blognezařazené

Bukanýři na vzestupu

Byl konec října a já měl svoji první dlouhodobou depku z toho, že se vlastenecká a národní scéna kvůli covidu rozštípala na kusy a z této deprese jsem napsal několik článků, že odboj proti vládě v podstatě znamená podpora Pirátů. Že nechuť k opatřením, která vyhlašuje Babiš a vůbec nechuť k premiérovi oligarchovi znamená pomáhání Pirátům se vším co k tomu patří. 

Tehdy poprvé jsem naznačoval, že popírání koronaviru a odmítání opatření nepovedou k ničemu jinému, než nárůstu preferencí Ivana Bartoše, přičemž to ani v nejmenším nepomůže ani Trikolóře, ani Okamurovi.

A ejhle… už je to tady….

Ačkoliv nemám nijak velkou důvěru v průzkumy veřejného mínění, protože v souladu s Churchillem jsem si tuto statistiku nezfalšoval sám, včera měl Václav Moravec spoustu důvodů k exhibování právě kvůli nejnovějšímu průzkumu Kantaru ve kterém je ANO až na druhém místě a s velkým odstupem jsou první Piráti se Starosty. Pro mě nejzajímavější je spíš to, že zbytek pelotonu se příliš nezměnil. ODSka s TOPkou mají zhruba to svoje, Okamura má zhruba to svoje, Trikolóra má nadále své “hovno s cibulí”, komunisti se možná do sněmovny dostanou a možná ne, ale ČSSD se tam nedostane docela určitě. 

Ano, je možné polemizovat, nakolik je výzkum cinknutý, ale rozhodně potvrzuje trend, který byl nastolen právě v tom říjnu. Vlastenecká uskupení nijak podstatně neposílila, jen se rozštípala covid a anticovid, Andrejovo ANO výrazně ztratilo a všechno se to přesunulo k Bukanýrům, kteří si mohou začít porcovat ještě neuloveného medvěda. 

Vážení přátelé, jaké je toto vědomí? Jak se cítíte především vy, co jste bojovali proti opatřením (a tím proti zvládnutí epidemie), když teď vidíte první vlaštovku, která sice jaro nedělá, ale zvěstuje, že veškerý přesun na politické scéně se ani v nejmenším netýká těch stran, které se právě v tomto odboji proti systému angažovaly, ale naopak nahrává těm, kteří se nijak netají tím, že tento stát přivedou na cestu té jediné správné Ohjrópy, kde nás čeká Zelený úděl a povinná solidarita s uprchlíky. Jaké to je, pozorovat tento trend? 

Okamura nic, Klaus nic, všichni marginální zůstanou marginální, pravičácčtí oportunisté zůstanou na svém a jednoznačným vítězem jsou noví zelení ojrokomunisté, kteří zřejmě hladce převezmou republiku se slušným náskokem.  Premiérské křeslo přebírá vlastně jediný člověk na naší politické scéně, který se netají tím, že udělá to, co udělali komunisti po Vítězném únoru – velké přesuny majetku. 

To je také to jediné, co doopravdy na komunistech vadilo a vadí dodnes.  Oni totiž nemučili lidi jen tak pro srandu. Komunistické vedení se nevyžívalo v sadismu, nevěznili ani nezbíjeli z nějaké úchylky. Zabíjeli, věznili a ničili životy především těm, kteří měli problém s těmi rozsáhlými majetkovými přesuny.  To je od začátku do konce to jediné, čím se komunisti lišili od kapitalistických režimů.  Kapitalisté nechali všechny živnostníky a malé rolníky v klidu zkrachovat, komunisti je vyvlastnili. Nebyli ochotní čekat, až chlap s koňským potahem zkrachuje vedle traktoru. Nebyli ochotní čekat, až malý obchodníček ještě rád prodá pod cenou svůj krám ve prospěch Wallmartu. 

Piráti jsou jediní, kteří toto mají spolu s ojrozelenými v programu. Vyvlastnění, zregulování, zmarginalizování velkého byznysu a přerozdělení výdobytků ve prospěch prozatím blíže neurčených potřebných. Změnění celé hospodářské struktury ve jménu nového (zeleného) údělu, vynucení nových pořádků jdoucích proti dlouholetému “přirozenému” vývoji. Regulace nájemného, zrušení masové automobility, zásahy do toho, co budete jíst, co si budete kupovat, co budete dělat ve volném čase, ve jménu záchrany planety, přičemž tato záchrana se scvrkla do problému CO2. 

Hrozně by mě zajímalo, kdo z vlastenců by se tak halasně angažoval proti Babišopvi, kdyby věděl, že to pomůže novým ojrosvazákům a nijak zvlášť to nevyřeší ani svobodu, ani vlastenectví.  Nebo tu někdo předpokládá, že odboj proti pirátským nápadům bude snazší než odboj proti Babišovým nápadům?  Že  odboj proti všeobecné regulaci, dohlížení a urovnání cesty africké migraci bude snazší, než odboj proti omezení pohybu, které zaváděl Babiš?  Kolik lidí si včera uvědomilo, co vlastně způsobují a způsobili? Nebo to bude stejné jako v případě covidu? Také si až do poslední chvíle nepřipustí, že jejich půlroční odboj byla chyba? 

Takhle jsou karty rozdané. Babiš nemá žádnou šanci s tím nic udělat, protože covid se mu vymknul z ruky už tenkrát v září, kdy zaváděl roušky a myslel si, že ony samy o sobě pomohou. Od té doby už jen improvizuje a zachraňuje něco, co se zachránit zřejmě vůbec nedá. Mohl udělat jedinou věc – všechno rozvolnit, aby pár křiklounů typu Klaus byli spokojení, ale proti opozici a médiím by mu to stejně nepomohlo, protože ti zpochybnili cokoliv, co udělal.  Já osobně nevěřím, že v naší společnosti a v tom, jak to tu máme udělané, že by měl kdokoliv šanci proti epidemii uspět. Babiš měl vlastně tu smůlu, že černý petr vlády mu v zrovna zůstal v ruce. 

V tom také vidím jediné malé světýlko na konci tunelu…. 

Volby budou nejspíš na podzim, případně možná budou a nějaký ten měsíc dřív. Než půjdeme k volbám a než Piráti vyhrají, nejspíš bude většina z nás už naočkovaná. Epidemie bude po volbách jakousi dobíhající minulostí, která ovlivní volební nálady, ale bude už na odchodu. Bude vracet předchozí život. 

Bude to doba těsně po válce. Doba ve které zjistíme, jak moc jsme všichni zadlužení,  jak moc to zasáhlo všechny odvětví a jak moc to zasáhlo státní  rozpočet. Už teď se mluví o zvyšování daní, protože jinak nás prý čeká státní bankrot. Skeptici by řekli, že nás tento bankrot čeká tak jako tak. Bude existovat viník na kterého se to všechno svede – Babiš. 

Ale zvyšování daní nám bude vyhlašovat už Bartoš. On bude ten, kdo v televizi bude obhajovat, proč je to dobře. Spolu s tím bude nucen vyhlásit spoustu úlev pro nadnárodní korporace, bude vyhlašovat různé zákazy, protože Zelený úděl bude součástí jejich politiky. Zároveň bude národu vysvětlovat, že migrace je přínosem a obohacením. A samozřejmě jeho skvadra nebude vůbec tušit, co to znamená stát, průmysl či finance. 

Bartoš bude ten, který vezme zpátky to, co Babiš přidal na sociálních dávkách a důchodech. Bartoš nějak bude řešit státní dluhovou službu. Bartoš se bude zodpovídat Německu, jak to tu postupuje s větrníky a soláry, Bartoš bude vysvětlovat, proč jsme ještě nepřijali dostatek syrských doktorů a jaderných inženýrů. Bartoš bude regulovat nájemné, Bartoš zařídí, že se u nás nejenže nepostaví žádná továrna, ale také žádné sklady. Bartoš bude překážet zemědělcům, kteří budou krachovat, protože nebudou smět ani orat, ani stříkat. 

Zrovna včera jsem poslouchal Andrejka na jeho fejsbůku a zdál se mi takový smířený se situací. Vypadal, že všechny svoje střety zájmů mám vyřešené, že svojí problematickou minulost už uklidil a nějakého soudního stíhání se už nebojí. Jako by měl někde na Kypru nebo Bahamách svojí parcelu i s vilou, kam se uchýlí, aby pro něj nemohli přijít chlupatý. V republice nechá jen právníky, kteří budou mít za úkol soudní procesy zvládnout a nebo alespoň dostatečně dlouho protahovat. Možná už někde existuje jakási Babiš s.r.o., se sídlem na Kajmanských ostrovech, která jednoho dne bude vlastníkem Agrofertu. Možná už existuje kupní smlouva mezi Agrofertem a Bayerem. 

Jako by už Andrejkovi na znovuzvolení vlastně ani nezáleželo. Jako by našel způsob, jak seskočit z tygra, na kterém jel.  Jako by už neřešil tyto volby, ale čekal až na ty následující, které budou vystavovat účet Pirátům.  Účet, který nemůže dopadnout dobře, protože to co zažíváme teď, není noc proti tomu, co bude zažívat za rok, kdy se bude muset splácet, kdy se ukáže, že auta už nejsou pro běžnou veřejnost a vlastně se tím podobáme Kubě. Kdy se ukáže, že hrozby blackoutů se nevyhýbají ani nám. Kdy bude Dukovany dostavovat Westinghouse a nebo nikdo. Kdy bude takřka nemožné, aby si běžný pracující ještě postavil dům. Kdy bude třeba ždímat a samozřejmě první dojde na ty, kteří se nemohou bránit.  Kdy se ukáže, že nám vládnou neumětelové, proti kterým je Andrej ještě velikán první třídy. 

Já vím, že to zase bude vypadat, že Andreje nějak protěžuju, ale fakt si tu někdo myslí, že za Pirátů bude líp?  Fakt někdo čeká, že ten protibabišovský odboj bude mít nějaké pozitivní momenty? Fakt si někdo myslí, že Babiš vypadne z úřadu vlády a Bartoš napraví jeho chyby? Nebo tu někdo čeká zázrak, že by vládu sestavil Okamura? Nebo mladý Klaus? Myslí si tady někdo, že odpor proti covidovým opatřením vygeneruje nějaký zázrak, který bude možné použít i v odboji proti ojrosvazákům? 

A nebo to říkám špatně? Žádní piráti nevyhrají? Vyhraje Okamura? Nebo Volný s Bojkem? Mladý Klaus bude premiérem? Nebo to zachrání Fiala s Pekarovou? Jaká se rýsuje lepší varianta než ta, kterou teď ještě máme, ale za půl roku už ji mít nebudeme? Nemohu si pomoci, vůbec z toho nemám radost, ale měl jsem pravdu – odboj proti Babišovi za jeho covidní opatření nebude znamenat výhru vlastenců ani národovců. Bude znamenat výhru hnutí, které má všechny komunistické atributy. Je nadnárodní, antivlastenecké, je ochotno dělat velké majetkové přesuny a má ideál, který jde jednoznačně proti soukromému vlastnictví a proti běžné výměně zboží a služeb. Jde jednoznačně proti zákonu nabídky a poptávky a opírá se o mladé, nadšené a snadno zmanipulovatelné. 

A pozor! Nebude nám vnuceno zvenčí. Nebude k nám dosazeno na cizích bodácích. Nevyhraje zmanipulovanými volbami ani bouřemi v ulicích. Vyhraje, protože hodně lidí si myslí, že nejhorší zlo je Andrej a nic horšího už být nemůže. Vyhrají, protože vlastencům bylo zatěžko nosit na hubě hadr a omezit se v e svých volnočasových aktivitách. Vyhraje, protože protiepidemická opatření považovalo hodně lidí za diktaturu.

Za půl roku zjistíme, zda opravdu už nemůže být hůř a jestli je rouška a zavřený bazén opravdu tak strašné omezení svobody. Budeme to moci porovnat s nesvobodou určit si výši nájmu, nesvobodou koupit si auto jaké chceme, nesvobodou postavit si dům. Budeme to porovnávat s nesvobodou platit nízké daně i s nesvobodou podnikat. Pak se uvidí.  

Dneska se můžete ještě vyjádřit. Na Kydech je pořád ještě svoboda. Pořád ještě můžete říci, že kecám, že to takhle nebude. Můžete říci, že Piráti nic podobného neplánují a naopak mají dobré hnutí ve kterém mají kvalitní lidi. Můžete klidně říci, že jsem idiot, blbec, který se má rýpat v hlíně a nekomentovat politiku, které nerozumím. Můžete se velkolepě rozepsat o tom, jak skvělá ta pirátská budoucnost bude.  Můžete mi poslat libovolné množství polemických článků, které moje dnešní teze vyvrátí. Všechny je pustím na sklo. Pojďte a pište. Rozcupujte tuto mojí chmurnou vizi. 

Nebo je záchranou starý Klaus, který by se prý v případe nouze postavil do čela strany, která se postaví Pirátům? Nebo je záchranou Lubomírek Volný?  Povídejte…. 
Vidlák
https://bit.ly/3lrI8xu


sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jozef
16. 3. 2021 16:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že s Vašimi slovy musím souhlasit. Raději, kdyby nevyhrál volby p.Babiš, tak V.Klause st. i když ho nemusím, než Piráty a spol.

Jiří
27. 3. 2021 14:40
Ohodnotit příspěvek :
     

S vaším článkem plně souhlasím. Problém je ale v tom, že argumenty, které uvádíte nechtějí mladí lidé slyšet. Alespoň většina ne. V tomto případě by bylo vhodné, aby všichni voliči, kteří budou volit, volili to nejmenší zlo. A to je ANO, KSČM, ČSSD. SPD. Tímto způsobem by takoví ša.ci typu Fialu, Bartoš či Adamové a jim podobní byli z politiky vyšachováni.