Voting Systems Dr. Eric Coomer dotázán, zda je možné obejít volební systémový software a přejít přímo k datovým tabulkám obsahujícím průběžné volební výsledky. Coomer odpověděl: “Ano, pokud k nim máte přístup.” Na otázku, kdo má přístup k těmto datovým tabulkám, Coomer řekl: “Prodejci, volební úředníci a další, kterým je třeba přístup udělit.” Sharon Meroni z illinoiské organizace “Defend the Vote” (Braňme volby) napsala:

“Toto jsou výbušné informace. Prohlášení Dr. Coomera je přiznáním, že různí prodejci, volební úředníci a mnozí další lidé mohou obejít konfiguraci operačního systém a mít tak přístup ke konečným datovým tabulkám. Je pozoruhodné, že když někdo přistupuje k těmto systémům z datových tabulek, tak jeho akce systém nezaznamenává; čímž je detekce mnohem problematičtější. To je v rozporu s ujištěním Dr. Coomera, že systém je bezpečný.”

V říjnu 2006 zahájil Výbor pro zahraniční investice ve Spojených státech (CFIUS, Committee on Foreign Investment in the United States) vyšetřování vztahů společnosti Smartmatic s venezuelskou vládou. V té době deník New York Times napsal:

“Ale role mladých venezuelských inženýrů, kteří založili Smartmatic, se ve veřejných dokumentech stala méně viditelnou, protože společnost byla restrukturalizována do propracované sítě offshorových společností a zahraničních trustů.”

“Vláda by měla vědět, kdo vlastní naše volební zařízení; je to otázka národní bezpečnosti”, řekla kongresmanka Carolyn B. Maloney, demokratka z New Yorku, která v květnu 2006 požádala Bushovu vládu o přezkoumání převzetí společnosti Sequoia.”

“Zdá se, že došlo k zjevné snaze zastřít vlastnickou strukturu společnosti,” řekla paní Maloney o společnosti Smartmatic v telefonickém rozhovoru. ‘Proces vyšetřování, pokud by ho CFIUS provedl, by to mohl vyjasnit’….”

“Obavy z možných vazeb mezi vlastníky společnosti Smartmatic a členy Chávezovy vlády jsou americkým zahraničněpolitickým činitelům dobře známy již od roku 2004, kdy Hugo Chávez – věrný spojenec kubánského prezidenta Fidela Castra – vyhrál v referendu o jeho odvolání s náskokem téměř 20 procent…”

“Po obecních primárních volbách v Chicagu v březnu 2006 byly volební automaty Sequoia, vlastněné společností Smartmatic, obviňovány z řady zpoždění a nesrovnalostí. Nový prezident společnosti Smartmatic Jack A. Blaine během veřejného slyšení přiznal, že pracovníci společnosti Smartmatic přiletěli z Venezuely, aby při volbách pomohli.”

“Z některých problémů při volbách byla později obviňována část softwaru vyvinutá ve Venezuele, která přenáší výsledky hlasování do centrálního počítače.”

V prosinci 2006 společnost Smartmatic oznámila, že prodává svou americkou dceřinou společnost Sequoia Voting Systems, a pokusila se tak vyhnout dalšímu vyšetřování svých vazeb na venezuelskou vládu ze strany CFIUS. Carolyn Maloney tehdy řekla:

“Okolo této společnosti zjevně přetrvávaly pochybnosti a mnoho lidí proto mělo legitimní otázky ohledně integrity těchto hlasovacích strojů. Když jsem na tento případ poprvé upozornila ministerstvo financí, tak jsem si myslela, že je zralý na vyšetřování kontrolním orgánem CFIUS, protože integrita našich hlasovacích strojů je zásadní pro naši národní bezpečnost. V té době společnost Smartmatic rozhodně odmítla podstoupit kontrolu agentů z CFIUS. Nyní se však zdá, že tato společnost nebyla schopna rozptýlit pochybnosti, které ji obklopují…”

Soeren Kern je významný spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

napsal(a) Soeren Kern

Překlad původního textu: Was the US Election Stolen?
Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

sdíletj na