Byli Američané na Měsíci? Ruská raketa letí, aby prozkoumala povrch satelitu Země

✔ Debata o tom, zda američtí astronauti přistáli na povrchu Měsíce během provádění programu Apollo, nebo to byla největší mystifikace naší doby, probíhá již několik desetiletí.

Zastánci verze mystifikace přistání na Měsíci říkají, že v 60. letech bylo technicky nemožné letět a přistát, že americká vlajka se kymácí ve větru, že astronauti museli v měsíční gravitaci skočit čtyřikrát výš, že není možné bez ochrany překonat radiační pásy Van Allena, … a další argumenty.

Podle této verze se americké úřady dopustily falšování, aby zvýšily svou prestiž kvůli zpoždění za SSSR
v kosmických úspěších v šedesátých letech minulého století, jakož i odklon pozornosti amerických občanů
od vietnamské války, a Sovětský svaz nad tím zavřel oči výměnou za řadu ziskových ekonomických projektů.

Příznivci letu a přistání astronautů mají protiargumenty.

Argumentují tím, že pohyb vlajky nebyl způsoben větrem, ale tlumenými vibracemi, že astronauti nemohli vyskočit kvůli těžkým skafandrům a hrozbě ztráty rovnováhy a pádu, a že loď Van Allenovými pásy prolétla velmi rychle a měla dostatečnou tloušťku stěny pro ochranu proti záření.

Po celou dobu, kdy tato zásadní diskuse trvá, nikdo – ani příznivci verze letu a přistání, ani příznivci verze mystifikace – nebyli schopni předložit spolehlivé důkazy své pravdy a snížit argumenty oponentů na nulu.

Jediným podstatným důkazem, který strany jsou ochotny akceptovat, je přítomnost nebo nepřítomnost stop astronautů na měsíčním povrchu.

Konkrétně by mělo být provedeno šetření místa výsadku expedice Apollo 11 v Moři klidu a dokumentace by měla být provedena fotografováním a filmováním stop obuvi (Lunar boots, A7LB skafandr) Neila Armstronga
a Buzze Aldrina.

A samozřejmě – průzkum místa by měli provádět nezávislí odborníci a specialisté, přičemž by neměli být zastoupeni zástupci USA, protože jsou zúčastněnou stranou.

A stalo se to!

Dnes Ústav pro výzkum vesmíru Ruské akademie věd vydal oficiální prohlášení, že 1. října 2021, po 45leté pauze, poletí domácí kosmická loď na Měsíc, aby prozkoumala jeho povrch.

Kosmická loď “Luna-25”, vyvinutá ruskými vědci, má podle plánu odletět na Měsíc 1. října 2021.
Zpráva RIA Novosti s odkazem na Igora Mitrofanova, vedoucího oddělení jaderné planetologie Výzkumného ústavu Ruské akademie věd.

Poslední sovětská meziplanetární automatická stanice se jmenovala „Luna-24“ (v roce 1976). Rusko ve své historii ještě neposlalo kosmickou loď na Měsíc.

„Název naší kosmické lodi “Luna-25” pokračuje v číslování domácích lunárních misí minulého století. Hlavní datum zahájení je naplánováno na 1. října, záložní datum je 30. října 2021,“ okomentoval Mitrofanov.

Zjevně přichází okamžik pravdy.

Pokud se nestane nic mimořádného a zařízení se spustí v plánovaném čase, pak do konce příštího roku bude spor mezi příznivci oficiální americké verze a jejími oponenty u konce.

V důsledku úplného a komplexního průzkumu místa přistání astronautů Apollo 11 v Moři klidu dostaneme nevyvratitelné důkazy o jedné z následujících možností:

a) kosmický průmysl a američtí vědci v 60. letech skutečně učinili velký technologický průlom do budoucnosti a odpůrci oficiální verze jsou ignoranti a šíří spiklenecké teorie;

b) odpůrci oficiální americké verze ji oprávněně kritizovali a příběh o letu a přistání astronautů na Měsíci je největším podvodem dvacátého století.

Takže trpělivost milí přátelé … a čekáme.

Čekání však není tak dlouhé.

https://bit.ly/2Qruko6

sdíletj na