Burácející inaugurační projev Jaira Bolsonara

Burácející inaugurační projev světem nenáviděného brazilského prezidenta Jaira Bolsonara: “Nesmíme se nečinně přihlížet genocidě nenarozených dětí a homofašistickej destrukci rodiny”

Brazílie 5. ledna 2019 (HSP / Foto: TASR / AP-Andre Penner)

Nový brazilský prezident Jair Bolsonaro, který po svém vítězství v demokratických volbách se dne 1.1.2019 slavnostní inaugurací ujal svého prezidentského úřadu.

Dne 1.1.2019 se uskutečnila inaugurace nového prezidenta ve velké 209-milionové Brazilské federativní republice, která je pátým největším, respektive nejlidnatějším státem světa z hlediska počtu jejích obyvatel, protože ještě více obyvatel, než má Brazílie, má už pouze jen Čína, Indie, USA a Indonésie. A současně shodou okolností je Brazílie také pátý největší stát světa z hlediska teritoriální územní rozlohy tohoto státu, protože ještě větší územní rozlohu než má Brazílie má už pouze jen Rusko, Kanada, USA a Čína

Katolík, o kterém naše ultraliberální média vůbec nic věcného neřeknou, pokud do toho nezapočítají fanaticky nenávistné ideologické texty o tom, že je to údajně prý “nacista”, “fašista”, “rasista”, “homofobie”, “xenofobní” a podobně.

Katolík, který liberály neomarxisty a jejich média vytáčí do zuřivé nepříčetnosti vzhledem k naprosto autenticky objektivnímu popisu politické reality nejen v Brazílii donedávna ovládané tzv. “Stranou pracujících”, ale i politické reality všude jinde v dnešním západním světě ve zhruba posledních více než dvou desetiletích, odkdy země západního světa ovládli krajně ultraľavičácký ultraliberální neomarxistický extremisté.

Bolsonara se stal prezidentem Brazílie po druhém kole voleb koncem října. Třiašedesátiletý bývalý armádní důstojník představuje konzervativní stranu sociálních liberálů. Staví se striktně proti homosexuální propagandě a za ochranu života nenarozených dětí. Kvůli jeho názorům a razantní rétorice je Jair Bolsonaro přezdívaný “tropický Trump”. Ve funkci prezidenta Bolsonaro vystřídal Michela Tenera, který byl viceprezidentem po Dilma Rousseffové. První žena v čele páté největší země světa musela ve své funkci skončit kvůli ovlivňování výsledků státního rozpočtu.

Přinášíme Vám inaugurační text nenáviděného Bolsonara, který se ujal funkce prezidenta dne 1. ledna tohoto roku za účasti z evropských politiků jen Viktora Orbána. Mezi dalšími politiky byl americký ministr zahraničí Mike Pompeo, izraelský premiérem Benjamin Netanjahu a Martin Vizcarra, prezident Peru, jak vyplývá z tiskové zprávy ministerstva zahraničí USA. Jeho projev byl drtivou většinou médií odignorovaný. Po jeho přečtení pochopíte proč:

Přátelé z celé Brazílie,

s hlubokou pokorou a ctí se na vás všechny obracím poprvé jako prezident Brazílie. Stojím před národem v tento velký den, kdy se brazilský lid konečně může začít zbavovat neblahého dědictví neomarxizmu, destrukce mravních hodnot a vlády takzvané politické korektnosti.

Volby daly hlas obyčejným lidem, které dosud nebylo slyšet. A hlas ulic a hlasovacích lístků byl velmi jasný. A já jsem tady, abych reagoval a znovu se zajímám o touhu po změně. Jsem zde také, abychom obnovili své naděje a pamatovali na to, že pokud budeme spolupracovat, bude tato změna možná.

Respektování principů demokratického právního státu vedené naší ústavou a s Bohem v centru –  ode dneška budeme uvádět do praxe tento projekt, ve víře, že většina brazilských lidí demokraticky zvolených, bude prosazovat změny, které tato země potřebuje. Máme bohaté nerostné zdroje, úrodnou půdu požehnanou Bohem a nádherný lid.

Máme skvělý národ, který budeme znovu budovat, a my to uděláme společně. První kroky již byly provedeny. Díky vám jsem byl zvolen nejlevnější kampaní v historii. Díky vám, jsme dali dohromady vládu bez tajných dohod a bez zákulisních politických opatření, když jsme vytvořili tým odborných ministrů schopných transformovat naši Brazílii. Ale stále nás čeká mnoho práce ..

Nesmíme nečinně přihlížet k dalšímu šikanóznímu působení obludné ideologie terorizující brazilský lid a ničící naše hodnoty a tradice, ničící naše rodiny a vraždící nenarozené děti, základ naší společnosti. A vyzývám všechny, aby zahájili hnutí tímto směrem. Můžeme společně s vámi a našimi rodinami obnovit etické a morální normy, které změní naši Brazílii.

Korupce, výsady a privilegia – ať už kohokoli – musí definitivně skončit. Politizování ideologizovaní musí zůstat minulostí , aby vláda, politika i ekonomika skutečně sloužily zájmům lidu, a nikoliv úzké privilegované vrstvě neomarxistických zbohatlíků a oligarchů . Vše, co jsme navrhli a vše, co od této chvíle uděláme, má společný a neobchodovatelný záměr, hájit především na prvním místě zájmy samotných Brazilců a až potom eventuálně případně i zájmy cizinců, Brazilský lid musí mít právo nejen snít o lepších životních podmínkách a lepším životě, ale také těžit z plodů své práce prostřednictvím spravedlivé meritokracie. A vláda musí být tu zcela upřímná a nestranná.

Máme velkou výzvu čelit dopadům hospodářské krize, rekordní nezaměstnanosti, škodlivým následkům dosavadního ideologického vymývání mozků našich dětí, ideologického překroucení původního účelu a smyslu lidských práv v jejich pravý opak, probíhající genocidě životů nenarozených dětí a homofašistické ideologické destrukci rodiny . Budeme navrhovat a realizovat nezbytné reformy. Budeme rozšiřovat infrastrukturu, snížení byrokracie, zjednodušení, odstranění nedůvěry a podpora ze strany vlády těm, kteří plodí, pečují a vychovávají děti, kteří pracují, a kteří produkují hodnoty pro naši současnost i budoucnost.

To je také naléhavá potřeba konce ideologie hájícím banditům a parazitům štítících se práce, konce ideologie policejní šikany a kriminalizace slušných lidí za vyslovení jejich názorů, definitivního konce nečinné lhostejnosti vůči rostoucí míře násilí a síly organizovaného zločinu, který bere nevinné životy, ničí rodiny a vede všude k nejistotě. Naším zájmem bude podpora slušných pracujících lidí řádně vychovávají své vlastní děti, našim zájmem bude záruka vlastnických práv a sebeobrany, a naším závazkem je ocenit a podporovat práci všech bezpečnostních složek v boji proti kriminalitě a zločinu.

Brazílie se opět vrátí k základnímu vzdělávání zbaveného jakékoli ideologie a zaujatosti, což je to, co skutečně mění současnost a budoucnost našich dětí a vnoučat, a co také snižuje sociální nerovnost, protože účelem vzdělávání je vybavit děti do života všestrannými, hoc i někdy vzájemně si protiřečícími informacemi a poznatky, protože účelem vzdělávání není ideologická indoktrinace dětí nějakou jedinou neomylnou a správnou pravdou. Bez ideologické předpojatosti musíme se zrcadlit v národech a kulturách, které jsou příklady pro svět a prostřednictvím bezideologického vzdělávání našli svou cestu k prosperitě.

Odstraníme ideologické zkreslení našich vnitřních domácích i zahraničních mezinárodních vztahů. Budeme hledat nový začátek, svobodu a možnosti svobodného života a svobodného rozvoje pro Brazilce a Brazílii!

Po dlouhou dobu se naše země řídila stranickými zájmy jinými než brazilskými. Toto musí skončit, v tomto co nejdříve obnovíme řád.

Jsme si vědomi velikosti naší zodpovědnosti a výzvám, kterým čelíme. Ale víme, kam s Boží pomocí chceme jít a potenciál, který má naše Brazílie. Takže budeme dnem i nocí usilovat o to, aby se naše zem stala prosperujícím a bezpečným místem pro naše občany, jeden z největších národů na planetě. Můžete se spolehnout na mé odhodlání budovat Brazílii našich snů.

Díky Pánu Bohu za to, že jste naživu a za vás, kdo se modlil k Pánu za mě a za mé zdraví v nejtěžších dobách. Požádám i já ve svých modlitbách dobrého Ježíše, aby nám dal moudrost, abychom dobře vedli náš národ.

Trojjediný Bůh požehnej tomuto našemu velkému národu. Brazílie buď vždy nad vším ostatním, a na prvním místě buď především Bůh.

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
5. 1. 2019 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, to je on, už jsme ho tady jednou měli:)). Dobrý projev, žádný styčný bod se šašky z Bruselu.
Má dobrou ideologii, je silně proti LGBT, je pro rodinu jako takovou, jaká má být, vypadá na vlastence. Nedivím se, že ho chtěli před volbami zapíchnout.
Zajímavé… z Evropy tam byl jenom Orbán. Pompeo mě nepřekvapuje, Bolsonaro nejspíš v Brazílii nechá postavit americkou vojenskou základnu…. proto píšu, že vypadá na vlastence, protože tenhle krok vlastenecký není ani trochu. Uvidíme, asi jsou na něj silný tlaky.
Taky mě u něj mrzí, že nechce přestat s kácením pralesa, prý naopak. Uvidíme, protože jeho názory jsou mi jinak sympatické.

Editor
6. 1. 2019 19:59
Odpovědět  Janinna

No vidíš:) píšu uvidíme co z toho bude a už se to začíná vyvrbovat.
Americká základna tam nejspíš nebude, ale není to zásluha Bolsonara.
“Nový prezident Brazílie Jair Bolsonaro nedávno oznámil, že nevylučuje postavení americké vojenské základny v zemi. Důvodem tohoto kroku, podle Jaira Bolsonara, může být spolupráce mezi Venezuelou a Ruskem ve vojenské sféře.

Brazilská armáda však ostře nesouhlasila s těmito plány prezidenta. Okamžitě se objevila zpráva z tiskové služby ministerstva obrany Brazílie, v níž se říkalo, že prezident země tuto otázku s ministrem obrany neprojednal. Zprávy o možném nasazení americké základny pobouřily brazilskou armádu a vyprovokovaly její extrémně negativní reakci.

Poté, co armáda vyjádřila nespokojenost, brazilské úřady odmítly plány nasadit americkou základnu v zemi. Zdá se, že si vzpomněly na historii změn režimů v Latinské Americe během vojenských převratů.

Odborníci poznamenávají, že nový brazilský prezident Jair Bolsonaro vystupuje za sblížení se Spojenými státy, Evropou, Japonskem a Izraelem. Během své prezidentské kampaně neřekl NIC o spolupráci v rámci skupiny BRICS”.
http://www.iarex.ru/news/63205.html