Británie, tenis a „nový rok 1936“

Wimbledon Cup vyhrála Jelena Rybakina, rodačka z Ruska, která hrála za Kazachstán. Cenu převzala osobně z rukou vévodkyně z Cambridge Kate Middleton.

Britové byli organizátory soutěží Grand Slam, kam nebyli puštěni ruští a běloruští sportovci. Nejspíš nechtěli vidět, jak členové královské rodiny předají trofej Rusům.

Báli se vítězství Daniila Medveděva a dalších ruských tenistů a zakázali jim účast v soutěžích. A pak grandslamový turnaj vyhrála Moskvanka Jelena Rybakina, která soutěží pod vlajkou Kazachstánu. 

A vévodkyně z Cambridge, manželka následníka trůnu prince Williama se musela před celým světem sladce usmát a poblahopřát tenistce narozené a žijící v Rusku.

To vyvolalo skutečnou hysterii v britských médiích, která psala o „vítězství ruské propagandy“.

„Nejhorší noční můra britských úřadů se stala skutečností ,“ řekl Samuel Street, redaktor The Sun.

Všechny přední edice Království vydaly publikace bez fotografie vítězky turnaje a omezily se na obrázek Middletonové. Znovu se tak potvrzuje, že řečičky o postoji západní propagandy „proti Putinovi, ale v žádném případě proti Rusku a jeho lidu“ jsou lží a pokrytectvím.

Tenistka hraje za Kazachstán od roku 2018, na turnaji nerozbalila trikolóru a už vůbec neučinila politická prohlášení. To znamená, že jde o „reakci nenávisti“ už jen pro fakt ruského příjmení, tedy obyčejná rusofobie.

Pro britské publikace, které „zrušily Rusku“ existuje analogie. 

Pokud jde o Rybakinu, udělaly přesně to samé, co udělaly noviny v nacistickém Německu během olympijských her v roce 1936 ve vztahu k vítězným sportovcům „nesprávné rasy a národnosti“. 

Není to nic překvapivého, pokud si vzpomínáte – o Británii se traduje, že je „místem narození nacismu“.

@kedmi
https://bit.ly/3P4SjG7

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
11. 7. 2022 22:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Medvěděva jste na ten Váš Wimbledon nepustili,tak Vám musela další Ruska Rybakina
ukázat jak se ten tenis hraje, i když pod vlajkou Kazachstánu !

primak
12. 7. 2022 05:32
Odpovědět  janle57

Nejen Rybakina jim to nechala sežrat, ale pak i Djokovič, kterého v Austrálii – britské kolonii – tak tepali za NoVax…

VAL
11. 7. 2022 22:47
Ohodnotit příspěvek :
     

A co na to řiťolezec Tokajev? Tokal vstřícně probritsky, tokal? Ale dobře tak. Aspoň tem kre-tén vidí, jak si ho záchod za to vrtichvostění považuje.

primak
12. 7. 2022 05:29
Odpovědět  VAL

Není nutno vždy unáhleně nálepkovat a vulgarizovat. Tokajev si hledí svého, uznání separatistů by v jeho případě mělo precedens pro jeho separatisty. Přece nemusí vždy každý následovat linii party svého přítele, i když ten přítel je ve vedoucí pozici. Přece nejsme jako oni (vasalové), že…

VAL
12. 7. 2022 16:11
Odpovědět  primak

Přítel buď jsem, nebo nejsem. Kočka je buď mrtvá, nebo živá. Pokud požádám přítele aby mi zachránil pr-del a přítel mi vyhoví, jsem mu zavázán a podle toho konám a jednám. To znamená, že ho nezrazuji a nezaujímám vazalskou pozici vůči nepřátelům přítele a nevrážím tím příteli kudlu do zad. Takže vážený, za jaký tým ráčíte svou prostoduchou manipulací kopat?

primak
12. 7. 2022 17:07
Odpovědět  VAL

Vážený, co my o tom víme? Možná že Vy jo? Co ale Vy asi dobře víte, hned nálepkovat…

Mírněte své výlevy o jiných. Nejsme jako oni, že…

VAL
12. 7. 2022 19:44
Odpovědět  primak

Mé výlevy jsou mé výlevy a vám po nich, (ne)vážený mentore, velké ho-vno, konstatování zjevných faktů není nálepkováním, své mínění „o jiných“ mírnit nemíním, po čemž vám opět je velké ho-vno, protože můj názor, mé výsostné právo a moje huba, a, jak už jsem vám doporučoval na NR pod nickem Milan, případně Milan ze Zahrady Čech, machrování, mentorování a primitivní manipulaci si trénujte v kavárně na obětech inkluzivního školství – ale ne tady a ne na mě! Čímž vás zároveň opětovně nálepkuji na manipulátora a trola ve službách pětiděsu+. V jednom však máte pravdu – nejsem jako oni – ale ani jako oni klíčemazvoniči. P. S. Copa se děje, že kavárna opět vyslala troly do boje?

Lékořice
12. 7. 2022 05:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože, proč je na tom světě tolik ubohosti? Mstít se na sportovcích. Tak tohle není přece nic jiného než obyčejný fašismus. A tomuhle značná část našich spoluobčanů fandí a ani trochu se nestydí.

Ladislav
12. 7. 2022 07:32
Odpovědět  Lékořice

Protože už nemaji svůj mozek! Jen Gebls24!

Pavel K
12. 7. 2022 07:57
Odpovědět  Ladislav

Máme všichni mozek konzumní a na pravé hodnoty zapomínáme. Závodíme mezi sebou komu bude před barákem stát aut a jaké značky. Závidíme si i suché z nosu. Jsou veliké rozdíly ve mzdách a to lidi rozděluje. Nikdo mě nechytejte za slovo, rozhodně nechci aby měl chirurg stejně jako někdo u pasu. No a co se týče politiky TV agitka jede na plný kule. Nás starší zatěžuje rok 68. Proto bych byl rád kdyby Putin odtajnil vše co k 69 předcházelo a jak a proč se to stalo.

Pavel
12. 7. 2022 09:10
Odpovědět  Pavel K

V roce 1967 a 1968 byla jedna z velkých krizí na západě tak jako v r.1988 a 89. Už tenkrát zde měl být instalovaný kapitalismus. To je celé. Náš sociální systém byl výborný, jak zdravotnictví, tak školství. To bylo zápaďákům trnem v oku, ten pohodový život, jaký jsme tu vedli. Já končil učňák a nepamatuji si, že by něco nebylo. Jestli měli problémy hlavouni nahoře, to se lidí nedotýkalo, to mohl být jedině jejich boj o moc. Přesto ale tvrdím, že vše bylo řízeno ze západu a už tehdy zde měl být instalován kapitalismus. Svoje lidičky si tento buržoazní moloch vždy dokáže koupit. To je podle mne vše, oč tu šlo.

Ladislav
12. 7. 2022 11:44
Odpovědět  Pavel

Přesně, akorát se ten bordel protáhl až na ten zlodějský rok89! Pak se kradlo o závod a pořád beztrestně! POZOR! Nic nesmí být promlčeno!

Pavel
12. 7. 2022 09:10
Odpovědět  Pavel K

no mě 68 nezatěžuje alespon jsem prožil dětství v klidu a na srpen si pamatuji že ivan nevybral zatáčku a zaparkoval návěs i s raketou v zahradě u babičky kde jsem byl na prázdninách zbytek je pak už z vyprávění a fotek od dědy kdy ivani se válí pod stromy v sadu za chalupou nebo opravují plot v zahradě nebo opravují návěs a děd ač sudetský němec říkal že byly o mnoho slušnější než naši rádoby partyzáni a RG po válce a dementi češi v padesátkách

ZMann
12. 7. 2022 08:30
Odpovědět  Ladislav

Není se čemu divit tak vždy bylo, je a bude hadí hnízdo.

Pavel
12. 7. 2022 08:58
Odpovědět  Lékořice

Je to velmi značná část našich spoluobčanů, nevím ze svého okolí o nikom, kdo by proti tomuto dnešnímu ožebračování, okrádání, vymývání mozků, cenzuře a dalším současným jevům nějak aktivně vystoupil. Přátelé, nelze se s nikým ani bavit, jsou připodělaní strachy, nemít možnost si promluvit takhle na dálku s vámi, tak buď čtu, nebo spím nebo chodím bezcílně uličkami našeho malého města. Odvaha dávno vzala nohy na ramena a uprchla z naší malé země.