nezařazené

Britský soud nedovolil vydat Venezuele jejich zlato

2.7.2020. Britský soud se ve čtvrtek rozhodl nevrátit do Venezuely jejich zlaté rezervy v hodnotě přesahující 1 miliardu USD, dříve uložené u Bank of England. Soudce považoval převod za nezákonný, protože Británie neuznává moc venezuelského prezidenta Nicolase Madura.

Vláda Maduro dříve požádala o přístup ke zlatým rezervám, aby pomohla venezuelským lidem trpícím krizí a nedostatkem v boji s pandemií coronavirus.

Spojené království považuje vůdce venezuelské opozice Juan Guaido za legitimního, který se před rokem a půlem, dokonce i bez konání voleb, prohlásil za prezidenta Venezuely. Bank of England proto připravila administrativu socialistického prezidenta Nicolase Madura o přístup ke zlatým rezervám země.

Guaido se snažil zajistit zlatou rezervu v Bank of England, aby nespadla do rukou vlády Madura.

Centrální banka a venezuelské úřady chtějí na základě sankcí USA, které zablokovaly vládní účty, použít zlato k nákupu humanitárních potřeb, potravin a zdravotnického vybavení, které jsou nezbytné pro boj proti pandemii COVID-19.

Právník zastupující stranu Madura sliboval odvolání. Uvedl, že rozhodnutí britského soudu „ zcela ignoruje realitu situace na místě “ ve Venezuele.

“Vláda Madura má plnou kontrolu nad Venezuelou a jejími správními institucemi a pouze ona může poskytnout distribuci humanitární pomoci a léků potřebných k boji proti pandemii coronavirus,” řekl právník Saros Zaivalla. 

“Toto soudní rozhodnutí má za následek byrokracii a odložení věci na úkor venezuelského lidu, jehož životy jsou ohroženy,” dodal.

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
3. 7. 2020 14:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Nic překvapivého, ukládat něco v UK do banky je totéž, jako to hodit z okna. Před časem odmítla Bank of England vydat zlato tam uložené jednomu ze států EU, dokonce člena eurozóny! Vůbec nejde o to, koho britská politická scéna uznává nebo neuznává jako legálního předtavitele státu, prostě deponované zlato se už nikdy svému majiteli nevrátí. Oni by to Venezuelské zlato nedali ani té atrapě Guaidovi

Editor
3. 7. 2020 23:23
Odpovědět  scipio

To víš, že nevrátí, co taky od nich čekat jiného.