Ministerské odměny vs. učitelské platy. Jak to funguje. Kdo, kolik a za co

Učí naše děti, ale plat mají ostudný. Kolik peněz dostane po nástupu do práce člověk s vysokou školou, který vykonává jednu z nejzáslužnějších prací vůbec?

https://bit.ly/MinisterstvoVsUcitele?fbclid=IwAR35LTB5a1qSXmg82HhTJV1llgJJp8ym3es8b0xsS5bbZS1FeHXthXA7V3I

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
5. 2. 2019 20:35
Ohodnotit příspěvek :
     

No, hezké video… takové dojemné.
Takže napíšu co si o tom myslím, ministerské odměny je prostě prasárna, to netřeba komentovat.
Co se týče učitelů, měli by mít lepší platy, učí naše děti, ale druhá věc je jak je učí a co je učí. o tom jsme mluvili tady:
https://www.pokec24.cz/?s=du%C5%A1e+d%C4%9Bt%C3%AD

Ale ty lepší platy by měli mít všichni. Co je mi proti srsti je upřednostňování jakékoliv skupiny lidí nad jinou.
Co uklízečky? ty nemají plat ostudný? Co prodavačky? ty nemají plat ostudný? co státní zaměstnanec, který má vysokoškolský titul a ani zdaleka nedosáhne na průměr? ten nemá plat ostudný? atd. atd. A na druhou stranu tito nepracují 5 hodin denně (s přestávkami), nemají v roce skoro 11 týdnů volna.
Jelikož máme v rodině učitelku, tak vím, že lidi ze školství odcházejí, JENŽE to není jenom o platech. Některé absolutně nezvládají ty žáky, kteří rostou geometrickou řadou, z kterých rodiče vychovávají normální zmetky. Učitel nemá dneska vůbec žádnou autoritu…. dětem je dovoleno vše.
Učitelé, pokud by mysleli na blaho dětí, tak měli skvělou příležitost – a to vznášet námitky proti inkluzi. Skoro žádný ani necek. Proč ne? o místo se přeci nemusí strachovat…. je jich málo jak mluví pán ve videu. Neviděla jsem jejich angažovanost, veřejné debaty, atd. Přitom každý z nich musí vidět, že je to jenom další nástroj k debilizaci dětí.