Budíček! Nová studie ukazuje katastrofální snížení účinnosti vakcíny Pfizer

Nová studie ukázala, že vakcíny proti koronaviru Pfizer i Moderna jsou mnohem méně účinné proti rychle se šířící variantě Delta. 

Tento fakt, který uvedl představitel Bílého domu, je budíčkem, píše portál RT.

Účinnost vakcíny prudce klesá

Studie kliniky Mayo v červenci ukázala, že vakcína Pfizer je účinná pouze na 42%. Zdravotničtí úředníci opakovaně varovali veřejnost, že varianta Delta je přenosnější a vede k rychlému nárůstu případů. Na druhé straně se zjistilo, že vakcína Moderna je 76% účinná při ochraně před virem.

Tato čísla představují značný pokles za poslední období. Při porovnání účinnosti vakcín Moderna a Pfizer od ledna do července byla jejich celková účinnost 86%, respektive 76%.

Porovnáním čísel z několika států včetně Floridy a Minnesoty, údaje konzistentně ukázaly, že Moderna pravděpodobně představuje menší riziko infekce.

Pfizer má nižší trvanlivost

Venky Soundararajan, hlavní autor studie, uvedl, že výsledky ukazují, že silnější varianta Delta a snížení dlouhodobé účinnosti jsou faktory stojící za nižšími čísly. 

„Vakcína Moderna je pravděpodobně účinnější než vakcína Pfizer v oblastech, kde je dominantním kmenem Delta, a zdá se, že vakcína Pfizer má nižší trvanlivost,“ řekl Soundararajan.

Překvapivá studie proběhla ve čtvrtek sociálními sítěmi, přičemž mnoho lidí vyjádřilo šok. Mnozí už zpochybňují účinnost vakcín a navrhují získat „přirozenou imunitu“.

Pokud toto není budíček, nevím, co potom

Dokonce i úředníci v administrativě prezidenta Joe Bidena mají ze studie obavy. Jeden nejmenovaný „vysoký představitel“ řekl společnosti Axios, že výsledky jsou probuzením. 

„Pokud toto není budíček, nevím, co to je,“ řekl.

Lékařský poradce Bílého domu Dr. Anthony Fauci uvedl, že pro již očkované bude pravděpodobně brzy potřeba posilovací očkování. „Je pravděpodobné, že se to stane někdy v budoucnu,“ řekl Fauci ve čtvrtek pro server CBS This Morning. 

„Už v některých sektorech začínáme vidět náznaky snížení účinnosti v průběhu času.“

https://bit.ly/3AMZNGq

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
16. 8. 2021 12:49

Jasně!! Vždyť je to jen Grafenový kompot..Ať se s tím dopuje jen režimní aparáčík…

BB Rad
16. 8. 2021 17:56

Co já pamatuji ,tak to tzv. nékolikanásobné očkování zmiňoval již minulý rok zkraje “ velký filantrop mr. Gates “ a jeho tehdy ještě neznámý patent 6660666 ! (Jen tak mimochodem ať mají i kostelníci něco z toho ) . Špinavci kteří si hrají na záchrance lidstva ,čirý hnus . Stačí jen sledovat Bandu okolo Sorose , Schwaba , Gatese a všech těch kteří mají prsty omočené v Pfitzru a jiný látkách. Total kontrol – to je ten jejich jeden a jediný cíl a pochopitelně ovládnout svět .