„Bůh nás všechny ochraňuj“: Britové byli šokováni další Bidenovou ostudou

© AFP 2022 / Mandel Ngan
Americký prezident Joe Biden po projevu v Severní Karolíně

MOSKVA, 15. dubna – RIA Novosti. Čtenáři britského listu Daily Mail byli zmateni chováním amerického prezidenta Bidena během projevu v Severní Karolíně.Ve videu zveřejněném na účtu NBC News se Biden po dokončení svého projevu o reformě infrastruktury otočil přímo na pódiu a natáhl ruku, aby si potřásl rukou, i když s ním nikdo nebyl. Poté americký vůdce, tvářící se zmateně, udělal pár kroků po pódiu – zřejmě při hledání průchodu, kterým by opustil pódium.

Mnoho uživatelů kritizovalo Američany, kteří v roce 2020 hlasovali pro Bidena, přičemž někteří navrhovali, aby pozdravil imaginární voliče.

„Nahradit prezidenta Trumpa Bidenem je jako zbavit se svého milionového Ferrari a nahradit ho 40 let starým pickupem s prasklým těsněním hlavy válců. Volební krádež má následky. Hanba za nízké IQ těch, kteří volili.“ pro beznadějné demokraty,“ pobouřila se DemocratApocalypse.“Je mi toho muže líto, ale Američané dostali, co si zasloužili,“ říká Anton Berk.“Kdyby žil ve Spojeném království , nesměl by řídit auto, ale Američané mu dovolili položit ruku na jaderné tlačítko. Bůh nás ochraňuj všechny,“ napsal makeensenow.


Moment, kdy zmateně vyhlížející Biden vystrčí ruku a zdá se, že se třese vzduchem poté, co v projevu nepravdivě prohlásil, že byl také čtyři roky „řádným profesorem“ na UPenn.
Prezident Biden vypadal ve čtvrtek po skončení projevu o probíhající krizi dodavatelských řetězců v zemi opět ztraceně, když se otočil a vystrčil ruku, jako by si chtěl potřást rukou – zatímco nikdo jiný na pódiu nebyl
Devětasedmdesátiletý prezident před fiaskem s podáním ruky tvrdil, že na Pensylvánské univerzitě působil jako „řádný profesor“, přestože na škole nikdy nevyučoval.
Ihned po ukončení projevu s povzdechem „Bůh vám všem žehnej“ je na záběrech vidět, jak se Biden otočil doprava a zdánlivě něco říká do prázdného prostoru za sebou, než napodobí podání ruky.
Poté, co si Biden uvědomil, že si nemá s kým potřást rukou, zastavil se, chvíli se rozhlížel a pak odešel z pódia.
Minulý týden vypadal Biden během akce, při níž bývalý prezident Barack Obama poprvé od svého odchodu z funkce navštívil Bílý dům, dezorientovaně.
Cruz, R-Texas, citoval klip a přidal emoji s široce otevřenýma očima.
Biden davu řekl, že za 70 procent americké inflace může ruský vůdce Vladimir Putin.
Biden také prohlásil, že býval „řádným profesorem“ na Pensylvánské univerzitě
Prezident byl v roce 2017 jmenován praktickým prezidentským profesorem Benjamina Franklina na Pensylvánské univerzitě
Za tři roky inkasoval od školy téměř milion dolarů za to, že vystoupil na zhruba desítce veřejných vystoupení

Prezident Joe Biden vypadal ve čtvrtek po skončení projevu o probíhající krizi v dodavatelském řetězci opět ztraceně, když se otočil a natáhl ruku, jako by si chtěl potřást rukou – na pódiu však nikdo jiný nebyl.

Devětasedmdesátiletý prezident před fiaskem s podáním ruky tvrdil, že působil jako „řádný profesor“ na Pensylvánské univerzitě, přestože na této škole nikdy neučil, což je další lapsus, kvůli kterému republikáni zpochybňují Bidenovy kognitivní schopnosti.

Minulý týden vypadal Biden dezorientovaně během akce, při níž bývalý prezident Barack Obama poprvé od svého odchodu z funkce navštívil Bílý dům.

Na záběrech ze čtvrteční akce je vidět, jak Biden končí projev v Greensboro v Severní Karolíně povzdechem „Bůh vám všem žehnej“ a pak se otočí doprava a zřejmě něco říká prázdnému prostoru za sebou a napodobuje podání ruky.

Demokrat se pak se zmateným výrazem ve tváři horečně rozhlíží po pódiu a poté začne bezcílně bloudit po přeplněném sále.

Poté se bizarně otočil zády k publiku a vypadal, že se na pódiu ztratil, když se rozezněla hudba, která znamenala závěr projevu.

Podivné Bidenovo chování – poslední z několika mozkových výpadků prezidenta v posledních letech – okamžitě vyvolalo bouři na internetu, přičemž mnozí, včetně 51letého texaského senátora Cruze, poukazovali na politikův nejnovější projev možného zhoršení kognitivních funkcí.

V příspěvku zveřejněném několik minut po skončení projevu Cruz znovu sdílel klip s Bidenem – nejstarším prezidentem USA v historii – s popiskem, který obsahoval emoji s široce otevřenýma očima.

Jiní označili Bidenovo jednání na konci projevu za „zneužívání starších lidí“ a zpochybnili jeho duševní stav.

‚Kde jsou manipulátoři Bílého domu a Bidenovy rodiny, jejichž úkolem je, aby vypadal dobře?‘ napsala po zobrazení Harmeet K. Dhillonová, bývalá místopředsedkyně Kalifornské republikánské strany.

‚To je opravdu bizarní,‘ pokračovala republikánská právnička, ‚ledaže by CHTĚLI, aby vypadal jako pacient s demencí.‘

Politik Robby Starbuck, který v nadcházejících republikánských primárkách v Tennessee kandiduje do Kongresu, poznamenal: „Ach jo. Ta hudba to ještě 10x zhoršuje. Tento člověk je nezpůsobilý být prezidentem. Tečka.

Prezident navštívil Greensboro, aby si prohlédl Severokarolínskou zemědělskou a technickou univerzitu v rámci snahy vyvinout tlak na Kongres, aby schválil dvoustranný zákon o inovacích, jehož cílem je zvýšit financování domácí výroby polovodičů.

Z rekordně vysoké inflace opět obvinil rozhodnutí ruského vůdce Vladimira Putina napadnout Ukrajinu.

‚Lidé nevědí, že 70 % nárůstu inflace bylo důsledkem Putinova zvýšení cen,‘ řekl.

Podle posledních údajů ministerstva práce se inflace v březnu vyšplhala na 41leté maximum 8,5 %. Index spotřebitelských cen se jen v březnu oproti předchozímu měsíci zvýšil o 1,2 procenta.

V projevu Biden také bizarně prohlásil, že býval „řádným profesorem“ na Pensylvánské univerzitě.

„Byl jsem na mnoha univerzitních kampusech, vlastně čtyři roky jsem byl řádným profesorem na Pensylvánské univerzitě.

Biden, který pochází z nedalekého Delaware, byl v roce 2017 jmenován praktickým prezidentským profesorem Benjamina Franklina, což je první člověk, který tuto funkci zastává. Podle deníku Philadelphia Inquirer nevyučoval pravidelně, ale na univerzitní půdě měl asi tucet veřejných vystoupení, většinou na velkých akcích. V letech 2017, 2018 a na začátku roku 2019 pobíral plat.

Celkem Biden od univerzity inkasoval téměř 1 milion dolarů poté, co mu byla svěřena nejasná role a nevyučoval žádné pravidelné předměty.

Šest měsíců před volbami do Kongresu Biden zvyšuje počet svých domácích cest, na jejichž programu jsou státy, v nichž probíhají volby. Kromě Severní Karolíny ve čtvrtek byl Biden v úterý v Iowě. Do Severní Karolíny by měl odcestovat příští úterý.

‚Naše ekonomika vytvořila jen v březnu 431 000 pracovních míst,‘ řekl a dodal, že za dobu mého prezidentství vytvořil ‚7,9 milionu pracovních míst, což je za 14 měsíců mého prezidentství více pracovních míst, než kdy vytvořil kterýkoli prezident v americké historii.

Dodal, že v Severní Karolíně bylo za posledních 14 měsíců vytvořeno 194 000 pracovních míst.

Otázkou však zůstává, zda voliči Bidenovu argumentaci o zaměstnanosti uvěří. Prezidentův rating se propadl, protože inflace stále roste.

Podle průzkumu společnosti Quinnipiac, který odhalil, že pouze 33 % respondentů věří, že Biden odvádí ve funkci prezidenta dobrou práci, se jeho rating ve středu dostal na historické minimum.

Znepokojující projev prezidenta – který se dostal pod palbu kritiky kvůli opakovaným přehmatům, při nichž si spletl Libyi a Sýrii a omylem nazval viceprezidentku Kamalu Harrisovou „prezidentkou“ – přichází jen devět dní poté, co během Obamova návratu do Bílého domu vypadal ztraceně, když se novináři nahrnuli k bývalému prezidentovi a nechali Bidena samotného bezcílně bloudit.

Během akce, na níž Obama přednesl projev a sklidil bouřlivý potlesk, si bývalý prezident potřásal rukama s fanoušky a kolegy politiky ve východním sále, zatímco Biden zmateně bloumal kolem.

V jiném klipu byl Biden viděn, jak stojí za Obamou a viceprezidentkou Kamalou Harrisovou, kteří si potřásali rukama s lidmi, zatímco on je pozoroval – a zdálo se, že si prezidenta nikdo nevšímá.

Klip od té doby vyvolal výrazné reakce na internetu, kde mnozí zpochybňují – a dokonce litují – prezidentův zdánlivě pokleslý stav.

Jeden člověk napsal na Twitter: „Skoro se cítím špatně, když to vidím,“ zatímco jiný člověk napsal: „Muž, který údajně získal 80 milionů hlasů… ale v přeplněné místnosti nemůže najít jediného přítele“.

Jiný lítostivě tvrdil, že lidé měli z úcty k Joeovi přijít: „Smutné, je vidět, že je ztracený. Alespoň respektujte úřad a prokažte tomu člověku trochu důstojnosti. Nesouhlasím s jeho politikou ani s demokraty, ale mluvil bych s ním, kdyby to nikdo jiný neudělal,“ napsali na Twitteru.

‚Asi víme, kdo skutečně řídí Bílý dům, a Joe to není!“ vtipkoval další.

Začátkem tohoto měsíce Biden utrpěl další mozkovou křeč, když během slavnostního ceremoniálu při uvedení nejnovější jaderné ponorky námořnictva do provozu omylem prohlásil, že první dáma Jill Bidenová je Obamovou viceprezidentkou, což je funkce, kterou sám zastával osm let.

Republikáni uvádějí Bidenův kognitivní pokles jako hlavní důvod, proč současná administrativa couvá kvůli dalším prezidentovým nedávným slovním přehmatům: nejprve řekl americkým vojákům ve Varšavě v Polsku, že se chystají na Ukrajinu, a poté naznačil, že by se USA mohly zapojit do použití chemických zbraní proti Rusku.

Bidenovy přehmaty mimo scénář, které se týkaly odstranění Putina a ruské invaze na Ukrajinu, přiměly kritiky, aby navrhli, že Američané musí „uplatnit 25. dodatek“ a odvolat vrchního velitele z funkce.

Pětadvacátý dodatek, který popisuje nástupnictví prezidenta, dává viceprezidentovi a kabinetu pravomoc odvolat vrchního velitele z funkce prostřednictvím většiny hlasů v případě, že se zjistí, že již není způsobilý k výkonu funkce. V historii USA nebyl nikdy uplatněn.

Republikánský senátor z Kentucky Rand Paul se 28. března ohradil proti tomu, že Biden při odpovídání na dotazy novinářů ohledně svých nevhodných výroků o Putinovi používal nápovědní karty.

Paul zpochybnil Bidenovu bystrost a prohlásil, že výroky stárnoucího prezidenta ohrožují národní bezpečnost.

‚Mnohokrát, když jste v blízkosti někoho, jehož kognitivní schopnosti klesají, se přistihnete, že se mu snažíte pomoci s větou, snažíte se mu pomoci ji dokončit – ale neměli bychom to dělat u vrchního velitele,‘ řekl Fox News.

‚A ve skutečnosti je to riziko pro národní bezpečnost, protože vysílá signály, které by nikdo se zdravým rozumem nechtěl v tuto chvíli posílat do Ruska.

‚My se nesnažíme nahradit Putina v Rusku. Nesnažíme se o změnu režimu.

‚Nepošleme vojáky na Ukrajinu a nebudeme odpovídat chemickými zbraněmi‘.

Gruzínská republikánská zástupkyně Marjorie Taylorová Greeneová, jedna z nejhlasitějších Bidenových kritiček, uvedla, že USA by měly hledat změnu režimu uvnitř země, místo aby vyzývaly jiné země k odstranění jejich vůdců od moci.

‚Nejpotřebnější změna režimu je nyní ta ve Spojených státech za to, že ničí naši zemi,‘ napsala minulý týden na Twitteru.

Několik průzkumů veřejného mínění ukazuje, že Bidenova podpora je na neutěšených 39 procentech a podle průměru agentury Real Clear Politics má prezident v průměru 53,7 procenta nesouhlasných hodnocení.

V posledních několika letech se prezident Joe Biden dostal do zpráv kvůli svým výrokům a činům, které však nesouvisely s politikou.

Devětasedmdesátiletý Biden měl spíše talent na přešlapy.

Během projevů nebo při odpovídání na otázky je Biden známý tím, že dělá chyby, má zmatky nebo dokonce odbočuje.

Vrchní velitel byl dokonce několikrát přistižen, jak zakopává, což vyvolalo spekulace o jeho fyzickém zdraví.

DailyMail.com shromáždil mnoho Bidenových pozoruhodných přeřeknutí, momentů, kdy mu podjely nohy, a uklouznutí.

OPAKOVANĚ ZAMĚŇUJE LIBYI A SÝRII

„Doufám, že se nám podaří najít řešení, které by zachránilo životy lidí například v Libyi,“ řekl prezident, který již potřetí zmínil tuto severoafrickou zemi namísto Sýrie na Blízkém východě. Biden je na snímku z Cornwallu ve Spojeném království 13. června
Bílý dům později zmatek zažehnal a potvrdil, že prezident měl na mysli Sýrii, zemi, kde Rusko a USA vedou již deset let občanskou válku.

Strojový překlad,…více na: https://bit.ly/36jWblA


3.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.7 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
orinoko
15. 4. 2022 16:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Na soudruha Bideta už mohutně valí fóry sama emerika. Ten se zapíše do světových hysterických análů opravdu nezapomenutelně. Naposledy jsem viděl nějaký jeho projev, kdy ho posr@l pták, a pak další projev, který dokončil, otočil se a chtěl si ruku podávat se závěsem za sebou.
Měl by být placen jako clown.

VAL
15. 4. 2022 20:51
Odpovědět  orinoko

Mě spíš překvapuje, že je někdo vůbec překvapený. Vždyť se mu stačí podívat do očí! Co v nich vidíte? A o tom to je. Ta bytost už měla být už dááávno někde v pečováku pro senily.

Olga
15. 4. 2022 17:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Roskomnadzor od začátku ruské invaze na Ukrajinu zablokoval nejméně 40 ruských i zahraničních webů. Řada nezávislých médií v Rusku zastavila činnost kvůli obvinění ze šíření „nevěrohodných informací“, které nepocházejí z oficiálních ruských zdrojů. PROČ ASI???

orinoko
15. 4. 2022 17:26
Odpovědět  Olga

Protože se nacházíme v aprílovém souhvězdí. A co se stalo v Kakánii? Tady jedeme přísně podle norem Vény Placatky o Pravdě a řitním svěrači.

Kral
15. 4. 2022 17:32
Odpovědět  Olga

Která média jsou nezávisla? Toť otázka… A kolik webů a „nezávislých“ médií pozastavila ČR a Ukrajina? Toť také otázka… Takové vyspělá a svobodná země jako ČR …… Není to divné? Kdo má monopol na pravdu?

Jiří
15. 4. 2022 18:34
Odpovědět  Kral

S se všemi chartami, právy a svobod si tahle vláda vytřela prdel.
Cituji z Listiny základních práv a svobod:
článek 17 říká:
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmen, tiskem, obrazem nebo jiným způsobemm jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat své ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

ZRX1200
15. 4. 2022 20:10
Odpovědět  Jiří

Pro tuhle vládní pakáž je listina ZPS jen cár papíru, se kterým si denně vytírají zadnici, a ještě se tím chlubí v médiích. Vysmívají se naší neschopnosti bránit se jejich zvůli, dle návodu a výchovy svého anglosaského páníčka, jak dlouho si ještě necháme chcá.. na lopatky?

VAL
15. 4. 2022 20:52
Odpovědět  Kral

Smrt.

Josef
15. 4. 2022 18:00
Odpovědět  Olga

Problém a rozdíl mezi námi a Ruskem je v tom, že Rusko se na rozdíl od nás nachází ve válečném stavu. Takže někde je blokování jisté části informací a „informací“ oprávněné. Neboť i informace je také zbraň. No a u nás se jedná o protiústavní činnost, kterou vláda přenechala nevládním organizacím. Že by republika směřovala k nevládní organizaci ?

Jiří
15. 4. 2022 18:30
Odpovědět  Olga

Na to se zkus zeptat té paní učitelky, kterou vyhodili NOVODOBÍ KOMUNISTÉ z práce za to, že řekla svůj názor. Zkus si zjistit, kolik webů blokuje FB, Twitter, koudelka – na ty zdaleka rusové nemají. Kvákáš akorát to, co ti nacpala do palice ČT. Moje babička vždy říkala „Kdo poslochuchá cizí hlavu, do své ať si nasere“ A na tebe to platí , jak je vidět dvonásob.

VAL
15. 4. 2022 20:43
Odpovědět  Olga

PROTOŽE JE VE VÁLEČNÉM STAVU S NATO!!!
A tím nemyslím „specíální operaci“ v Banderstánu. Žádný stát si nemůže dovolit rozvrat zevnitř, stojí-li těžce ozbrojený, a navíc bezprecedentně podlý, nepřítel před branami. Gorby to připustil – a SSSR se rozpadl. Jelcin mu pootevřel dveře a nepřítel se nahrnul dovnitř, obsadil státní instituce, a nebýt Putina, nebyla by už ani Federace.
Jinak řečeno, nebyl by už nikdo, kdo by se otrokářskému Pentagramu postavil. Protože za á samotná Čína by to nezvládla a za bé, pokud by zvládla a zvítězila, sbohem původní evropské hodnoty, sbohem svobodné tvůrčí myšlení, sbohem kritické myšlení, navždy sbohem Evropo…
Howgh!

TTT
15. 4. 2022 22:22
Odpovědět  Olga

Proč chodit do vzdáleného Ruska? Mě bez důvodu zablokoval Seznam přístup do diskuse spolu se stovkami dalších lidí, kteří si dovolili nemít povolené názory. Pražská učitelka, která řekla, že česká TV lže, bude vyhozena z práce ihned po velikonocích. Blížíme se stavu, kdy budou lidé vězněni za jiné než povolené názory. Stejnou cestou kráčeli nacisté v Německu – začínali cenzurou nepovolených názorů a víme, kde skončili. Voliči dnešní fialovlády by měli být pozornější, protože totalita a cenzura, která dnes postihuje jejich odpůrce, se nemusí zastavit ani u nich.

Josef
16. 4. 2022 09:09
Odpovědět  TTT

Perspektiva ?
Krásně popsáno Georgem Orwelem „1984“.
Ten pán byl prorok. Ale strašlivý.

janle57
15. 4. 2022 17:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Demence v přímém přenosu !! Tahle troska chce vyhrožovat Rusku,když si sama
nedojde ani na záchod !! God bless America !!

Albi
15. 4. 2022 17:53
Odpovědět  janle57

Ta demence ho aspoň omlouvá. Co omlouvá chování našeho vládního pětichuchvalce?

Jiří
15. 4. 2022 18:35
Odpovědět  Albi

Omlouvá je stejná demence. Jak je vidět DEMETI VLÁDNOU SVĚTU !!!

VAL
15. 4. 2022 20:58
Odpovědět  Albi

Přece chechtáky! Tedy aspon před jejich voliči. A nedoplácet na tu jejich neuvěřitelnou tupost i my, normálové, chechtal bych se ted tak, že nemít uši, tlemím se dokola. Takhle je z toho pouze škleb.

Kral
15. 4. 2022 20:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Měla by do toho vstoupit Džamila Stehlíková…. Ta je veliký odborník na zdravotní stav prezidenta či prezidentů? Měla by navrhnout odvolání Bidena. Doufám, že už volá do USA….

Capry
15. 4. 2022 20:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní demokracie nezná meze. I dement může dělat prezidenta…..

VAL
15. 4. 2022 21:01
Odpovědět  Capry

Jo. Ten náš k tomu aspon dospěl přirozenou cestou bud stárnutí, nebo vakcinace, ale oni si to v tomto stavu už zvolili!

Pedro
15. 4. 2022 23:10
Ohodnotit příspěvek :
     

To je dosazený dement účelový.