blognezařazené

Braniboři v Čechách

Ne, 11. 12. 2022, 00:00

Autor

Vidlák a.a.

Včera jsem měl zase jednou štěstí, které bych si klidně odpustil. Potkal jsem se s bývalým kolegou z práce. Byla to naprostá náhoda, došel jsem si na oběd a koho v restauraci nenajdu… Náš bývalý elektrikář tam zdolává smažák… Odešel od nás před dvěma roky v té nejlepší době k ČEZu. Respektive k jejich distribuční firmě. Má se tam hodně dobře, jeho plat je možná dvojnásobný oproti tomu, co měl u nás, ale víc se nadře a když někde spadne vedení, tak se nikdo neptá, jestli prší, mrzne, nebo je svátek.

Dali jsme se do řeči, ptám se ho, jak se mu vede… Narodilo se mu dítě, doma jsou všichni zdrávi…. ale celou dobu se mi zdálo, že je nějaký smutný. Prý uvažuje o tom, že tam u ČEZu skončí a jestli bych nevěděl o nějaké elektrikářské práci jinde… Ptám se ho proč? Vždyť takové místo je sen každého dělníka. Velmi solidní plat, veškeré přesčasy a příplatky zaplacené do poslední koruny, několikrát ročně bonusy, dovolená navíc, příspěvky na rekreaci… a teď přece dostal těch šedesát tisíc odměny, co prý ČEZ dával každému zaměstnanci.

„Víš, proč nám to dali?“ ptá se. „Protože už měsíc nedělám skoro nic jiného, než chodím odpojovat elektroměry…“

Prý to už přestává dávat psychicky. V noci prakticky nespí…

Nejhorší jsou prý ty brečící matky, které ho prosí, aby ještě deset minut počkal, že ještě rychle alespoň dovaří poslední oběd. Nebo babičky, které se ho ptají, co mají dál dělat… Na jižní Moravě žijeme všichni ve větších či menších vesnicích. I Brno je jen řada dědin, propojená šalinou. Máme tu více domů a méně sídlišť. A on teď jezdí a odpojuje a odpojuje. Tu někoho, tam někoho.

Už na něj lili horkou vodu, jakýsi strejc na něj vzal dřevěnou tyč… prý je teď od prosince posílají ve dvou, protože to přestává být sranda…

Samozřejmě, skoro všechno jsou buď osamělí důchodci nebo samoživitelky. Ti se nemohou bránit a nemají žádnou možnost svojí situaci změnit. Takže trocha marného vzteku, pláč a sem tam nějaký zoufale zbytečný pokus o obranu.

Říkal, že v call centrech, nebo na kontaktních místech, že tam už se ve velkém žerou antidepresiva. Člověk se může zatvrdit, když přijde jedna plačící mamina. Vydrží jich i deset. Ale když přichází jeden případ za druhým, den za dnem už dlouhé týdny, všechno je jak přes kopírák a ještě jich den za dnem přibývá, tak to prostě není k vydržení. Navíc si stále lépe dovedete představit, že brzy tam můžete stát taky…

Máme tu znovu Branibory v Čechách. Akorát už nemusejí posílat drancíře na koních. Udělá se to přes lipskou burzu a špinavou práci pro ně uděláme sami. Pokrok nezastavíš. V koncentrácích se o kázeň také starali víc kápové než dozorci. Najednou Čech Čechovi odpojuje elektroměr, protože Helmut byl debil a zničil si svojí energetiku, ale naštěstí nás ekonomicky obsadil a teď se mu ohromně hodí naše elektrárny, které se postavily právě z daní těch babiček, kterým teď odpojují proud, protože mají vyšší zálohy než důchod.

Poslouchal jsem ty historky a zařekl jsem se, že ode dneška už Fiala není Petro Ihorovič, ani Signál I. Doteď jsem si z něj hlavně dělal srandu. Ale odteď je to úplně normální Kápo Fiala. Vězeňský mundůr, úklona směrem k jeho pánům a hůl pro své spoluvězně. Neměl jsem ho rád od začátku, ale po včerejšku se mi začal vysloveně hnusit.

Zase je to jako vždycky. Silní si svoje zájmy nějak ohlídají a tak se ožebračují ti nejslabší, kteří nemají žádnou možnost se bránit. Nemají dokonce ani to, co máme my – jeden druhého. Tihle lidé nejsou na fejsbůku, nečtou, mají jiné starosti, než číst Vidláka, koukat na Vrabela nebo se pídit po konzultačních hodinách Jindry Rajchla. Nemají nikoho, kdo by je alespoň sdružil do jedné sebranky. A teď už nemají ani elektřinu.

Navíc se za to ještě stydí. Takhle dokonale je to dneska zařízené. Oni vás oberou na kost, připraví vás o všechno a ještě zařídí, aby to vypadalo, že ta bída je vaše vina.

Tož jsem kolegovi řekl, ať alespoň odkazuje na mě. Že to není žádná velká naděje, protože nic nejsem, nemám žádnou reálnou moc s tím něco udělat, navíc brzy budu další na řadě… ale budou alespoň vědět, že v tom nejsou sami a že jejich trable někoho zajímají a jsou tu ještě takoví, kteří se snaží dělat něco víc, než jen lamentovat, že se nic udělat nedá a všechno je zbytečné.

Já vím, že mě čtou v SPD. Čtou mě i v ANO. Vím, že i sám Andrej občas hodí očkem na Vidlákovy kydy. Vím, že mě čtou na všech ministerstvech a s netajenou nenávistí mě čte i spousta libtardů a přejí mi všechno nejhorší. Ale nemohl by proboha teď někdo jít a pozastavit to? Nemohl by někdo vydat rozkaz, aby s tím odpojováním alespoň počkali, když už nic jiného? Fakt právě teď musíte ukazovat tvrdost a nesmlouvavost? Píšu vlastně to samé, co Mikuláš Minář.

Fakt chcete, aby ti nejohroženější a nejchudší dostávali na vánoce dárek v podobě odpojené elektřiny?

Zastavte to. Udělejte moratorium. Řekněte těm klukům elektrikářským, ať s tím teď přestanou. Když jsou ty vánoce…

A vy, co máte tolik peněz na tank Tomáš, co kdybyste založili nějaký fond a začali za staroušky a osamocené mámy platit zálohy? Nebo tu máme peníze jen na kanóny?

Vykašlete se na zákony. Vykašlete se na spravedlnost, ale udělejte prostě milost. Zastavte to odpojování. Přesťaňte s tím. Pište si do účetních uzávěrek, co chcete, dál si hoňte triko, jak skvěle zvládáte situaci, blýskejte se před kamerami… ale zastavte to. Teď hned. Přestaňte dávat takové dárky. Nebo to (s vámi všemi) špatně dopadne.

A vy v opozici, kteří se bijete v prsa, že bojujete proti této vládě… běžte, vylezte na pultíky a před kamery a začněte o tom mluvit. Všude. Ať to nejsem jen já, kdo se (marně) pokouší někoho zastat. Jsou přece vánoce. To se i na západní frontě zastavila palba, tak neříkejte, že nemůžete na chvíli přestat účtovat.

Vy mocní! Zařiďte, ať si ta slavná Čistá Energie Zítřka udělá nový vánoční reklamní klip, že poslední tři týdny roku zaplatí elektřinu za všechny domácnosti ze svého a pozastavuje všechno vymáhání a devastování. Že se to bude řešit až v novém roce. Ať alespoň teď mohou všechny ty mámy napéct cukroví a alespoň na chvíli zapomenout na starosti. Ať se babičky mohou těšit na vnoučky a nepředstírat nemoc, aby nemusely dětem zahanbeně prozradit, že jsou bez elektriky.

Udělejte něco pro svojí vlastní záchranu a zastavte to alespoň na ty tři poslední týdny. Nechovejte se jako kápové v koncentráku. Nemusíte to dělat. Fakt nemusíte. Tohle vám Pánbůh nezapomene. V dobrém i ve zlém. Jsou vánoce. Nechte alespoň na chvíli toho ničení domácností. Přestaňte se vymlouvat na péči řádného hospodáře ve vyjedené republice. Nechovali jste se tak nikdy, neschovávejte se za mravní imperativ. Ve skutečnosti máte jen povinnost nepřestat být člověkem. Kápové nedostávají milost. Nikdy. U norimberského tribunálu jim také nepomohlo, že jen plnili rozkazy.

Buďte alespoň na vánoce skutečně lidmi. Jakou měrou teď měříte, takovou vám pak bude naměřeno. A o vánocích to platí na druhou.

sdílet na

60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
11. 12. 2022 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro vaši informaci – podpraporčík Michal Čoudelka, náčelník BIS, Bezpečnostní informační služby, se v posledních týdnech a měsících začal před českou veřejností schovávat, i když předtím veřejně radil, jak správně uvolňovat zarezlé šrouby a nakládat houby a okurky. Ze zpravodajských úniků vyplývá, že jednou z příčin je vleklá choroba, kterou si přivezl z letošní dovolené na Filipínách, konkrétně krvácivý výtok z konečníku připomínající úplavici či nilskou horečku. Přejme tomuto bizarnímu pohádkáři a držiteli prestižního amerického metálu Kokot roku brzké uzdravení.

sergej
11. 12. 2022 14:51
Odpovědět  Teuton

Jestli hrál ruskou ruletu s konečníkem jen potvrdil frontu vzdělanců rektálního alpinismu ale nic bych přínosem do okolí nečekal i když jako sračka by vás poli kohokoliv mohl honit.

Teuton
11. 12. 2022 14:59
Odpovědět  sergej

Podle zdrojů z BIS si vše Čoudelka zavinil sám, když v Manile, hlavním městě Filipín, neuváženě zašel do jednoho místního gay clubu, kde mu – jak to říct slušně ? – natrhli konečník.

Autor
11. 12. 2022 16:22
Odpovědět  Teuton

Přeji brzké uzdravení a plnou sílu té nemoci, co ho “sužuje”.
Já jsem zaslechl, že je na Ukrajině mezi nájemníky jako řadový generál. 🙂 🙂

Albi
11. 12. 2022 14:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Milý Vidláku,
ač máš ve všem pravdu, oči zakryté bankovkami nevidí, uši zalité zlatem neslyší, “člověčina” dnes už dávno není v módě (česky – “IN”).

Pavel K
11. 12. 2022 14:51
Odpovědět  Albi

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🌹

Pavel z Moravy
11. 12. 2022 15:04
Odpovědět  Albi

To je opravdu teprve začátek. Úplný krach už klepe na vchodové dveře. Zatím to stále většina nevidí a neslyší. Je to asi jako ve filmu, Konec říše Římské, kde Lorenová v závěrečné fázi filmu volá, Lide Římský, váš Řím umírá, vy to neslyšíte, vy to nevidíte a oni neslyší ani nevidí. Dále je tam i scéna, kde dva senátoři říkají, hle ten dav, my ho ožebračujeme a zotročejeme a on nám k tomu tleská.

Autor
11. 12. 2022 16:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Skvělý příklad! Proč mi to také předtímhle vaším poostem nedošlo?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
11. 12. 2022 18:34
Odpovědět  Peter 008

Protože je starší a víc pamatuje. 🤣🤣🤣🙏👍🙋‍♂️

Pavel K
11. 12. 2022 18:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍

11. 12. 2022 16:10
Odpovědět  Albi

Tak mám s Vidlákem opět problém. Mýlím se, když jsem názoru, že zatím bylo měřeno pouze mě/nám, a že tudíž jsem/jsme s tím měřením ejčkon kvůlivá vyváženosti dějů na řadě já/my?

Gales
11. 12. 2022 18:02

Já nevím,ale prej pro tyto případy jsou nějaké dávky na bydlení či co.Aspoň to tvrdí Fiala.

zdena
12. 12. 2022 12:59
Odpovědět  Gales

Ano je to almužna ,ale pro ty nahore je to okolo desitek tisic aby to zdražení zvladli tak nemůžete chtit pro nas co to tu za socialismu budovali vic nez nas dostat co nejdříve do kremace jsme nebezpecni moc pamatujeme!!!!

Rattus
13. 12. 2022 12:06
Odpovědět  Gales

Na nástěnce v našem domě visí infoleták o tom,že vláda rozhodla dle § blabla
se jakékoliv podpory na teplo a bydlení ruší.

ladik
11. 12. 2022 14:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Brečíš hezky Vidláku, ale na špatném hrobě. Viníkem této zrůdné situace není nějaký konkrétní člověk, ale zdegenerovaný kapitalismus, který na sebe navíc oblékl fašistickou formu. Škemrat o milosrdenství u parazitů je naprosto neúčinné.

zuza
11. 12. 2022 16:11
Odpovědět  ladik

zdegenerovaný kapitalizmus je v celej EÚ, ale v niektorých štátoch majú vo vláde a v jej čele
ľudí, ktorí pomáhajú v súčasnej kríze obyvateľstvu aspoň nejakými opatreniami, napr. znížením dph na potraviny, dotáciou na energie a pod. A sú aj také vlády (a národy, čo si zvolili tie vlády), kde majú na čele vlády človeka, čo má aj gule aj chrbtovú kosť, napr. Maďari. Nebude im to síce nič platné, je to príliš malý národ. Ale keby sme mali podobnú vládu my vo V4, už by nás bolo počuť. Čo už, keď drbnutých poliakov zaujíma len ako si urvať kus ukroRuiny, my sme si zvolili psychiatrického pacienta, aby bola sranda len nech to nie je Fico. Prečo u Vás volili ľudia to, čo Vám teraz vládne a ešte to zopakovali aj v senátnych voľbách, to nepochopím. Vždy som v spoločnom štáte považovala Čechov za rozumnejší a menej impulzívny národ.
Takže si myslím, že vinníkom situácie sú konkrétni ľudia – u Vás najmä ten fialovo-zelený zmrd.

Boomer
11. 12. 2022 16:53
Odpovědět  zuza
  • dotace na energie jsou jednou z dalších forem zlodějny peněz vybraných z kapes daňových poplatníků a skončí v kapsách obchodníků s energiemi.
  • v EU panuje vytuněný neosocialismus, okořeněný kapitalizací zisků a socializací ztrát, s plánovaným přechodem k feudalismu 2.0.
  • Polsko ve vztahu k Ukrajině má ambice získat zpět území, o která bylo okradeno po druhé světové válce, akorát se moc neuvažuje o tom, že by stejné ambice mohlo mít Německo ve vztahu k Polsku.
  • k problematice voleb u vás či u nás se nebudu šířeji vyjadřovat, idioti volí zase jen idioty.
Pavel z Moravy
11. 12. 2022 18:07
Odpovědět  zuza

Paní Zuzo, myslím, že na vině je skutečně zdegenerovaný kapitalismus, podpořený duševní vyprázdněností. Není možné sledovat televizi a celkově kulturu, která je zdebilizovaná, vyprázdněná, prostě forma pakultury, kterou zde dotáhli ze západu. A ta ovlivňuje vše v našich zemích, protože má obrovský dosah na lidské masy. Bez konce této formy kapitalistické společnosti se nic nespraví a myslím, že kapitalismus žádnou lepší formu řízení společnosti najít nemůže. Snad by to mohli zachránit skuteční vlastenci s pevnou vazbou na národ a slovanství a vazbou na životní hodnoty, které dají lidem víru v lepší svět. Něco na tom základě o kterém mluví president Putin.

Pavel
12. 12. 2022 00:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Z ktery ucebnice marx leninismu , jste tyhle moudra zase vopsal.
Akademik ,nebo politik ,by to lepsi nesvedli.Vlastne svedli.
-Zdegenerovany, kapitalismus,dusevni vyprazdnenost..
Zdebilizovana a vyprazdnena. Co to je?
Ma obrovsky dosah na lidske masy. Co to je?
Snad by to mohli zachranit skutecni vlastenci.S pevnou vazbou na zivotni hodnoty. Kde mate ty vlastence a jak maji zachranovat ,nevite?
Kdyz nekdo umi , tak uvede konkretni priklady , vlastni myslenky a kritika musi byt konstruktivni..
Jinak je to jen dalsi odpad.
Vase prazdnota duni a zabira misto jinym a konkretnim prispevkum.
“Slova,slova,slova”. Hamlet.

Pavel
12. 12. 2022 14:49
Odpovědět  Pavel

Zato tvoje je dutější než pařez! Nevím jak je možné ukrást identitu ale vidím,že v tomto svinčíku,kde jsou hajzlíci placení za “vysírání” a rozbíjení debatních fór či oblbování mladých je možné již vše.Užij si ten svůj Jidášský groš a mazej na odvodní středisko pro maskáče,kvér a šupajdi bránit tu vaši fašistickou demokracii se svými hnědými bratry na Dombas!

Boomer
12. 12. 2022 17:13
Odpovědět  Pavel

.. no, vypadá to že kanibalizace nicků se tu brzy začne šířit jako na PP.
Admine, kůůůwa..

Administrátor
P.A.Semi
12. 12. 2022 17:29
Odpovědět  Boomer

Pavlů je tady aspoň 5 … Jan je tu 2-3x …
Sorry, máte mít nějakou svou unikátní přezdívku… To si tam nemůžete dát jedno písmeno nebo slovo navíc ?
πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
12. 12. 2022 08:34
Odpovědět  zuza

LEBO U NÁS MÁME SADO-MASOCHISTOU, ČO CHCŮ LEN GAY PRIDE V PRÁGLU!

ladik
12. 12. 2022 12:33
Odpovědět  zuza

Vývoj lidské společnosti je přírodně-historický proces a jako takový se řídí zákony, které jsou nezávislé na vědomí a vůli lidí. Tyto zákony vyvěrají ze způsobu výroby. Konkrétní lidé, kteří řídí stát – vláda – jednají v souladu s těmito zákony. Stát je nástrojem k prosazování zájmů vládnoucí třídy. Nikdy nejdou proti nim. Mohou volit různou formu vlády, ale vždy prosazují tyto zájmy (někdy zamlženou formou). To se pak jeví, jako že některé vlády jsou lidštější.

Pavel
11. 12. 2022 17:06
Odpovědět  ladik

Nejde ani o branibory ani o Fialy , jde o diktaturu a absolutni tyranii nekolika monopolnich a vsemocnych korporaci a konglomeratu , casto mezinarodnich, anonymnich.
Nikym ovsem nezvolenych. Za nic nezodpovidajicich.
Nesmi se ani potrestat za cokoliv spachaji.
Nikdo nic nezmuze proti diktatu ,kolik kdo zaplati za elektrinu, ani kolik kdo elektriny dostane..A nedostane.
Lide ,nemocni, kteri zavisi na pristrojich doma ,ktere je udrzuji pri zivote ,nemohou udelat nic ,kdyz jim elektrinu vypnou..
Kdyz nezaplati treba nemocnice..
Rozhodnuti stale vice vykonavaji pocitace.
Vlady do toho nemaji co mluvit..Ani zadne vlady, pristi..
Prave vsechny minule vlady jim odevzdaly nadvladu, plnou moc a vlastnictvi strategickych ,zivotne dulezitych nezbytnosti k lidskemu zivotu.
Voda, energie,elektrarny , potraviny ,vyzivu a zemedelstvi,vse vlady prenechaly a uvrhly nas postupne za nasimi zady do totalni zavislosti na nich..Dehumanizace a vseobecna sveta, se prave nezadrzitelne odehrava..

M.Š.
11. 12. 2022 18:56
Odpovědět  Pavel

Zapoměl jste dodat,že všechny vlády za těch 33 let(Kristovy leta…) mají svůj neskonalý podíl na debilizaci českomorácka.Je nutno dodat,za vydatné pomoci čechomoráků,kteří tyto voly volili…….můžeme si sami sobě naliskat,páč tak pitomej národ aby se pohledal.

Petr
11. 12. 2022 15:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to je síla! Celou energetickou soustavu ČEZ, Temelín, všechny hydroelektrárny, teplárny atd. vybudovali naši otcové a dědové pro nás, pro český národ, aby nám to sloužilo a měli jsme z toho užitek. A teď na tom rejžujou, odíraj nás z kůže a ničí životy lidí západní lichváři na Lipské burze. To je něco tak sprostého a hnusného! Je to součást novodobého otrokářství a vyděračství. Vlastizrádci, kteří dovolili prodávat naší energii na cizí burze by měli čelit nejvyššímu trestu.

Boomer
11. 12. 2022 16:56
Odpovědět  Petr

..jo, a když se ozývaly v varovné hlasy proti privatizaci rodinného stříbra, lidi většinou pod tím pojmem vnímali jen pivovary. Jenže pivo si koupit můžete a nemusíte, s elektřinou a plynem už to je drobátko jinačí..

Jan
11. 12. 2022 17:50
Odpovědět  Petr

Podminkou vstupu do EU byla totalni privatizace, ktera slouzila pouze k ukradeni vseho co nam patrilo (statu= nam). Tenkrat jste ty dusledky jeste nevideli.
Ted uz vite proc nas nahnali do EU a vite proc do NATO jako kanonenfutter. Mame stesti, ze jsme daleko od Ukrajiny.

Pavel z Moravy
11. 12. 2022 18:23
Odpovědět  Petr

Vlastizrádců je zde dost, bohužel o soudnictví a státních zástupcích si nelze dělat iluze. Ono, kde není žalobce není ani soudce. Nějaké tzv. by ale rádi soudili. Jsme v tom sami, horních 10000 už je láskou k mamonu spojeno.

Jaroslav
11. 12. 2022 15:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Jděte a vyhledejte rodiny všech demobolševických prasat,od ODS po posledního vyfetovaného lempla od pirátů,a tam si schladďte žáhu. A nemějte slitování,oni ho s vámi mít také nebudou.

Pekos
11. 12. 2022 15:58
Odpovědět  Jaroslav

Přesně tak, tady je přesně vidět, kam jsme dospěli, po sametové komedii. Hesla typu, “Nejsme jako oni”, Násilí poldí zase jen násilí”, si strčte do prdele. Jestli někdo očekává od vládních megasviní nějaký soucit, nebo pochopení, či dokonce pomoc, tak je hodně naivní.
PS: “Nenecháme nikoho padnout “, cha cha cha cha………. ti nás maji všechny hluboce na háku.

Gales
11. 12. 2022 18:06
Odpovědět  Pekos

Ať sípnou.

Vladimír
11. 12. 2022 15:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Brečí – ale koho volí? Asi né to zlé SPD nebo ANO… Pak se nesmí divit, že peníze od nich utíkají na Ukrajinu…

Pavel z Moravy
11. 12. 2022 18:13
Odpovědět  Vladimír

Vladimíre, ještě jste Ano neprohlédnul. Vždyť to s pětikolkou peče jak nikdo jiný. A Věrka jim to v EU sichruje.

Pavel K
11. 12. 2022 18:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍
Da da!!

Vladimír
12. 12. 2022 06:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nemyslím si, že by to s pětikolkou nějak pekli. Vždyť jsou v opozici, a pětikolka si vystačí sama. Jistě, Babiš je podělaný před EU, že by mu mohli zatrhnout business v Německu, a taky ty dotace… Ale jinak je to myslím správný populista a až tak by proti lidem nešel.

Pavel z Moravy
12. 12. 2022 09:03
Odpovědět  Vladimír

Když myslíte, že vás miliardář zachrání, právě ten, který brečel s Hamáčkem a v slzách vyvolal duchy Vrbětic, právě ten, který do nás chtěl povinně narvat ten sajrajt jaký nemá obdoby, tak sněte dále..Tomuto člověku tak jako všem těm ostatním jde pouze o svoji prd.el. Jo a jinak, kdyby to byl takový vlastenec, tak by se naše elektřina nedražila kdesi u našich věčných nepřátel, tedy u Helmutů a tito co jsou zde u moci by již dávno resignovali. Protože váš Babiš se svým ANO s nimi hlasuje, jen to duní a schvaluje všechny ty sprostoty, které tito škůdci vymýšlí, i když vymýšlí není to správné slovo, když oni to od svých loutkovodičů ať z Bruselu nebo od amíků dostali befelem. Můžete si ho zvolit i za presidenta, potom ten konec státnosti této země bude urychlen. Tak jako se všemi těmi ostatními kandidáty s výjimkou Bašty. Proto také tomuto bohužel nedospělému lidu byli jako kandidáti předhozeni. Ale abyste věděl, já vás nenapadám, jen vyjadřuji své pocity. Tak to tady na mne vše působí.

12. 12. 2022 09:48
Odpovědět  Vladimír

Jakože by občany osobně netrávil ani neposílal do bídy, ale sjednal by si na to lidi, například ministry zdravotnictví a ministryni financí a pro jistotu dal ještě bruseli k dispozici své euroslouhy, by tu nouzi posichrovali bděním nad eurohodnotami a eurotransparentností i v evropském měřítku?

Autor
11. 12. 2022 16:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Já si myslím, že by měl svoje slova nasměrovat na ty, kteří z toho všeho tyjí – na akcionáře. A jjestliže 70% vlastník stát brání mnohem spíše zájmy 30% soukromníků a ještě z ciziny, pak už není vlastník, ale opravdu jen kápo. Nájemník žoldáků cizáků.
Ale co se divit. Až dosud, když jsem nejen tady psal o tom, jaké je to třeba v Anglii, že tam každý rok umírají lidé kvůli podchlazení, protože neměli na topení, každý si myslel, že nás se to nemůže týkat.
A už za to nemohou komunisté, protože bez nich bychom tohle poznali mnohem dříve a ani dnes bychom to nemuseli prožívat. Protože oni stavěli, budovali a neničili a nebořili. Stačilo zvolit jiné politiky. A ne ty, co se krčí před Německem, před USA. Nezávislost malé země je těžká, ale je možná,. pokud v čele stojí odhodlaní lidé. Stačí se podívat na Kubu.
Tohle je totiž ta pravá tvář kapitalismu, které jsme byli dlouho ušetřeni a kterou za posledních 33 let prožívali jen ti “neschopní a blbí chudí”. Pamatujete si, co o nich řekl nejeden politik třeba z ODS?
Tenhle úhel pohledu jsem měl již v “listopadu”, prostě nemohlo a nemůže být jinak. Kapitalismus je společenským systémem pro zloděje, podvodníky, vrahy, zločince všeho druhu.
Kdo celý život poctivě pracoval, má mít právo důstojně dožít svůj život podle svého. Zrušte parazitování za pomoci akcií a bude půl problémů.
Proto osobně mluvím o degradaci celé naší “civilizace”.

vboarbwo6prujxwa1-ux1wftxwhk.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
11. 12. 2022 16:08
Ohodnotit příspěvek :
     

SPOLU má jiné řešení. F35 za 80 mld a tažení na Donbas. A podporu nových voličů z Ukrajiny na stravě a bytu za státní peníze.

Autor
11. 12. 2022 16:15
Odpovědět  Aleš

Největší sranda je ta, že tohle nepomůže ani Americe, ani nám. Jsou to prostě vyhopzené peníze a navíc s velkou každoroční částkou na údržbu a obsluhu.

sergej
11. 12. 2022 16:47
Odpovědět  Peter 008

Povídej to dyslektikům a dyskalkulikům a nic jiného inkluzky nechrlí a ve vrcholné formě fachidioty titulů odtržených životy společnosti. Horních 10 000 by tam drábům dětí mělo nosit peníze a zrušit jim mzdy. Ale i tak je kmotři rychtují pacholky pitomé a potom si vybíjejí vztek na dětech, hlupáci bez hranic.

Jan
11. 12. 2022 17:59
Odpovědět  Aleš

USA nemaji titan z Ruska a tak ho nahrazuji na F35 slitinami, ktere se lamou. Posledne se zlomil drzak predniho kola u jednoho ptaka. F35 je poruchovy. Presto ho kupuji i Svycari, kterym ovsem nikdo pravdu nerekne. Ta stihacka s nejvetsim jednim motorem ma byt nejlepsi. Asi s bicem za zady podejce se takhle nakupuje. Preventivne nechali sesrotovat vsech sovetske a ruske stihacky z doby pred sametem na Ukrajine, uz pres 150. Budete ted platit x krat vice za smejd z Juesej. Palivove tyce Westinghousu do reaktoru se zkrucuji a nedaji se pouzit, proto vyloucili ruske. Atd.
Paradoxy silene doby, kdy lez je pravdou a podlost vyhodou.

Pavel
12. 12. 2022 00:41
Odpovědět  Jan

Potka Khon Abelesa a ten tahne za sebou na voziku nejake krabicky.
Co to vezou Abeles. Ale sardinky Khon, na kseft.
Zakolik sou ? pta se Khon. Dohodnou se na cene a placnou si.
Druhej den Khon potka Abelesa a krici. Co mi to Abeles ,prodal?
Ty sardinky nebyly k jidlu!!
Dyk sem jim rikal Khon , ze jsou na kseft..!!

Jan
11. 12. 2022 17:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Velice smutne je to. Ti nejslabsi to zase odskaci. Tam se zacala projevovat realita, kterou dosud nikdo nechtel videt.
Nekolik slov k inflaci a jejimu rustu. Lzou nam, ma uplne jine priciny. V USA momentalne 8 %, ovsem bez zmeny jejiho vypoctu by byla na 18% ! Tak se manipuluje se vsim v USA.
V EU 10 %. Skutecna inflace je mnohem vyssi. Stanoveni indexu bylo pred casem, cislo neodpovida soucasne realite, ta je horsi.
Proc roste tedy inflace:
Za prve – neomezeny tisk penez $ a € FEDem a Centralnimi bankami, ktere tecou do obehu a logicky vedou k narustu cen.
Za druhe – rostouci koncentraci podniku do rukou nadnarodnich korporaci. Tim mizi efekt konkurence, ktera prestava na ceny tlacit. Vedle toho jeste vyrobci vyuzivaji inflaci a zvysuji ceny vyrobku odvolavanim se na rostouci naklady.
Vysvetleno je to tady:
https://nastub.cz/w/u1CPg6vJ5ugZJA84N2RkEe?title=0&warningTitle=0&start=1s

Jiří
11. 12. 2022 17:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Pravicová politika se projevuje různě ,ale tato lekce v tvrdosti systému ukazuje jak se 30let postupuje od zničení průmyslu a tedy dělníků až k tvrdému rozdělení společnosti a poštvání proti sobě.Současně se ukazuje jak pravičáci připravují lid 30let na válku s Ruskem. Snad většina národa pochopí ,co se zde vytvořilo za fašistickou společnost.

Gene
11. 12. 2022 22:20
Odpovědět  Jiří

Jiri, nejsou to pravicaci co burcuji do valky proti Rusku, ale ve vetsine liberalove, ti spis tahnou k levici. Svet se uz davno nedeli na levici a pravici. Zda se vam ze se nekdo zastava pracujiciho lidu? Vetsinou liberalove si kupuji hlasy chudiny za penize pracujicich.

RCvm
11. 12. 2022 18:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Celé to zastropování byl jen fígl jak zastavit hněv lidu, vyhnout se odchodu z Lipské burzy a zajistit menšinovým akcionářům ČEZu, což jsou americké hedgeové fondy, tučné zisky.
Protože veškerý zisk státu z ČEZu, který je nafouknutý cenami z Lipské burzy, padne na zastropování a ještě bude stát doplácet 6X víc. Zastropování bude stát 200 miliard, přitom zisk ČEZu je jenom 50 miliard z toho stát má na dividendách a daních pouhých 35 miliard. Zastropování je o tom, jak okrást lidi na státních výdajích. To se promítne do nákladů na silnice, školy, zdravotnictví, sociální výdaje, prostě úplně do všeho, kde Fiala odrbe zastropováním lidi. Jenže ti to neuvidí hned, jako vidí sumy na fakturách a díru v peněžence. Tohle bude pomalý proces celkového úpadku.
Zastropování je jak zakrýt průser ještě větším průserem. Přitom jediným možným řešením byl odchod z Lipské burzy, o tom není sporu.
My musíme zastavit a obrátit tento zhoubný a sebevražedný proces vyvádění českého majetku ve všech podobách do zahraničí, do chřtánu nadnárodních struktur.
Oproti dřívějšku jde v současnosti už doslova o životně důležité orgány. ČEZ je srdcem a tepnami Česka. Pokud nám ho sebere nějaký had, budou Češi už jenom bezmocnou hříčkou na úrovni migrantů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
11. 12. 2022 20:44
Odpovědět  RCvm

To je jasné, že to byl fígl, ale většina to nepochopí, což je opravdu tragické.

Helena
12. 12. 2022 12:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Fígl je celá vláda !! Jsou tam jen proto, aby umožnili hladký tok stovek miliard do páníčkových a taky do svých kapes. Dokud nezbude suchá ohlodaná kost čecháčka.

Lékořice ok
12. 12. 2022 08:14
Odpovědět  RCvm

Naprosto s tím souhlasím, že je nutno zastavit tento zhoubný a sebevražedný proces, ale nevím jak se to dělá. Je mi z toho jenom smutno a bojím se o budoucnost mých potomků.

11. 12. 2022 18:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Vánoce jsou Vatikánskej nesmysl….my Češi slavíme Slunovrat…

Radegast
11. 12. 2022 19:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Šéfové ČEZu: Pro zákazníky komando, pro sebe luxushttps://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/131733/sefove-cezu-svuj-luxus-chrani-kamerami.html
Jako by nestačilo, že už tak odebíráme jedny z nejdražších energií v Evropské unii, kde jsme zároveň co do srovnání průměrných platů jedni z nejchudších. Méně za elektřinu se platí v Londýně i v Paříži. Martin Roman je nejbohatším českým zaměstnancem. Za rok si přišel i na 677 milionů korun.
https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/65469/sef-cezu-si-stavi-tenhle-palac-zdrazi-nam-plyn-a-elektrinu-ale-bossum-energetickych-spolecnosti-je-vice-nez-dobre.html

Dva miliardáři gauneři spolužáci z Havířova, bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman (ukradl ČEZu i dceřinou firmu na údržbu jaderných elektráren I & C Energo) a současný generální ředitel ČEZ Daniel Beneš bydlí v „Beverly Hills“ Chuchli a Špindlu „Aspenu“. Stát vlastní 70 % akcií ČEZ.
Benešova chata ve Špindlu
comment image

Tuneldědek ČEZ Daniel Beneš
U bažantnice 442/38 Velká Chuchle, 159 00 Praha 5
Pařížská 131/28, 110 00 Praha 1
ulice Horní č. p. 327(stavební parcela p. č. st. 588) Špindlerův Mlýn (přes silnici naproti pensionu Apollo, Horní 42)

Tuneldědek ČEZ Martin Roman
U bažantnice 484/43 Velká Chuchle, 159 00 Praha 5
30 Queen´s Gate Gardens, London, United Kingdom
chata Špindlerův Mlýn stavební parcela p. č. st. 614 (vlevo od chaty Úsvit – Davidovy boudy, Špindlerův Mlýn 249)

sufn
11. 12. 2022 19:34
Odpovědět  Radegast

A na konci Svaťáku ve Špindlu má zase Haciendu Topolánek s Dalíkem.

Pan Tau.
11. 12. 2022 21:36
Odpovědět  Radegast

2019: Šest členů představenstva, dvanáct členů dozorčí rady a třicítka členů širšího vedení státem ovládané firmy vydělali přes 2,2 miliardy korun. To je 40 milionů na osobu.
Za rekordními výdělky manažerů stojí původní motivační program, který po čtyřech letech zinkasoval i Martin Roman. Na jeho konto tak přibylo 700 milionů korun z původní 1, 9 miliardy před zdaněním, které loni ČEZ v podobě akcií udělil. Zbylých asi 320 milionů pro vedení představují hrubé mzdy a odměny…Těch 677 milionů, je odměna za využití opce.

Robert
11. 12. 2022 19:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Právo na elektrickou energii je ve 21.století základní lidské právo!
Ty lidi si ani nenabijí mobilní telefon! To je asi jako když ve středověku zavírali dlužníky do bedny, z který jim koukala jenom hlava.
Tady by legislativa měla stanovit nějaké minimum odebrané energie, třeba 1kWh denně na osobu, pak by se hodiny samy odpojily. Ale úplně je odříznout?
Jenom to odpojení a zapojení hodin stojí několik tisíc.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiří
11. 12. 2022 20:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdysi mě (ještě jako dítě) děsně štvalo, jedno svým způsobem pitomoučký úslový Československých sportovních redaktorů. Získali jsme krásné páté, desáté, patnácté-třicáté místo. A my jsme ten redaktůrskej žvejk postupně přijali za vlastní, jako že jo, dobrý místa… How.no to nejsou dobrý místa. A takhle my na svět čumíme, kdo nám co nakuká ten vede .Indoktrinace zblbnutí a změna člobrdy v otrocký how-no začala o mnoho let dřív, než si myslíte blbouni.

oldoo
13. 12. 2022 09:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Píši to pozdě,ale ČEZ na jihu moravy nic nedistribuuje,tedy odpojovat nemůže a EON i ČEZ prohlásily,že neplatičů nepřibývá.Ti mohou lhát,ale pokud ten elektrikář pracuje třeba na severu Moravy,měl to Vidlák zmínit,takhle je za lháře!

katango
13. 12. 2022 19:24
Odpovědět  oldoo

A co třeba ochrana zdroje? Napíše přesně kdo, co, kde a pro koho a zdroj bude mít průser.